Keresés

Részletes keresés

SD Atti Creative Commons License 6 órája 0 0 68662

Nagyon szépen köszönöm a gyors , és szakszerű választ . Nagyapámra a mai napig nagy tisztelettel gondolok ,és nem szeretném elherdálni a kerékpárt amit rám hagyott. Sajnos nagyon rossz ,és hiányos állapotban került hozzám , készítek képeket a többi meglévő alkatrészekről ,és megosztom veletek.

Előzmény: pazolta (68661)
pazolta Creative Commons License 6 órája 0 0 68661

Üdv a fedélzeten!

Szép kerékpárt örököltél nagyapádtól! Becsüld is meg... a vén Európát...

Mosonmagyaróvárott készült a gép és itt olvashatsz róla:

http://veterankerekpar.gportal.hu/gindex.php?gid=2687613&pg=28229816

ez a táblája:

http://mgyvkvirtualismuzeum.gportal.hu/picview.php?prt=569286&gid=2431695&index=18

Ha van még kép az alkatrészekről kaphatsz pár tippet a hogyan továbbról... :)

A harmincas évek második felében készült kb...

Előzmény: SD Atti (68660)
SD Atti Creative Commons License 7 órája 0 0 68660

Üdvözlöm a nagyra becsült szakikat ! Teljesen kezdő vagyok a vetereán kerékpárok témában, bár kerékpározni nagyon szeretek. Nagyapám régi kerékpárját szeretném rendbe rakni , és ehhez szeretnék tanácsokat ,segítséget kérni. Talán első lépésként a kerékpár beazonosításában , kérném a segítséget, remélem sikerül képet feltölteni a vázról. A szegecs táv 57 mm a váznyakon.

Baltássy Creative Commons License 8 órája 0 0 68659

Köszönöm szépen, megkeresem őket!

Előzmény: ricsi567 (68657)
kétkerekes Creative Commons License 10 órája 0 0 68658

Szia! Írtam emilt.

Előzmény: areumonkey (68656)
ricsi567 Creative Commons License 13 órája 0 0 68657

Szia!
Choma Bikeot tudom ajánlani, nekem ő rakta rendbe a Nexusom. Budapesti.

http://chomabicycles.com/

Előzmény: Baltássy (68642)
areumonkey Creative Commons License 1 napja 0 0 68656

Van-e esetleg eladó felújított férfi kerékpárja valakinek?

Ajándéknak lenne egy 60. születésnapra. A tuti az lenne ha a bringa is 60 körüli lenne. : )

Előre is köszi a válaszokat!

kadar.j Creative Commons License 1 napja 0 0 68655

Szia!

Az 5ágúnak, amelyiknek a hajtókarjában nincs bemarás, megvan a párja is?

Előzmény: csaszi-k (68645)
jozanparasz Creative Commons License 2 napja 0 0 68654

Saját tulajdonú ESKA kerékpár:

pazolta Creative Commons License 2 napja 0 1 68653

Nem haragszom.

Ha haragudnék már rég nem lennék a fórumon.

8 éve amikor bemutatkoztam itt feltettem pár váznyaktáblát ami apám műszerészi ténykedése után még mutatóba megmaradt... fél óra múlva hárman jelentkeztek, hogy mennyiért adom el azokat...

Talán így érthető, hogy nem vagyok az adok-veszek legnagyobb híve....

De elhatároztam, hogy megosztom kevés tudásom másokkal, próbálok segíteni azoknak akik fel akarnak újítani öreg vasakat... ezért írok a régi dolgokról, a javítás különböző módjairól, azért gyűjtök bicikliket és alkatrészeket, hogy kiállításokon kedvet csináljak a kezdőknek... és nem a birtoklási vágy miatt gyűjtök, mint itt nagyon sokan... ennyi....

Cserébe nem is kérek semmit - viszont lett sok barátom és még az is amit soha nem reméltem az élettől....

Előzmény: F&S (68652)
F&S Creative Commons License 2 napja 0 0 68652

Szia

Rendben.Nem ismertem az előzményeket és személyes dolgokat.Szomorú ez.Nagyon sajnálom,hogy így történt és meg is értem az érzéseidet.

Én csak egyszerű gyűjtőként tettem fel a kérdést.

Ezért nem kell megharagudnod.

Előzmény: pazolta (68651)
pazolta Creative Commons License 2 napja 0 0 68651

Szia!

Azért remélem nem komolyan írtad a cserét... ez nem utángyártott és alu - hanem Ag.... és eredeti..

Egyébként kénytelen vagyok megemlíteni, hogy azért is gyűjtöm a hasonló relikviákat, mert édesapám kerékpárversenyző volt és eljutott a magyar bajnoki címig is - a mellékelt képen látható, hogy nem semmi versenyző lehetett, mert ennyi érmet gyűjtött pályafutása elején:

1944 novemberében a "felszabadító" szovjet csapatok sorra törték fel a polgárok házait... így édesapámét is...

Valószínűleg a vitrinben őrzött érméket kitűzték a zubbonyukra mert csak pár bronz plakett maradt...

1951-ben meg a maradék vagyonukat is államosították... úgyhogy én nem örököltem semmit a családtól csak a köszvényt...

Azóta kénytelen vagyok pénzért vásárolni dolgokat amik emlékeztetnek arra, ami lehetne normálisan..... ha fogtad az írásom akkor nem kérsz tőlem ilyesmit többé...

Előzmény: F&S (68650)
F&S Creative Commons License 2 napja 0 0 68650

Szia Zoli!

Gratulálok az érméhez.Én is szenvedélyes gyűjtőjük vagyok ,már egy kisebb vagyont költöttem rájuk.Az általad csatolt képen látható a Horthy korszakból való.(1920-as és 1945 között)

Valóban nagyon szép kidolgozású érmék voltak.Például apró gyöngyök a magyar címeres koronán melyeket még mai is nehéz hamisítani.

Gondolom elteszed a saját gyűjteményedbe.?

Nem cserélsz vagy ilyesmi?Pl az után gyártott mokány sárvédő díszem oda adnám érte.

Előzmény: pazolta (68648)
Kutsi97 Creative Commons License 2 napja 0 0 68649

Szia MUM.21!

Nekem is van olyan válltáskám, sőt, egyből kettő! Az egyik szürke, fehér feliratos, a másik sárga, fekete felirattal! Nem tudtam, hogy a kerékpárokhoz adták, azt hittem, hogy valami propaganda volt. Már erre is fény derült, köszi, hogy megosztottad ezt az infót! :)

Üdv, Kutsi97

Előzmény: MUM.21 (68616)
pazolta Creative Commons License 2 napja 0 0 68648

Sziasztok!

Nemrég szereztem egy padlásleletet..

Kb 30-as évekből kissé patinásan.

.

000-ás fémgyapot kezelés után picit szebb lett:

.

Ahogy nézem ez itt a Balaton délkeleti része

Komoly munka - mennyi apró részlet:

pénzverdében tudtak ilyet....

pazolta Creative Commons License 2 napja 0 0 68647

Szia Misike!

Látom nem álltál le... :)

Kiváló - kitűnő - tökéletes! ez a biciklid jelentése magyarul.... pedig csak itt Óváron készült...

Megvan mindened hozzá?

Előzmény: kavon89 (68643)
Baltássy Creative Commons License 2 napja 0 0 68646

Az nekem egy picit messze van... :-(

Előzmény: kétkerekes (68644)
csaszi-k Creative Commons License 3 napja 0 0 68645

Szia.

Mit szeretnél?

Van még több is. BP.

Előzmény: Futárokgyöngye (68637)
kétkerekes Creative Commons License 3 napja 0 0 68644

csepel71 a gimélen, Szegedi de tuti  

Előzmény: Baltássy (68642)
kavon89 Creative Commons License 3 napja 0 0 68643

Mit épìtek?

Baltássy Creative Commons License 3 napja 0 0 68642

Kollegák,

tud valaki ajánlani egy megbízható, hozzáértő szakit, aki agyváltós kerékpárom szervízelését, beállítását elvégezné?

Egy kb. 30 éves Jungherz kerékpárról lenne szó.

Dunakeszin lakom, de 30-50 km-es körzet nem akadály.

E- mailom publikus.

Endrubo Creative Commons License 3 napja 0 0 68641

Üdv! Csepel kemping bringához keresek hátsó sárvédőt. Ha valakinek van kérem segítsen.06205962585 a számom.

gepeszmernok Creative Commons License 6 napja 0 0 68640

Szevasztok!

Kinek kell ez az R26-os bicikli Pesterzsébeten?Mennyit ér meg neked?

Futárokgyöngye Creative Commons License 6 napja 0 0 68639

Szia,

Budapesten belül bárhol vagyok :)

Előzmény: merays (68638)
merays Creative Commons License 2017.02.20 0 0 68638

Szia. Helyileg nerre vagy?

Előzmény: Futárokgyöngye (68637)
Futárokgyöngye Creative Commons License 2017.02.20 0 0 68637

Üdv,

Újjáépülő bringához próbálok felkutatni hajtást. Egyetlen probléma az, hogy nem találok olyat mint amihez ragaszkodik a bringa jövendőbeli használója. Ha valakinek esetleg van bármi ötlete vagy akár elfekvőben egy darab, kérem ne habozzon jelezni :)

Köszönöm!

madzagos Creative Commons License 2017.02.20 0 0 68636

Újabb eredmény rendszám ügyben. 67320 hsz-ban szereplő rendszám rendelet 1938-ból fekete rendszámot ír, ilyen azonban még nem került elő. Viszont számos fehér alapú településre utaló rendszám található a gyűjtőknél. Ma kaptam meg az 1929-es M. kir. állami rendőrség békéscsabai kapitányi rendeletét. ami pontosan leírja ezen rendszámok megjelenését, használatát.

gyorsan be is szereztem két hibátlan példányt! :-)

papuka Creative Commons License 2017.02.20 0 0 68635

Tisztelt Veterán-kerékpáros Urak! :-) Valaki ígért nekem Úttörő kerékpár-ülés szabásmintát! Nem tudom ki volt, de keresik rajtam, mert tovább ígértem varrott formában. Kérem, segítsetek! Aki tud, küldjön!!!  Köszönettel: Papuka :-)))

ricsi567 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 68634

Szia!
Köszönöm szépen a képeket! Talán az enyém is ily szépen ragyoghatott anno. :) Szép a bringád!

Előzmény: F&S (68609)
-stukker- Creative Commons License 2017.02.19 0 0 68633

Uraim,bajban vagyok.Keresnem kell egy embert, aki Bp-ről Miskolc fele jár.Egy hiányos bringát kellene elhozni.Én nem  tudok érte menni, posta meg nem játszik.Nincs véletlenül valaki ilyen irányban?Természetesen nem ingyen kérem!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!