Keresés

Részletes keresés

MN5818 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 9021

Köszönöm!

Előzmény: HG4I (9017)
hadsz Creative Commons License 2010.03.19 -1 0 9020
OK!Nincs mese,végére kell járni a dolognak!  : )
Előzmény: V8 traktor (9019)
V8 traktor Creative Commons License 2010.03.19 0 0 9019
legalábbis az egyik része. De most már felpörgettetek és vasárnap érdemleges választ adok,feltéve ha az illetékes tudja pontosan.De az állásomtól nem tágítok:
mindenféleképpen az egyik része nemzetbiztonsági objektum.
Az "illetékesem" minden hónapban egyszer jár oda egy Budapesti objektumból............
Előzmény: V8 traktor (9018)
V8 traktor Creative Commons License 2010.03.19 0 0 9018
Sziasztok!
Akkor elírtam...Az objektum amiről korábban írtatok/Ócsa/.:
Korábban BM. Most ha hiszitek,ha nem akkor is a nemzetbiztonsághoz tartozik.
Hivatalosan nem tudom ki felügyeli.Egyik része iratégetőként működik/működött,másik
lehallgatások stb. ezért vannak a máig is látszó különböző antennák.

Előzmény: HG4I (9007)
HG4I Creative Commons License 2010.03.19 0 0 9017
Kedves olvtárs!

Amint azt már a 8999 hsz-ben belinkeltem, a KÜM monori adóháza ott van.
Nagyon nem aktív. A KÜM már rég átterhelte a távirati forgalmát - mint a világban általában - internet alapú megoldásokra. Tartalékként megtartották (nagyon helyesen) és 1-2 más feladatra még használják.

A másik obj. az NBSZ-é, korábban jogelődjéé volt. Aktív. Jagger (9011) elmélkedése meglehetősen laikus, ellentmondásos.

üdv.
Előzmény: MN5818 (9016)
MN5818 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9016

Bocs, hogy belevau, de a kérdéses épületről eddig én is úgy tudtam (mint ahogy Hadsz olvtárs is írta) KÜM érdekeltség. Lehet, hogy éppen nem adóház, de rádioforgalmazás zajlik. 

Ha esetleg nem jól tudjuk, kérlek világosíts fel minket, hogy mégis mi a túró a kérdéses objektum ( szvsz bátran leírhatod, legfeljebb ejtjük a témát. Ezért nem jön érted egy nagy fekete Volga...)

Előzmény: HG4I (8999)
MN5818 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9015

Szia Tere!

 

Ha nem túl nagy kérés, és időd- kedved engedi, kérlek keress meg mail-en OTR-22 ügyben!

Mail-em elméletileg publikus.

 

Köszönettel. MN5818

Előzmény: tere (9013)
tere Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9014
Igazad van, közben eszembe jutott... félreértettelek és félreérthetően írtam.
Előzmény: tere (9012)
tere Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9013
Ahogy érzed...
Előzmény: HG4I (9010)
tere Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9012
Tudom jól, éppen ezért írtam direkt azt, amit.
Előzmény: Volt tüzér (9009)
jagger3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9011
Szia Hadsz!

Megnézve a képet , ez az antenna egy irányított rövidhullámú antenna , valószínűleg vevő, és iránymérő. ( a tetején lévő dipól és az előtte levő reflektorok) bár erről a rádióamatőrök többet tudnának mondani. Azt , hogy melyik 3betűs üzemelteti és azt most épp hogy hívják az tényleg mind1. Az állomás feltehetően ( a többi antennát figyelembevéve, (az érzékeny vevőantennát nem szokás direkt az adóantennák tövébe telepíteni) kétirányú rövidhullámú (méteres tartomány a dipol azt hiszem lambda fél) kommunikációs állomás. Lehet hogy épp a rádióamatőr körökben csak "számláló adók" néven ismert objektumok egyike. Talán onnan lehetne iránymérési és frekvencia adatokat gyüjteni.
J.
Előzmény: hadsz (9005)
HG4I Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9010

"...és mégis mindenki tudja, hogy miről van szó."

 

Amit leírtál, abból látszik, nem mindenki tudja, miről van szó.

No more comment.

Előzmény: tere (9008)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9009
Az NBH nem ugyanaz, mint az NBSZ. Mindkettő létező és működő cég.
Előzmény: tere (9008)
tere Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9008
Tulképpen kukacoskodás. KÖJÁL sincs, mert ÁNTSZ van és mégis mindenki tudja, hogy miről van szó.
Ha BM-et ÖM-re cseréljük, az NBH-t meg NBSZ-re, akkor bár egymástól függetlenül, de még mindig jól működő kormányzati intézményeket találunk. Naugye. Az mondjuk igaz, hogy az NBSZ-t nem az ÖM üzemelteti...Azt meg senki sem gondolhatja komolyan, hogy a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat nem figyeli az étert?! Mert ezen még laikus kisrádiósként is röhögnöm kell.
Előzmény: HG4I (9007)
HG4I Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9007

Kedves topiktársam!

Nem akartam másik beíró társunkat égetni, de ha így alakul, hát tessék:

"V8 traktor 2010.03.16 18:48:38 © (8985)
BM tulajdon, nemzetbiztonsági hivatalhoz tartozik ami a képen van még valami?? "


1. Már több éve nem létezik a Magyar Köztársaságban BM = nem lehet a BM objektuma. /Mellesleg a BM már 20 éve sem felügyelte a NBH-t./

2. A MK NBH-nak nincsenek rádiófelderítő (rádiólehallgató) erői. Sosem voltak.
A Nemzetbiztonsági törvényben ott áll, hogy mely szervnek lehetnek. Tehát nem lehet NBH-s objektum.

Na, puff neki!
Ha semmit sem tudnék az objektumról, akkor is a formál logika szályai szerint az idézett mondat önmagában kizárja annak valódiságtartalmát.


Aki nem tájékozott, az mellébeszél....

 

üdv.

 

Előzmény: hadsz (9006)
hadsz Creative Commons License 2010.03.18 -1 0 9006

Nem feltétlenül.De úgy gondolom,hogy az kevés,ha valaki egy feldobott kérdésre csak annyit válaszol,hogy "tévedés" vagy "ez nem úgy van".Ezt bárki tudja mondani- én is.Ha esetleg érvekkel,magyarázattal alátámasztaná az állítását ,akkor talán még komolyan is lehetne venni...

Nem hiszem,hogy egy aktív objektum megnevezése esetén jönnének a ballonkabátos emberek.Legfeljebb utána hanyagoljuk a témát,mert ez a topik valóban nem azokról szól.

 

: )

 

Előzmény: HG4I (9002)
hadsz Creative Commons License 2010.03.18 -1 0 9005

Szia Jagger,

 

Igen,én is arról az ócsai ojjektumról beszélek,nem a 4-es mellettiről.

Ez a kép /panoramio/ a közeli tanya mellől készült és a háttérben látható az egyik antenna:

 

 

Előzmény: jagger3 (9003)
jagger3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9004
Ahogy jobban megnézem, rövidhullámú antennáknak néznek ki két csoportban , az északi 6 oszlopra telepített , a déli egy lényegesen magasabb oszlopon lévő antennák.
Az épületekbe tápvonalon vannak bekötve az antennák, ezek is láthatóak.

jagger3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9003
Szia Hadsz!

Amit az olvtárs kérdez, az Ócsától 130 fok irányon 3 mérföldre van kb. a távolabbi foltban van egy antenna, 45 méteres árnyékkal ( nézni kéne a felvétel idejét , így a magasság számolható lenne) , bár az irányból napóra módszerrel és a helyből kiszámolható lenne, de nincs erőm hozzá végiggondolni)

Szóval nem a 4es út melletti KÜM adóházat kérdezi, hanem az ócsait. Érdekelne engem is. A küm adóház mellett jól látszik a ferihegy 1 rádiónavigációs adója is , a pálya vonalában a pálya túlsó végétől kb 12.5 mérföldre.

J.
Előzmény: hadsz (9000)
HG4I Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9002
Hát, ha te jobban tudod, legyen úgy.
Előzmény: hadsz (9000)
jagger3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 9001
Kedves Cascabel!

Eduardo Rozsa Flores -t kapcsolatba hozni az Andezit művekkel... hmmm ... Szerintem ez a puszta véletlen műve ( ott vett házat mert olcsó volt) Amit hallottam az ügyről horvát barátomtól , Rosa Flores kereste a bajt , zsoldos volt és olyan játékba keveredett, amihez gyenge volt végigjátszani.
De hogy ennek köze lett volna az andezit művekhez... ha oda kíváncsiskodott volna , már rég ellenőrízték volna a házát ( úgy olvastam 2004 óta van szurdokpüspökin háza) és már korábban megállították volna.
Nem hiszem , hogy bármi köze lett volna, még azt is kétlem , hogy amikor oda költözött , tudta volna hogy mi van a szomszédban.
Egyébként megbízható forrásból tudom, hogy az Andezit művek belső területét jó alaposan bekamerázták, és a dupla kerités közt folyamatos a járőrözés , terepjáróval.
Őrtornyokat nem láttam arrafelé, ami nem jelenti , hogy nincs is, mostanában , a vegetáció megindulása előtt , a távcsöves megfigyelés igen jó eredményt hoz akár a 21es út felől , akár a szurdokpüspöki felé eső hegygerincről..
J.
Előzmény: Cascabel (8998)
hadsz Creative Commons License 2010.03.18 -1 0 9000

Tévedés,igencsak aktív...

 

 

 

Előzmény: HG4I (8999)
HG4I Creative Commons License 2010.03.18 0 0 8999

Tévedés, a KÜM adóház itt van:
http://maps.google.com/maps?ll=47.344028,19.412629&z=17&t=h&hl=en

 

...és nagyon nem aktív....

Előzmény: hadsz (8997)
Cascabel Creative Commons License 2010.03.18 0 0 8998
Hello Jagger3!

"a jobbágyi andezit művek helye és létezése ismerté vált a rendszerváltás környékén már. ( nekem ez utóbbi objekt a kedvencem, ezért ezzel példálózok)"

Ezzel kapcsolatban csak azt jegyzem meg, hogy a 70-es evek vege fele egyszer mentem vonattal Hatvanbol Salgotarjanba es Jobbagyinal a vonat egy erdekes,
szogesdrottal bekeritett objektum mellett haladt el. Az egeszben az volt a legfeltunobb, hogy az ortornyokban antantszijjas, az az hivatasos tisztek vagy tiszthelyettesek adtak az orseget. Ezen nagyon meglepodtem, de abban az idoben nem erdekelt a hadsereg, csomorom volt tole, az egyenruhatol is, az egyenruhasok tol is:-) Es mit hoz a sors, egy eve derult ki, hogy egy jo haveromnak az apja volt az Andezit Muvek gazdasagi epitesvezetoje az 50-es evek elejen, fenn is laktak emiatt Matrafureden. Az apja 56-ban meg ott dolgozott, es az "esemenyek" miatt 10 ev bortont kapott. Erdekes, szabadulasa utan "felfele" buktattak az elvtarsak, orszagos cegek vezetoje lett.

Mas: szerintem a Rozsa Flores halalanak koze lehet a Muvekhez, azert kellett meghalnia, mert "erdeklodott" az objektum irant, ott is lakott a kozvetlen kozeleben,
Szurdokpuspokin. Olyan dolgoknak a tudomasara juthatott, aminek megszelloztete- se nemzetkozi botranyokat okozott volna:-)

Szoval a "kedvenc objektekkel" vigyazni kell azert:-)

Peace! Cascabel






Előzmény: jagger3 (8970)
hadsz Creative Commons License 2010.03.17 -1 0 8997
Külügyminisztérium adóház,elég aktív.
Előzmény: charlie21 (8992)
HG4I Creative Commons License 2010.03.17 0 0 8996
Persze, hogy van.
Nem kihalt laktanya.
Vagyis nem ide, ebbea topikba való.

üdv.
Előzmény: charlie21 (8992)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.03.17 0 0 8995
Erdöbenye biztos aktiv, mert nem nagyon beszel rola meg senki, ellentetben a jobbagyi andezit Müvekkel.Nyugallomanyu katonak is igenyelhetnek oda beutalot a HM tol, egy ismerösöm meselte.
Az en tippem, de ez csak privat megerzes, kormany bunker es ovohely, tartalek tv studioval,
Multkor neztem a google earth-ot, de rossz felbontas volt a Zemplen hegysegrol, mivel a Kanya hegyet:-) kerestem , ahol szinten van vmi
Előzmény: jagger3 (8979)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.03.17 0 0 8994
en is karcagi vagyok, voltam kinnt sokat a löteren, ott azonban rengeteg bombatölcser van, de az mind hagyomanyos bombak okoztak-annak viszont minden fajtajaval löhettek, mert volt ra heyl boven--multkor olvastam viszonyitaskeppen a hajmaskeri löter volt 100 negyzet km-a hortobagyi nem tudom mekkora pontosan-mert ivanek akkor tetszes szerint jeloltek ki a területeket maguknak, nuklerisat biztos nem dobtak le, mert azert volt emberi mozgas sok volt--juhasz es a birkai, meg a ilyen tekintetben a varos is közel volt, ha emgvaltozott volna a szelirany stb.
Hagyomanyos bombaval is lehet hasonlo felhot eloidezni, de ha jol tudom az atombomba felho nagyon magasra fel tud menni, akar 8-10 km -ig is, ezt az a plota irta aki hirosimara dobott atomot 1945 -ben
Előzmény: kerozingozos (8967)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.03.17 0 0 8993
passz, fogalmam sincs mi lehet-lehetett
Előzmény: Coop (8969)
charlie21 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 8992

Van esetleg  publikus infód vagy nincs válasz. :-(

Ez a hely igen közel van az álltalam feltett csévharaszti objektumhoz.

Arra sem kaptam semmi érdemlegest.

 

Előzmény: HG4I (8989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!