Keresés

Részletes keresés

SzaboZE Creative Commons License 2 napja 0 0 22033

Nyugi és a német dasz naje zucuki zvift  -en is jópár évig röhögtem :)

Előzmény: aulac (22032)
aulac Creative Commons License 2 napja 0 0 22032

Megértem a 60-at és most kellett megtudnom, hogy a kocsinkat így kell ejteni: Mazda= Ma-cü-dan, Macüdan

levente71 Creative Commons License 2 napja 0 0 22031

Közbe anyi,  észre vettem, hogy már nagyvonalakban ezt a kérdést  föltettem pár hsz.- el lejjebb. Ami új az, hogy gyakorlatilag ember nincs aki hozzá nyulna ehez a csodához.

A Mazda Mirai mondott egyedül konkrétumot vihetem megnézik 18000Ft. de ha javítani kell akkor ökis elüldik valakinek.

Ezek után lenne valakinek javaslata vagy haggyam az egésszet?

Előzmény: levente71 (22029)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 2 napja 0 0 22030

Köszönöm a segítségedet!

Jó hogy van kihez fordulni :-D

Előzmény: Balthazor Hellman (22028)
levente71 Creative Commons License 2 napja 0 0 22029

Sziasztok!

Van egy 2005-ös év járatú 2.0 diesel 143 LE Mazda 5 ösöm. Ebben van egy gyárilag szerelt Eberspacher kályha ami kiegészítö fűtés. A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki olyan embert vagy szervizet lehetőleg pestmegyeben aki életet tud lehelni a kályhába.? Tavaly télen egyszer indultbe többet nem!

Balthazor Hellman Creative Commons License 2 napja 0 0 22028

Van a fényezésen két darab ilyen 2 milliméteres festékleverődés. Azt mivel kezeljem? Fényező azt mondja azért felesleges lefújni az elemet.

- lehet kapni olcsó, vagy gyári festékjavítót, azzal le tudod kezelni. Mindenképpen pöttyös lesz, de ha zavar, akkor le kell kenni.

Az autó külső műanyagjait mivel a legjobb kezelni? A tesco-s műanyag spray-k jók? Szeretném hogy szép legyen, és védje a naptól.

- fogalmam sincs, profi autókozmetikust kellene megkérdezni.

Az autó üvegeinek mozgáshelyét mivel kezeljem? Arra gondolok ahol ha lehúzom az ablakot megül a kosz, az ablakon látni ahol beilleszkedik az anyagba mikor felhúzom, hogy koszos. Mivel kezeljem, hogy csökkentsem az ellenálást az üveg és az anyag között? Gondolom hogy a motornak jobb ha könnyen nyomja fel az üveget.

- a sínt ki kell pucolni, és kevés szilikonzsírral bekenni.

Motorháztető szigetelést hol érdemes venni? Bontóban elég necces.

- szintén passz, gyáriban biztosan horror az ára, szerintem annyit nem ér meg...

Ablaklehúzó gumi is kell mert töredezik.

- elvileg tizenpárezer darabja, szerintem bontóból nem érdemes, mert a leszereléskor könnyen sérül.

A váltóolaj tényleg 80.000 km-enként cserélni kell?

- én 100.000 km-ről tudok. Castrol syntarns 75w-90

A Kvik-Fit-be azt mondták hogy a láncot csak akkor kell cserélni ha hangja van. Most érte el a verda a 100.000 km-t. Meg akarok rajta csinálni mindent ami kell..

- a lánc ezeknél a motoroknál sokat bír.

Az ajtó szigeteléseit mivel kell kezelni? Azt mondták hogy a szilikon spray nem jó.

- miért nem jó a szilikon? Amúgy, ha garázsban áll a vas, akkor ez is jól bírja, nem kell mindenáron megkenni.

Milyen anyaggal kenjem a tolóajtót hogy "olajozottabb" legyen?

- én zsírspray-t használok

Az egyik tolóajtó nyikok mikor rázkódik a kocsi. Gondolom itt is valami anyag súrlódás miatt van ez a dolog.

- ha beragadt a csapágy, vagy eltört a görgő, akkor azt alaposabban szemügyre kell venni.

A kocsi eleje kopok ha lágyabb úthibákba megyek bele. Most voltam szervizbe (kvikfit csepel) azt mondják a futómű tökéletes :-D

- a kanyarstabilizátor belső szilentje 100.000 km körül szokott kikopni. Azt nehéz beazonosítani, mert kicsit el van dugva, és ha feszül a futómű, az bizony szépen rejti a kopottságát. Csak gyárit vegyél.

Előzmény: Vitéz_Zoltán (22026)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 3 napja 0 0 22027

Egy dolgot elfelejtettem.. Az elektronikus szervízkönyvemet hogyan tudom kezelni? Hogyan tudok belépni? Ez a mymazda cucc az?

Előzmény: Vitéz_Zoltán (22026)
Vitéz_Zoltán Creative Commons License 3 napja 0 0 22026

Üdv!

Van pár kérdésem...

Van a fényezésen két darab ilyen 2 milliméteres festékleverődés. Azt mivel kezeljem? Fényező azt mondja azért felesleges lefújni az elemet.

Az autó külső műanyagjait mivel a legjobb kezelni? A tesco-s műanyag spray-k jók? Szeretném hogy szép legyen, és védje a naptól.

Az autó üvegeinek mozgáshelyét mivel kezeljem? Arra gondolok ahol ha lehúzom az ablakot megül a kosz, az ablakon látni ahol beilleszkedik az anyagba mikor felhúzom, hogy koszos. Mivel kezeljem, hogy csökkentsem az ellenálást az üveg és az anyag között? Gondolom hogy a motornak jobb ha könnyen nyomja fel az üveget.

Motorháztető szigetelést hol érdemes venni? Bontóban elég necces.

Ablaklehúzó gumi is kell mert töredezik.

A váltóolaj tényleg 80.000 km-enként cserélni kell?

A Kvik-Fit-be azt mondták hogy a láncot csak akkor kell cserélni ha hangja van. Most érte el a verda a 100.000 km-t. Meg akarok rajta csinálni mindent ami kell..

Az ajtó szigeteléseit mivel kell kezelni? Azt mondták hogy a szilikon spray nem jó.

Milyen anyaggal kenjem a tolóajtót hogy "olajozottabb" legyen?

Az egyik tolóajtó nyikok mikor rázkódik a kocsi. Gondolom itt is valami anyag súrlódás miatt van ez a dolog.

A kocsi eleje kopok ha lágyabb úthibákba megyek bele. Most voltam szervizbe (kvikfit csepel) azt mondják a futómű tökéletes :-D

Köszönöm a segítséget!

belizs Creative Commons License 2016.09.22 0 0 22025

Szia!

Képeket megkaptad?

Előzmény: Saller16 (22015)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.09.20 0 0 22024

Nekem nem igazán van tapasztalatom az automata klímával, mert kb letojom a létezését. 22-23 oC -re állítva, a belső keringetés gombját használva fűtöm fel az autót. Bár érzésre a szélvédőfűtés ekkor nem működik, azért ha párátlanítani kell, akkor nekiállok annak, csak közben ki kell kapcsolnom a klímát.

Javaslom, a bemelegítéskor nézd meg mi történik, ha a klíma biztosan ki van kapcsolva.

Előzmény: rederiet (22023)
rederiet Creative Commons License 2016.09.20 0 0 22023

Szia!

Köszönöm a gyors választ.

2,0 Diesel. A távirányítón nincs külön kapcsoló, (vagyis van egy harmadik, de az a márkaszervíz szerint a riasztó kikapcsoló gombja).

Sokadik autó volt, amit megnéztünk, ez volt a legjobb adottságokkal bíró. Mazdáéktól lekértük a szervízkönyv adatait, az is stimmelt. Vétel előtt kivizsgálás is megvolt, ott megkaptuk a hibákat, amikkel a közeljövőben foglalkoznunk kell (féktárcsa, fékfolyadék, első lengéscsillapítók), egy hibakódot talál a szervíz, amely a fényszenzor hibáját jelzi. Érdekessége, hogy azonban működik. Erre annyit mondtak a mazdánál, hogy ki cserélik, de rövid úton hibát jelez majd. 

Tehát az átvizsgálás során sok mindent megnéztek, része volt egy próba műszaki vizsga is, melyen jól szerepelt (független szervíz volt, az eladó nem ismerte, nem lebeszélt.)

Tavasszal vettük, meleg volt, fűtést nem néztünk. Márkaszervízben volt egy mosatás, mert dugulásra gyanakodtak. a hűtőfolyadék szintje megfelelő, a vezérlés csere, olajcsere, valamint a féktárcsa-fékolaj-lengéscsillapító csere is megtörtént. Azóta ~6-7 ezer kilómétert mentünk vele hosszabb és rövidebb utakkal vegyesen. A motor pedig hamar eléri az üzemi hőfokot. A korábbi kisautónkhoz képest sokkal gyorsabban. szinte mire az utca végére érek, már meg is van. A márkaszervíz a mosatás után ajánlotta a teljes cserét, mert az biztos megoldja.

Amikor hőfokot állítok, akkor kicsit változik is a befújás hangja (tompább hangú lesz a venti). Ez is volt elsőre a furcsa, hogy az üzemi hő megvan, de érezhetően a kinti levegőt fújja be.

chrfreee Creative Commons License 2016.09.19 0 0 22022

Amire szerintem figyelj:

- Ne vegyél olyantól autót, aki nem engedi vezetni!! Azt hagyd ott azonnal.

- Mazda5-nél elektronikus szervizkönyv van, azt kérd/kéresd le, kötelező szervizek vannak csak benne, de az is sokat elárul (dátum/km).

- Pedál-kormány-ülés kopás/futott km arány, ehhez többet is meg kell nézni hogy legyen tapasztalat.

- Ha itthon veszed, és behozott autó (szerviz könyben látszik) akkor nem az a kérdés hogy volt-e törve, hanem az, hogy mennyire!

(illesztések, festékvastagság, karosszéria elemek színeltérése, egyenesfutás sokat elárul)

- Hátsó kerékívek rohadása milyen mértékű mert hogy van, az biztos, és úgy általában a korróziós állapot, főleg a német, osztrák behozottak.

- Lengéscsillapítók állapota, akár kiméretni futómű szervizben, mivel előszeretettel mennek tönkre, gumik kopása is árulkodik.

- Próbálj ki többet, ne vedd meg az elsőt ami megtetszik, inkább vigye el más :),

- Számolj rá legalább egy olaj, és egy vezérműszíjcserét, gumik árát! És lehet hogy érdemes cseréltetni a hűtőfolyadékot, fékfolyadékot is.

- És egy + tipp: az ablaktörlők állapota sokszor elárulja, hogy mennyire törődtek az autóval úgy összességében :)

Előzmény: Indygo1 (21928)
chrfreee Creative Commons License 2016.09.19 0 0 22021

Hűtőfolyadék mennyiség rendben van? Mert ha kevés, akkor a fűtés nem megy rendesen.

Ahogy írtam előzőleg, elvileg az állófűtésen a márkaszerviz tud állítani, de +5 fok alatt automatice bekapcsol.

Távirányítód nincs az állófűtéshez? (Eberspacher)

És esetleg lehet még termosztát probléma: 

Ha az elromlik akkor folyamatosan nyitva van, így a motor nem csak a blokkban lévő vizet fűti fel,

hanem a teljes mennyiséget (+vízcsövek, vízhűtő, fűtésradiátor), így ahhoz, hogy legyen érezhető fűtés,

sokkal több idő kell, ráadásul a motor lassabban éri el az ideális üzem meleg állapotot.

Előzmény: rederiet (22018)
chrfreee Creative Commons License 2016.09.19 0 0 22020

Sziasztok

Igen, Eberspacher gyári van a diesel-nél (van olyan felszereltség amelyikhez távirányító is van),

és csak +5 cesius alatt kapcsol be a kiegészítő fűtés, akkor viszont automatikusan.

Úgy tudom állítani rajta csak márkaszervizben tudnak, ott legalább is biztosan.

Előzmény: Balthazor Hellman (22019)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.09.19 0 0 22019

Milyen motor,milyen felszereltség?

Webasto szerintem csak utólag lehetne, úgy tudom,a dízelek esetében Ebersparcher van...

Előzmény: rederiet (22018)
rederiet Creative Commons License 2016.09.19 0 0 22018

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, mert egyelőre nem látok megoldást. Hátha valakivel történt már ilyen.

Valami probléma van a fűtéssel (nincs webasto). Garázsból indulva a vízhőfok hamar eléri az üzemi hőfokot, ami jó. Azonban az utastér fűtése nem működik, városban tekeregve, fél óra múlva sincs semmi jele a melegítésnek. Kimegyek országútra, és pár perc után el kezd fűteni, és utána jó, akkor is ha újra lassabb tempó jön.

Voltam szakszervízben, ahol hibakódot nem találtak, a fűtés meg működött, mivel a szomszéd városban van a szervíz. Felajánlottak egy komplett cserét 350 000-ért, ami annak tudatában, hogy van amikor működik, soknak tűnik. Jön a tél, és aggasztó, hogy nem biztos a fűtés figyelembe véve, hogy van egy 1,5 éves gyerkőc is.

Ha valakinek van valami tapasztalata, kérem írja meg

Köszönettel: Szabolcs 

belizs Creative Commons License 2016.09.16 0 0 22017

Ment mail.

belizs Creative Commons License 2016.09.15 0 0 22016

Szia! Privátba beszéljünk. Adj elérhetőséget v. emailt, elküldöm a számom.

Saller16 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 22015

Szia belizs!

Aktuális még az autó eladás? Ha még nem késtem le, érdekelne.

Üdv.: Saller16

Előzmény: belizs (22013)
guresz Creative Commons License 2016.09.08 0 0 22014

Nekem 2007-es 110lovasom van. Öt éve elégedetten használom, még egyszer sem villogott a DPF lámpám... Kopp-kopp.

belizs Creative Commons License 2016.09.05 0 0 22013

Szia! Adj meg elérhetőséget ha még aktuális lenne a gép vásárlás.

Előzmény: KKozár (21977)
kiggyo Creative Commons License 2016.09.02 0 0 22012

Ha jól rémlik addig működik amíg nem nyitsz ajtót

Előzmény: IMITRIKES (22011)
IMITRIKES Creative Commons License 2016.09.02 0 0 22011

Mikor kiveszem a gyújtáskulcsot, néha lehet még mozgatni az ablakokat, máskor meg nem.

Mi a normális, van-e a dologra ráhatásom?

IMITRIKES Creative Commons License 2016.08.27 0 0 22010

HÁRMASNÁL IS MŰKÖDIK A DOLOG?

IMITRIKES Creative Commons License 2016.08.27 0 0 22009

-15 értékre volt állítva. Most lenulláztam.

Előzmény: IMITRIKES (22008)
IMITRIKES Creative Commons License 2016.08.27 0 0 22008

Akkor ha adok neki 15%-ot, akkor helyreáll.

6,8+15%=7,82

Előzmény: Balthazor Hellman (22006)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.08.26 0 0 22007
Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.08.26 0 0 22006

A dízelnél biztosan lehet. Valahol itt a fórumban van leírás. Azt hiszem az info gomb és a km számláló gombjával lehet...

Előzmény: IMITRIKES (22005)
IMITRIKES Creative Commons License 2016.08.26 0 0 22005

640 km-t mentem az autóval,

20km még megtehető a fedélzeti szerint,

6,8 az átlagfogyasztás szintén a fedélzeti szerint.

Ekkor tudtam tankolni 50 litert a 60 literes tankba ami 8 literes átlag.

Lehet ezt kalibrálni valahogy?

Huszigabo Creative Commons License 2016.08.25 0 0 22004

Szia 

Nem csere, hanem megszüntetés.

163 000, de valószínűleg nagyban hozzájárult az eltömődéshez a tavalyi turbó hiba, ill. utána az alátétek átégése miatti olaj. Kb 3 liter olaj került így bele aminek egy részét sikerült kiégetni egy részét nem. 

Előzmény: zsombi (22001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!