Keresés

Részletes keresés

tere Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7419
Nem volt azzal a műsorral semmi baj. Jó, hogy egyáltalán szóba került a téma.
Előzmény: vandork (7418)
vandork Creative Commons License 2009.02.20 -1 0 7418

Srácok, csak pár megjegyzés:

 

- Ez egy TV-műsor volt, amit nem a szakértők szerkesztenek és vezetnek, minden TV-nek megvan a saját vonala, mit akar bemutatni. és tudhatjátok, hogy a médiában ritka, hogy mélyen belemennek egy témába. Sajnos...

- a kérdéseket előre megbeszéltük: én nagy örömmel elmondtam volna a legutolsó részletet is, bemutattam volna a kunmadarasi raktár két őrével készült interjúkat, hogy hol, milyen tároló volt, melyik volt ideiglenes, milyen volt a gyakorlat, milyen visszaemlékezések vannak, stb. De erre 23,5 percben nincs lehetőség...:)

Egyáltalán már az szuper, hogy foglalkoztak a témával, felmerült a dolog...

 

- Gálszécsy András egy nagyon kedves ember, ő egy helyen volt, s látta a GM-féle készüléken a kilengést. A többi helyen nem volt.

-8 objektum igaz, csak nem úgy (:-)),  hogy mindegyiken tároltak ilyen fegyvereket: ebben a számban az ideiglenes tárolók is benne vannak.

-Kunmadarason mértünk 1998-ban, akkor ott voltam, teljesen normál volt az érték.

 

üdv

Karesz

 

 

 

hadsz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7417
Annyit még elmondanék a műsorról,hogy valóban csak nagyvonalakban érintették a lényeges dolgokat és néhány infó felületes volt,de 25-30 percben nem lehet igazán belemélyedni a részletekbe.Mindenesetre már azt is bíztatónak tartom,hogy egyáltalán adásba került a téma.
uselessjunk Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7416
A kidőlt falakról az aknagránát tehet, ami abba az antennaállványba volt lerekva :)
Előzmény: charlie21 (7410)
hadsz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7415
Csatlakozom,grat!
Előzmény: charlie21 (7410)
Hpasp Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7414
Gratula!
Előzmény: charlie21 (7410)
M62 265 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7413
Jó cikk, a neki való helyen!

OFF
A minap jól nem ismertük meg egymást a boltban...
Előzmény: charlie21 (7410)
jagger3 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7412
Gratula!
J.
Előzmény: charlie21 (7410)
hadsz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7411

Ezek után nem kell meglepődni ha a következő talkshow-ban majd jönnek a kérdések a sok emeletes atombunkerekről meg a föld alól felszálló repülőkről...  : )

Előzmény: charlie21 (7409)
charlie21 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7410
charlie21 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7409

Na most mond meg.........

Egy kis pletyi ,aztán atom titkok  :-)))

Előzmény: tere (7408)
tere Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7408
Fene gondolná, hogy a Nők Lapján ilyesmiről megy a diskurzus... :DDDD
Előzmény: charlie21 (7407)
charlie21 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7407

 Ezt most találltam,érdekes kis irás!!

 

 

mint említettem volt, nem kívánok veled erről vitátnyitni.

én személyesen jártam 4 objektumban, kettőt az első szektorig láttam.

az un. középhatótávolságú ballisztikus rakéták kicsiny hazánkban csak mobil indítóálványról való indítással léteztek, rakétasilóból, fix kilövési pontot nem alakítottak ki. az egyik mobil egység magyar volt, tapolcán állomásozott. a másik orosz volt, dombóváron állomásozott. a rakétákat és a robbanófejeket külön tárolták mind a két egységnél, de mint említettem, a nukleális töltettel ellátott fejeket kizárólag orosz ellenörzés alatt, még ezen un. élesfejraktáraktól is külön, másik egységeknél voltak tárolva. tótvázsonyi létesítmény nem csak abból állt, amit a nagyközönségnek bemutattak. létezett és létezik egy másik is, ami a mai napig nem látogatható, szigorúan védett objektum.  a kunmadarasi objektumban 6 szinten tároltak felszerelést, fegyverzetet, üzemanyagot, de ott csak a légi egységekhez való felszerelés volt. a földi indítású egységek ott nem voltak. vöröstó, tótvázsony, barnag,vászoly által határolt területre nem véletlenül nem lehetett bemenni hosszú évekig. a mai napig van lezárt rész, mint említettem, aki ott járt, a lezárt területen, bizonyítsa be, mert utolsó információm szerint még mindig zárt terület. a rezi, várvölgy, lesencefalu, balatongyörök, cserszegtomaj közötti hegytömb is tartalmaz érdekes dolgokat, de szintén nem tételezem fel, hogy túl sokan jártak a fent említett terület lezárt objektumában. a vezetési pontok szinte azt mondhatnám, érdektelenek, mert nem azok tartalmazták a lényegi dolgokat, hanem azon, sinekkel és kisvasutakkal is felszerelt létesítmények, amiket a mai napig nem kívánnak megmutatni.

budapesttől nem túl messze létezik egy völgy, ahová egy út vezet be, a völgy végén kerítés, zárt terület van, ami a hegyoldalhoz támaszkodó épületet vesz körben. ez alatt az épület alatt található egy un speciális bunker, mely 1200 ember védelmére szolgál, részükre akár 1 évig is életfeltételt tud nyújtani. az ott tárolt tartós élelmiszereket folyamatosan cserélikez, berendezései korszerűek, állandóan fejlesztettek. az objektum a múlt rendszerből maradt itt, de a mindenkori kormány rendelkezésére áll, ha jól tudom, több mint 30 éves, de folyamatosan karbantartott, jelenleg is bármikor beüzemelhető állapotban van, de minimális üzemben üzemel folyamatosan.

ezen objektum is azok közt van, aminek a létét sem ismerik el, de ettől még létezik és arra szolgál, hogy a mindenkori hatalom vezetése végszükség esetén, mely lehet természeti csapás, de háború is, tudja garantálni az ország irányítását, a mentés összehangolását.

tere Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7406
Ez igaz. Viszont elvileg semmi okuk nem volt rá, hogy ezt tegyék. A lényeget azért csak kihámozták: igen, volt nukleáris fegyverzet, több lövedék/fej/bomba is volt, mint ami a szovjetek ellátásához szükséges, még a magyaroknak is jutott volna. Elhangzott egy-két gondolat a föld-föld típusú csapásmérésről is, de bővebben a levegő-föld alkalmazás lett kitárgyalva (ez a legizgalmasabb?), valamint a helyszínek kicsit misztifikálva, viszont diszkréten jelezve, hogy igen, létez(het)nek olyan ojjektumok, melyek még ma sincsenek hivatalosan se feltárva. Szó esett még fedőtevékenységekről és arról, hogy aki ezeken a helyeken szolgált, az vagy nem tud semmit, mert kényes helyekre nem jutott be, vagy fejvesztés terhe mellett még a családjának se beszélhetett a munkájáról. És arról is, hogy a magyar bennfentesek alig tudtak, tudnak valamit róluk. Érdekes, hogy a biológiai fegyver téma nem került elő. Elsőre azért nem rossz. :)
Előzmény: Hpasp (7402)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7405
"Vagy kerülték a témát vagy tényleg ennyire nem tudnak semmit....."

Melyikre gondolsz inkább?
Lazák, minél kevesebb energiát kelljen befektetni egy műsorba.
Jó ötlet, hívják meg a topic prominrns tagjait!
Előzmény: charlie21 (7404)
charlie21 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7404

Elég nagy csalódás volt a müsor.

Legalább vehették volna a fáradtságot hogy egy két helyre elment volna a Tv stáb,hacsak egy két Pest közeli reptérre akár.Ahol most csak birkák legelnek.

Vagy kerülték a témát vagy tényleg ennyire nem tudnak semmit.....

Azt mondjuk erőssen kétlem hogy mind a 8 helyen mértek sugárzást.

Legközelebb hivják meg a Topik résztvevőit :-)))

Előzmény: Hpasp (7402)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7403
Mire gondoltál? KBF vagy LFS?

Az LFS-t azt még MHSz-es koromból ismertem. A KBF-be meg először valami katonai biztonsági valamit gondoltam, de SOKKAL KÉSŐBB leesett, hogy kabbe... :-)
Így aztán már nem gondolok semmi komolyat :-)
Előzmény: Volt tüzér (7391)
Hpasp Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7402
Úgy kerülgették a műsorban a konkrétumokat, mint a forró kását :)

Állandó tárolók:
Tótvázsony, Kiskunlacháza, Kunmadaras

Ideiglenes tárolók:
Császár, Tab, Sármellék, Tököl, Debrecen
Előzmény: tere (7400)
bodrostomi Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7401
És a videótárban is fent lesz, ha minden igaz.
Előzmény: tere (7400)
tere Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7400
Néztem a ma éjjelit. Eszembe jutott pár frappáns mondat egy itteni régebbi hozzászólással kapcsolatban, de jobb a békesség alapon inkább nem...
Érdekes, hogy akkori bennfentesek és mostani szakértők is csak találgatni tudnak a helyszínekkel és eszközökkel kapcsolatban. Azért csak-csak kiderült, hogy mégis magasabb szintű A-javadalmazás volt itt, mint amit bárki gondolni mert volna.
2009. február 18. szerda 11.30
2009. február 20. péntek 19.30-kor lesz még ez a beszélgetés a HírTV-n.
hadsz Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7399

"Örülök, hogy a riporter előzőleg végigolvasta a fórumot."

 

Gondolj bele,miket kérdezett volna ha nem olvassa el...  : )

 

Előzmény: M62 265 (7398)
M62 265 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7398
Érdekes volt, a topic (A)-val foglalkozó része elbeszélve 25 percben. Örülök, hogy a riporter előzőleg végigolvasta a fórumot.
charlie21 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7397

Köszönöm!!

 

Valóban kicsit elhanyagoltam,talán majd idén tudok többett foglalkozni a a témával.Azért voltam pár helyen de még nem tettem fel a képeket.

Előzmény: Törölt nick (7396)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7396
Szia Charlie21!

Kár, hogy nem frissíted a képgalériát! Én még ennyi jó képpel nem találkoztam sehol!
Előzmény: charlie21 (7395)
charlie21 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7395

A stúdióban:
Gálszécsy András, az Antall-kormány titokminisztere
Vándor Károly repüléstörténész

charlie21 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7394
Nukleáris robbanófejek Nagyvázsonyban, atombombák Kunmadarason. 1963-tól a szovjet atomarzenál egy része Magyarországon állomásozik. 1965-től a Varsói Szerződés célpontja: Bécs. A ballisztikus rakéták és repülőgépbombák atomtölteteit szovjet katonák őrzik. A magyarországi nukleáris fegyverek létezését 1990-ig teljes homály fedi: kivonásuk maximális titoktartás mellett zajlik. „Kis Moszkva” és a „Néma Szektor” titkai.

kombájnos Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7393
Ma a Hír TV-n 18.30.-tól ősök tere: atomtitkok Magyarországon. Tótvázsony és egyebek.
kombájnos Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7392
Megoldódott a Google Earth probléma "Open GL" módban volt "Direct X" helyett. Direct X ben szépen kiírja a helyiség neveket.
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.16 0 0 7391
Mire gondoltál? KBF vagy LFS?
Előzmény: pétizennyolc (7389)
tere Creative Commons License 2009.02.15 0 0 7390
Van erre az eredeti felvetésre egy frappáns kérdés. NA ÉS AKKOR MI VAN? :))
Előzmény: pétizennyolc (7389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!