Keresés

Részletes keresés

Hamster Creative Commons License 2010.02.24 0 0 8831

Sziasztok! Ismeretlen vagyok ebben a topicban, csak néha bele-beleolvasok, azt hiszem, nem írtam még bele. Haditechnikai érdeklődésem maximum a felszín alatt mélyen folyónak mondható, de azért amikor régi honvédségi dolgokat látok, előtör belőlem a gyerek. Ez történt akkor is, amikor a keceli haditechnikai parkban jártam tavaly, ahol fotóztam egy kicsit.

 

Namármost úgy látom, hogy ebben a topicban sokféle haditechnikát értő ember megfordul (például tüzér, rádiós, stb), ezért remélem nem haragszik a topic közössége, ha azzal a némileg OFF kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tudnátok-e segíteni az említett keceli képes oldal képaláírásainak javításában és pontosításában? Meglepően kevés infót találtam a neten, és az is néha ellentmondásosnak vagy furcsának tűnt. A gyerekkori könyveimmel meg nem sokra mennék, még ha meg is találnám őket.

 

Itt vannak a képek, a javítani-kiegészíteni való képaláírásokkal:

 

safranek50 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 8830
Urak!
Ha másut nem, az<a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9012039" target="_blank">Anekdoták...</a> helye lenne.(sz.v.sz)
Előzmény: HG4I (8829)
HG4I Creative Commons License 2010.02.23 0 0 8829
Én pedig az előéletét 45 évre visszamenőleg (TSZCS).....
Előzmény: gauls (8827)
hadsz Creative Commons License 2010.02.21 -1 0 8828

Szia Gauls,

 

Nagyon köszönöm az információt!

Természetesen minden részlet érdekel.  : )

 

 

Előzmény: gauls (8827)
gauls Creative Commons License 2010.02.20 0 0 8827
Szia Hadsz.
A hely neve EÜKKK
Magyar Honvédség
Egészségügyi és kiképzési készletgazdálkodási központ.
Lehuztam 3 és fél hetet itt kiképzésen ha kell a raktárak tartalmát is meg tudom mondani.
Előzmény: hadsz (8826)
hadsz Creative Commons License 2010.02.20 -1 0 8826

Uraim,

 

lehet,hogy volt már említve a fórumon,de tudja valaki,hogy ez milyen objektum a Ferihegyi repülőtér közelében?

 

 

http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=h&ll=47.465055,19.203597&spn=0.00499,0.014259&z=17

 

nagypolc Creative Commons License 2010.02.18 0 0 8825
nagypolc Creative Commons License 2010.02.18 0 0 8824
belic Creative Commons License 2010.02.17 0 0 8823
Szia,

Pontosítanálak, Ausztria semlegessége az alkotmányukban (II. köztársaság) és az azt megelőző négyhatalmi szerződésben (1955 május, Bécs) kimondott kötelezettségvállalás és nem formalitás. Ez volt az orosz kivonulás előfeltétele.
Csak szakszerűen!


Szerintem a Magyar Nephadsereg nem setalt volna el haboru eseten a NATO formalis hataraig, hanem mar boven Ausztria belsejeben az egyut harcolo osztrak-nemet es osztrak-olasz csapatokkal nezet volna szembe.

De most semmi ezt alatamaszto dokumentumot sem tudok mutatni. :-(

Bel
Előzmény: jagger3 (8819)
A-Ascona Creative Commons License 2010.02.17 0 0 8822
Belic, igazad van, hülyeséget írtam. Szóval a lényeg, hogy egymást "célozgattuk" volna...De hát akkoriban ez volt a divat mindkét oldalon.
Egyébként ez a negatív hozzáállás a néphadsereghez olyan, mint az egykori elhárítást utálni hazai és szovjet oldalon. (Bár van benne valami) De elhárítása volt az NDK-nak, NSZK-nak, Franciáknak, meg mindenkinek. Ők sem bántak kesztyűs kézzel a páciensekkel...
Előzmény: belic (8818)
Hpasp Creative Commons License 2010.02.17 0 0 8821
9K76 = TR-1 Temp = SS-12 Scaleboard
Előzmény: monfondir (8820)
monfondir Creative Commons License 2010.02.17 0 0 8820
a 9K76 = TR-1 Temp???
Előzmény: Hpasp (8817)
jagger3 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 8819
Kedves Belic!

"... formalisan nem voltak NATO tagok, ..."
Pontosítanálak, Ausztria semlegessége az alkotmányukban (II. köztársaság) és az azt megelőző négyhatalmi szerződésben (1955 május, Bécs) kimondott kötelezettségvállalás és nem formalitás. Ez volt az orosz kivonulás előfeltétele.
Csak szakszerűen!
J.
Előzmény: belic (8818)
belic Creative Commons License 2010.02.17 0 0 8818
Szia,

semmivel nem voltak tömeggyilkosabbak a mi katonáink az osztrák és más nyugati NATO katonáknál.

A mondanivalod lenyegevel egyetertek, de egy apro pontositas: az osztrakoknak nem volt atomfegyveruk, formalisan nem voltak NATO tagok, ezert a NATOtol haboruban sem kaptak volna (tehat a mondatodban osztrak helyet nemet a helyes szo).

Bel
Előzmény: A-Ascona (8804)
Hpasp Creative Commons License 2010.02.16 0 0 8817
"Az nem lehetséges,hogy a szovjetek készültek egy technikaváltásra - amit természetesen kezdetben nálunk is ők használtak volna - ,de a későbbiekben esetleg a magyarok is megkapták volna a 9K76-ot? "

nem

1, A DHDSCs nem rendelkezett 9K76 rendszerrel.
2, A SzU sohasem adott el 9K76 kategóriájú rendszert senkinek sem.
3, Nálunk ugyanaz került volna rendszeresítésre, mint az NDK-ban, vagy a Cseheknél, csak általában ~5 év késéssel, és jóval kisebb mennyiségben.
Előzmény: hadsz (8816)
hadsz Creative Commons License 2010.02.16 -1 0 8816

Az nem lehetséges,hogy a szovjetek készültek egy technikaváltásra - amit természetesen kezdetben nálunk is ők használtak volna - ,de a későbbiekben esetleg a magyarok is megkapták volna a 9K76-ot?

Ez esetben talán a tapolcaiaknak is elhintették a dolgot /persze csak a nagyon kevés illetékesnek/,hogy készüljenek az ismerkedésre...

 

Előzmény: Hpasp (8815)
Hpasp Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8815
9K76 sohasem került exportra, kizárólag a szovjet csapásmérő erők használták.
Szerintem az Okával kevered...

9K76
Előzmény: MN5818 (8810)
schlumberger Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8814
,,Hűűű,de korán keltél kolléga Úr! : )"

dehogyis... sokáig ottfelejtkeztem a net előtt :-) Letöltögetés volt. Aztán nyolcig aludtam.
Előzmény: hadsz (8806)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8813

Nem ismered azt a mondást? "Ha rövid a farkad, toldd meg egy lépéssel!"

Magyarán, közelebb kell menni.

Előzmény: MN5818 (8810)
Hpasp Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8812
"Visszatérve az elhangzott mondatra, minek lehet minősíteni? Ködösítésnek és nagyzolásnak, vagy esetleg egy tervbe vett, de soha meg nem valósult átfegyverzéssel (9K76-ra!) kapcsolatos véletlen elszólásnak?"

Tévedésnek.

A tervezett 3. osztálynál a 9K714 (R400) került volna rendszeresítésre.
Előzmény: MN5818 (8810)
MN5818 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8811
Ha jól emlékszem: Подвижные радиовысотомеры
Előzmény: trancegod (8809)
MN5818 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8810

Ha már a filmnél tartunk:

 

Elhangzik benne (az elején, kb. a 7. percnél) egy mondat bizonyos K. Ernőtől:

"Van olyan hely  itt a környéken, ahol minden fűcsomóról lehet tudni, hogy Amszterdam, Milánó...adott városrészre milyen paraméterekkel lőhető be."

 

Hogy is van ez?  Amszterdam-Tapolca kb1080 km, Milánó-Tapolca kb 650 km távolság. Ez bizony a 9K72 -nek leküzdhetetlen távolság (harci körülmények között egy huszonnégy órás menetesből talán meglehet Milánó, de Amszterdam semmiképp...). Ha 900km-t veszünk alapúl, akkor Amszterdamra már St.Pölten magasságából eredményesen lehet tevékenykedni...de ez már a 9K76 világa!

 

Visszatérve az elhangzott mondatra, minek lehet minősíteni? Ködösítésnek és nagyzolásnak, vagy esetleg egy tervbe vett, de soha meg nem valósult átfegyverzéssel (9K76-ra!) kapcsolatos véletlen elszólásnak?

 

trancegod Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8809

Üdvözletem!

 

Felmerült egy kérdés...a PRV minek a rövidítése?

Van olyan is hogy PRH (horizontal)?

 

Előre is köszönöm a segítséget....

Hpasp Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8808
olasz alakulatok:

Előzmény: Hpasp (8807)
Hpasp Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8807
"A filmben a riporter elég érdekes (dilettáns) kérdéseket tett fel, ami hűen tükrözi az átlagember, a mai tizen - huszonévesek ismereteit a témáról:
" akkor itt terrorista fegyverek, tömegpusztító rakéták voltak?"
" az itt szolgálók akkor potenciális tömeggyilkosok lennének?"
Azt persze nem fogja fel senki, hogy nyugaton ugyanezek az eszközök minket figyeltek. semmivel nem voltak tömeggyilkosabbak a mi katonáink az osztrák és más nyugati NATO katonáknál."

Ránk állított bajor alakulatok:

Előzmény: A-Ascona (8804)
hadsz Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8806
Hűűű,de korán keltél kolléga Úr! : )
Előzmény: schlumberger (8805)
schlumberger Creative Commons License 2010.02.15 0 0 8805
,,nem fogja fel senki, hogy nyugaton ugyanezek az eszközök minket figyeltek."

János bátyánk elmondja pedig.
Előzmény: A-Ascona (8804)
A-Ascona Creative Commons License 2010.02.14 0 0 8804

Néztem a tapolcai laktanyáról készített filmet. Megható volt látni azokat a katonákat, akik valamikor szívüket lelküket odaadva szinte hobbyként gyakorolták szakmájukat, végezték feladatukat. Most már csak az emlékek maradtak, mivel  -már hagyományként- a magyar állam szétrombolt minden eszközt, értéket. Igazán sztárolva sosem voltak, (mint a vadászpilóták) mivel feladatuk titkos volt, de legalább olyan érdekes. Bár a titkosságról annyit, hogy a környéken szinte csak az nem tudott a rakétákról, aki nem akart. De mégsem beszélt róla senki.

Ma a laktanya haldoklik, akárcsak a tótvázsonyi objektum. A mai "tulajdonosok" nem értenek semmit, nem igazán tudják, milyen érték van birtokukban. Ők hatalmas terveket szövögetnek, nagy lóvékért egyben akarják "értékesíteni" ezeket az ingatlanokat... Hogy később a romok között kukorica raktárak, meg használtgumi depók, kóborkutya tanyák legyenek ...

Nálunk úgy látszik nem számítanak az értékek...

Más:

A filmben a riporter elég érdekes (dilettáns) kérdéseket tett fel, ami hűen tükrözi az átlagember, a mai tizen - huszonévesek ismereteit a témáról:

" akkor itt terrorista fegyverek, tömegpusztító rakéták voltak?"

" az itt szolgálók akkor potenciális tömeggyilkosok lennének?"

Azt persze nem fogja fel senki, hogy nyugaton ugyanezek az eszközök minket figyeltek. semmivel nem voltak tömeggyilkosabbak a mi katonáink az osztrák és más nyugati NATO katonáknál.

Sajnos a hirtelen ránkszakadt kapitalizmus, és a bigott "ruszki" gyűlölet, valamint a dilettáns átlagemberek gondolkodása összemossa a hidegháború hazai fegyvernemeit a gyilkos tömegpusztítással. Valakinek el kellene magyarázni, hogy az akkori fegyverkezés ma ugyanúgy megvan (leépítettebb verzióban) csak ma nincs hozzá ideológia. És hogy az értékeinkre, azok újrahasznosÍtására jobban oda kellene figyelni.

Hpasp Creative Commons License 2010.02.14 0 0 8803
"ha tudtuk volna hol voltak a titkos talakozasi pontok"

A MN atomcsapásmérő alakulatainak fejeit Tótvázsonyban tárolták.
Onnan a békeidőben Kaposváron diszlokált MRTB speciális teherautói szállították az Tapolcaiak indítóállványaihoz, a rakétákkal egyetemben.

"hol voltak az inditoallasok" "honna lett volna inditas"

Tetszőleges előkészítetlen tisztáson, ahol az indítóállvány, a rakétát, és a fejet szállító teherautók találkoznak.
Azért volt ez akkoriban nagy titok, mivel a Tapolcaiakra állított bajor Pershing-1A alakulat is szívesen részt vett volna a találkozón egy W-50 fejjel...


Előzmény: Volt Katona(Lee) (8801)
belic Creative Commons License 2010.02.14 0 0 8802
Hello!

akkor ,az meg ma is titkos

Szerintem jogilag nem, mert 20 ev max. a szolgalati titok.

Jozan paraszti esszel meg meg kevesbe titok ma az, hogy a 20 eve megszunt Varsoi Szerzodes keretein belul a kozel 20 eve megszunt Szovjetunio reg megszunt Deli Hadseregcsoportja hol adott volna at barmit a 20 eve atalakitott Magyar Nephadsereg reg megszunt 1480-as dandaranak a 15 eve megsemmisitett raketaihoz.

Bel
Előzmény: Volt Katona(Lee) (8801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!