Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

domino47 2 napja Creative Commons License 20423

Köszi!

Előzmény: aulac (20422)
aulac 3 napja Creative Commons License 20422

Szia.

Ha ez segít itt van a robbantott képe a vezetőülésnek:

Előzmény: domino47 (20421)
domino47 4 napja Creative Commons License 20421

Kösz a tanácsot majd ha szétkaptam elmesélem milyen a belső rész. A furcsa, hogy csak a bal oldali ülésnél lehet érezni, az ülőlap közepén 2 ponton egymástól kb 20 cm -re.

Egyre kiváncsíb vagyok mi lehet az.

Előzmény: 1facsavar (20420)
1facsavar 4 napja Creative Commons License 20420

6 ost már szedtem szét, de abban semmi fém nincs a teknőn kívül. Tiszta hab az egész. A kárpitot rögzítik pálcák de az nem nyomhat szerintem mert nagyon vékonyak. Nem tudom,hogy azonos vagy hasonló -e az 5 ös.

Előzmény: domino47 (20418)
belizs 4 napja Creative Commons License 20419

Sziasztok!

Kb2 hete kérdezgettem a DPF kiszerelésről a véleményeket.

Nos kiszedettem belőle 1 hete. Jól működik az autó, nem is tudja, hogy volt benne ilyen és nem is keresi.

Lényeg, hogy kiszedettem belőle az egészet egyben, és áthidaltam egy csővel úgy hogy visszaalakítható legyen, gondolván később még kellhet.  Ami furcsa kicsit, hogy fütyülős hangja lett azóta viszont sportos hangja is. 

110 000Ft -ba került + a cső 10 000-be . Kicsit máshogy viselkedik mint eddig, ami nekem jobban tetszik.

Végre nem kell figyelgetnem , hogy mikor regererál. Télen meg nem is megy az ember hosszú útra, ezért inkább most estem túl rajta.

üdv

domino47 5 napja Creative Commons License 20418

Sziasztok!

Szedett már szét valaki első ülést?

Mire érdemes odafigyelni. Az enyémben valószínű elfordult valami merevítő fém és kinyomja az ülőlapot.

Nem fűthető.

Hol lehet megbontani úgy látom az alsó fele is nagyon ba van csomagolva.

Robi-mazda5 6 napja Creative Commons License 20417

engem érdekelne munkaidő utáni nullázás.

köszi

Előzmény: GEBRIEL323 (20200)
Robi-mazda5 6 napja Creative Commons License 20416

köszönöm

Előzmény: domino47 (20412)
Robi-mazda5 okt. 17. Creative Commons License 20415

köszi,olvastam az emailt hamarabb.

Előzmény: Balthazor Hellman (20413)
Robi-mazda5 okt. 16. Creative Commons License 20414

hiba kijavitva.

asszem beru ment bele,iridiumos.

Előzmény: domino47 (20410)
Balthazor Hellman okt. 16. Creative Commons License 20413

Robi!

szerintem azt a leírást kerested még ami a 19267-ben van :)

Előzmény: Robi-mazda5 (20406)
domino47 okt. 16. Creative Commons License 20412

A leírás a 20202 bejegyzésnél megtalálod!

Előzmény: domino47 (20411)
domino47 okt. 16. Creative Commons License 20411

A kezelési leírást letöltheted itt valaki pár hónapja belinkelte honnan keress vissza megéri én is lehúztam már.

Előzmény: Robi-mazda5 (20409)
domino47 okt. 16. Creative Commons License 20410

Én is a bárdiéknál vásárolok igaz Pécsett, de ott csak az iridiumos gyertyát javasolták, alternatív megoldást nem is tudtak mondani. Készleten nem is volt úgy kellett lerendelni, mivel csak néhány autóba használják pont ezt a típust. A legtöbb persze mazda.

Igaz amit beleraktam annak a lista ára 8 ropi felett van kicsivel darabonként. De azóta jobban indul a járgány.

Úgy látszik a rugó fáradás mazda tulajdonság érdekes, hogy másnál is a bal hátsó adta meg magát!?

Előzmény: Robi-mazda5 (20409)
Robi-mazda5 okt. 16. Creative Commons License 20409

a betyárját.

köszi az infót.

jó,h beírtam ide is.

szólok barátomnak,h járjon utána mégjobban.

az a baj,h nem kapott kezelésit az autóhoz.

az én 2.0dízelemhez kapott könyvben meg nem

találtunk infót a benyáshoz való cuccokról.

max.nézünk bárdinál vmi iriumosat,ami belevaló.

köszi

Előzmény: GEBRIEL323 (20408)
GEBRIEL323 okt. 16. Creative Commons License 20408

Miraira annyira nem kéne hallgatni, csináltunk utánuk autót már. Ügyféllel megvetették a 4 porlasztót mert az a baja és mikor ki lett cserélve a hang ugyan úgy marad és csapágyasság miatt volt hangja a motornak és nem a szar porlasztok miatt.

Nem hülyeségből van iridiumos gyertya az 1.8 motorban. A nem belevaló gyertya sokkal hamarabb hazavágja majd a gyújtó trafókat és a nem megfelelő gyújtás miatt motor működése sincs a az ideális állapotban.

Előzmény: Robi-mazda5 (20406)
Robi-mazda5 okt. 16. Creative Commons License 20407

egyformán világit...mikor megvettem az enyémet tavaly szept elején,akkor nekem is voltak izzógondok..nem világitott a 3vezérlőgomb alatt 2. a bal oldali ventillátorszabályzo, meg a középső, a levegőirány állito.

kicserélgettem.  most minden fix.

egy kis 10perces fabrikálással 100ftból meg lehetett úszni a manővert...de ha már ki volt véve a középkonzol...szereltem be egy dension gateway kütyüt is...http://www.dension.hu/termek/gateway-lite-bt-mkii

minden frankon müködik aztóóta.

közben egyik falumbéli haver vett egy 1.8 benyás 5ös madzagot, abban is kivolt égve vagy 5db izzo, ő rendelt ebayről kompatibilis foglalatos izzokat. pár hete szereltük be neki.

Előzmény: domino47 (20349)
Robi-mazda5 okt. 16. Creative Commons License 20406

sziasztok.

én 13hónapja vagyok mazda5 tulaj...2006márciusi 2.0d 110le. tx felszereltség.

nekem is megvolt ugyanez a gondom,h hallottam valami fémes csörömpölést bal hátulrol...

elvittem szervizbe, valamit csináltak...akkor elhallgatott a csörgés...tavasszal ujra előjött...

párom használja a kocsit év eleje óta...többször panaszkodott,h csörög a hátulja.

nem volt időm megnézni, teljesen pár háttel ezelőttig...

nekiültem, megemeltem a seggét(mármint a mazda seggét:) ) kivettem a hátso lengéscsillapitokat e video alapján: https://www.youtube.com/watch?v=p9CFer1JLY0

kicseréltem a fentlévő gumiütközőket...bezsiroztam a spirálrugók tetejét alját....ééééééésss mit ad az ég? :)  a bal hátso spirálrugó alsó részén ott volt a bünös..egy 13cm-es darab le volt törve, az csörgött. kivettem, azota síri csend.

tegnap beletoltam a gépbe 700kmt...1 nesz sem volt hátulrol...most jön az eleje...kopog a futómű macskakövön és rossz úton, illetve ilyen száraz nyokorgást hallok bal előlről,mintha vmi müanyag v gumik nyikognának egymáson.

gyujtogyertya terén egyik barátom az 1.8 benyás ötösébe multhéten denso t20epr-u gyertyákat rakott, a budafoki uti szervizben azt ajánlották neki.  bárdiban a listaára 920ft, én 650ft/db áron szereztem neki.

Előzmény: domino47 (20404)
Kugler Kábel okt. 8. Creative Commons License 20405

A hőérték a legkisebb gond. A BKUR6ET-10 alátétes gyertya és a menethossza 19 mm.

A Mazda-5 1.8 motorba minden katalógus kúpos zárású és 17,5 mm-es menethosszú gyertyát hoz.

Magyarul a gyertya jobban belógott a hengerbe mint kellene. Még jó hogy nem okozott nagyobb kárt.

Talán az alátét fogott rajta kicsit.

Előzmény: domino47 (20404)
domino47 okt. 8. Creative Commons License 20404

Üdv Uraim!

Szerelgetek tovább, és megosztom a szerzett tapasztalataimat.

Első a gyertyák. Kiszedtem a benne lévő nem oda valókat. A képek önnmagukért beszélnek. Pedig hőértékre hasonlók.

Valamint megtaláltam a hátsó futómű csörömpölésének az okát.

A baloldali hátsó spirálrugóból letört kb 7 cm darab, és ez az alsó rugótányérban szabadon mozgott ide-oda.

Kiszedtem most olyan csöndes mint egy lopakodó cica. + van még otthon jobb, és bal oldalra való alsó lengőkarom. Berakom azokat is ha már mevannak.

A rugót pedig megrendelem nem túl olcsó, ha ebbe tud valaki jó beszerzési forrást ne tartsa magába. Talán jó lenne kicsit erősebbet belerakni szoktam utánfutót huzogatni ott jól jöhet.

Balthazor Hellman okt. 4. Creative Commons License 20403

Ez a VW 1.6 benzines motorjaihoz jó. Nem hiszem, hogy nagy eltérés  hőértékben. Azért inkább a hozzávaló gyertyát tedd bele. Nem mindegy mekkora feszültség kellaz ívképzéshez.

Előzmény: domino47 (20402)
domino47 okt. 4. Creative Commons License 20402

Sziasztok !

Lenne néhány kérdésem.

Szerelgetem a hátsó futóművet, kicseréltem a stabilizátor pálcákat nem is volt vészes. Viszont észrevettem valamit! A bal oldali hátsó rugó adja ezt a fémes hangot. Előfordult már valakivel hasonló? Az alsó tányért ahova támaszkodik a rugó mikor megütöm gumikalapáccsal szépen csörömpöl. A jobb oldala nem csinálja. Lehet, hogy legközelebb tekerek rajta hátha jobban befekszik a helyére.

A másik dolog a gyertya (1.8 benzin ) kiszedtem ha már javítgatok, és eléggé meglepődtem, mivel egy 3 pólusú NGK volt benne. Gyalázatos állapotban mind a 4 hengernél. A típus NGK/R BKU R 6LET /10. Ezt egyik lista sem hozza a mazdához.

Ki milyet használ az eredeti mazda 8000 Ft/db. meg tudom szerezni kb féláron. De van más típus is DENSO, NGK mindegyik iridiumos amit ehez a típushoz hoznak.

Ki milyet használ van valami infótok?

Mazda5 2.5 okt. 4. Creative Commons License 20401

Ezzel en is ugy vagyok, ha igy fog kinezni a kovetkezo M5, akkor biztos ott fogok topogni a

kereskedes ajtajanal mar koran reggel ! :-)

Előzmény: Tibola (20389)
Tibola okt. 4. Creative Commons License 20400

Aztán ha sokat pofázik menet közben csak kifordítod az ülést :o)))

Előzmény: aulac (20393)
Tibola okt. 4. Creative Commons License 20399

A lényeg: 150 lovas 2.0-ás benzin skyactiv. 6,1 L/100 km.

Előzmény: Tibola (20398)
Tibola okt. 4. Creative Commons License 20398

Japánban az ötöst is ilyen motorral szerelik. Mi meg még a régit kapjuk. Hiába, kis ország vagyunk.

Előzmény: Mazda5 2.5 (20395)
Tibola okt. 4. Creative Commons License 20397

Akkor is megvárom míg ilyen lesz!

Előzmény: aulac (20392)
Mazda5 2.5 okt. 4. Creative Commons License 20396

Az en M5-om meg szinre is ugyan ilyen de az elso ules az nem jon igy ki.

Szerintem a regebbi jobb formaju volt....A hatulja mindenkeppen ! Meg az oldala is....

Mazda5 2.5 okt. 4. Creative Commons License 20395

Szia, igen Canadai. Az elso rendszam a Mazda jel alatt, kozepen a muanyag hutoracson van.

2.0L es Skyactive 155LE es 6 sebesseges manualis.

Egyik naprol a masikra kellett egy olcso/gazdasagos megoldast talalni

a hugomnak.

Klima, Bluetooth es a kulcs nelkuli inditas van talan benne extra.

Erdekes, hogy viszonylag eros a motor es 6 sebesseges a valto, de olyan

gyorsan kell kapcsplni felfele, hogy szinte kettesevel lehet valtani.

4.ikben 50km/h-nal irja hogy inkabb a 6-odik fokozatot kerne alig 1000-es fordulattal !

Eddig meg csak 190 km van benne, igy sok mindenrol nem lehet irni, de remelm semi negative elmeny a

kovetkezo 3 evben nem lesz !

Ha erdekel teszek majd meg kepeket .

Előzmény: Tibola (20379)
aulac okt. 3. Creative Commons License 20394

anyóülés=anyósülés :)