Keresés

Részletes keresés

asx Creative Commons License 2019.02.14 0 0 3240

Semmivel sem másabb Bécs, itt is csak pénz kell hozzá + nem árt ha beszélsz németül...

Előzmény: olimiam (3239)
olimiam Creative Commons License 2019.02.13 0 0 3239

De behalt a topic, gondoltam megkérdezem Bécsben lakást venni mennyire nagy feladat pesthez képest..

jogomvan.hu (X) 2017.09.30 0 0 3238

Online jogi segítség külföldön élő, dolgozó magyarok részére is. www.jogomvan.hu

Stetten Creative Commons License 2017.08.29 0 1 3237

Szerintem ennek ehhez semmi köze. Egyszerüen a Fb oldalak átvették azt a feladatot amit ez a fórum ellátott. Dugig van a Fb mindenféle "külföldi magyarok" oldallal, többezer taggal. Jóval több ember van azokon az oldalakon, így ha valakinek kérdése/megosztanivalója van, nagyobb eséllyel talál célszemélyt mint itt. Itt eleve egy 10-20 emberböl álló stabil mag írogatott, plusz még beestek az 1-2 kommentböl/kérdésböl álló felhasználók. A munkaeröpiac megnyitása után kicsit felpörgött a topic, jöttek a hiszékeny/naív emberek. Azóta szép lassan észrevették hogy nincs ingyenebéd, aki ki akart jönni élni/dolgozni már kint van, akiket át lehetett verni hamis ajánlatokkal azokat már átverték.

Előzmény: Törölt nick (3236)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.21 0 0 3236

A magyar emberek közösségalkotó erejének újabb bizonyítéka.

Előzmény: Stetten (3235)
Stetten Creative Commons License 2017.05.19 0 0 3235

Több mint egy éve halott a topic...

Előzmény: tlili98 (3234)
tlili98 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 3234

Sziasztok!

Van valakinek bármi tapasztalata az ausztriai tanárképzésről?

Angol tanár szeretnék lenni Ausztriában, és olvasta, hogy ehhez nem feltétlenül kell ott végeznem, viszont mindenképp előnyösnek találom.

Maga az oktatás, és a felvételi angol nyelven megy? 

Ha Magyarországon tanulnék angol és német tanárnak, akkor mennyi lenne az esélye, hogy munkát tudok találni Ausztriában?

Stetten Creative Commons License 2016.02.14 0 0 3232

Szia!

 

Az lenne a leg egyszerübb ha egy iskolat/ovodat kerdeznel meg. Ök biztosan tudjak ha letezik ilyen pozicio, es ismerik a követelmenyeket is.

 

Szerintem kezdeskent ne ragaszkodj a szakmadhoz, vallalj el valami munkat ahol belerazodhatsz a nyelvbe. A nyelviskolaban megtanut közepfoku nemet es a gyerekek/szülök altal beszelt dialektus eg es föld.

 

Viel Spaß mit Vollgas!

Előzmény: pitypang72 (3231)
pitypang72 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 3231

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék! Magyarországon szerzett tanítói diplomával és középfokú német nyelvvizsgával milyen munkát találok szerintetek Ausztriában? 

Elsősorban gyerekekkel szeretnék foglalkozni.

Mondtak olyat, hogy óvodában és iskolában is van ún. asszisztensi pozíció, aki az óvónők ill. tanítók munkáját segítik. Azt nem tudom, milyen kifejezést használnak erre Ausztriában, mert így rákeresve nem találtam semmit. 

Köszönöm szépen a segítséget!

 

Alvinkoncert Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3229

ALVIN ÉS A MÓKUSOK koncert Bécsben 2015-11-22

 

Időpont: 2015-11-22

Helyszín: CHELSEA CLUB (U-Bahn Bögen 29-32, Lerchenfelder Gürtel, 1080 Bécs)

Jegyek elővételben: 15,00 EUR Jegyek helyszínen: 16,00 EUR

Jegyelővétel: a Facebook eseményben

 

https://www.facebook.com/events/692502294226964

P. Tóni Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3227

Sziasztok!

Szeretnék információt kérni,az Osztrák de főleg a Bécsi egészségügyi munkákról.

Ha valaki dolgozott,vagy most is dolgozik kórházban,szociális otthonban,háziorvos mellet vagy öreg otthonban,kérem írjatok róla nekem.

Gondolok itt olyanokra,mint munkakörülmények,munkaidő,fizetés,szabadság,juttatások,nyelvtudás szükségessége(milyen szint a minimum,hogy boldoguljak) stb.

 

Előre is köszönöm!

Order of Hermes Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3226

Szemmel láthatólag szellemileg nem vagytok azon a szinten, hogy eséllyel induljatok neki Ausztriának. Meg se próbáljátok, mert nagyon rá fogtok faragni - ezt jótanácsként mondom, minden bántás nélkül.

Előzmény: BabiTak (3220)
asx Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3225

Ezen miért kellene meglepődnöm?

 

Olvasd el mégegyszer, hogy mit írtál és mondjál róla véleményt: "A ferjemmel munkát keresunk szállással...  Mindenesetre nemetul nemtudunk... Ferjemnek olyan festobrigádot aki beszelnek magyarul..."

 

Mindkettőtöknek mumka kell, szállás kell, németül nembeszéltek és még ráadásul a munkahelyen a munkatársak is beszéljenek magyarul, mindezt Ausztriában, osztrák cégnél!

 

Vélemény? Te mit írnál egy hottentottának aki Mo.-n keresne ezekkel a paraméterekkel munkát?

Előzmény: BabiTak (3220)
BabiTak Creative Commons License 2015.09.18 0 0 3224

Koszonom a segitokeszsegedet! A megfelelo embert olyanra ertem mint amilyen Te is vagy! Igen tanulom a nemetet! Nehezkorulmenyek kozott elunk tele adossággal, Magyarorszagon csak az adossagot lehet szaporitani, ebbol szándekszunk kitorni! Bátorsagot mar kaptunk hozza!!!!! Addig is amig tanulok, várok minden segito hozzászolast!!! Becsuletes emberek vagyunk, akik mindig a munkabol eltek!!! Megegyszer koszonom segitsegedet Sistrans! Megfogadtam, ha sikerul kijutni, segitek en is kijutni másoknak!! 

Előzmény: sistrans (3223)
sistrans Creative Commons License 2015.09.17 0 0 3223

még azt kérdezném,hogyan värod a megfelelö ember érkezését? MIT JELENT A MEGFELELÖ?

 

milyen oldalakt nézel a neten ?? jobrapido ,stepstone,willhaben,betreuung,AMS.at,gigajob,hoteljob, hauspersonal.at 

ezeket nézted ?

Előzmény: BabiTak (3220)
sistrans Creative Commons License 2015.09.17 0 0 3222

még egy kérdés Gabinak: addig is amig munkät ajänl valaki elkezdesz nyelvet tanulni ?csak egy példa,nem lebeszélni akarlak,csak a värakozäsi idöt hasznosan eltölteni gondolom...mondjuk tudok egy csalädot,akik alkalmaznänak takaritonak..hol laknäl?

vagy ottlakäsos älläst keresel..a férjeddel ? honnan lehet tudni,hogy becsületes vagy-e?sajnos többször megjärtam mär,pedig ismeröst ajänlottam...

igen én is ismerek olyat,aki nyelvtudäs nélkül dolgozik ,rabszolgaként,csalädnäl,vagy idös embernél...vegyél egy kezdö nyelvkönyvet,de van a neten is oldal..napi pär óräs tanulässal néhäny honap alatt meg tudsz tanulni valamit

sok sikert !

Előzmény: BabiTak (3218)
Stetten Creative Commons License 2015.09.17 0 0 3221

Szia!

 

Annyival egeszitenem ki sistransz hozzaszolasat hogy imadjak jol atverni a nyelvtudas nelküli külföldieket. Sikerül is nekik, mert rajuk vagytok utalava. Amit ti terveztek mar evekkel ezelött sem müködött, miota viszont elarasztottak Ausztriat a nemetül jol beszelö munkavallalok meginkabb eselytelenek vagytok munkat vallalni. 

 

A masik ami total ertelmetlenne teszi az egeszet... Komolyan azert akartok Ausztriaba menni hogy ott is egy magyarnak dolgozzatok? Ne gondoljatok hogy Ausztriaban különbek a magyar vallalkozok mint Magyarorszagon.

 

A nemet tanulashoz sok sikert, es kitartast kivanok!

 

Barati üdvözlettel:

Istvan

Előzmény: BabiTak (3220)
BabiTak Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3220

Addig is amig nem erkezik meg a megfelelo ember tanulom a nemetet!! Most ezen is meglepodsz?? 

Jo ejt!

asx Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3219

Én meg már azt hittem, hogy semmin nem fogok meglepődni. Aztán meg mégis...

Újra meg újra!

Előzmény: BabiTak (3218)
BabiTak Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3218

.Kedves Sistrans! 

Tudom más is kezdi igy, de azert keresunk Magyar csaladokat, es a Ferjemnek olyan festobrigádot aki beszelnek magyarul!!!! De azert nagyon rendes, hogy idot dzakitott ránk, koszonom szepen, es várjuk tenyleg azokat az embereket akik tudnak segiteni!!!! Mindenjot kivánunk!!!! Gabi

sistrans Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3217

kedves Gabika !

hogyan gondolod a munkavällaläst,ha egy német nyelvü orszägban nem tudsz semmit németül ??hogyan beszélsz a fönököddel ?

mit értenél abbol,hogy mi a feladat ?ismeretlenül ki ajänlana téged takaritani vagy gyerekre vigyäzni ??

persze nem lett volna muszaj välaszolnom neked,de értsd meg nulla nyelvtudässal nem lehet munkät talälni !nagyon sokan vannak,akik beszélik a nyelvet és mégse talälnak munkät. a Hellrein cég mindig keres szällodai takaritokat,de alap nyelvtudäs oda is kell...hogyan töltöd ki a papirokat ?ki az,aki el tud kisérni tolmäcsolni ?

gondold ät ezt !!

Előzmény: BabiTak (3215)
BabiTak Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3216

Becsben keres a ferjem festo munkat, festobrigádot aki felveszi szalással, en is a feleseg is mennek mert en is munkát keresek! 

vargababika@gmail.com

Koszonjuk szepen

BabiTak Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3215

Kedves Becsben elo Magyarok!! 

A ferjemmel munkát keresunk szállással, en takaritok, Babyszitterkedek, es idosellátassal is foglalkozok, a ferjem szobafesto! Kozepkoru házaspár vagyunk, magyarok! Mindenesetre nemetul nemtudunk, de ha sikerul kimenni, ott sokkal konnyebb lesz megtanulni mert rákenyszerul az ember!! Elore is megkoszonjuk segitseguket!! Kerem segitsen aki tud!! 

Nagyek

vargababika@gmail.com

Baxika21 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 3214

Sziasztok!

 

Szállást keresek Bécsben szeptembertől ,,állandó jelleggel":

 

egyik héten hétfőtől szerdáig (2 éjszaka), másik héten hétfőtől-csütörtökig (3 éjszaka).

 

A legjobb lenne a 12-13 esetleg 14. kerület, vagy Perchtoldsdorf, esetleg Brunn am Gebirge...vagy ezek környéke.

 

Kocsival járok, így nem ártana közeli parkolóhely, ha fizetős az sem probléma, mert estefelé járok "haza" és reggel 7-8 körül elindulok.

 

Mindenképpen külön szobát szeretnék, egyébként csendes, alkalmazkodó vagyok.

 

Köszönöm szépen, ha jelentkezik valaki, aki esetleg tud valamit.

 

Szép napot Mindenkinek!

 

Julcsi

 

 

Stetten Creative Commons License 2015.08.13 0 0 3213

Szia!

 

Magyarorszag tele van magyar cegekkel ahova nem kell nyelvtudas. Igazan kar azert Ausztriaba jönni hogy itt is magyarnak dolgozz. Elhiheted hogy ott vagnak at ahol csak tudnak, es nem fogod megkapni az osztrakoknak fizetett jarandosagokat sem.

 

Ne haragudj az öszintesegemert, de arra, hogy 3 ev Nemetorszag utan nem tudsz nemetül, inkabb nem mondanek semmit...

Előzmény: H.roberto9409 (3212)
H.roberto9409 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 3212

Szép napot kívánok!

tudnátok olyan munkát ajánlani amelyhez minimális nyelvtudás kell,vagy magyar céget?

Németországban dolgoztam 3évig,csak már ott nincs munka, és bécsben keresgélek de nem nagyon találok, reméllem ti tudtok segíteni, köszönöm előre is! További szép napot ! :)

motil Creative Commons License 2015.08.11 0 0 3211

Szép  estét kivánok.Én  megbizható egészségügyben dolgozó embereket keresek.akik szeretnének munka mellett plusz pénzt keresni.Akit érdekel kérem irjon.

misiu Creative Commons License 2015.08.08 0 0 3210

Sziasztok!

 

A Therme Wienben dolgozott már valaki esetleg közületek ill. ismerős? Kéne kis infó.

 

Köszi

Draganovic Creative Commons License 2015.07.18 0 0 3209

Sziasztok

 

Hat ha valaki mar hallott vagy netan sajnos atellt mar ilyet.

 

Linz-ben egy nagy keresztezodesben 25 -el mentem az autommal neztem hogy jobbrol jonnek e  autok mert elsobseguk van ,kozben egy biciglis ut is keresztul megy annyira neztem az autokat hogy lassan kicsorogtam a bicigli utra es ott keson vettem eszre hogy egy biciglis jobbrol erkezik lefekeztem es oldalrol belem jott.

Mivel bicigli uton tortent en vagyok a hibas elismertem ,rendort hivattam egy jarokelovel es mentot addig segitettem a bacsinak a fure ulni ,fajt a laba,de tudta mozgatni.

Megerkezett a mento es a rendorseg is,szonda 0% alkohol alairtam sebesseg 25 km/h volt eddig szabalysertes ha 8 napon belul gyogyulo ha 8 napon tul akkor buntetoeljaras.

Biztositom fedez mindent amit az oreg ker mar bejelentettem 5 napon belul.

Nem vagyok orvos sajnos nem tudom megitelni hogy 8 napon tul vagy belul gyogyulo serulest szerzett.

Mindenben egyutt mukodtem a rendorseggel es nagyon rendesek voltak ,meg is lepodtem azt hittem "lelonek".

Kerdeztem a rendort mire szamithatok azt mondta jogsit nem veszik el nem ittam nem mentem gyorsan ,sajnos ez egy elsobseg nem megadasa figyelmetlensegbol ,elofordul.

1-2 honapon belul ertesitenek.

100% hogy penzbuntetes nelkul nem uszom meg vallalom is csak egyalltalan nem vagyok tisztaban az osszeggel. Mi a minimum es mi a maximum amit kiszabhatnak?

 

Minden eszrevetelt,tapasztalatot szivesen fogadok koszonom.

Stetten Creative Commons License 2015.07.01 0 0 3208

Valahol szomoru is ez... :-(

Előzmény: asx (3207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!