Keresés

Részletes keresés

Astrojan Creative Commons License 2016.12.04 0 0 1231

Az teljesen nyilvánvaló, hogy a relativitás matemetikai elmélete csupán a leírására szolgál egy valóságban, fizikailag is létező "dolognak" és igazad van, a pápák mint valami elmebetegek ragaszkodnak a tér(idő) görbítéséhez, fölfújásához vagy expanziójához, a definíció szerint nemlétező matematikai pontok fizikai létezéséhez.

 

Csak ezt az egyetlen dolgot kellene a püspökuraknak felérni ésszel, a tér matematikai pontok végtelen halmaza.

 

Ááá, ez magas az uraságoknak.

Előzmény: Tuarego (1229)
Tuarego Creative Commons License 2016.12.04 0 0 1230

Szeretném ferlhívni a figyelmedet, hogy az Index Fórum társalgási nyelve a magyar.

Tiszteljük meg az olvasótársainkat azzal, hogy ha idegen nyelvű szöveget idézünk be, akkor annak magyar fordítását is megadjuk, vagy ha hosszú szövegről van szó, akkor arról egy rövid magyar összefoglalót.

Előzmény: Fat old Sun (1228)
Tuarego Creative Commons License 2016.12.04 0 0 1229

Nem tudom tudjátok-e hogy Einstein és Dirac is azt mondta az élete vége fele közeledve, hogy mégis csak van valamiféle éter...

 

Albert Einstein 1922-ben az Über den Aether c. cikkében ezt írta (magyar fordításban):

"De ha ezek a lehetőségek igazi elméletekké érlelődnek, az elméleti fizikában akkor sem fogjuk tudni az étert, azaz a fizikai tulajdonságokkal bíró kontinuumot nélkülözni; az általános relativitáselmélet ugyanis, melynek elvi szempontjaihoz a fizikusok nyilván mindig ragaszkodni fognak, kizár egy közvetlen távolbahatást; minden közelhatás elmélet azonban eleve feltételez folyamatos mezőket, tehát egy »éter« létezését is."

 

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Einstein másként is nyilatkozott az éterről, de azért a fenti idézet is mutatja, hogy azért nem zárkózott el teljesen az éter fogalmáról, s nem tartotta összeegyeztethetetlennek a relativitás elméletével; nem úgy, mint sok követője, akik "pápábbak akartak lenni a pápánál"...

 

Előzmény: imiracle (1227)
Fat old Sun Creative Commons License 2016.12.04 0 0 1228

" 30 points for suggesting that Einstein, in his later years, was groping his way towards the ideas you now advocate. "  (The Crackpot Index)

imiracle Creative Commons License 2016.12.04 0 0 1227

"Merről fúj az "éterszél"?"

Nem tudom tudjátok-e

hogy Einstein és Dirac is azt mondta az élete vége fele közeledve

hogy mégis csak van valamiféle éter...

Előzmény: pk1 (1177)
Astrojan Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1226

Értettem. Jelentem, hogy csak az utolsó mondatot vedd figyelembe, Esztit,

 

az egyenes végtelen és nem anyag. Akkor ez már a téridő?

 

Na így már belefér? (basszus, ez lett az utolsó mondat, ebből megint baj lesz :)

Előzmény: Bétaverzson (1225)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1225

Ha azt képzeled, hogy közérthetően írtál, hát vedd tudomásul, hogy ezt én megkérdőjelezem.

Előzmény: Astrojan (1224)
Astrojan Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1224

Híha vazze, most jól elkaptál. Bár szerintem a (vad)kacsa sem végtelen ráadásul így ősszel meg V -s.

És ha szerencséd van légből kapod.

 

Jó, mondok másikat mert aggódok a leckéd miatt,

 

az egyenes végtelen és nem anyag, teát buktad. Nos, alapos (sík?) terhelt kacsa, ez nem gáz?

Előzmény: Bétaverzson (1223)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1223

"... A hülyeség végtelen és nem anyag."

 

Ez kacsa.

Javaslom ne terheld légből kapott (alaptalan) ötletekkel az Index Tudományt, mert meg leszel leckéztetve.

Előzmény: Astrojan (1222)
Astrojan Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1222

Oké, meg is válaszoltad. A hülyeség végtelen és nem anyag.

 

Az már csak egy kis porszem nüansz, hogy nemis a téridő.

Előzmény: Bétaverzson (1221)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1221

"Én a fizikai tér meghatározását várom, hiszen amikor ez felvetődött a téridőről volt szó."

 

Nagyon egyszerű: Az - ami végtelen, de nem anyag.

 

Ha ez hülyeség, vagy van ennél frappánsabb, kérem megírni!

Előzmény: Tuarego (1198)
construct Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1220

Mit bizonyít ez a soha egyetlen lektrorált folyóiratban meg nem publikált pdf?

Maximum azt hogy Silvertooth 1986 májusában beküldte egy bizonyos "Rex Research" nevű, alternatív irományokat megőrző alapítványhoz, amit egy bizonyos Robert A. Nelson üzemeltet a következő célkitűzés alapján:

'Rex Research was established in 1982 by Robert A. Nelson to archive and distribute information about "unconventional", suppressed, dormant, or emerging sciences, technologies, inventions, theories, therapies, and miscellaneous alternatives that offer real hope of liberating humanity.'

Mindenkinek javaslom, nézzen csak körül: http://rexresearch.com/ !

Épületes baromságok kifogyhatatlan tárháza nyílik benne: http://rexresearch.com/1index.htm

Előzmény: Astrojan (1219)
Astrojan Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1219

Ok Feri, itt a vicc poénja, http://astrojan.zz.mu/silverto.pdf

 

The (Silvertooth) apparatus is mounted on an optical table such that it may be rotated about

a vertical axis.

 

A Dug sajnos a saját eszközét addig egyszerűsítette, míg bevezette magának, mondom MAGÁNAK a napi hőmérsékletingadozásokat. Viszont ezerszeresen alátámasztotta Silvertooth kisérletét, hála neki.

Előzmény: takacs.ferenc.bp (1218)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1218

Nem kell végigolvasni? Erre nem tudok mit mondani. Én jobb szeretem, ha elmondják a vicc poénját is. Te meg jobb szereted, ha átköltesz minden viccet.

Előzmény: Astrojan (1216)
ultr0n Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1217

Nem nem úgy van.

Azért mert .

Előzmény: Astrojan (1216)
Astrojan Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1216

e gomb Tua, e gomb! Szóval, nézzünk egy tér definíciót és egyből a helyére kerül a probléma.

 

A tér egy síkra merőleges egyenesre feltűzdelt, a síkkal párhuzamos síkok végtelen kiterjedésű és mennyiségű halmaza.

 

Tehetnénk egy olyan definíciót is például, hogy:

 

a tér egy ponton átmenő (különböző orientációjú) síkok végtelen halmaza,

 

csak ebben az esetben nem tudnánk koordinátázni a terünket és így nem felelne meg a kívánt célra, a tájékozódásra.

 

Ezt akár tovább is lehet egyszerűsíteni, egy ponton átmenő (különböző irányú) egyenesek végtelen halmaza.

 

De mindegyiknek a lényege: a tér matematikai pontok végtelen halmaza. És ez akármilyen térre igaz, legyen az akár Riemann vagy Minkowski. Na jó, a Kossuth térre nem igaz.

 

Tua, nincs olyan, hogy fizikai tér, a tér matematikai definíció. A téridő meg inkább egy függvény.

 

 

Feri 1181, nem kell végigolvasnom a cikket! Elég egyetlen mondat belőle, ez itt:

 

to reproduce the essence of Silvertooth’s experiment while simplifying the optical arrangements where-ever possible.

 

Ettől lehetett neki hőmérsékletfüggése, mert ő csak úgy tudott mérni ha megvárta, hogy a Nap megfelelő pozícióba forduljon, magyarul fél napot kellett várnia a kontroll mérésre. Kérdezzél inkább.

Előzmény: Tuarego (1191)
construct Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1215

Kösz, hogy behoztad ezt a cikket. Pár hete Tuarego lobogtatta itt azt a bizonyos "cáfolatot", de akkor elolvasva az eredetit, már jól láttam, hogy korántsem cáfolat. Tuarego örülne, ha valamelyik állítása  ilyen bagatell 99,7% biztonsággal beigazolódna.

Előzmény: Fat old Sun (1192)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 1214

Húzz vissza anyádba, mindenhonnan ki foglak írtani, ahol megjelensz.

Előzmény: Tuarego (1213)
Tuarego Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1213

Na jól van, elég volt ebből nekem. Ahogy előre tudtam, szétverted a topikot most is.

Javasolnám, hogy húzz visza a kozmofórumodra, s ott kukorékolj...

Én mára befejeztem...

Előzmény: Törölt nick (1212)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1212

Súlytalanság a metrókocsiban, bazdmeg, az. Meg a Déli shark

Előzmény: Tuarego (1211)
Tuarego Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1211

Te azt sem érted, hogy mi van az őrrobbanás UTÁN

 

Ja a Déli Sark...

Előzmény: Törölt nick (1209)
Mungo Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1210

A troll bevett gyakorlata:
Addig pimaszkodik, mig valaki csak kijön a sodrából. Azután kéjesen mosolyogva riszálja magát, mintha most győzött volna. Pedig nem.
A trollt nem jó megsajnálni és újra szóbaállni vele, mert attól csak hízik és a beszélgetést úgy veri szét a marhaságaival, hogy ezért még mást hibáztat.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 1209

Te azt sem érted, hogy mi van az őrrobbanás UTÁN, hülyegyerek.

Előzmény: Tuarego (1208)
Tuarego Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1208

mi van az északi sarktól északra?

 

Ez rossz hasonlat. (Egyébként is minden hasonlat sántít.)

Az Ősrobbanás egy fizikai esemény volt, s mint ilyennek, lehetett előzménye. S szerintem, meg pl. Martin Bojowald szerint volt valami az Ősrobbanás előtt. 

Előzmény: Törölt nick (1205)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 1207

Pedig téged szoktak kitiltani az úri tudományos szalonokból. :XD

Előzmény: Tuarego (1206)
Tuarego Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1206

lejöttem a te szintedre

 

Ezzel vitatkoznék. Ebben a vonatkozásban nem vagyunk egy szinten. Te ugyanis - hogy finoman fogalmazzak - szalonképtelen vagy.

Előzmény: Törölt nick (1204)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1205

Felteszek egyszerű kérdéseket, mondjuk, hogy mi volt az Ősrobbanás előtt?

Felteszek egy egyszerű kérdést: mi van az északi sarktól északra?

s ezekre keresem az elfogadható és a valósághoz illeszkedő válaszokat. Ha egyes fizikusok nem adnak választ ezekre a kérdésekre, s a szőnyeg alá söprik a problémát, akkor én ezt megmondom, akár Nobel-díjas fizikusról van szó, akár nem.

 

Előzmény: Tuarego (1200)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 1204

Nem, lejöttem a te szintedre. És még így sem értesz semmit. Ami - lássuk be- egyikőnknek sem célja.

Előzmény: Tuarego (1203)
Tuarego Creative Commons License 2016.12.02 0 0 1203

Ez már igazi kabaré...Sanyi Laci Show....Már éppen élérted a valóságshowk szintjét...

Előzmény: Törölt nick (1202)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 1202

Anyád verte szét az összes topikod bazdmeg, amikor világra szart egy ekkora kupacot, mit te.

 

Válaszoltam a hülye kérdésedre. Amikor matekozunk, akkor te "fizikázni" szeretnél. Amikor fizikázunk, akkor te "matekozni" akarsz. Pedig egyikhez sem értesz egy átlagos humán beállítottságú ovodásnál jobban.

 

Még az a szerencsénk, hogy volt alattad valaki értelmes mérnök is, aki a sín-terveidet átnézte, mert különben a metrókocsik kisiklanának a picsába, amikor nem sikerül a centripetális erőnek "egyensúlyt tartania" a centrifugális erővel. De még szerencse, hogy ez sikerül, ezért van súlytalanság a metrón. Barom állat, degenerált agyú hülye.

Előzmény: Tuarego (1201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!