Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Stoki75 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 23525

Szia!

 

Porlasztó bemérésben Pécs környékén tudsz ajánlani valami jót?

Illetve, írtad, hogy a váltó olaj hidegen nem volt jó, nekem is ilyen gondom van, ebben kérnék még tanácsot, milyet érdemes beletenni?

 

Köszönöm, és sok probléma mentes kilométert kívánok a Vw-vel!  

Előzmény: Balthazor Hellman (23524)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.12.02 0 0 23524

A mostani Touran újonnan pár okossággal az 1,5 benzines motorral manuális váltóval 7,7 M huf... DSG-vel 8,2-8,3... 

Az Opel Combo 1,5 dízel + kézi váltó, de hajtogatja a tükreit, meg rendesen extrázva, bár kopogós műanyag beltérrel lett volna 6,7 M huf

 

Bár több okom is volt, hogy elforduljak a vásárlástól:

- az értékesítőre hiába vártunk a megbeszélt időpontban, így otthagytuk a francba...

- mondtam neki, hogy a kisgyerek napirendje az első, ekkor jövünk, van kb 50 percem az autóra

- hát akkor fordult ki a kapun egy ügyféllel, amikor mi érkeztünk...

- később a kollégája keresett, de kultúráltan közöltem vele, hogy ha ilyen a hozzáállás, én inkább kerülöm a céget,

- nem mellékesen az autó beltere, hátsó ülései is hagytak kívánni valót rendesen... 

 

Képben volt az Opel Zafira

- a 7 személyes lehetőségek miatt kb esélyünk nem volt még próbaútra se, egy demo autó lett volna Pécsen, 1,4 turbó + manuális váltó, kevés extra 6,3 M huf... Az asszony leszavazta

 

A Mazda 5 itthon nem nagyon volt olcsó, és a 2011-es 2.0 benzines példányokért nem volt kedvem minimum 3,2 M huf-t fizetni.  Volt majdnem 4 M huf-ért hirdetve 2014-es példány is...

 

Ezt a Touran-t 5,5-ért hoztam el (igencsak kellemesen extrázva), igaz a másik kerékgarnitúra még 170.000 volt rá (használt alu + új téli abroncs ).

 

 

Kényelem:

- A telefont rákötve a középső kijelzőn megy a navi (G Maps), egyszerre megy a zene, és a kormányról felveszem a telefont (ez BT-n is megy)

- A két első ülés között szellőzés megy hátra, és állítható a hőfok, illetve az erősség (három zónás klíma)...

- Zene: A 32 gigás kártyáról flac formátum is olvasható.

 

Nos tehát csak a Mazda lehetőségeivel összevetve:

Mazda 5 

- kor: 5-8 év

- ár: 3M huf felett, de akár 3,8 M huf...

- automata váltó szinte kizárt

- futott km szinte biztosan 100.000 felett

- garancia nincs

- extrák: hát izé...

 

Touran:

- kor:3 év

- ár: 5,5M huf 

- automata váltó

- futott km biztosan 100.000 

- garancia: egy év

- extrák: leírtam...

 

Bármennyire is szarul hangzik, az 5 éves Mazdáért 100.000 km-rel kb 2,5 M huf-t adtam volna, esetleg 2,8-at, de akkor valami nagyot kell gurítania... a 8-9 éves autókat kínálták ennyiért.

 

A Mazda lendítőkerekére költöttem anyagárban 290.000 huf-t majd kb 10.000 volt az olaj, mert amit beletöltöttem az hidegen nem volt jó. Most 300.000 körül a DSG-t szerintem hamvaiból felépítenék. Bár... egy manuális váltónál nem lenne ilyen gondom.

 

A levegőcsöveket már cseréltem bontottra... 20 + 25.000 huf volt a kettő az elmúlt években. Mármint bontóból... ott nemsokára nem nagyon lesz olyan... marad majd a 90.000+ huf

 

Összegzés: ha mostantól 250.000 km-ig nem lesz nagy gondom, akkor megérte, ha lesz, akkor meglátjuk, mennyire fog fájni... :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kiggyo (23523)
kiggyo Creative Commons License 2019.12.02 0 0 23523

Hát ja, az 5-ös lassan 15 éves konstrukció, és akkor is az olcsósítás jegyében született.

Tetézve azzal a motorral ami neked volt, nem volt a legjobb párosítás.

 

Mentségére legyen szólva hogy új korában is kifejezetten olcsó volt a konkurenciához képest. Sajnos ez egy árérzékeny vevőkör, nemhiába haltak ki az MPV és társai kategóriák, csak néhány gyártó tartotta a kínálatában.

 

Mi nagyon szeretjük, nálunk a fateréknál mindig volt voyager/sharan és hasonló a családban, helyén kell ezt is kezelni, nem egy méretkategória.

 

A tolóajtó az amit én se cserélnék el semmire (és menetdinamikában se rossz a 2.5 motor :-)).

A 3 gyerekülés se férne be sajnos sok autóba egymás mellé, úgyhogy egyelőre ezeket az előnyöket élvezzük.

 

A következő, majd 10 év múlva már lehet valami hibrid kombi vagy hasonló is, ha nem lesznek gyerekülések simán férünk egy rendes autóban. A nagymama meg buszozik majd :-)

 

Pont számolgattam ha lenne egy 30-50 km-es tisztán elektomos hatótávú plugin hidridünk akkor hetente egyszer indulna be a benzinmotorja... 

Előzmény: Balthazor Hellman (23522)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.12.02 0 0 23522

Ejjj...

 

Tessék mondani, melyik temetőben kell a sírt előkészíteni ennek a Topicnak?

 

Gondoltam, visszanézek kicsit.

 

Bocs, hogy nem írtam senkinek, és köszönöm a kedves sorokat...

 

Szóval... Beletettem 3000 km-t a Touranba kicsit több, mint két hónap alatt. Uraim, ez nagyon más világ. Nagyon érződik a több mint 10 év különbség. Az 5-ös ugye a már pár éves 3-as alapjain kezdte az életét, amíg ez a Touran 2015-ös modell.

 

Nagyon szeretnék pozitív listát írni a Mazda oldalára, de nincs miért... A tolóajtó hiányzik, de itt vége a dolognak.

- fogyasztás: volt 100 km város, rövidebb utakkal, ebben volt egy regenerálás is, és így 7,9 l/100 km átlagról 500 km autópálya után (tempomat 140) lement a fogyasztás 6,5 l/100 km-re... ez kb reális eddig 1-2 dl különbségek voltak a számolt és a mutatott értékek között.

- ergonómia: minden ott van ahol kell, az automata utastér szellőztetés nagyon diszkrét, az a Mazdában lefújta a fejemet, ha akartam, ha nem... a led fényszóró automata, a távolsági fényszóró adaptív, stb... Az extrák miatt nehéz jó összehasonlítást csinálni...

- használat, kényelem: sok mindenben van hasonlóság, tér, és egyéb dolgokban, de ez mindenben 3-5 cm-rel nagyobb. Ez kicsinek tűnik, de pont azok a dolgok férnek el egymás mellett, ami eddig nem. 

- menetzaj: új Bridgestone LM05-ös téli kerekekkel kb nem hallom a gördülést, a motor halkabb, kevesebbet is forog, a szélzaj a Mazdánál 125-130-as tempónál volt hasonló, mint most 140-nél.

 

 

A tartósságra kíváncsi leszek, egyelőre egy főtengely-szimering eresztésem van, azt két hét múlva cserélik garanciában...

 

A DSG összességében piszok jó találmány az automata rögzítőfékkel együtt. 

 

Negatívum:

- drágább rá a kerék :(

- a DSG-t át kell tenni manuálisba néha, mert egy tacskóéval vetekszik az önbizalma, és én bizony inkább a magasabb motorfordulatnak hiszek, nem az "1100 1/min fordulatszámmal fel tudok menni ezen az emelkedőn" szerű hozzáállásban...

- aki kitalálta, a Start/stop automatikát, azt is pofon kéne vágni, de azzal a kollégával együtt, aki szerint ezt minden induláskor ki kell kapcsolni, ha valaki nem kéri a szolgáltatásait...

- eddig kétszer közölte velem az autó, hogy fáradt vagyok, de nem akkor amikor tényleg fáradt voltam :)

 

rooad Creative Commons License 2019.11.09 0 0 23521

Szia!

 

Rossz ezt hallani. régóta figyelemmel kísérem a fórumot csak ritkán szólók hozzá. Sok hasznos infót és segítséget kaptunk tőled. Remélem azért még vissza- vissza látogatsz a MAZDÁSOKHOZ is egy kicsit. :) És kiváncsian várjuk mik a tapasztalatok a másik márkával. Sok boldog km-t.

Előzmény: Balthazor Hellman (23494)
rooad Creative Commons License 2019.11.09 0 0 23520

Jó estét.

 

Sajnos a xenonos autókat nagyon nem bontják, ezért ha van is hozzá alkatrész pillanatok alatt elkel arany árban.

A gyártáshoz sok sikert és sok további boldog km-t kívánok.

Előzmény: Bausz 525 (23519)
Bausz 525 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 23519

Jó estét 

 

Köszönöm a választ Rooad

Sajnos igen azóta sem találtam csak olyat ami a lökháritó törésvonalábol emelkedik ki (ilyet sikerült tévesen vennem) valószinü én is gyártani fogom.

Egyedül a Dömeman Kft.-töl kaptam pozitiv választ gyári alkatrészre alvázszám alapján 

- fedél --- 31.000.- ft + ÁFA, színre fújtan érkezik

- teleszkóp --- 114.000.- ft + ÁFA

- tartó --- 15.600.- ft + ÁFA

 

 

további kellemes napot

Előzmény: rooad (23518)
rooad Creative Commons License 2019.11.08 0 0 23518

Szia Bausz!

 

Én nem rég már lefutottam ezeket a köröket. Csak Mazda kereskedésben tudnál szerezni a fényszórómosóhoz alkatrészt, bontóban szinte lehetetlen fellelni, ha van is akkor 1 perc alatt elkel. Én a másik alapján gyártottam le lemezből a tartót, fedelet pedig Ausztriában vettem egy Mazda kereskedésben. 117 euró volt színre fújva. 2 hónapon keresztül minden bontót felkutattam Ausztriában de nem volt sehol semmi.

Előzmény: Bausz 525 (23516)
Stoki75 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 23517

Sziasztok!

 

Pécsen vagy környékén keresek porlasztó cserében és betanításban jártas szerelőt, vagy aki tud ilyet.

Sürgős lenne!

 

Köszönöm szépen.

Bausz 525 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 23516

Jó estét

 

Szeretnék segitséget kérni alkatrész keresesben mazda 5 bal oldali fényszórómosó tartókonzolra lenne szükségem (cc64 51077 van ráirva) de sehol nem találom több napja kutatok

Sehol se találom a bontósok még nem válaszoltak az e-mail ra magyar országon semmi német ebay semmi az angolon jutottam közelebb de ott csak a cc29 51077 et és 1 másik hasonlót találtam.

Ha ez segit akkor kinézetre ez a tipus (https://kocsi.pics/513/mazda-5-2-0-cdh-gt-gta-ez-tenyleg-gta-143776_72309_1xl.jpg) ami nem az karosszéria ivből jön elő. Ha jol tudom ez a GTA lökös 

Bárki tud valami más megnevezést vagy tipusnevet ami alapján kereshetek kérem ne tartsa magában vagy ha esetleg a polcon van bontandó autóban fellelhető 1 példány azonnal jelezze megvenném

 

Segitséget előre is köszönöm további szép napot

bl84 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 23515

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni.

Eljött a Mazda 5-ömnek a motor felújításának ideje.

Az lenne a kérdésem, hogy Csongrád megyében tudtok-e valakit aki vállalná és jól is dolgozik. Valamint esetleg nagyjáboli árat ha tudnátok azt megköszönném.

 

Segítségeteket előre is köszönöm

 

Laci

Mendoza Creative Commons License 2019.10.27 0 0 23514
Bar TPMS gomb nincs a muszerfalon, de a TPMS ikon vilagit...
Előzmény: Mendoza (23513)
Mendoza Creative Commons License 2019.10.27 0 0 23513
Sziasztok,
2014-es Mazda5.
Felraktam a teligumikat lemezfelnin es vilagit a kereknyomas ikon.
Nem tudtam, hogy van benne, nyaron vettuk az autot.
Leget igy hasznalni?
Lemezfelnibe lehet olyan szelepet rakni, ami ehhez a rendszerhez kell?
Köszönöm
Stoki75 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 23512

Lenne még jó pár kérdésem! 

Esetleg fórumon kívül tudunk beszélni??

Az email címem látható a nevem alatt.

Előzmény: Stoki75 (23511)
Stoki75 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 23511

Köszönöm a segítséget, a csatlakozóban ugyan csak négy vezeték volt, de a zöld/szürke volt a jó.

Rögtön elkezdődött a program, közben a műszerfalon kigyulladt az izzítás visszajelző lámpa. A végén többször villogott és elaludt, a motor pedig simán jár!

Köszönöm szépen.

Előzmény: Balthazor Hellman (23510)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.10.06 0 0 23510
A csatlakozó az a hűtő mögötti vak kupakkal lezárt hatos csatlakozó lesz. Van amikor csak öt vezeték megy oda. Esélyes lesz a zöld szürke vezeték. Főleg, ha a hatos rekesz egyik könnyebben hozzáférhető sarkában van. Bár egy ideje nem láttam közelről ...
Előzmény: Stoki75 (23509)
Stoki75 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 23509

Igen, sajna látom nincs nagy aktivitás!

Esetleg teszek fel képet, akkor az segít, mert a Te régebbi kommentedből vettem az infót, viszont az én csatimban nem zöld/fekete, hanem zöld/szürke van.

Lehet, hogy máshol kell keresnem!?

Előzmény: Balthazor Hellman (23508)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.10.05 0 0 23508
Sajna ez a fórum lassan halott...

Ha jól emlékszem zöld/fekete, valamelyik sarokban lévő vezeték lesz.

Mindenesetre, a kalibrálás előtt egy üzemanyagszűrő csere és egy légtömegmérő tisztítás nem árt.

Jól melegítsd be előtte.

A vezetéket 5 sec alatt 5 alkalommal kell testelni.
Előzmény: Stoki75 (23507)
Stoki75 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 23507

Sziasztok!

 

Porlasztó tanításban kérnék segítséget, régebbi hsz-ben találtam leírást, de a csatlakozóban nem vagyok biztos. 

A hűtő tetején futó kötegből kijön egy hatos csati, abba több szín fut, gondolom ez az, csak a szín és a teendő nem biztos.

Légyszi aki tud segítsen.

Köszönöm szépen

slowrunner Creative Commons License 2019.09.20 0 0 23506

jobb felső motortartó bakot hol lehetne kapni (normális minőségűt)?

 

Ez engem is érdekelne, én is szívok vmi gagyi utángyártottal, ráz az autó.

6-os fórumban a Febest-et ajánlgatták, hogy az tuti olajos (a többi utánygyártott csak nevében az, valójában sima gumi az ottani infók szerint).

Előzmény: jgab (23499)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.20 0 0 23505

Köszi :)

Előzmény: kiggyo (23495)
kiggyo Creative Commons License 2019.09.20 0 0 23495
Sok nyugis km-t kívánunk hozzá!
Előzmény: Balthazor Hellman (23494)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.19 0 0 23494

Egy Touran állt be a garázsba...

Előzmény: kiggyo (23493)
kiggyo Creative Commons License 2019.09.19 0 0 23493
Mi lesz a következő?
Előzmény: Balthazor Hellman (23492)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.19 0 0 23492

Hát... srácok, aztiszem elköszönök... Mazda eladva... 6 év és 9 hónap, kb 135.000 km... 

 

Volt jó is, rossz is... de tette a dolgát... ennyi...

 

 

Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.17 0 0 23500

Mazda márkaszerviz, esetleg kérdezz rá a zsu.hu-n

 

Az fb Mazda csoportokban még akadhat szaki...

Előzmény: jgab (23499)
jgab Creative Commons License 2019.09.17 0 0 23499

Hello

 

Van egy 2009-es 2literes benzines automataváltós 5-ösöm.

 

Tudna valaki segíteni, hogy jobb felső motortartó bakot hol lehetne kapni (normális minőségűt)?

Mendoza Creative Commons License 2019.09.13 0 0 23498
Köszönöm
Előzmény: Balthazor Hellman (23496)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.11 0 0 23497

Érdekes hibát találtam... Elrepedt a légszűrő utáni levegőcsövem. Hát nem voltam boldog az utóbbi időben menet közben. Sokszor nem hirtelen teljesítményvesztés minden előjel nélkül stb... Szóval egy 12 éves autónál, bármikor, bármi bejöhet...

Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.11 0 0 23496

Nálam ugyanazok a csavarok.

 

Gyári alu és gyári lemez kerekeim vannak.

Előzmény: Mendoza (23495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!