Keresés

Részletes keresés

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 11 órája 0 1 19578

Német elorejelzo rendszer:

http://www.manfred-bischoff.de/stationaer.htm

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 11 órája 0 0 19577
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 11 órája 0 0 19576

Ami erdekesseg meg errol az objektumrol az hogy az antenna 2 fokkal egyedulalloan a vizszintes ala billentheto es radartechnikai kiserletekhez hasznalhato....

http://www.manfred-bischoff.de/Stockert.htm

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 12 órája 0 0 19575

Az astroantennatol nem messzi volt Hitler egyik bunkerje:

https://de.wikipedia.org/wiki/F%C3%BChrerhauptquartier_Felsennest

Előzmény: BuBikácska (19572)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 12 órája 0 0 19574

Villambemeresre is jo ez a szerkezet:

https://astropeiler.de/blitzortung-am-astropeiler

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 12 órája 0 0 19573

Akkor ugyanezt miert nem leptek meg, penz van ra pedig?

https://astropeiler.de/der-astropeiler-den-medien

https://astropeiler.de/geschichte

Előzmény: BuBikácska (19568)
BuBikácska Creative Commons License 2017.04.15 0 0 19572
Előzmény: BuBikácska (19568)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2017.04.15 0 0 19571

Muhelynek, raktarnak garazsnak elsoosztalyu lenne...

Előzmény: charlie21 (19569)
Ridley4Lev Creative Commons License 2017.04.14 0 0 19570

Érd

Előzmény: charlie21 (19569)
charlie21 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 19569

Egy kis érdekesség 

BuBikácska Creative Commons License 2017.04.14 0 0 19568

Itt a meglévő antennák, vezérlő egységek, valamint az objektumot kiszolgáló infrastruktúra a nagy érték. A fejegységeket,és a hozzá kapcsolódó technikát relatíve olcsón le lehet cserélni a kor, valamint az igényeknek megfelelően.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (19567)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2017.04.14 0 0 19567

Nem tudom, mit akar itt a KBSZ,illetve mas katonai titkosszolgalatok.Eza atechnika meg a 80 as evek technikaja, viszonylag keves atviteli csatornaval, az is analog volt.Ma mar az atvitel optikai kabellel tortenik, persze van meg kozvetlen muholdas kezi telefon,az iridum, az mindenhol mukodik, de egy perc telefonalas rajta 1 dollar.

Előzmény: hadsz (19563)
Macs73 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19566

Üdv 

Olyan embert keresnék aki tud információt egy százhalombattai laktanyáról ami elméletileg székesfehérvári parancsnokság alá tartozott .

1971-ben szolgált ott a testvérem aki egy eltávozás alkalmával tragikus balesetben elhunyt .

Ekkor húsz éves volt .

Esetleg olyan embert is keresnék aki emlékszik erre esetleg ismerte.

Annyit tudok még hogy ekkor 24 hónap volt a sorkatonai szolgálat és talán 1970 őszén vonult be a baleset 1971.májusában történt a lakhelyén .

lovasutas Creative Commons License 2017.04.12 -1 0 19565

"Hosszú évek után ismét kap a Mol Nyrt. Oroszországból vezetéken gázolajat. Az egykori katonai csővezeték újraindításához meg kellett állapodnia Ukrajnának és Oroszországnak."

http://index.hu/gazdasag/2017/04/12/putyin_elintezte_ujra_jon_magyarorszagra_vezetekes_gazolaj/

lovasutas Creative Commons License 2017.04.10 0 0 19564
hadsz Creative Commons License 2017.04.07 0 1 19563

Nagyon látványos fotók! A csatolt régi origós cikkben van néhány belső kép:

Előzmény: charlie21 (19562)
charlie21 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 19562

https://onedrive.live.com/?id=92D81BA291AEC03A%219498&cid=92D81BA291AEC03A

Én voltam bent , egy postás nyugdíjas csoporttal sok éve, már a KBH uralta, belül fényképezni nem lehetett , de érdekes volt, mesélni tudok kép ennyi .Érdekes hely ,szerintem katonai vonatkozása inkább mostanában lett-

Előzmény: hadsz (19560)
Ridley4Lev Creative Commons License 2017.04.06 0 0 19561

Tudom

Előzmény: hadsz (19559)
hadsz Creative Commons License 2017.04.06 0 0 19560

Évekkel ezelőtt a Művészetek Völgye Fesztivál keretében (is) be lehetett menni (valamelyik cikkben is írnak erről), én hülye meg kihagytam a lehetőséget akkor, pedig nem egyszer megfordultam a rendezvényen. Más volt a program. :)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (19556)
hadsz Creative Commons License 2017.04.06 0 0 19559

Ők nehezen, mert a szervezet csak 2012-ben alakult. Esetleg valamelyik jogelődje.

Előzmény: Ridley4Lev (19558)
Ridley4Lev Creative Commons License 2017.04.06 0 0 19558

A Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat vette át 2008-ban.

Előzmény: hadsz (19555)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2017.04.05 0 0 19557

Nem rossz kis oldal sok fotoval

https://www.geocaching.hu/caches.geo?id=1098

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2017.04.05 0 0 19556
Előzmény: hadsz (19555)
hadsz Creative Commons License 2017.04.03 0 1 19555

Off:

Taliándörögd, Űrtávközlő Állomás, tegnap kora este. Természetesen aktív és őrzés alatt. A kerítésnél üvöltő kutya ellenére sikerült néhány mondatot váltanom az őrrel... Szívesen szétnéznék az épületen belül is. :)

On

charlie21 Creative Commons License 2017.03.30 -1 0 19554

Sajnos én jóval későbbi korosztály vagyok. 89-90 ben voltam katona

Előzmény: 1157 (19553)
1157 Creative Commons License 2017.03.30 0 1 19553

Létezik még olyan ember ki 1970-71 .ben Veszprém külsőn volt katona és asziklába járt szolgálatba (24 szolgálat 24 pihenő? 24 kiképzés). Akikre emlékszem Mikóci, Troják, Bánó raj pk.voltak. Illetve váltás parancsnokok. Gyalog mentünk a laktanyából a sziklába. Volt ott pihenő idő is de, leginkább az öregeknek! Ha jól emékszem 4354 volt a cég száma Vadász őrnagy század pk. Őri  Pál alezredes az ezred őrs pk. Sáry Károly.

charlie21 Creative Commons License 2017.03.27 0 2 19552

Csatlakoznék néhány képpel Szabolcs barátomhoz. A Cseh túránk második záró napján Rapotice ( Rosice)S 200 Vega bázis.  Az infók alapján végre bejárható. Mikor még nem voltam ott az jutott leginkább eszembe hogy a "kihalt laktanyák " topik annyi légvédelmi tudást tartalmazott hogy nemsokára kinőtt belőle egy légvédelmi oldal, ami most már nagyon komoly. Nem is nagyon tudok hozzá szólni. De emlékszem hogy téma volt sokszor a "síugró sáncos" Csehszlovák Vegák. Nem hittem hogy egyszer látom saját szememmel . És most meglett ! Remélem a másik is meg lesz. Azok közé a szerencsések közé tartozom aki járt Mezőfalván, volt valami elképzelésem, ( köszönöm Feri bátyám) De ez teljesen más volt, ott volt minden ami kell, csak hatalmas beton bunkerekbe dugva. Ami nálunk egy sima kis építmény volt ,itt egy "atlanti fal " 

Megmondom őszintén a végén úgy 10 km gyaloglás után már elfásultam, nem is láttuk az egészet , valami gigantikus méret. A méreteket ahogy Szabi írja nem is adja vissza a képek folyama , az egész területen csak egy másik tréning ruhás pár kódorgott, vicces volt, becsületükre mondva ők is órákig sétáltak, sokat láttuk őket! Ami nekem legjobban tetszett hogy a töltő soron, külön bunkerekbe ott van még a hajtóanyag tartályok , rajta a halálfejes jelölés, gondolom azért üresek. 

Előzmény: hadsz (19551)
hadsz Creative Commons License 2017.03.23 0 2 19551

Folytatva a csehországi hétvégét:

Vasárnapra terveztük a Rapotice melletti Sz-200 Vega típusú honi légvédelmi rakétarendszer bázisának bejárását.

Ez a két tűzcsatornás, nagy hatótávolságú lérak komplexum a Brno-i 76. légvédelmi rakétadandár alárendeltségébe tartozott két harci- és egy technikai osztállyal. Igaz, az osztálycsoport csak 1989-től állt rendszerben, és alig néhány év múlva, a ’90-es évek első felében meg is szüntették. A másik csehszlovákiai Vega bázist - három tűzcsatornával - pár évvel korábban, 1985-ben adták át Dobris közelében (Prágától DNY-ra).

Az objektum - mint minden Vega komplexum - hatalmas, közel 100 hektáron terül el. Az egykori laktanya részén jelenleg börtön működik, így arra inkább nem keveregtünk... :) Maradt így is látnivaló bőven, talán a leglátványosabbakkal kezdtünk: szinte rögtön azután, ahogy átjutottunk a dupla kapun és a köztük levő széles nyomsávon, feltűnt a fák koronái felett az első óriási emelvény. Sokszor láttam már fotókon, régi filmeken, de a valóságban azért másképp hatott, ahogy előbukkant a fenyők fölé tornyosulva. Monumentális! A bázis északi részén további két, meg ennél is nagyobb felületű építményt húztak fel, annak idején ezekről a célmegvilágító és a magasságmérő lokátorok kémlelték a légteret.

Természetesen mindhárom platóra felsétáltunk, elsőnek a PRV-17-esét néztük meg, azután következtek a többiek. Hosszú, meredek rámpák vezetnek fel nagyjából 17- 18 m magasba, ahonnan még látványosabb a környezet. Nem vagyok a légvédelem szakértője, de ha jó tudom, ezt a fajta „radardomb” kialakítást egyedül a csehszlovákoknál alkalmazták (a Szovjetunióban sem volt ilyen megoldás?).

A jobb szélső fotón - a cseh Fortifikace weboldalról - még eredeti pozíciójában látható az 5N62-es radar.

Mindhárom emelvény mellett egy-egy masszív védett objektumot alakítottak ki a komplexum harcvezetési és energia-ellátó/átalakító kabinjai részére, ez látható a fotó bal sarkában az oszlopok tövénél. A korabeli fotó a másik cseh Vega helyszínen, Dobrisban készült.

Szintén itt, az emelvények közelében található a harcálláspont, szerencsére ide is sikerült bejutnunk. Az állapota már ennek is hiányos kissé... Külön, alig néhány méterre ettől egy másik, szintén nem kicsi bunkerben működtek - ha a helyzet úgy hozta - a dízelaggregátorok. Sajnos ez zárva volt, a személyzeti bejárónak csak a külső páncélajtóját sikerül valaki(k)nek „leszerelnie”.

A rengeteg látnivalónak köszönhetően szinte repült az idő. Déli irányban ballagva hamarosan következtek az indítóállások. Csak az egyik osztályt céloztunk meg, felesleges lett volna mind a 12 iá-t végigjárni, hiszen teljesen egyforma az elrendezésük. Igaz, annyi eltérés azért mégiscsak van/volt, hogy mindkét osztály területén 2 – 2 fedezék jóval erősebb építésű a többinél. Gyanítom, hogy ezekben álltak a békeidőben is rakétával megrakott töltő kocsik. A hozzáértők majd megmondhatják a tutit. :) Az egyik „könnyű” fedezékbe is bekukkantottunk (D. Peti elévülhetetlen érdemeinek köszönhetően).

Az osztály közepén elhelyezkedő bunkerbe (az indító kabin fedezéke) szintén benéztünk:

Kis pihenőt és kajaszünetet követően tovább indultunk az üza részleg felé. Először a lefejtő, semlegesítő helyet jártuk be, majd következett az üza sor, ahol a külön - külön tárolták az tüzelőanyagot és az oxidálóanyagot. A jobb oldali fotók szintén a már említett cseh oldalról származnak.

Mindkét hajtóanyag komponens különösen veszélyes, ez jól látszott a tartályokat biztosító épület kialakításán is.

Az üza teleptől alig egy-két percnyi sétával értünk a rakéták impozáns méretű központi tárolójához. Tulajdonképpen kettő egymás melletti, 55 m hosszú és 13 m széles, félköríves előregyártott vb elemekből összeállított hatalmas csarnokról van szó, melyekben több sorban, speciális állványokon sorakoztak az összeszerelt rakéták. Ez az épülethomlokzat nem mindennapi látvány volt, a fotó messze nem adja vissza a valós méretét!

Az egész technikai osztály jól átlátható séma szerint van kialakítva, beszéljünk bármely országról, ahol annak idején a Vegákat telepítették. Összeszerelő hangár, műszeres bemérő, ellenőrző épületek (AKIPSz), tárolók a fejrészeknek, gyorsító hajtóműveknek, második fokozatoknak, a szállítójárművek telephelye a garázsaikkal, stb.

Visszaúton az autók felé még megnéztünk egy szintén méretes betonplaccot (valójában a betonelemek nagy részét már felszedték a téren…) mögötte a „szokásos” fedezékkel. Charlie barátom rögtön mondta, hogy itt állt az Oborona távolfelderítő radar az óriási legyezőjével. A nyűgözőpontok közül egyik-másik még megvan.

Remélem, nem nyúlt túl hosszúra ez a kis beszámoló, de azt hiszem, mindannyiunk nevében mondhatom, hogy nagy élmény volt végigjárni a komplexumot! 

hadsz Creative Commons License 2017.03.23 0 0 19550

Nálam is! :)

Előzmény: charlie21 (19542)
charlie21 Creative Commons License 2017.03.22 0 1 19549

Ócsa, aktív!

Csévharaszt ,nem aktív,ha vissza mész időben 2001 ben még jól látszanak az antenna tornyok. az épületek meg vannak őrzik!  De már megírtam! 

Előzmény: trakeszv6 (19543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!