Keresés

Részletes keresés

pazolta Creative Commons License 14 órája 0 0 67482

Szia!

Ha visszamész kb. 4.5 évet akkor a 44722hsz-nél megtalálod amit kerestél...

Ha nincs módod megcsinálni akkor el is küldhetem.... most is Pesten dolgozott éppen...

Előzmény: Papalori (67481)
Papalori Creative Commons License 16 órája 0 0 67481

Sziasztok!

Újra megpróbálom, hátha tudtok segíteni.

Elég régen írtam ide de ahogy időm engedi elolvasom(visszamenőleg is) a hozzászólásokat, csodálom a gépeket és sokat tanulok tőletek.

Segítségre lenne szükségem.Van egy Miele női régi kerékpárom és a harangos hajtómű leszedése okoz némi gondot.

Összebarmolni nem akarom ezért inkább eddig csak agyaltam. Arra gondoltam,hogy egy már nem használható balos hajtókart fordított helyzetben rárögzítek bilincsekkel a lánctányéros oldalra és a pedáltengely helyére betekert csavarral(központosítva a tengely végéhez)talán le tudom tolni a tengelyről.Sajnos beáldozható donorom nincs így a próba kilőve. Szerintetek működhet a dolog?Esetleg ötlet?

Ha valakinek lenne egy pár szoknyavédő hálója szívesen megvenném vagy cserélném Bosch lámpára

Előre is köszönöm a segítségeteket.

triplaharom Creative Commons License 17 órája 0 0 67480

Régen a kívül fényes bőrkabátokat, patikában vásárolt paraffin olajos vattával dörzsölgettük, igaz az nem volt +keményedve.

Kemény műbőrre tudtok valami "gyógyszert" ?

Előzmény: gepesz (67478)
favorit81 Creative Commons License 17 órája 0 0 67479

Köszi az infót (és az örömteli hírt az egyben maradásról, egyéb infók lehetőségéről), én egyelőre be vagyok oltva FB ellen, így csak kanyargósan tudtam volna megnézni

köszi!

Előzmény: merays (67476)
gepesz Creative Commons License 18 órája 0 0 67478

Köszi! Most két napig rá sem nézek, majd ha hazajöttem nyereg alá teszem. :-))

retroprojekt Creative Commons License 18 órája 0 0 67477

Üdvözlet!

Nekem a tisztított vaj (ghí) és baba testàpoló nagyon bejött full szàraz bőrből varàzsolt újat! Cipőn,övön és tàvcső bőr nyakbaakasztójàn próbàltam. Ezen kìvül egy teljesen kiszàradt 50 éves brooks nyerget is sikerült vele megfelelő àllapotúra puhítani. Vastagon kell kenni jól belemaszírozva és sűrűn ismételgetni amíg vissza nem puhul.

Bolti bőràpoló szerek sokszor csak tovàbb szàrítanak pusztàn fényt adva a felületnek.

Előzmény: gepesz (67467)
merays Creative Commons License 20 órája 0 0 67476

Ezt írta az eladó( mármint a faceebookra, nem nekem..:) 340 pénzért kelt el ha mindenigaz...

Előzmény: merays (67474)
jumba Creative Commons License 20 órája 0 0 67475

Idáig még nem tudok róla, hogy lenne.

Előzmény: triplaharom (67473)
merays Creative Commons License 20 órája 0 0 67474

Tényleg az utolsó bejegyzésem ide... Kérem, hogy csalódott/felháborodott (miért nem én nyertem??)/kiváncsi (ki  vette meg? mennyiért?)/értetlenkedő (én ajánlottam x forintot, azt hittem ezért az enyém)/ ésatöbbi tartalmú privát üzeneteket mellőzzük, mert folyamatosan pittyeg a facebook, és nem fogok mindenkinek egyenként magyarázni, azt hiszem a hozzászólásokat visszaolvasva a dolog menete egyértelmű volt... A gyűjtemény elkelt, a legjobb helyre került, mert egyben marad, olyannyira, hogy az új tulajdonos még a műszaki paramétereket (lyuktáv, stb) is megosztja a fentebb említett oldal gazdáival, valamint nem lesz "elrejtve" a világ elől. Nem nepperkedik vele, nem ad el belőle, egyben marad nála, ami szerintem nagyon szép dolog :)

Előzmény: favorit81 (67471)
triplaharom Creative Commons License 21 órája 0 0 67473

Makóról van már jelentkező ?

Előzmény: pista72 (67470)
triplaharom Creative Commons License 21 órája 0 0 67472

1 - 2 decit tudok én is küldeni, ha nem találsz a környékeden.

Előzmény: gepesz (67469)
favorit81 Creative Commons License 22 órája 0 0 67471

Köszi, végül meg tudtam nézni, szép kollekció.

Végül mennyi volt az utolsó ismert ajánlat?

Előzmény: merays (67440)
pista72 Creative Commons License 28 órája 0 0 67470

Sziasztok!

Most már biztos az infó. A hódmezővásárhelyi Veterán Kerékpár Kiállításon és Találkozón lesz alkatrész börze is!

Hozd el magaddal felesleges alkatrészeidet. Helypénz nincs!

Kinek lom, kinek ÁLOM! 

Várunk minden érdeklődőt!

gepesz Creative Commons License 29 órája 0 0 67469

Ezek szerint jót nem tettem vele, de nem deformálódott.

Lószerszám? Az melyik BÓT-ba terem és milyen néven?

WD-40 és szilikon spray van itthon.

Akkor újra kap egy kezelést.

Először egyik, majd pár nap múlva a másikkal.

Kösz!

Előzmény: papuka (67468)
papuka Creative Commons License 30 órája 0 0 67468

Szia GÉPÉSZ! Itt vagyok, két naponta bele-beleolvasgatok a Fórumokba :-)

!!!A bőrt sose szabad forró vízzel kezelni!! Mert összemegy, eldeformálódik és azt már soha a b.dös életbe nem lehet helyre hozni. A glicerin vizesíti, és utána ismét kiszárad. Legközelebb max. langyos vízzel és puha kefével alaposan le kell tisztítani (a víz megpuhítja közben), aztán félszáraz állapotban VÉKONYAN át kell kenni lószerszám olajjal (a hajló részeknél belülről is (ott vastagabban). Csak annyira szabad olajozni, amennyit bevesz a bőr. Ellenkező esetben nem véd, hanem összegyűjti a port, koszt, ami árt a bőrnek. Gyenge olajozás után a felületet lehet méhviaszos krémmel kezelni (Boston bőrápoló, méhviaszos wax, stb).

Ha már sprézted, jobb lett volna a WD-40, vagy bármilyen fegyverápoló spré, esetleg szilikon. Jó lehet még a vazelin is.

NEM szabad kenni: Petróleum, bármilyen fajta motorolaj, étolaj, lenolaj. Glicerinnel óvatosan, mert az hidratálja a bőrt, de aztán kiszárítja.

Előzmény: gepesz (67467)
gepesz Creative Commons License 1 napja 0 0 67467

Papuka! Jársz erre?

Mivel kellene megpuhítanom a ropogósra száradt háromszög alakú szerszámos táskát? Sértetlen, szép állapotú. A varrás cérnái is sértetlenek.

Amit addig elkövettem ellene:

Forró vízben áztattam, utána glicelines sprével tocsogósra fújtam. 

Most is olyan száraz, hogy ropog. :-((

Mástól is elfogadok tanácsot.

szőrmók Creative Commons License 1 napja 0 0 67466

Főleg azért tetszik nekem ,mert egy közel 100 éves kerékpáron látszódjon a kor .nem vagyok hive az ujra való felujitásnak.Gratula.

Előzmény: Dávid300 (67463)
veteran_katona Creative Commons License 2 napja 0 0 67465

Üdv! Nagyon rendben a kerèkpár, gratulálok hozzà!Üdvözlettel Attila!

görbe kerék Creative Commons License 2 napja 0 0 67464

Szia! Szép lett!

Dávid300 Creative Commons License 3 napja 0 0 67463

Tisztelet Szakik!

Az utolsó Rapidos jelentkezésem óta eltelt jó pár hónap. Nagy örömömre szolgál, hogy már két keréken gurul. A helyzetemhez képest megpróbáltam a megfelelő alkatrészekkel kipótolni és visszahozni a marmincas évek elejének hangulatát. Ezúttal is köszönetet szeretnék mondani veterán kerékpáros barátaimnak, akik mint alkatrész, mint tanácsbelileg támogatnak.
A kerékpár azonban még mindíg nem kész...Most már 18 éves fejjel belátom, hogy szinte reménytelen lesz beszerezni a rávaló sárvédöket is. Azért próba - cseresznye alapon összeírnám a hiányzó alkatrészeket, hátha mégis akad valakinek otthon. 

-jobbos WM pedáltengely fecskefarkú pedáltesthez
-31-32-33-as Torpedo belsőségek
-kardvilla, annak ami most benne van sajnos repedtek a papucsai
-Rapid fékkar, a mostanit én készítettem el képek alapján
-sárvédök 
-jobb állapotú WM bör
-ezt talán le se merem írni, Csepel feliratú csengő

Véleményeteket és segítségeteket elöre is köszönöm!!

Képek: http://indafoto.hu/collectioneditor/711020

Üdv: Dávid

Előzmény: Dávid300 (66358)
TyerCorp01 Creative Commons License 3 napja 0 1 67462

Stefáni Mihály szarvasi kereskedésének hirdetése, 1933-ból.

Államosítás után Vas és fémipari KTSZ kerékpárjavító részlege volt ott. Árpád köz 5.

Előzmény: TyerCorp01 (67461)
TyerCorp01 Creative Commons License 3 napja 0 1 67461

Szarvasi Újság 1932

ntomi81 Creative Commons License 4 napja 0 0 67460

Üdv!

Szép. Látom jó helyre került. 

Előzmény: veteran_katona (67456)
jawa05 Creative Commons License 4 napja 0 1 67459

Megnéztem a hátsó agyat,abba is super granat felirat van beütve. Üdv.

Előzmény: pazolta (67443)
jumba Creative Commons License 4 napja 0 1 67458

Nos, hivatalossá vált a program! Két túra közül választhatnak az érdeklődők, ezekre JÚNIUS 7-ig lehet nevezni, túravezetés lesz, viszont itt nem csak veterán kerékpárok lesznek, ez nyitott akárkinek. A nevezett bringásoknak az ebéd 12:00 körül várható.
A találkozóra jelentkezni Június 1-ig lehet veterán kerékpárral, a CSMVKBK@GMAIL.COM-os címen!
Érkezés 8:00 és 8:30 között a főtéren, ahol ingyenesen lehet parkolni az autóval érkezőknek, mivel szombaton a parkolás ingyenes.
9:00-tól megnyitó, majd 10:00-tól a veterán bringások vezetik fel a biciklis túrákra indulókat egy kb. 5-6 kilométeres távon, majd aki jelentkezett, indul a túrákra.
Kerékpár-történeti kiállítással, kisebb alkatrészbörzével és zenével várjuk az érdeklődőket!

OZ73 Creative Commons License 4 napja 0 0 67457

Köszönöm!

Előzmény: papuka (67455)
veteran_katona Creative Commons License 4 napja 0 0 67456

Üdv! Alakul a Toldi ,volt mit csinálni... Üdvözlettel Attila!

Előzmény: ntomi81 (67436)
papuka Creative Commons License 4 napja 0 1 67455

A csíkozás és a szám alapján én CSODA-ra tippelek (de ez csak tipp:-)))

Előzmény: OZ73 (67453)
jawa05 Creative Commons License 5 napja 0 1 67454

Köszönöm a hozzászólást, ma elég későn értem haza,de azért ránéztem újra a láncra, szinte 100% a BALATON beütés.  A hátsó agyat majd holnap délután nézem meg,és majd írok. Az első kerék eredeti,falcos gumival, de a hátsó kereket valószínűleg cserélték,mert super granat felirtat van a kontra karon.

Előzmény: pazolta (67443)
OZ73 Creative Commons License 5 napja 0 0 67453

Sziasztok!

Mit gondoltok egy ilyen rozsdás gép rendbehozásáról? Állagmegóvás vagy inkább fényezés és krómozás?

Melyik WM modell lehet, mert nyaktáblája nincs? A vázszáma C 96400.

Előre is köszönöm! O.Zoli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!