Keresés

Részletes keresés

Gazer Creative Commons License 2020.06.30 0 0 378

Sziasztok
Az avokádóm egyik levelén meg jelent egy barna folt és egyre nagyobb.

Mi okozhatja? Mit tehetek ellene?
A levelek vége kis részen be barnult eddig is de most az újabb leveleknek a vége is és nem olyan sötét barnára mint az eddigiek és nagyobb felületen is.

Ezt mi okozhatja?

taormina001 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 377

Igen, szívesen: ez a topik a "konyhaasztal" gyüjtönév alatt van regisztrálva, mit pl. a gombázós topic is, tehát nem a kertészetben. Ezért senki se fogja megtalálni.

Előzmény: Ligeti fényár (376)
Ligeti fényár Creative Commons License 2020.02.15 0 0 376

Nem értem a 373. hsz-t. Megtennéd, hogy más szavakkal újrafogalmazod?

Előzmény: taormina001 (375)
taormina001 Creative Commons License 2020.02.15 0 0 375

Pontosan mi a kérdésed?

Előzmény: Ligeti fényár (374)
Ligeti fényár Creative Commons License 2020.02.10 0 0 374

Rejtélyes mondat - azóta sem értem...

Előzmény: taormina001 (373)
taormina001 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 373

Én támogatnám, de ha a konyhaasztalon marad, ott senki se fogja keresni.

Előzmény: Ligeti fényár (372)
Ligeti fényár Creative Commons License 2020.01.31 0 0 372

Jó topik lett volna ez is... átha feltámad...

mirelitplankton Creative Commons License 2017.12.23 0 0 371

A kép lemaradt!!:)

mirelitplankton Creative Commons License 2017.12.23 0 0 370

Sziasztok!

Van egy avokádóm, ki is nőtt, szép magas, de nagyon hanyagoltam a metszését, mit lehetne vele kezdeni szerintetek?

És megjelent rajta 2 olyan levél ami barnulni kezdett, nem valószínű, hogy túlöntözés lenne az ok. De félek a többi levélre is "átkerül"., le kellene vágni?

Előre is köszi!!!

Altamira.01 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 369

Az erkélyre nem merem kitenni, mert nincs ott árnyék és reggeltől estig tűzné a nap. Déli-nyugati irányba néz az ablak. Mivel az ablak előtt van szerintem még így is kap elég fényt. Ezen kívül lecsíptem a legfelső hajtást, és azóta nem akar új levél nőni. 

:( 

Altamira.01 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 368

Nem kell metszeni? 

iringó5 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 367

A képeim meg túl nagyok. Majd kicsit több időm lesz, indafotózok :) 

 

iringó5 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 366

Szerintem ha megteheted, tedd szabadba! Egyenlőre ne direkt napfényre, kicsit árnyékosabb helyre. Lentebb írtam a trágyázásról. Ha nincs módodban, adj neki tápoldatot, amit zöld növényekhez, vagy mediterrrán növényekhez csináltak. 

Előzmény: Altamira.01 (365)
Altamira.01 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 365

Még mindig nem nő. :( 

Altamira.01 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 364

Készítettem pár képet az avokádóról, most így néz ki. Szerintetek beteg? Igyekeztem minden oldalról lefotózni. Illetve az is még a problémám, hogy pár napja nem magasodik, és em nő a csúcsán az apró levél. Hogyan segíthetnék neki? 

 

 

 

iringó5 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 363

Arth_ur! Köszönöm az infót (pálmacserépről). Sikerült már szerezned oltóágat? Másik topikban olvastam - már nem tudom visszakeresni -  valakinek sikerült oltóágat szereznie, és az oltás megeredt! Hát, nem mostanában megyek avokádó termő vidékre :(  Ugyan oltani sem tudok. De ezen ráérek aggódni, ha itt tobzódnak az oltóvesszők. 

Biztosan az elmúlt években jelentős tapasztalatra tettél szert! Én az elérhető infókból kiindulva, kitettem szabadba, öntözöm rendesen, szereti a sok tápanyagot. Azt tapasztaltam, hogy ha trágyát vízzel leöntök, ebből adok neki, esküszöm már másnap hozza az új hajtást! Imádja! szerintem nem lehet túltápozni. A magasabb cserépen már gondolkodtam amúgy, ebben megerősítettél. 

Ugyanezzel a - kicsit gusztustalan, ámde hatásos - trágyalével a banánt, a papayát, bougenvillea-t, maracuját öntözöm, mindegyik imádja. Alocasiam levele 3x akkora lett, mint amit eredetileg kaptam (volt gazdája csak ámult) 

Egyik nap teszek képeket is. Jó éjt

 

Előzmény: Arth_ur (349)
Altamira.01 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 362

Sziasztok! Április-május környékén kezdtem el egy avokádó magot kikeltetni. Azóta szép nagy ifjonc vált belőle. :) Csak kicsit gondolkodóba estem. Az normális, hogy a leveli enyhén lehajlanak? Ez azért van, mert beteg, vagy azért, mert a leveleket lehúzza a gravitáció? Különben más "problémát" nem fedeztem fel rajta, a levelek sötétzöldek, fényesek. 

--gyandras-- Creative Commons License 2017.05.06 0 0 361
Sziasztok! Nemrég nagyon fellelkesültem és csíráztattam egy tucat magot. A gondom az, hogy már nem tudom hova rakni őket, kidobni meg nem dobnám. Írjatok, ha érdekelne valakit!
iringó5 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 360

Szia! nem látom a képet, de a kitüremkedésekről így látatlanban nekem a pajzstetű ugrik be. Talán valami rovarölő a fehér izéket is leviszi. Meg- gondolom, ha sikerült megszabadítanod ezektől a terhektől, a szabad levegő általában jó hatással van a növényekre

 

Előzmény: Qweee (359)
Qweee Creative Commons License 2017.04.11 0 0 359

Sziasztok!

 

Az én avokádófám lassan 3 éves lesz, azonban újabban kicsit betegeskedik. Legalább 2 különböző dolgot szedett össze. Sajnos nem találtam a kezelésével kapcsolatos információkat. Remélem tudtok segíteni a beazonosításban és a kezelésben is, de bármilyen hasznos tanácsot örömmel látok. ;)

 

Bocsánat a silány képminőségért. Remélem a lényeg kivehető. 

1. kép: faggyú szerű anyag és barna kitüremkedés

2. kép: barna kitüremkedések

3. kép: levakarhatatlan fehér pöttyök (lisztharmat?)

 

Előre is köszi a segítséget!

 

sZoMy Creative Commons License 2016.03.19 0 0 358

ezt szerintem már bátran berakhatod cserépbe. Én amúgy nem teljesen értem ezt a fogpiszkálós macerát :) Eddig akárhány avokoádót ültettem,

egyiket se csíráztattam, mag ki a gyümölcsből, egy napra félretettem, majd jó vizes földbe 3/4-ig betakarva, állítva elültettem. Mindegyik kihajtott viszonylag gyorsan.

Előzmény: gyuri860213 (357)
gyuri860213 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 357

Sziasztok.

Avodákót nevelek. már elég szép nagyra megnőtt, kérdés, hogy mikor ültethetem földbe? a gyökerei még nem olyan erősek mint sok képen/videón amit neten találni de a szára és a levelei is erősek, a gyökérzet sem vékony csak nem olyan sűrű. Illetve milyen földbe tegyem? hányszor öntözzem? alulról vagy fentről szabad? azt olvastam ha azt szeretném, hogy szép bokros és elágazó legyen akkor egy idő után amikor már több erős levele van a fő hajtás el kell csípni így elkezd oldalhajtásokat hozni, ezáltal nem fog nagyon felnyúlni. valaki próbálta már ezt? Mikor csípjem le felső hajtást? sztem jobb lenne még várni vele májusig illetve a földbe ültetés után valamikor.

Mező Panna Creative Commons License 2016.02.15 0 0 356

Hello

Nekem két gyönyörű avokádómagoncom van. Kb fél méteresek és most van két új.

Az újabaknak még nincs rendes száruk de azok is bujnak kifelé.

Lenne néhány kérdésem velük kapcsoltatban mert szeretnék minél többet kihozni belőlük.

Melyik föld a legjobb nekik? 

Milyen tápoldattal locsoljam őket?

Meddig birják a meleget?

Nem szeretném szétégetni őket.

Hol lehet olyan oltáshoz való ágat kapni amitöl nem kell kb száz évet várnom ahoz hogy teremjen?

És igazábol ennyi.

Előre is mindenkinek köszönöm

 

Arth_ur Creative Commons License 2015.12.01 0 0 355

Nem bújt az nehezen, ez teljesen normális.
Az avokádó mag lassan csírázik.

 

Jól néznénk ki, ha 70 cm-nél még nem lenne levele. Gyanítom, hogy ha ennyire nyurgult, elég sötét helyre kerülhetett.

Minél később szeded szét a yukkádtól, annál nehezebb lesz a dolgod. Ha még nem tetted meg, próbáld egy kis földlabdával együtt kiszedni. Biztosan sérülni fog mindkét növény gyökere, de ha mindkettőnek marad sértetlen része földlabdában, akkor biztosan túlélik.

Előzmény: zanika1970 (354)
zanika1970 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 354

sziasztok! kb két hónapja elültettem egy avokádó magot a yukka virágom mellé. Nehezen bújt ki most jelenleg kb 70 cm, már levelei is vannak. Szerintetek mikor ültethetném át egy másik cserépbe? Félek ha átültetem kipusztul.

Maule Creative Commons License 2015.08.12 -1 0 353

Es mennyi mindent bele lehet meg keverni. Spenotot, tengeri hinart, aprora vagva.

Előzmény: IWAS (352)
IWAS Creative Commons License 2015.07.31 0 0 352

Guacamole. Osszetorod az avocadot es aprora vagott ujhagymat, paradicsomot (mag nelkul), jalapeno paprikat - ha lehet savanyitottat, es abbol adhatsz a levebol is kicsit, meg citromle, bors.
Ha a magot a guacamaloeban hagyod, nem barnul meg.

 

Az én mexikói saláta (guacamole) receptem is hasonló. Nincs benne bors, van viszont bazsalikom. Nagyon sok változatban létezik, például van, aki főtt kukoricát is tesz bele. Veszek két érett avokádót (sötétlila, puha /de nem túl puha/, a húsa krémes állagú, a héjtól és a magtól is könnyen elváló), felvágom, teáskanállal kiszedem a húsát. Csipetnyi sóval, apróra vágott 1/2 hagymával, 1/4-1/2 citrom levével (ízlés szerint: ha 1/2, akkor már uralja az ízt, de a guacamole tovább eláll és magasabb a C-vitamintartalma), 1 kávéskanál enyén, közepesen vagy erősen csípős (ízlés szerint) őrölt pirospaprikával és 3-6 apróra vágott bazsalikomlevéllel összekeverem. Egy nagy vagy két közepes méretű paradicsomot felvágok, a magjait eltávolítom, majd kb. 0,5 cm-es kockákra vágom. Belekeverem. Az egészet beleteszem egy üveg- vagy porcelántálba (vagy már eleve benne készítem), lesimítom a tetejét, majd vastagon megszórom rukkolalevelekkel. Lezárom átlátszó konyhai műanyagfóliával, és beteszem legalább egy éjszakára a hűtőbe. Lehet - ahogy mások is írták - reggelire pirítósra kenve fogyasztani, de szinte mindenhez passzol: a sült/rántott halaktól kezdve a grillezett kolbászig...

 

Előzmény: ZsuR (3)
Arth_ur Creative Commons License 2013.10.27 0 0 351

Ha megnézed, ez a topik a "Konyhaasztal" témakörbe tartozik, a régi topiklakók az avokádó termés fogyasztásáról, elkészítési módjáról diskuráltak.

Néhány oltvány van az országban, de még nem láttam (még fotót sem), hazai terméses avokádó fáról. 

Előzmény: marinmegye (350)
marinmegye Creative Commons License 2013.10.18 0 0 350

sziasztok. Sikerült már valakinek termést kicsikarni az elültetett avokádó fácskájától ?

Olvastam hogy 6-7 évbe is beletelhet mig terem.-Emiatt gondolom a régi topiclakóüknak már esetleg teremhet.

  Esetleg csak szemzés után termett ?  És ha termett akkor már mindjárt kérnék is képet róla :)

Arth_ur Creative Commons License 2013.07.11 0 0 349

Én sem tudom. Lehet, hogy mi is csak zombik vagyunk? ;)

 

Hát nem kapkodtál a kirakással... Az enyémek tavasz, a fagyok biztos elmúlta óta kinn vannak...

 

Ökörségeket olvasni bármiről lehet a neten, miért pont az avokádó tartásról ne lehetne.

Értelmes leírások szerint tápanyagdús, jó vízáteresztőképességő, enyhén savas-semleges talajokat kedvel. (Valószínűleg a meszet sem kedveli, én esővízzel locsolom.) Nem bírja a pangó vizet sem, hajlamos a gyökere berothadni ezektől.

 

A tapasztalatom az, hogy nem bírja a kis cserepet sem. Ahogy általában a nagyobb magból induló többi faféle is, úgy az avokádó magoncok is erőteljes gyökérnövekedéssel indulnak, ha az első időkben megreked a gyökérfejlődése, a hajtás sem fog rendesen fejlődni, ezért érdemes u.n. pálmacserépbe ültetni (átmérőjénél sokkal magasabb, nyurga cserépforma).

 

A képeken úgy látom, tápanyaghiánya is van a növénykédnek, lehet esetleg vashiány is, de én inkább magnéziumhiányra tippelek (ami könnyen kialakul meszes/csapvizes körülmények között).

 

Az átültetés nagyobb (főleg magasabb) cserépbe, tápanyagban gazdag, üde szerkezetű földbe biztosan sokat segítene. Ültetéskor én átnézném a gyökérzet alját is, és a sötétbarna, rothadó gyöjkérrészeket eltávolítanám.

Előzmény: Tavaszi Margaréta (347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!