Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2 órája 0 0 21746

Nem értem mi mosolyogtatót írtam. 

Ennyit akartam mondani:

"Egész jól viszi a kis dízel amúgy mivel jóval könnyebb az az autó azzal a motorral mint a tiéd."

tehát azt, hogy mivel JÓVAL könnyebb azzal a motorral az autó mint a 2.0 dízellel, ezért JÓL VISZI A DOBOZT.

És kevesebbet is fogyaszt, de nem akartam tovább ragozni nehogy hitvitát generáljak, pedig ez sem igaz teljesen.

Ugyanis a 2.0 mazda motor rosszabb hatásfokú mint a konkurens társai.

A példaként felhozott Mazda5 1 literrel eszik kevesebbet a PSA motorral mint a kisebbik lóerős 2.0 dízellel (csak hogy hasonló lóerőket hasonlítsunk). Ennyi nem írható az a 150kg számlájára. Az autó amúgy ugyanaz, csak egy facelift volt rajta.

Az általam sem szeretett fócvágen csoport dízelei szinte minden kategóriában kevesebbet esznek, ez tapasztalat. Nem szeretem őket, mazda párti vagyok, de a szemellenzőt le kell venni.

A spritmonitoron is lehet pár összehasonlítást hasonló évjáratokban végezni, Sharan 1.9PDTDI 7.31l/100km, MPV 2.0 8.09l/100km.

Lehetne hosszan sorolni, de valami hatásfokbeni külünbség van (nyilván jobb hatásfok=ocsmányabb hang=több NO2).

Előzmény: Tibola (21744)
SzaboZE Creative Commons License 3 órája 0 0 21745

Alapjáraton nem a fizika dönt. Ott közel sem jó a hatásfok, így pont ezért városban, dugózásnál lehet előnyre szert tenni egy kisebb motorral. De egy start-stop rendszer kb ugyanennyire előnyös. Az igazi ok a károsanyag kibocsátás. Egy nagyobb hengerűrtartalmú motorral nehezebb a kibocsátási szabványokat teljesíteni, ezért turbózik mindenki.

Előzmény: Tibola (21744)
Tibola Creative Commons License 14 órája 0 0 21744

Mindig jót mosolygok az ilyeneken. Egy adott tömeget A-ból B-be eljuttatni ugyan annyi energiát igényel. A fizikát még a franciák sem tudják megváltoztatni. Nem attól fog egy kocsi kevesebbet fogyasztani hosszú távon hogy kevesebb köbcentis. Legfeljebb hamarabb döglik meg az erőlködéstől.

Előzmény: kiggyo (21741)
SzaboZE Creative Commons License 14 órája 0 0 21743

Nekünk anno az mk2-es focusban az az 1.6 TDCi motor elment 300e km-t, csak az egr-el volt gond talán 2x. Viszont ez a gyengébbik, 90LE teljesítményű volt, gondolom ez is számít, kevésbé volt agyonhúzva.

Balthazor Hellman Creative Commons License 25 órája 0 0 21742

Pesti viszonylatban az a jó, hogy pl Novoth Tibi elbánik azzal a motorral, és szerintem a teljes karbantartást rá lehet bízni a szervizére...

Ha később néztem volna 5-öst, akkor a látókörömbe került volna, de a bódé formája nem az én világom...

A piac árazásával meg az a baj, hogy, ha valaki megcsinálja rendesen az autót, illetve vigyáz rá, akkor ennek nincs helye az árcédulán...

A Facebook-on a csoportban 1.3-ért árulnak egy fekete 2007-es 5-öst. igaz, hogy fényezni kell egy oldalát , mert kulccsal végighúzták, szép hullámos mintát rajzolva, de ha abba valaki beletol 600.000 huf-t (szükség szerint, de lehet, hogy messze nem kell annyi) akkor elég jó autója lesz egy darabig...

Én meg, ha gyorsan el akarnám adni, talán kapnék 1.6 M huf-t, pedig a 600.000 huf-t már ráköltöttem...

Szép...

kiggyo Creative Commons License 26 órája 0 0 21741

Igen, valóban a japán autókhoz szokott felhasználóknak egy betegágy az a motor, de pont olyan jó(vagy rossz) mint bármelyik fordban (1.6tdci), pözsóban, citroenben (1.6Hdi), volvoban (talán D2).

A használtautópiac ezt be is árazza, nemhiába brutálisan olcsóbb mint a benzinesek.

A cw kasztniban nincs is más, a 2.0 dízel nem volt bennük. Ami mellesleg (neked nem újdonság) szintén nem a Japán ipar csúcsa.

Egész jól viszi a kis dízel amúgy mivel jóval könnyebb az az autó azzal a motorral mint a tiéd.

Próbáltam, nem rossz, keveset fogyaszt, de annyira szívemből utálom a csigazabáló franciákat hogy nem voltam képes rávenni magamat.

Megjegyzem ha dízel, nem nagyon lesz más, hisz a ford cmaxban is ugyanez van. Az smax, galaxy is psa motor. A sharan más, de a 2.0pdtdi is egy kalap kaki. Elég ördögi a kör. 

Én egy benzinest vennék a helyében ha nem évi 30eKm-rre kell.

Előzmény: Balthazor Hellman (21739)
mrkenworth Creative Commons License 26 órája 0 0 21740

Üdv Urak!

Klíma kontroll panelban cserélt már valaki izzókat?  Jó lenne valami adat--beszerzési forrás!

Köszi!  Tomi

Balthazor Hellman Creative Commons License 27 órája 0 0 21739

Sokan félnek attól a motortól. A műszaki alapja a Ford-PSA 1.6-os dízele, ezért érdemes utánaolvasni a nyűgjeinek.

Nagy szerpentinvadászatot azzal ugyan nem lehet rendezni, de elviszi a bódét...

Előzmény: Hanna (JKJ) (21738)
Hanna (JKJ) Creative Commons License 1 napja 0 0 21738

Dízel 1.6 cd teplus

Előzmény: kiggyo (21737)
kiggyo Creative Commons License 1 napja 0 0 21737

Dízel, benzin? Van már kinézett példány?

Előzmény: Hanna (JKJ) (21736)
Hanna (JKJ) Creative Commons License 1 napja 0 0 21736

Sziasztok, most készülünk venni egy 2013-as Mazda5 +öt. Az lenne a kérdésem hogy pontosan milyen típus hibái vannak ennek a típusnak és a vásárláskor mi az amit feltétlenül nézzünk még rajta? Üdv Hanna

Balthazor Hellman Creative Commons License 2 napja 0 0 21735

Még nem is gratuláltam a vashoz :)

Nagyon csecse...

Előzmény: Tibola (21708)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2 napja 0 0 21734

Csak remélhetem, hogy az Alpok tövében Pünkösdkor nem lesz nagy gáz...

Előzmény: Huszigabo (21733)
Huszigabo Creative Commons License 2 napja 0 0 21733

Amilyen az időjárás, lehet, hogy snowboard-ot kell vinned :)

Előzmény: Balthazor Hellman (21732)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2 napja 0 0 21732

Egyelőre egész korrekt ajánlatot kaptam a tetőn szállításra... Meglátjuk mi lesz... 

Előzmény: Huszigabo (21731)
Huszigabo Creative Commons License 2 napja 0 0 21731

Szia

Ha belső szállítást választod, vedd ki az első kerekeket a bicókból. egy rakat helyet nyersz vele, hamar ki-be rakható a kerék.

Előzmény: Balthazor Hellman (21729)
mazsola069 Creative Commons License 3 napja 0 0 21730

Sziasztok!

Ha már fényezés volt a téma.Első lökhárítót szeretném átfújatni,mennyiét megy ez mostanában valamint mit javasoltok: márkaszervíz vagy egy jó fényező.Ajánlatokat szívesen fogadok Törökbálint vonzáskörzetében.Válaszotokat előre is köszönöm.

Balthazor Hellman Creative Commons License 3 napja 0 0 21729

Köszönök minden ötletet és infót.

A hátsó ajtós dolog biztosan kiesik. Vonóhorgom nincs, és nem is szeretnék, így csatlakozó a tartón elhelyezhető fényjelző berendezések számára sincs...

Minden más hátra szerelhető cucc belelóg a hátsólámpába vagy a rendszámba.

Marad a tető, vagy a belső szállítás...

A bérlésre kérte ajánlatot. Várom a visszajelzést.

Egyébként 13-án indulnánk 17-ig...

Ha felcseszik az agyam az árakkal, akkor esküszöm kifaragom fából az egészet :)

kiggyo Creative Commons License 3 napja 0 0 21728

Sőt, bérelni is lehet ilyeneket. Legalább kipróbálja mielőtt megveszi. 

Előzmény: balika1978 (21727)
balika1978 Creative Commons License 3 napja 0 0 21727

Szia!

A legjobb megoldás a vonóhorogra szerelhető tartó persze ha van horog. 2 3 bicó szállítására alkalmas is. Rendszámtáblát át tudod rá rakni, . Lehajtható még a csomagtér ajtòt is ki tudod nyitni. A Thule nagyon drága, én a decatlonba vettem olyan 70 körül volt. Tökèletes. Hidd el ez a legjobb. Könnyű felszerelni és biztonsàgos. Èn a csomagtér ajtóra szerelhetőt nem szívesen raknám fel a műanyag ajtóra.Ha gyakran viszel bicót, èrdemes befektetni. 

Előzmény: Balthazor Hellman (21725)
Huszigabo Creative Commons License 3 napja 0 0 21726

Mikor mennél?

Egy barátomnak van hátsó ajtóra szerelhető tartója, esetleg kipróbálom nála mit mutat, de erre csak hétvégén tudom megkérni.

Előzmény: Balthazor Hellman (21725)
Balthazor Hellman Creative Commons License 3 napja 0 0 21725

Szia! 

Minden érdekel, de nincs kedvem sem itthon, sem Ausztriában a renőrökkel alkudozni. 

"Kicsit drága a portékájuk a kékruhás kufároknak, és bárhogy alkudoznék, megszabják az árat..."

Szóval olyan motyó kellene amin a bringa nem lóg bele a rendszámba és a hátsólámpába...

Előzmény: Huszigabo (21723)
Huszigabo Creative Commons License 3 napja 0 0 21724

Ejj de utálom az okostelefont, hogy mindig okosabb akar lenni. Bíróság =bicószállító :@

Előzmény: Huszigabo (21723)
Huszigabo Creative Commons License 3 napja 0 0 21723

Szia

Hátsó ajtóra szerelhető bíróságtól?

2 bicajt simán kibír. 

Előzmény: Balthazor Hellman (21722)
Balthazor Hellman Creative Commons License 3 napja 0 0 21722

Sziasztok!

Új kihívás előtt állok. Bringát kéne szállítanom, lehetőleg tetőn.

Természetesen kiráz a hideg a gondolattól, hogy autópályán így vigyem a 28"-as kerékméretű trecking bringákat, de vonóhorog híján máshol szabályosan nem tudom megoldani.

A verdába beférnek, de még pár bőröndnek is be kell férni, és egymás hegyén-hátán ezt nem akartam megoldani.

(ha más nem, akkor kiszerelem az első kerekeket, leszedem az egyik pedált és valami szivacsot rakok közéjük...)

Ha van ötletetek a tetősínre feltehető csomagtartóra, és arra felszerelhető két db bringahordóra, azt megköszönném...

aulac Creative Commons License 4 napja 0 0 21721

Na.

Az első mondat magyarul: A motor fel van szerelve egy szívócső áramlási szeleppel, amely elősegíti a maximális levegő / üzemanyag porlasztást.

Előzmény: aulac (21720)
aulac Creative Commons License 5 napja 0 0 21720

A motor fel van szerelve egy szívócső áramlási szelepet elősegíti a maximális levegő / üzemanyag porlasztás. A szelep korlátozza a levegő áramlását, emiatt kavarog vagy örvénylik. A forgató hatás segít abban, hogy az üzemanyagot és a levegőt alaposan keverje össze, és éget gyorsabban. A szívócsonk szabályozó szelep és a változó szelepvezérlés együttesen az üzemanyag-fogyasztást, stabilitás, és a kipufogást segíti elő.

Ennek a hatása gyenge a 2009 kód szerint.

Előzmény: IMITRIKES (21719)
IMITRIKES Creative Commons License 5 napja 0 0 21719

Ezt valaki legyen szives lefordítani nekem!

eqvus Creative Commons License 6 napja 0 0 21718

Üdv mindenkinek! Van 4 db AUX kábelem Mazda5 - 2005 - 2010 - gyári fejegységhez. 2000 Ft/db postával együtt. Email nyilvános.

Rod-Nas Creative Commons License 2016.04.28 0 0 21717

Köszönöm, ez már barátságosabb ár :) Majd párosítok mellé egy nyestriasztót!

Előzmény: Johnny015 (21715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!