Keresés

Részletes keresés

Maz Creative Commons License 2008.05.05 0 0 5818
Én attól félek, hogy már el is cserélte :-(
Előzmény: Volt tüzér (5814)
Frei Berger Creative Commons License 2008.05.05 0 0 5817

Szia agade, és aki még kérdezte: régóta adós vagyok, elnézést, hogy csak most jutottam hozzá. Tehát a BARS 103 ukrán honlapokon (bányászta TK Németországból):

 

http://images.google.de/imgres?imgurl=http://citi.cv.ua/album/pic_detail/599&imgrefurl=http://citi.cv.ua/album/detail.html%3Fid%3D599&h=274&w=500&sz=18&hl=de&start=1&um=1&tbnid=WlurQH89ACePAM:&tbnh=71&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3D%2522%25D0%25A0%25D1%2583%25D0%25BD%25D0%25B0%2522%2B1479%26um%3D1%26hl%3Dde%26sa%3DN

 

http://images.google.de/imgres?imgurl=http://bp3.blogger.com/_KPaj5DuL0nw/Rt7mI3vE8vI/AAAAAAAAAXI/RMotxtpcxWU/s320/image005.jpg&imgrefurl=http://vdorohu.blogspot.com/2007/09/blog-post_1039.html&h=320&w=240&sz=17&hl=de&start=9&um=1&tbnid=D_Gijq8SRD1HUM:&tbnh=118&tbnw=89&prev=/images%3Fq%3D%25D0%259F%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25BD%25D0%25B0-%25D0%25A0%25D1%2583%25D0%25BD%25D0%25B0%26um%3D1%26hl%3Dde%26sa%3DG

 

http://zakarpatje.blogspot.com/2007_05_01_archive.html

 

 

Előzmény: agade (5750)
schlumberger Creative Commons License 2008.05.05 0 0 5816
Nos, ha Te pénteken indulsz a szigetről, mikorra érsz haza? Akkor csak szombat délután lesz a látogatás, nem reggel?
Előzmény: gauls (5801)
MN5818 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 5815

Ma Császáron jártam. 2006-os állapotokhoz képest (akkor jártam először ott) nincs olyan nagy  pusztulás,mint amire számítottam. A három Gránit vaskapuit viszont leszerelték,és elhordták.

Volt tüzér Creative Commons License 2008.05.04 0 0 5814
Nekem az a gyanúm, hogy mindkét darab Kecelen van, csak az egyik eldugva. Bár a cucc a Hadtörténeti Múzeum tulajdona, de Pintér teljesen a magáénak gondolja, és van olyan fülesem, hogy cserealapnak tartja a kurrensebb dolgokat. Például Vega kabinok.
Előzmény: Maz (5813)
Maz Creative Commons License 2008.05.04 0 0 5813
Azok nem vontatók voltak, a hátukon vitték az R-300 "SCUD-B" rakétákat. A típusuk MAZ-543, a honlapomon találsz róla képeket. Az ott tárolt technika lekerült Kecelre a Haditechnikai emlékparkba. Ott kiállítva csak az egyik állvány van. Ha valaki meg tudná mondani, hogy a másik hova lett, azzal nagy szívességet tenne nem csak nekem, de az MN-1480 topik látogatóinak is (sőt, ha megvan és el lehetne intézni, hogy visszakerüljön Tapolcára, akkor az alakulat egykori tagjainak és a város sok-sok lakójának is)
Előzmény: Coop (5812)
Coop Creative Commons License 2008.05.04 0 0 5812

Bölcskei laktanyához vezető úton, a 6-os mellett egy tábla hirdeti eladó/kiadó

- a  volt laktanya területén - garázs, tároló, stb. épületek őrzés megoldható...

 

Erről eszembe jut mikor rokonságomban lévő személy fogta magát és a laktanya őrségét "őrzését" otthagyva AK tip. fegyvere társaságában haza szökött a múlt rendszerben, de nagy szerencséje volt a  rövid családi látogató után nem kellett stoppolni, gyalogolni neki. A visszaút gyors volt mivel autóval  jöttek érte.

 

Örök beszéd téma milyen rakétákat hol őriztek kis hazánkban.  Bp., Kőbányán, a Gyógyszergyári úton, Terebesi - Őrs közötti Fehér úti dülő területén van egy telephely ami jelenleg ha emlékeim nem csalnak "Jóreménység Szigete" alapítványnak ad otthont. Itt, s korábban már lebontásra került épületek között volt a Hadtörténeti Múzeum raktára, a táblán ez állt, melyet a szokásos magas kőfal védett a kiváncsi szemek elől, de látható volt 2 vagy 3 darab iszonyú nagy zöld színű vontató melyen nagy rakéták voltak. A járművek jellegzetes kocka fülkés, lapos kabinos masinák  voltak a füke felső részén a rakéta, ill. a fej "hegye" volt láthstó. Ennyi maradt meg, akkor ezek milyen járművek lehettek??? Anno még mobilteló nem volt.

Hentes_hun Creative Commons License 2008.05.04 0 0 5811
Na igen!!! :D
Megvolt a túra!


Sajnos egy nőszemély megvette a laktanya első felét bizonyos "Kepner udvarház "néven fut.

De be lehet jutni....
ha továbbmész a Nagycsaládos Tábor irányába akkor el lehet jutni a laktanya háta mögé.
azthiszem az első úton jobbra kell menni de ha figyelsz jobbra akkor látni fogod a kerítést. Ott bemész a fák között a kerítéshez.
2 kerítés van az első olyan oroszos .
Amíg itt voltak addig jó volt.
MOstmár akárhol át lehet bújni alatta csak nagyon rozsdás figyelni kell vele nehogy megvágjon.
Ezután van egy kis tér a laktanya kerítése körül. Ott csak át kell sétálni , egy kicsit gödrös a hely lábra vigyázni kell.
Ez után van a második kerítés.
Ez se nagy gond ha van egy drótvágód vagy egy kombinált fogód. De legjobb egy igazi Ak-bajonett ( én is ezzel nyomultam )
ezután a kerítéstől egyenesen elindulsz kb 15 métert.
Ott lessz egy út onnan már ösvényeken akár hova elmehetsz.
Csak vigyáznod kell mert fegyveres őr van. ( nem élvezetes ha S***be lőnek )
Sajnos nem volt sok időm körülnézni de el lőttem néhány fotót.
Ha érdekelnek a képek akkor írj egy mailt vagy vegyél fel msn re cím: Hentes_hun@mailbox.hu
hadsz Creative Commons License 2008.05.03 0 0 5810

Grat!

Igazán szép munka,köszi a beszámolót!

Előzmény: BZd (5809)
BZd Creative Commons License 2008.05.02 0 0 5809
Sziasztok!

Tegnap meglátogattuk a kunmadarasi Néma Szektort!

Készítettem pár képet
A képgaléria a Google Maps-en van, volt nálam GPS, a képek ott vannak a térképen ahol készültek (+/-5m)


Néhány panorámát

Meg egy QTVR-t


Az objektumot a 34-es út felől közelítettük meg egy földúton, majd (már gyalog) a szántáson keresztül. Egy fasor és egy árok leküzdése után újból egy földúton voltunk, innen már látszottak az egykori daru betonoszlopai a lombok között, meg valami kerítésféle. Ismét átgázoltunk egy szántáson, majd bementünk az első lukon a kerítésen. Mindent tüskés bozót borít. Amikor áthatolhatatlanná vált a vegetáció, visszamentünk a kerítésen kívülre (ott csak a gaz ért derékig :) és kerestünk egy másik bejáratot. Három kerítés lehetett egykor, a legszélső közvetlenül a szántó mellett, ennek már csak néhány oszlopa van meg. Aztán egy elektromos szögesdrót, ami még kb 20%-ban megvan, utána egy földsánc (mára tüskés bokrokkal benőve), végül egy betonkerítés, aminek szintén csak az oszlopai vannak meg. A tárolót nem őrzik, az ajtajáról frissen lophattak el valamit, mert egy emberes meneten frissnek tűnő zsír van, de a régebbi képeken ezen a meneten mintha lett volna valami fehér vasdarab. Mindegy, egy pillanatra azt hittem nemrég volt karbantartás :)

A helyet kezdi visszahódítani a természet, tényleg szinte teljesen áthatolhatatlanul benőtték a legkülönfélébb tüskés bokrok, egyedül a tároló előtti betonplacc dacol az idővel. A látogatáshoz metszőolló, vagy bozótvágó erősen ajánlott.

A reptéren egyébként tegnap gyorsulási verseny volt, ennek csak a hangját hallottuk. A szervező telefonon megerősítette, hogy ilyenkor az embereik nem engedik meg az elbóklászást, úgyhogy meg sem próbáltuk onnan megközelíteni a szektort.

Nagy élmény volt, köszönöm a kedves topictársaknak a segítséget.

Ezt egyébként tegnap találtam, miután hazaértem: A tároló a hidden-places.de-n is fennt van, októberben voltak és kinyitották !
Chris_007 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 5808
Hy! A vidinek valóban volt ilyen részlege hiszen régen vadásztölténygyár volt és még ma is megvannak a bunkerek az ipari park területén!
Előzmény: uselessjunk (5805)
hadsz Creative Commons License 2008.05.02 0 0 5807

Még szép,hogy lehet!

A helyszínt és az időpontot a hét elején megdumáljuk!Ok így?

Előzmény: Hpasp (5803)
Mathyas Creative Commons License 2008.05.02 0 0 5806
Sziasztok!

A percekben akadtam rá erre a topicra...
Lenne egy kérdésem.

A párommal kezdő Geocacingesek vagyunk és egy ládát kerestünk tegnap, ami az érdi radarállomáson (kicsivel mellette) volt elrejtve.

A lényeg, hogy bemerészkedtünk az elhagyatott területre. És olyan érzésem volt, mintha én valamikor jártam volna itt...

Kívűről szemlélődve az épület volt leginkább ismerős.

Amikor bemerészkedtünk és az épület elé értünk, akkor beugrott valami!
A katonaság alat eltöltött időszakomra vezethető vissza.

1995-96 ban voltam katona.
Ezen időszak első három hónapját a budaörsi repülőtér mögötti, Vasvári Pál laktanyában töltöttem, ahol rádiós voltam.
Arra emlékszem, hogy egy napot elvittek minket valami radarállomásra és onnan kimentünk terepre antennát telepíteni.
De már nem igazán emlékszem a település nevére, ahová vittek minket, hiszen csak 1 napról van szó.

Az épület és az előttelévő kis parkoló a leg ismerősebb, ahol az a busz fordult meg, ami minket vitt a laktanyából. De nem vagyok benne biztos, mert eléggé rég volt.. :(

Azt kérdezném, hogy előfurdulhat az, hogy minket az érdi radarállomásra vihettek?

uselessjunk Creative Commons License 2008.05.02 0 0 5805
Ezeken felül azért még volt lőszergyár Magyarországon, de sajnos még nem sikerült mindet azonosítani, mivel sok dokumentáció nem maradt fenn ezekkel kapcsolatban.

Amit még tudok:

-Bányagyutacsgyár Törökbálint (7042 sz. vállalat, a dobozokon néha Nagytétény szerepel), itt .22 LR és Short lőszerek készültek

Ami feltételezett

- 19-es gyár - nagy kaliberű, magyar MEO-s hüvelyeken (37mm N-37, 100mm D-10)
- állitólag az Örs vezér tere környékén (gondolom a Ladányi, Terebesi közti terület)
- állítólag a Videotonnak is volt ilyen részlege


Kis kiegészítés: a 21-es csak a 89-90 -ig gyártott lőszert

Üdv.:UJ
Előzmény: Hpasp (5804)
Hpasp Creative Commons License 2008.05.02 0 0 5804
Egy másik fórumon a magyarországi lőszergyárakról volt szó...
... a töltények fenékbélyegében a 12 óránál található a gyár száma, míg 6 óránál a gyártás éve.

21, Veszprém
1938, Elsõ Magyar Lõszermûvek Rt
1949, Fémfeldolgozó Vállalat
1968, Bakony Fém és Elektromos készülék Mûvek
2007, csőd

22, Jobbágyi
1949, "Csokoládégyár" mint 7405. sz titkos fegyver- és lõszergyár - Andezit Mûvek

23, Sirok
1952, Mátravidéki Fémmûvek
1994, MFS Ltd
2000, MFS 2000 Magyar Lõszergyártó Rt

25, Téglás
1952, Hajdúsági Iparművek ("Hajdúsági" industrial factory)

Ezek közzül számomra a Jobbágyi üzem civil neve ismeretlen.
Mivel jelenleg csak Sirokon készítenek lőszert (vadászlőszert még Fűzfőn a FIOCCHI), kíváncsi lennék hogy mi letta Jobbágyi gyárral? Kihalt?
Hpasp Creative Commons License 2008.05.02 0 0 5803
Mikor - hol lessz a találkozó?
Lehet még csatlakozni? (asszony + 2 manóval?)
Előzmény: gauls (5801)
kovacsek.k Creative Commons License 2008.05.01 0 0 5802

 

Sziasztok !

 

Mivel, nekem az ország északi (BAZ megye) végéből nem könnyű, sőt  - bajos - eljutni Bajra, tisztelettel kérlek benneteket, hogy amennyiben készítettek fényképeket, lehetőleg gyorsan tegyétek fel! (természetesen, a beszámolóval)

Ez egy jó bővített mondat, ugye sch?!?!  :-)))

 

kálmi

Előzmény: gauls (5801)
gauls Creative Commons License 2008.04.30 0 0 5801
természetesen hölgyeket is szivesen fogadunk kis csapatunkban.és akkor még vmi borkostolo is belefér ha lesz idö.amugy pénteken este már indulok haza és csak 1700 km és magyar földre lépek megint.juhu.
gauls Creative Commons License 2008.04.30 0 0 5800
Azt tudjátok remélem hogy bajon volt a rákoczi hordó,ami magyarország legnagyobb fahordoja volt.
hadsz Creative Commons License 2008.04.30 0 0 5799

Igen,adott esetben kifejezettem hasznos lehet a társasága. :-)

Természetesen részemről semmi kifogás ellene!

Ha jók az infóim,gauls főszervező kollégának nem lesz gond a helyismeret,lévén neki is van /volt?/ érdekeltsége azon a szőlőhegyen...  :-)

Azt viszont sajnálom,hogy az autókban még nincs robotpilóta funkció!

Előzmény: schlumberger (5797)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.04.30 0 0 5798
Ha az előbbi felvetést is meg akarod vizsgálni, akkor feltétlenül érdemes elhozni. Pláne ha van jogosítványa.
Előzmény: schlumberger (5797)
schlumberger Creative Commons License 2008.04.30 0 0 5797
A baji objektumlátogatáshoz: a mai Népszabiból kiesett egy szórólap, amit először el akartam dobni, de megakadt a szemem a címlapján: Nyitott Pince Napok 2008. május 10-11-12.
Ennek keretében a baji szőlőhegyen is fogad egy pince szakértő vendégeket. A borkóstolás 50%, a borvásárlás 30 % kedvezménnyel lehetséges.
Ez a pince régen a kapucinus-rendé volt, eredeti freskók a falon, 250 éves földpincemaradvány is látható.
A Budáni-dűlőben, hrsz.2222/2 található, nekem fogalmam sincs, milyen messze esik az objektumtól, nincs helyismeretem, de egy kis kitérőt megérne ez az objektum is, nemigaz?
(cserszegi fűszeres, szürkebarát, cabernet sauvignon, olaszrizling, kövidinka)

hadsz, asszonyszemély jöhet-e a látogatásra, vagy csak zord hadfiak?
Előzmény: hadsz (5771)
schlumberger Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5796
Itt Győrben szoktam látni őket időnként mászkálni
Előzmény: KT1 (5794)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5795

Hol van ez a Csepelhez?

Azt legalább gyártották is, nemcsak kísérleteztek vele.

Amúgy szimpatikus két jármű ... lenne. De lesz is?

Előzmény: KT1 (5794)
KT1 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5794

 ugyan nem az a tipikus kihalt...de érdekes !

 

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/manteszt!1

KT1 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5793

ha tuttttam volna....

 

Előzmény: sweethome (5792)
sweethome Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5792

Én is megjártam Vácegrest a hétvégén. Képek a képtáramban:

 

http://s220.photobucket.com/albums/dd175/objektumok/VACEGRES%202008/

 

Meg még pár újdonság ...

laci-ka Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5791
Emberi ész nem tudja felfogni mennyi szajré van ott lerakva.Az az objektum nem kicsi de csurig van mindenfélével.Az a borzasztó,hogy ott eszi meg a fene a sok még sokszor új cuccot.Az önkormányzatok ugyan rászorultsági alapon igényt adhattak be a HM felé különböző dolgokra de nem nagyon működött a dolog.Ott a vége az állami vagyonnak.
Előzmény: Törölt nick (5789)
laci-ka Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5790
Bocs de azt hiszem most én vagyok a főokos.A munkám és a lakóhelyem is kapcsolatban van sok katonai objektummal.Tehát!A Táborfalva-Tatárszentgyörgy lőtér működik nem ajánlatos mászkálni.Még az amik is odajárnak lőni.Várpalota?Az bizony Magyarország elsőszámú lőtere.Őrzik!Ott viszont észre lehet venni mikor foglalt a lőtér:))Nem ajánlanám a keresgélést ott se.Általában a lőterekre jellemző beton megfigyelőpontokon (nulla pont) kívűl nincs látnivaló
Előzmény: Coop (5787)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5789

"Örzik nem lehet bemenni."

 

Pedig micsoda eldorádó lehetne a lomizóknak meg a fémgyűjtőknek...  :-))))

Előzmény: laci-ka (5782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!