Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ocsipok80 20 órája Creative Commons License 63641

Az alábbi bringa került elő, típusa számomra ismeretlen.

Valaki látott már ilyet?

Pigolino 21 órája Creative Commons License 63640

Sziasztok van valakinek eladó Fehér szerszámos táskája?

Köszönöm!

robimilli50@freemail.hu

Markooo 26 órája Creative Commons License 63639

Ha minden igaz ez egy kiállítás volt :)

Előzmény: HercegHerceg (63602)
Tóni bácsi 1 napja Creative Commons License 63638

Szevasz Öcsém!

Tudod mifelénk az ilyenre azt mondják magas labda, amit le kell ütni!!!

Kicsit tartottam ugyan attól, hogy nem sértődsz-e meg, de örülök, hogy nem ez történt!!! :-)))))

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: szőrmók (63635)
skisss 1 napja Creative Commons License 63637

Nekem evvel az egésszel pont az a problémám, hogy a replikának vélt szarvas kicsivel több részletet tartalmaz mint a legtöbb alu .
Úgy vélem hogyha két tárgy rajzolatában eltér egymástól ,akkor azokat kapásból egymás másolatának tekinteni hiba lehet.
A mai technika mellett ezek az eltérések inkább lennének szándékos módosítások, mintsem technológiai hibák.
(azok valahogyan másképp néznek ki, szerintem inkább eltűnnének információk a tárgyról)

Kb 6 évvel ezelőtt , mikor az első réz szarvas került, olyat még senki nem látott előtte.(legalábbis az ismert gyűjtők között)
Ha nem lett volna törött a lába,utángyártottra kellett volna gondolnunk ?

Mindenesetre úgy vélem , hogyha ez egy replika, akkor kellett lennie valahol egy eredetinek is ami pont így nézhetett ki.  Ezt tudnám elképzelni.

Én adnák ennek a szarvasnak 80 % -ot.(hogy lehet eredeti )
De valóban kézbe kellene venni.

Előzmény: thzoli (63636)
thzoli 1 napja Creative Commons License 63636

Kedves Szakik!

Úgy látom, érdekes ez a téma.

Utángyártott-e vagy nem?

A vaterán értékesítő kollégát nem akartam hamisítással vádolni. Biztos csereberélte a díszt.

No de, a két díszre való licitálás gyönyörű volt….

Nekem még mindig az a véleményem, hogy a hátsó lábszárak ilyenmód elrendezése, még nem volt ezidáig ismert. Az anyagának a színe, a kidolgozása, a túl éles kontúrok is árulkodóak.

De inkább tételezzük fel, hogy volt ilyen típus.

Ha előkerülne ebből a típusból másik példány, amelyiken látszik az idő vas fogának nyoma. Amelyik oxidált, koszos, kopott, karcos, hiányos, törött. Akkor megkapnánk a választ.

Mivel ezt az öntőformát nem egy darabnak készítettek. Ha régen létezett ez a verzió, akkor kellene több testvérének is lennie. A WM Csodából nagyon sokat gyártottak. Ezért ebből a verzióból is kellene lenni több példánynak. Ha valakinek még van a tulajdonában ilyen típus, legyen kedves ossza meg velünk a dísz fotóját.

De ha csak ilyen szép, szinte hibátlan példányok kerülnek elő a későbbiekben. Akkor egy másik dolog jöhet szóba. Lehet, hogy WM gyárban a minőségellenőrök vagy egy vezető ezt a típust nem engedték forgalomba hozni, mivel hibás (pl. a hátsóláb találkozása). A gyárba, a raktár egyik poros polcán, egy dobozban lapulva várták a szerencsés kincsvadászt. :)

A viccet félretéve. Akkor is sok a furcsaság ennek a dísznek a kinézete körül.

Sok kis apró részletben bújt el az ördög. :)

Végül is igazat adok skisss szakinak. Élőben kellene megnézni, egymás mellé rakni a díszeket.

Előzmény: skisss (63626)
szőrmók 1 napja Creative Commons License 63635

Nem lehetetlen! De amikor születtem nem volt divat a gumi sem.Radkó korszak 1954.

Előzmény: Tóni bácsi (63633)
triplaharom 1 napja Creative Commons License 63634

(:-)))))))))))))))))))))))

Előzmény: Tóni bácsi (63633)
Tóni bácsi 1 napja Creative Commons License 63633

.....Egyszer megtaláltam fater gumi óvszereit az is Emergé volt....

Hmmmm, elég gagyi minőségű lehetett. Te vagy rá a bizonyíték!!! :-)))

Előzmény: szőrmók (63617)
marceefekete 1 napja Creative Commons License 63632

Járható út lehet, ha az elérhetőségét kikéred a szerkesztőségtől, szakmai kapcsolatépítésre hivatkozva, hiszen a hozzászóláshoz kellett egy emailcím is. A revomag impresszumában ez volt: hello kukac revomag pont hu (Tóth Zoltán főszerkesztő)

Szívesen olvasnék én is valami hosszabb lélegzetvételű visszaemlékezést tőle az MGYVK-n is.

Sok sikert!

Előzmény: merays (63630)
HercegHerceg 1 napja Creative Commons License 63631

Szia!

Azt sajnos nem tudom, hogy honnan lehetne előhalászni az elérhetőségét. Talán egy válaszkomment, ha lehet ott olyat, aztán ha kap róla értesítést, akkor esélyes... vagy az oldal tulajdonosnak / írójának mail, hátha ő tud segíteni. Vagy reménykedhetünk abban, hogy innen a fórumról lesz valakinek ötlete. Esetleg facebook-on rákeresni, hátha regisztrálva van.
Esetlen innen indulva: https://www.google.hu/?gfe_rd=cr&ei=ZmzGVNmALaOt8wfstoHgDQ#safe=off&q=csurdi+d%C3%A1niel+m%C5%B1szer%C3%A9sz

Más most hirtelen nem jutott eszembe.

Előzmény: merays (63630)
merays 1 napja Creative Commons License 63630

Szia! A cikk nem okozott meglepetést, tobbször olvastam már. Viszont amit most vettem észre! Csurdi Dániel kommentje! Hogy lehetne vele felvenni a kapcsolatot?

Előzmény: HercegHerceg (63629)
HercegHerceg 2 napja Creative Commons License 63629
pazolta 2 napja Creative Commons License 63628

A kép itt látható:

.

Egyébként itt van a vaskalapos "őse" is:))

.

Előzmény: pazolta (63627)
pazolta 2 napja Creative Commons License 63627

A múltkori ikladi "vaskalapos" pedál tengelye után véletlenül észrevettem egy első tengelyben lévő IMI beütést is alig láthatóan...

skisss 2 napja Creative Commons License 63626

Azért ne feledkezzünk meg ezekről a réz szarvasokról sem.
Mert voltak ilyenek is.
Néhány apró részletben ezek is eltérnek a legtöbb alu szarvastól.

Fotókról nem mondanák ítéletet.
Lehetséges hogy régi ez a most előkerült minta is.A csavarok mindenesetre réginek tűnnek.

Például Mokány díszeknél is  lehet találkozni többféle régi variációval.
Mokánynál voltak eltérések a WM jel méretében -s karakterében.
Mokánynál valóban volt többféle öntőminta.

Miért ne lehetne szarvas esetében is több variáció?.

Élőben kellene látni.
Ezt így nem igazán lehet megmondani biztosra.

Előzmény: thzoli (63584)
rajpura(pb) 2 napja Creative Commons License 63625

hát igen, de le lehet szedni. takaritas miatt is le kell.

Előzmény: merays (63618)
TyerCorp01 2 napja Creative Commons License 63624

Szép napot!
Sárvédődísz témához csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy a srácot ismerem személyesen, többen ismerjük, én tudom róla hogy nem fogna bele ilyen mértékű "hamisításba", a cuccait zömmel MÉH-ből, padlásról, és cserebere útján szerzi, ha hamisított is a dísz, nem hinném hogy az ő munkája.

Egy ilyen díszt ha alumíniumból van, nyomásos öntéssel, acél öntőformába szokták önteni, aminek csak igen nagy széria esetén van rendes megtérülése, mondjuk úgy hogy egy ilyen formával jó pár órát elszórakozik a szerszámkészítő, és még akkor kell egy nyomásos öntésre alkalmas szerkezet is, ami már lassan megyénként alig van pár darab. "Sima" otthoni körülmények között kivitelezve, homokba öntve buborékos és ronda lesz a felülete, kicsiszolni, sem felpolírozni nem lehet rendesen.

Viszont egy ilyen öntőforma átlag "életkora" pár ezer öntés, mivel az acél formából az alumínium anyagot old ki (ezért is szoktak 1-2% vasat adagolni az alu-szilícium ötvözetbe), azt én el tudom képzelni, hogy az évek során több öntőmintát is elhasználtak, ilyen apróságok pedig előfordulnak, ha mondjuk épp egy másik szerszámkészítő mester dolgozott aznap.
Nyilván ezt a teóriát most meg kéne erősítenem több ilyen szarvas fotójával, nem fogom.
Ty.Tamás

Előzmény: thzoli (63584)
WM Csodagyerek 2 napja Creative Commons License 63623
Üdvözlök minden veterán kerékpár gyűjtő társamat!
Ha valakit érdekelne egy csepel pepperoni kerékpár,akkor írjon az email cimemre (csepelfixi@freemail.hu) privátban tudok küldeni róla képeket, aki meg keres, továbbá minden infót le írok róla ! Illetve a kerékpár nem csak eladó,hanem csere is érdekel, előnyben WM kerékpárok, bármilyen álapotban, és férfi tihany, az utóbbi ha volna valakinek, azt megis vásárolnám! Esetleg csak váz+villa is érdekelne!
Nagyon köszönöm előre is !
várom az érdeklődőket, és az ajánlatokat.
Üdv mindenkinek!
WM Csodagyerek :)
Előzmény: WM Csodagyerek (63577)
ricsi567 2 napja Creative Commons License 63622

HercegHerceg, szőrmók: Át fogom olvasni ! :)
Igen, ha hiszed ha nem, 17 éves vagyok. 2 éve megfogott a veteránozás, azóta vagyok ebbe a felújítós mizériába! :D

kadar.j: A Csabáknak a vázcsöve mindig fix, a csillagoké pedig összecsukható. Tehát ezen a gépen tulképp csak a matrica az érdekes? :)

Subaruwrxsti 2 napja Creative Commons License 63621

Még nagyon sok boldog születésnapot ennek a témának, a topiknak, a veterános oldalnak és minden ide köthetőnek! :)

Előzmény: yoleeka (63609)
Karesz0820 2 napja Creative Commons License 63620

Házi gány festés tavasszal leszedem, akkor késziek majd jobb képeket .

Előzmény: madzagos (63529)
szőrmók 2 napja Creative Commons License 63619

Igazad van ,még én sem olvastam ,igaz ezt nagyjából tudtam. És igaz :Guggli a barátod,Viki a barátnőd! (:-)))

Előzmény: HercegHerceg (63613)
merays 2 napja Creative Commons License 63618

Fordítva van rajta, hogy kifelé szélesedik a sor?

Előzmény: rajpura(pb) (63616)
szőrmók 2 napja Creative Commons License 63617

Hülyének nem néz senki ,"csak" tudatlan vagy ! (:-))) Tippem szerint fiatal ,legalábbis az én 60+ éveimhez képest. MRG=emergé = Magyar Ruggyanta áru Gyár (valami ilyesmi) .A Taurus az már a KGST neve későbbről. 60 as évek környékén szerintem még volt Emergé. Egyszer megtaláltam fater gumi óvszereit az is Emergé volt .(valami zöld-fehér doboz rémlik.(:-)))

Előzmény: ricsi567 (63610)
rajpura(pb) 2 napja Creative Commons License 63616

a 3as sort le tudod szedni a fejrészről?

Előzmény: PEPITA (63611)
kadar.j 2 napja Creative Commons License 63615

Szia!

Amint látod a képen a csabának a vázcsöve teljesen fix, (nem összecsukható.)

Előzmény: ricsi567 (63283)
goglarka. 2 napja Creative Commons License 63614

További sok sikert, és még jó néhány évet az oldalnak.

Előzmény: yoleeka (63609)
HercegHerceg 3 napja Creative Commons License 63613

Mondhatni, hogy igen, olyasmi:

http://veterankerekpar.gportal.hu/gindex.php?pg=28568429&gid=2461357

Nincs semmi gond azzal, hogy nem ismerős, de érdemes a veteránkerékpár oldalt áttanulmányozni, sok hasznos infó fellelhető. :)

Előzmény: ricsi567 (63610)
merays 3 napja Creative Commons License 63612

Szia! Így mindjárt más! Gyönyörű szett.

Előzmény: PEPITA (63611)