Keresés

Részletes keresés

hadsz Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6820
Még igen.
Előzmény: schlumberger (6819)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6819
hadsz, telefonközelben vagy még?
Előzmény: hadsz (6817)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6818

Méreg Laci a Mezőfalvai Vega osztálycsoport anyagi - technikai főnöke volt a vége felé. Mikor az osztálycsoportot megszüntették, otthagyta a hadsereget, mint oly sokan mások. Valami egy év múlva találkoztam vele Szentkirályszabadján az utolsó előtti ottani repülőnapon. Ott valami kanadai csajjal mutatkozott, aki az élettársa volt. Idejének nagy részét akkor is kanadában töltötte, gondolom most meg már esetleg többet.

Egyébként nagyon értelmes pacák volt. Mondjuk úgy, párját ritkította.

Előzmény: vandork (6811)
hadsz Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6817

Szia!

 

Nagyon úgy tűnik,hogy Nagytevelről beszélsz:

 

 

Előzmény: jagger3 (6816)
jagger3 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6816
Kedves Hadsz!

Csak annyi , hogy biztosan nyitva volt , úgy '90 augusztusában , a népszabi és a Kossuth rádió is bemondta. Sajnos azon a hétvégén nem kaptam eltávot , igy lemaradtam róla. Szerintem nem a hajagi objektum , mert az RT csak. Emlékem szerint nagy túlélőképességű , ha jól emlékszem a rádióban azt mondták róla , innen tervezték az olaszország felé irányuló hadműveletek vezetését. Ez persze lehet csak firkász spekuláció. A Császár melletti atomlőszerraktárt is akkoriban irták meg az újságok , talán most hétvégén arra vet a sors egy kis fényképezésre.
Köszi a tippet , megpróbálok utánnanézni.
Előzmény: hadsz (6815)
hadsz Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6815
A leírásod alapján én a nagyteveli vezetési pontra gyanakszom,bár az 40-50km-re van a Balatontól.De hogy ott nyílt hét lett volna...? Van erről még valami infód? 
Előzmény: jagger3 (6813)
nagypolc Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6814
szia,jagger3.  hajag,
jagger3 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6813
Kedves fórumosok!
Kérdezném , 1990 évben egy hétre nyitva volt a közönség számára egy a balaton környéki orosz(?) objektum , atombiztos, még a népszabó is irt róla. Akkor nem tudtam meglátogatni (épp sorállat voltam) , azóta nem tudom hol volt és mi van vele.
Annyi emlékem volt , hogy a DHCS vezetési pontja volt , és atombiztos.
Ki tud róla (hely, látogathatóság)?
Korábbi túra szervezés-szerveződéssel mi van ?
Üdv: j.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6812
az egy titokzatos heyl, sok legenda, mendemonda szol rola.
Ma is aktiv, nem kihalt.
Nemrg volta topicban szo rola olvass vissza.Amugy loszergyarkent epitettek, ami a hegy gyomraban van, hogy ma mire hasznaljak rejtely,
Előzmény: jagger3 (6810)
vandork Creative Commons License 2008.09.25 -1 0 6811

Sziasztok!

 

egy kedves orosz barátom, aki 1990-ig Dunaföldváron volt a 297. lérak dandár

egyik alegyégének parancsnoka (később az alakulat ex. igali 3. lérak osztályának parancsnoka lett), keresi barátját. Őt Méreg Lászlónak hívják,

valahol Szekesfehérvár és Dunaföldvár között szolgált valami magyar lérak (rt?) alakulatnál. 1990-ben még Dunaújvárosban lakott a Munkásőr (ma Hold) utcában.

 

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.

köszi

Vándor Karesz

jagger3 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6810
Sziasztok!

Engem a Jobbágyi melletti erdő érdekelne , többször repültem arra . és érdekes a hegy oldalában végződő vasút. Gyerekkoromban ( 70es évek vége) a mátrába családi kirándulások során a vonat itt megy Pásztó felé , ekkor sok érdekes leponyvázott pőrekocsit láttunk a kitérővágányon. A kocsikon mindenféle harcjárművek voltak.
Tud valaki bővebbet erről az objektumról?
J.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (6799)
REX 08 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6809

Azért a Bunkermúzeum részéről is vannak pontatlanságok.

 

Csak 1-2 példa.

 

A hármas metró Pillangó utcától kezdödő alagút szakasza (ami ugye a kettes metró) nem PV-s. A 2-es vonal a 72-es kaputól PV-s ami a lóversenytéri főszellőző elött van. A Stadionok állomáson nincsenek elzárókapuk a kijáratoknál. Tudomásom szerint itt a kéreg alatti alagút födémszerkezete nem bomba biztos.

 

Zuhanyzók nincsenek csak mosdók a vonali illetve állomási raktárakban. Raktáraknak nevezik a PV-s WC csoportokat.

 

 

Előzmény: Coop (6796)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6808
Elkuldtem a Erdobenyet, az a helyzet en meg ott nem voltam.
Elvileg itt csinaljuk a kihalt laktanyakat, plussz azert hozzajon a haditechnika is.
Az orszag(Magyarorszag) sajnos nemcsak erkolcsi, hanem meyl gazdasagi valsagban van, amit koszonhetunk a .....is.
AZ EUban sereghajtok lettunk, mi kell ennel tobb , szebb holnapot...
(en kulfoldon vagyok es rengeteg kritikat kapok azert mert magyar vagyok---Magyarorszag nem fejlodik, veszi fel az EU adopenzeket, semmi nem megy elore, keves autopalya, nagy korrupcio, alacsony berek...csehek a pofamba rohognek, lassan a szlovakok es romanok is, ez kaptuk a kormanyzattol.
amerikaban voltam, aprilisban, ugy vizsgaltak at mint egy terroristat, mert Nemetorszagbol repultem, de Magyarorszagon csinalt vizummal, nem tudtak hova tenni....a katonainak ott vannak kulonbozo bekemissziokban USA zaszlaja alatt, Afganisztan, stb, de minket nem vesznek emberszamba.A nemeteknel ha van 1 halalos aldozat, amr haza karnak minden katonat hivni kulfoldrol, nalunk meg nem...elnezest hogy kiakadtam...
Előzmény: nagypolc (6806)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6807
szebb jövőt


hát ez az...
Előzmény: nagypolc (6806)
nagypolc Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6806
sziasztok,,,én azthittem hogy itt az emberkék összetartanak érdeklődési körük miatt,de nem .ezért tart ez az ország ott ahól tart. ez az anyám duma,erre mit mondjak?talán azt hogy kit érdekel..?barátibb és beszólásoktól mentes szebb jövőt kívánok nektek!:-)
Python24 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6805
Szia!!
Köszönöm,és várom a telszámot privben.
Előzmény: Coop (6803)
Coop Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6804
Egyet értek. Nem vagyok öreg, de emlékeim vannak óriási pofonokkal kapcsolatban ált. iskolából :)))
Előzmény: Volt tüzér (6802)
Coop Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6803

Szia. Pestszentimre, telefont pénteken tudok csak mondani. Ha érdekel nézd meg.

 

 

Előzmény: Python24 (6800)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6802
Én annak idején megtanultam vállat vonni, és bizony az sem rossz. Időnként egy "huszármiatyánk" is sokat tud segíteni. De még többet érne törekedni a jobb dolgokra. És ebben a helyesírás is benne van.
Előzmény: Coop (6801)
Coop Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6801

Szia!

 

Persze semmi az egész. Hmmm. Volt egy hozzászólás mely megint túl kultúrált lett, elég lett volna egy szépen fogalmazott sor is a topic társ részére szerény véleményem szerint.

 

Lényeg, amit szerettem volna mondani , ha itt egymás közt, egymásnak esünk fentiek miatt, az baj. Globálisan az országban is ez a probléma, nincs összetartás.

 

"...Valahogy nem tudom elfogadni azt a tényt, hogy itt a NET-en (és máshol is sajnos) egyre inkább elharapózik a pongyola fogalmazás és a nagyon alacsony szintű írás. Nekem az anyám leverte volna a derekamat, ha így írtam volna..."

 

Ebben  igazad van, de nem sokat tudsz tenni ellene. Mai 15-20 év közötti korosztály egy részének beszédje szinte olyan,  hogy tolmács kell hozzá néha. Az utolsó idézett sorod már nem jellemző napjainkban, sajnos. 

 

 

Na. Beveszem a "leszarom tablettámat"  és máris jobb :)

 

 

Előzmény: Volt tüzér (6797)
Python24 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6800
Sziasztok!!
Budapest környékén(max50Km) érdekelnének a kihalt,használaton kívüli laktanyák.Ahol még állnak az épületek.Airsoft céljára kellene,pár hétvégére..

Ha tudtok ilyet,és esetleg megvan a laktanya kezelőjének elérhetősége,kérlek írjátok meg privben!!

Előre is köszönöm!!

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6799
Erdobenye ugyanugy mint Jobbagyi nem kihalt.Es ezert erzekenyen kell banni vele a topicban.
Amit hallottam, hogy Erdobenyen, Honvedsegi udulo volt, van meg mindig, meg meg valami, ami a fold altt van.Allitolag az is egybonyolult komplexum, foldalalti jaratokkal.
Előzmény: nagypolc (6776)
hadsz Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6798

Korrekt!

Előzmény: Volt tüzér (6797)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6797

Ez nem rongyrázás. Semmi az egész, csak meg kéne próbálni. Természetesen néhány betű nálam is félreugrik időnként, de legalább megpróbálok helyesen írni. A félreütés nem nagyon zavar (mert ismerem a billentyűzetem képességeit), viszont a helyesírási hibák annál inkább. A magamé is, de a másé is.

Valahogy nem tudom elfogadni azt a tényt, hogy itt a NET-en (és máshol is sajnos) egyre inkább elharapózik a pongyola fogalmazás és a nagyon alacsony szintű írás. Nekem az anyám leverte volna a derekamat, ha így írtam volna.

Előzmény: Coop (6795)
Coop Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6796

 

Óvóhelyek Magyarországon

 

 

Budapesti metró

 

Hármas metró:

A hármas metró első PV-szakaszán Pillangó utcától kezdődő alagútszakaszban nyolcezer embert tudnak háború esetén elhelyezni, a teljes metróhálózat pedig nagyjából 220 ezer ember menedéke lehet. Elsősorban a hadiüzemek dolgozóit költöztetik ide.

A mérnököknek négyféle háborús helyzetre kell felkészíteniük – a BKV pénzén – az alagútrendszert. Első fokozatban csak a „betelepült lakosság” ellátását biztosítják, lent lehet aludni és mosakodni. Ha a helyzet úgy kívánja, akkor az önálló áramforrás és levegőtisztító berendezés több napon át el tudja látni a bent lakókat. Saját kútjai is vannak a metrónak, ezek fúrt kutak, innen mindenki vehet vizet. A Pöttyös utcánál pedig kórházrészleg várja a sérülteket, a védelmi gyakorlatok idején ide a kórházak is kitelepülnek, rengeteg orvost, ápolót, és még több gyógyszert szállítanak ide egy éjszakára.

Hadi helyzetben pedig két és fél perc alatt tudják atombiztosan lezárni az alagutakat. Hogy a bejáratoknál ne legyen tumultus, riasztás esetén az összes mozgólépcső lefelé megy, így rövid idő alatt is bejutnak annyian, ahány ember lent elfér. A lenti világban vannak zuhanyzók, vécék és raktárak, de ezenkívül csak műszaki helyiségek és az állomásparancsnoki irodák szolgálják a védelmet. Ágyak sehol nincsenek, a „betelepültek” az állomások peronjain húzhatják meg magukat, de az alagutakban lévő metrókocsik is hálóhelyek lehetnek.

 

 

Kettes metró:

Egy városi legenda szerint a Kossuth tér alatt titkos alagút köti össze az ország házát a kettes metróval. A Tőzsdepalota mögött van egy lakóház, amelynek hátsó traktusából korábban állami hivatalok irodáit lehetett megközelíteni, az udvar közepén pedig egy kör alakú betontömb áll. A BKV létesítménymérnökei innen indulnak el minden kedden a földalatti rendszer állapotát ellenőrizni. A 4000 négyzetméteres 13 emelet mélyen kialakított, kétszintes objektumba egyetlen liften - vagy két lépcsőn - lehet lemenni. Az elektromos rendszert az elmúlt tíz évben alig javították. A terek hatalmasak, a vastag betonfalakkal együtt több ezer köbméter földet kellett innen a felszínre vinni egy aprócska felvonón, utána pedig egy szűk ajtón kitalicskázni az utcára. A mélyépítő mérnökök szerint valószínű, hogy néhány munkás sosem jött ki innen élve. Több száz rab dolgozott a létesítményen. Az egyik közeli pincében pedig több ember holttestét találták 1985-ben.  A BKV mérnökei úgy tudják: az F-4 jelű óvóhely eredeti célja szerint veszély esetén helyet adott volna a Parlament irodáinak. Az F-4 nem hétköznapi irodistáknak, hanem Rákosi Mátyásnak és a Magyar Dolgozók Pártja KB-tagjainak épült. A BKV-sok úgy tudják, hogy nincs átkötés a Kossuth téri épület felé. A parlamenti óvóhelynek azonban van összeköttetése a metróval. A pincerendszernek van egy másik nyúlványa is, ami a Szabadság téri szellőzőkhöz vezet. Egyikükből kényelmes lépcsőn a felszínre lehet jutni, de nagyon sok rács védi az MTV-székház melletti nyílást. A vizesblokkok elborzasztó látványt nyújtanak, pedig soha nem használták őket. A külön szobákban elhelyezett akkuk már rég lemerültek, az aktív szénnel működő légtisztítók pedig szobányi méretűek. Miután a polgári védelem lemondott az F-4-ről, a BKV már többször szeretett volna megszabadulni a felesleges ingatlantól. Az elképzelések között szerepelt gombatermelő üzem és diszkó is, de eddig még nem találtak vevőt.

 

Forrás:  http://www.bunkermuzeum.hu/

Coop Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6795

Hali.

 

Eltérve a témától!!!

 

Szerintem nem kellene már megint a rongyot ráznod. Nagypolc ilyen, a topicot olvasó, topicba író személyek 80%-a elgépel vagy ékezet nélkül ír. Nem emlékszem arra hogy valaki rajtad kívül ezt szóvá tette valaha bárkinek is.

 

Legfeljebb egy :) és kész ha hibát olvasok.

 

 

Idézlek:

 

"...Otthon finghatsz az ebédlőasztalnál, az étteremben nem, ahogy már leírtam itt valahol korábban..."

 

kicsit unalmas már.

 

Ha téged az zavar, ki hogy ír, engem az örökös kritikád, mások sértegetése ami nem ide való.

 

Bocsi, vissza a témához.

Előzmény: schlumberger (6793)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6794
schlumberger Creative Commons License 2008.09.23 0 0 6793
nagypolc, akkor most Te érzed menőnek magad attól, hogy nem tudsz teljesíteni egy érettségin (sőt, általánosban) elvárt dolgot?
Helyesen írni ILLIK TUDNI. Törvény nincs rá, ILLIK TUDNI. Ez erősebb a törvénynél adott helyzetekben. Már-már ott tartunk, hogy az érzi kellemetlenül magát, aki a társadalom intellektuális, íratlan szabályai szerint viselkedik, mert állandóan leugatják a tahók, a nyomulók, a bunkók, a ... ... ... Volt már ilyen az emberiség történelmében, nagy ára volt, de túléltük. Te még akkor sehol se voltál, alighanem...
Ebből annyit vegyél magadra, amennyi a Te inged, és gondolkodjál! Arról szó sincs, hogy ez nem helyesírási topic, ezzel ne gyere. Ilyen nincs.
Magánlevélben úgy írsz, ahogy akarsz. Ha kilépsz a nyilvánosság elé, akkor ILLIK betartani bizonyos közösségi szabályokat; ha nem, kivet a közösség magából.
Otthon finghatsz az ebédlőasztalnál, az étteremben nem, ahogy már leírtam itt valahol korábban...
Nekem ne válaszolj, nem fogok reagálni rá úgyse, csendesen gondolkodjál egy kicsit, mielőtt még Volt Tüzért is bántanád. Nem érdemelné. Nagyon nem.
UFF
Előzmény: nagypolc (6787)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.09.23 0 0 6792

Feltételezem, nekem címezted a kérdést.

A rendszerváltás előtt mindkét fegyvereseket foglalkoztató cég, tehát a HM és a BM is ugyanazon törvény (1974. évi X. törvény) alapján foglalkozott a beosztott embereivel. Mindkét cég szinte tökéletesen ugyanazokat a szabályokat, korlátozásokat, könnyítéseket alkalmazta. Mindkét cég polgási alkalmazottaira és kinevezett polgári alkalmazottaira is ugyanazok a szabályok vonatkoztak.

Voltak persze különbségek, mert mindkét cégnél volt, ahol komolyabban vették a dolgokat, év volt, ahol nem annyira. Én - éppenséggel nem 91, hanem 92 előtt - a hadsereg egy olyan szervezeténél dolgoztam, ahol komolyabban vették az efféle szabályokat, mint a BM-nél. Utána a BM hez is volt szerencsém huzamosabb időn keresztül, és némi rálátásom volt a múltra.

Megnyugodhatsz, nem volt 25 év, csak 12. Igaz, azt az érintettek minden évben aláírták, tehát a határidő folyamatosan tolódott.

Előzmény: nagypolc (6791)
nagypolc Creative Commons License 2008.09.23 0 0 6791
neharagudj már,te merre voltál belügyi dolgozó???   esetlegesen  91 elött?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!