Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tibola Creative Commons License 2016.10.12 0 0 22055

Szia!

 

Cseréltetted a stabilizátor pálcákat kompletten? Nálam ez volt a megoldás. Az első lengéscsillapítók pedig kevesebb mint a feléből kijönnek mint amit neked ajánlottak. És persze nem a gagyi.

 

Üdv.

Előzmény: Vitéz_Zoltán (22054)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 2016.10.12 0 0 22054

Szia!

Megfogadtam a tanácsodat!

A váltóolaja cseréjével megejtettem az általad mondott "

- a kanyarstabilizátor belső szilentje 100.000 km körül szokott kikopni. Azt nehéz beazonosítani, mert kicsit el van dugva, és ha feszül a futómű, az bizony szépen rejti a kopottságát. Csak gyárit vegyél."

Igaz nem gyárit vettem, hanem a legdrágábbat, amire garanciát adnak.

 

A kopogás megmaradt :-D

Azt mondja a szerelő, hogy a lengéscsillapító is lehet rossz, de mivel jó értékeket mutat, és 100% os a futómű, nem meri azt mondani hogy cseréljük le a lengéscsillapítókat. (80 ezer)

 

Tehát kéne egy jó futóműves, illetve az első lengéscsillapító csere tényleg 80 ezer? :-D

 

Olyan hangja van, mintha felül beleütközne valamibe a lengéscsillapító.. Vagy én nem tudom. Sajnos nem értek hozzá!

Köszi!

 

 

Előzmény: Balthazor Hellman (22028)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 2016.10.12 0 0 22053

Szia!

Én a dinitrolt-t csináltattam meg.

 

http://www.alvazvedelem.com/

 

94 ezer forint volt ha jól emlékszem.. Komplett!

 

Előzmény: István Szűcs (22052)
István Szűcs Creative Commons License 2016.10.11 0 0 22052

Sziasztok!

 

Két hónapja vagyunk a családommal eddig boldog és elégedett Mazda5 tulajdonosok :) Sikerült már 5000 km körül bele tenni, igaz ebbe volt egy hosszabb Olaszországi út is, de úgy gondolom a sikeres próba megvolt. Volt egy-két kisebb hibája amit már a vásárláskor is láttunk, de szerencsére nem nagy összegből javítható volt. Egy 10 évest, 180000 km-rel (valósnak tünt, nem mint sok másik amit megnéztem) sikerült megcsípni. Látszik, hogy le lett valamikor alvázvédőzve, de én kicsit bizalmatlan vagyok ebben. Ezért szeretném újra megcsináltatni a teljes alváz és üregvédelmet. Tudtok-e megbízható, jól dolgozó szakit ajánlani aki rendesen megcsinálja? Illetve mire kell figyelni az alvás és üregvédelemkor?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv: István

 

csibuja Creative Commons License 2016.10.10 0 0 22051

Sziasztok!

2007-es mazda5 - fixpontos rögzítésű tetőcsomagtartóról van valakinek tapasztalata? Milyet érdemes venni? Esetleg valakinek eladó?

Köszi!

 

Huszigabo Creative Commons License 2016.10.09 0 0 22050
Előzmény: balika1978 (22049)
balika1978 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 22049

Sziasztok!

 

Ha esetleg v.kinek van magyar nyelvű kézikönyve 5-öshöz, el tudná nekem küldeni priviben? Sajna nekem francia van és lenne egy két dolog ami érdekelne.

Előre is köszönöm.

IMITRIKES Creative Commons License 2016.10.05 0 0 22048

Nálam is elég ajtónként felhúzni, megvárni a kattanást. Onnantól viszi a sofőrkapcsoló.

Ez a résnyire nyitás eleinte zavart, de megszerettem.

Még szerencse távirányítóval is fel lehet húzni a résre nyitottból.

Előzmény: konszt (22047)
konszt Creative Commons License 2016.10.04 0 0 22047

nálam nem... nekem elég, ha az adott ajtón elvégzem... már párszor csináltam.

 

Érdekes. Nekem Gabriel mutatta/ csinálta, mert először én is tanácstalanul kerülgettem a járművemet.

Ezek szerint nem mind egyforma..

 

Előzmény: Balthazor Hellman (22046)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.10.04 0 0 22046

nálam nem... nekem elég, ha az adott ajtón elvégzem... már párszor csináltam.

Előzmény: konszt (22043)
regdan Creative Commons License 2016.10.04 0 0 22045

Már rájöttem. 2 fajtával szerelték. Az egyik 2-3-4 ezer a másik 15-20 ropi (bárdi unix kovács) és a drágábbik persze csak házastul van... 

Előzmény: regdan (22044)
regdan Creative Commons License 2016.10.04 0 0 22044

Sziasztok. Lehet hülyeséget kérdezek. Az 1.8 benzinesbe 1 rermosztát van ugye a vízpumpa melett?

konszt Creative Commons License 2016.10.04 0 0 22043

- tanítható az ablakemelő. Gyújtást kell adni, és az adott ajtón lêvő kapcsolót lefelé nyomni, amíg kattanást nem érzel. Picit várni, majd felfelé billenteni, amíg nem lesz ismét érezhető kattanás.

 

Így csak azt tudod megtanítani, hogy egy mozdulattal végállásba tekerje az ablakot.

A vezetőoldalról a távirányításhoz egyszerre kell fel és lehúzni.

Előzmény: Balthazor Hellman (22042)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.10.03 0 0 22042

A fűtés kapcsolókból kettőnek nincs háttér fénye, pontosan az erő szabályzó és mellette az irány váltó! Lehet házilag izzót, ledet cserélni? 

 

- persze, hogy lehet. A gyári az kb horror áron van, vegyél minőségi izzót. Nézz utána, da szerintem 1,2 vagy 1,3 Watt-os izzó kell bele. A zöld színt egy eltvolítható bevonat adja. Azt lehetőleg ne puszta kézzel piszkàld, mert foltos lesz. 

 

A másik pedig a vezető oldali ablakemelő vezérlőből csak a saját ablakát tudom mozgatni a többit nem! 

 

 

- tanítható az ablakemelő. Gyújtást kell adni, és az adott ajtón lêvő kapcsolót lefelé nyomni, amíg kattanást nem érzel. Picit várni, majd felfelé billenteni, amíg nem lesz ismét érezhető kattanás. Általában aksi levételkor felejti rl a vêgállásokat a rendszer. 

 

Ja és az ABS elektronika hibás 

 

 

- ezt innen nehéz megmondani. Pontosabb diagnosztika kell.

Előzmény: szormg (22040)
konszt Creative Commons License 2016.10.03 0 0 22041

Az ablakemelőnek van egy 5. gombja, ami tiltja a másik hármat.

Ha úgy sem megy, akkor össze kell tanítani a gombokat. Ez megy otthon is. Csupán egyszerre kell az adott ajtón és a vezetőajtón lévő gombbal le és felhúzni.

Természetesen mind a hármat egymás után.

A kormányoszlop mellett balra van egy ESP off gomb, azt is nyomd meg egyszer.

Előzmény: szormg (22040)
szormg Creative Commons License 2016.10.02 0 0 22040

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! van egy 2006-os 2.0 diesel Mazda 5-öm. Van néhány elektromos gondom, kérlek segítsetek! A fűtés kapcsolókból kettőnek nincs háttér fénye, pontosan az erő szabályzó és mellette az irány váltó! Lehet házilag izzót, ledet cserélni? A másik pedig a vezető oldali ablakemelő vezérlőből csak a saját ablakát tudom mozgatni a többit nem! Ez javítható? Vagy kuka? Ja és az ABS elektronika hibás a Mazda szerviz miatt ( A stabilizátor vissza jelzés állandóan világít). Valaki tudja javítani? Vagy ez is cserés lesz! Ha tudtok valakit, adjatok elérhetőséget!Előre is kösz minden segítséget!!!!

Üdvözlettel: Varga Tamás

IMITRIKES Creative Commons License 2016.10.02 0 0 22039

Ment a kézikönyv.

Előzmény: Bigdaddy23 (22037)
IMITRIKES Creative Commons License 2016.10.02 0 0 22038

INFO gomb mellett ott a CLOCK.

Szélzaj, országúti tempónál?

Előzmény: Bigdaddy23 (22037)
Bigdaddy23 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 22037

Üdvözlet Mazdások nemrég vásáoltunk egy 2006 os 1,8 tx benzines mazda 5  és nem kaptunk hozzá magyar kézikönyvet aki tud küldjön hozzá legyen szíves a Bigdaddy23@freemail.hu címre előre is köszönöm !

Gondot jelent egyenlőre hogy menet közben hogyan tudnám az órát elővarázsolni mert csak a fogyasztást mutatja ha megállunk akkor mutatja az időt de beállítani nem tudom segítséget kérek tel számot vagy e mailt kezdő apuka első családi autóját ízlelgeti jeligével minden jó szót tanácsot szívesen fogadok !

Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.10.01 0 0 22036

pl ott, ahol bontanak.. A dél utcai bontóban szokott bontódni 5-ös is... esetleg az üllői úti bontót is megkérdezheted...

Előzmény: Totenkopf-Dasreich (22035)
Totenkopf-Dasreich Creative Commons License 2016.10.01 0 0 22035

Hi!Mazda 5 pótféklámpa érdekelne,hogy hol lehetne kapni? Egyszerűen nem találok sehol,még az árát sem tudom .?Előre is köszönöm.

IMITRIKES Creative Commons License 2016.10.01 0 0 22034

Országúti tempónál nem sípolnak az ajtók?

Előzmény: Vitéz_Zoltán (22026)
SzaboZE Creative Commons License 2016.09.27 0 0 22033

Nyugi és a német dasz naje zucuki zvift  -en is jópár évig röhögtem :)

Előzmény: aulac (22032)
aulac Creative Commons License 2016.09.27 0 0 22032

Megértem a 60-at és most kellett megtudnom, hogy a kocsinkat így kell ejteni: Mazda= Ma-cü-dan, Macüdan

 

levente71 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 22031

Közbe anyi,  észre vettem, hogy már nagyvonalakban ezt a kérdést  föltettem pár hsz.- el lejjebb. Ami új az, hogy gyakorlatilag ember nincs aki hozzá nyulna ehez a csodához.

A Mazda Mirai mondott egyedül konkrétumot vihetem megnézik 18000Ft. de ha javítani kell akkor ökis elüldik valakinek.

Ezek után lenne valakinek javaslata vagy haggyam az egésszet?

 

Előzmény: levente71 (22029)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 2016.09.27 0 0 22030

Köszönöm a segítségedet!

Jó hogy van kihez fordulni :-D

 

Előzmény: Balthazor Hellman (22028)
levente71 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 22029

Sziasztok!

 

Van egy 2005-ös év járatú 2.0 diesel 143 LE Mazda 5 ösöm. Ebben van egy gyárilag szerelt Eberspacher kályha ami kiegészítö fűtés. A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki olyan embert vagy szervizet lehetőleg pestmegyeben aki életet tud lehelni a kályhába.? Tavaly télen egyszer indultbe többet nem!

Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.09.26 0 0 22028

Van a fényezésen két darab ilyen 2 milliméteres festékleverődés. Azt mivel kezeljem? Fényező azt mondja azért felesleges lefújni az elemet.

 

- lehet kapni olcsó, vagy gyári festékjavítót, azzal le tudod kezelni. Mindenképpen pöttyös lesz, de ha zavar, akkor le kell kenni.

 

Az autó külső műanyagjait mivel a legjobb kezelni? A tesco-s műanyag spray-k jók? Szeretném hogy szép legyen, és védje a naptól.

 

- fogalmam sincs, profi autókozmetikust kellene megkérdezni.

 

Az autó üvegeinek mozgáshelyét mivel kezeljem? Arra gondolok ahol ha lehúzom az ablakot megül a kosz, az ablakon látni ahol beilleszkedik az anyagba mikor felhúzom, hogy koszos. Mivel kezeljem, hogy csökkentsem az ellenálást az üveg és az anyag között? Gondolom hogy a motornak jobb ha könnyen nyomja fel az üveget.

 

- a sínt ki kell pucolni, és kevés szilikonzsírral bekenni.

 

Motorháztető szigetelést hol érdemes venni? Bontóban elég necces.

 

- szintén passz, gyáriban biztosan horror az ára, szerintem annyit nem ér meg...

 

Ablaklehúzó gumi is kell mert töredezik.

 

- elvileg tizenpárezer darabja, szerintem bontóból nem érdemes, mert a leszereléskor könnyen sérül.

 

A váltóolaj tényleg 80.000 km-enként cserélni kell?

 

- én 100.000 km-ről tudok. Castrol syntarns 75w-90

 

A Kvik-Fit-be azt mondták hogy a láncot csak akkor kell cserélni ha hangja van. Most érte el a verda a 100.000 km-t. Meg akarok rajta csinálni mindent ami kell..

 

- a lánc ezeknél a motoroknál sokat bír.

 

Az ajtó szigeteléseit mivel kell kezelni? Azt mondták hogy a szilikon spray nem jó.

 

- miért nem jó a szilikon? Amúgy, ha garázsban áll a vas, akkor ez is jól bírja, nem kell mindenáron megkenni.

 

Milyen anyaggal kenjem a tolóajtót hogy "olajozottabb" legyen?

 

- én zsírspray-t használok

 

Az egyik tolóajtó nyikok mikor rázkódik a kocsi. Gondolom itt is valami anyag súrlódás miatt van ez a dolog.

 

- ha beragadt a csapágy, vagy eltört a görgő, akkor azt alaposabban szemügyre kell venni.

 

A kocsi eleje kopok ha lágyabb úthibákba megyek bele. Most voltam szervizbe (kvikfit csepel) azt mondják a futómű tökéletes :-D

 

- a kanyarstabilizátor belső szilentje 100.000 km körül szokott kikopni. Azt nehéz beazonosítani, mert kicsit el van dugva, és ha feszül a futómű, az bizony szépen rejti a kopottságát. Csak gyárit vegyél.

Előzmény: Vitéz_Zoltán (22026)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 2016.09.26 0 0 22027

Egy dolgot elfelejtettem.. Az elektronikus szervízkönyvemet hogyan tudom kezelni? Hogyan tudok belépni? Ez a mymazda cucc az?

 

Előzmény: Vitéz_Zoltán (22026)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 2016.09.26 0 0 22026

Üdv!

 

Van pár kérdésem...

 

Van a fényezésen két darab ilyen 2 milliméteres festékleverődés. Azt mivel kezeljem? Fényező azt mondja azért felesleges lefújni az elemet.

 

Az autó külső műanyagjait mivel a legjobb kezelni? A tesco-s műanyag spray-k jók? Szeretném hogy szép legyen, és védje a naptól.

 

Az autó üvegeinek mozgáshelyét mivel kezeljem? Arra gondolok ahol ha lehúzom az ablakot megül a kosz, az ablakon látni ahol beilleszkedik az anyagba mikor felhúzom, hogy koszos. Mivel kezeljem, hogy csökkentsem az ellenálást az üveg és az anyag között? Gondolom hogy a motornak jobb ha könnyen nyomja fel az üveget.

 

Motorháztető szigetelést hol érdemes venni? Bontóban elég necces.

 

Ablaklehúzó gumi is kell mert töredezik.

 

A váltóolaj tényleg 80.000 km-enként cserélni kell?

 

A Kvik-Fit-be azt mondták hogy a láncot csak akkor kell cserélni ha hangja van. Most érte el a verda a 100.000 km-t. Meg akarok rajta csinálni mindent ami kell..

 

Az ajtó szigeteléseit mivel kell kezelni? Azt mondták hogy a szilikon spray nem jó.

 

Milyen anyaggal kenjem a tolóajtót hogy "olajozottabb" legyen?

 

Az egyik tolóajtó nyikok mikor rázkódik a kocsi. Gondolom itt is valami anyag súrlódás miatt van ez a dolog.

 

A kocsi eleje kopok ha lágyabb úthibákba megyek bele. Most voltam szervizbe (kvikfit csepel) azt mondják a futómű tökéletes :-D

 

Köszönöm a segítséget!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!