Keresés

Részletes keresés

hadsz Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5660

 "csak a főkapcsolót kell elfordítani, és már működik újra minden"

 

Kolkwitzban a légierő/légvédelem egyik 3 szintes parancsnoki bunkerében a -2.-on az idegenvezető,aki mellesleg anno tisztként szolgált ott,bekapcsolta egy percre a képen látható levegőztető berendezést,csak a feeling miatt... :-)

Ami a kérdésedet illeti,hát ja,szerintem itt sokunkban megfogalmazódott! A válasz pedig...

Előzmény: kovacsek.k (5655)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5659
Kedves Lex,
köszi. Látom lehet üzenetet hagyni. Vissza kellene őket hívni, hogy rakjanak rendet. Különben elképesztő, a szentkirályszabadjai a reptér melletti lakásokat hogy hagyták itt.

Sweethome nagyon jó fotókat készített. És most a kép hozzá.
Üdvözlet.
Előzmény: LeX (5657)
laci-ka Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5658
Bocs hogy beleszólok.Szerintem a szikláról csak rébuszokat tudnak.Azt felesleges leírni.A valót csak kevesen tudjuk.És egy működő objektumról hmm.. nem illik beszélni.Legalább is szerintem.
Előzmény: bodrostomi (5651)
LeX Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5657
bodrostomi Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5656
Repülni? Ugyan mitől? Ez már nagyrészt múlt...
Előzmény: AlexandraHUN (5654)
kovacsek.k Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5655

 

Végig nézegettem a Bunker Wollenberg (wollenbergi BARS) képeket.

Olyan érzése van az embernek, hogy csak a főkapcsolót kell elfordítani, és már működik újra minden.

Felvetődik a kérdés újra és újra: kis hazánkban milyen érdekek alapján pusztították el (le) ezeket a nem kis pénzből épített ojjektumokat. Miért éri meg egy másik népnek ezeket fenntartani, és megóvni, védeni. Szerintem, ez csak szemlélet kérdése!

És a kihasztnáltság. Tessék elolvasni az éves programot, megnézni a fényképeket.

Igaz a belépő nem olcsó (a mi pénztárcánkhoz) 13,5€ felnőtt, és 5€ gyerek.

 

üdv, kálmi

Előzmény: hadsz (5647)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5654
Én is szívesen kérdezősködnék, talán még valós válaszok is lennénnek. Meg olyan is olvasná, akit nemcsak kíváncsiság szinten érdekel. Hanem tudományosan. Nem messze lakom tőle. Nem szeretnék "repülni".
Majd 50 év múlva visszatérünk a témára.
Előzmény: bodrostomi (5651)
hadsz Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5653
talán mert még aktív... :-)
Előzmény: bodrostomi (5651)
Vasi Kutya Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5652

Haderőreformot a légierő esetében kissé elbaszottnak és elsietettnek tekintem!

Azt álírom, hogy az elavult szovjet/orosz repülőtechnikát lekellett cserélni... De én a rendszerben tartottam volna a SZU-22-eseket és a Mig-21-esekből 1 szd-nyit legalább.

Ezeket talán még fel is újítottam volna "némileg"!

Azt, hogy ez a siettség minek volt köszönhető azt nem tudom. Talán a NATO-ba való belépésünk egy "titkos" záloga, kikötése lehetett az, hogy ezt a fájdalmas viszont érthető lépést megtegyék.

Igaz nagy űr keletkezett a honi légierőnél miután 2000-ben felszámolták a pápai alakulatokat. Maradtak a Fulcrumok és az Albatroszok a rendszerben a Gripenek érkezéséig...

Előzmény: laci-ka (5644)
bodrostomi Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5651
A szikláról miért nem?
Előzmény: AlexandraHUN (5650)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5650
Kedves hadsz !
Szuper a térkép! És köszönöm a leírást is!
Persze, visszaolvasok de kicsit lassabban megy.
Az igazi meglepetés most számomra a Tótvázsonyi objektum és lakótelep. És a többi. Hajmáskér, Szentkirályszabadja...
KT1 is köszi!
Hm. A Szikla. Arról még nem illik kérdezősködni.
Kellemes hétvégét.
Szandra
KT1 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5649

 

 Ez nem a Petőfi rádió adását dobta át...!!!!!!!!!!!

 

 A föld légköre visszatükröz bizonyos frekvenciatartományokat, ez a müködésének alapja. 

 

 

Tudom miről beszélsz... !  :))

 

 Kölökkoromban laposkúszásban felfejlődtünk a faluszéli hegyre, ahol beástuk magunkat, majd onnan lestük a tököli repteret !

 De úgyanígy járt az érdi radarbázis is...

 

 Amúgy amire gondolsz az a Scud (A és B változat) keresd meg itt az MN1480 nevű fórumot !

Előzmény: AlexandraHUN (5645)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5648
a térkép az előzőhöz:
Előzmény: hadsz (5647)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5647

Az 5533hsz-ben már írtam a működési elvét,és hogy mikor építették a rendszert.A néhai NDK-ban 3 állomás volt,a cseheknél 3,lengyeknél 7,Bulgáriában 4,nálunk 4,plusz természetesen a nagy testér objektumai.De ez látszik a térképen is.A bunkerek nagyjából egyforma sémára épültek: a felső szinten /-1/ voltak a kommunikációs,híradós munkaterületek,irányítóközpont,dolgozószobák,irodák,pihenőszobák,wc-k,eü helyiség,konyha stb.

Az alsó /-2/ szinten inkább a műszaki és a fenntartó rendszerek kaptak helyet,mint pl. a hűtővíz tárolók,aggregátorok,diesel motorok,akksi tárolók,olajtartályok,vízpumpák,sűritett levegős palackok stb.Ha gondolod berakom ide mindkét szint alaprajzát a helyiségek funkciójával együtt,csak hogy ne kételkedj!  :-)

Egyébiránt ha sweethome képtárát megnézed,Wollenberg név alatt a rendszer NDK-s 301sz. bunkeréről láthatsz képeket.Ott minden eredeti állapotában megvan,és múzeumként működik,ősszel jártunk ott.

 

üdv:hadsz

Előzmény: AlexandraHUN (5645)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5646

XX. - XXI. századi magyar hivatásos katona sors.

Üdv Gólya IX
Előzmény: laci-ka (5644)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5645
Kedves KT1!

Mindenesetre jó és félelemkeltő játék volt. Könnyen elhittük, hogy ott Squad rakéták vannak, és bármikor kilőhetik. Kérdéses az volt, hogy NE akkor, amikor mi ott játszunk. Azért a közelében merészkedtünk. Egy megrezzent bokortól kilómétereket szaladtunk és biztosak voltunk abban, hogy tudják, hogy mi ott jártunk. :)) Aranyos történet. Persze ez növelte a bázis értékét a szemünkben. Valahol a legendák igy születnek.
Rádióátjátszó? Két emelet mélyen?
????
Légiforgalmi irányítás Veszprémben van, és volt. Hogyan lehet, hogy a néhány kilóméterre lévő bázis nem zavarta a szikla - esetleg Bakonybél - adás-vételét?
Üdv.
Szandra
Előzmény: KT1 (5642)
laci-ka Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5644
Az a szörnyű,hogy van ott olyan szuhoj amire ötszázmilliót költöttek aztán meg leselejtezték és ott rohad a gazban felújítva.Az a néhány pilóta aki ki volt képezve a vezetésükre milliókért mehetett ahova akart.Úgy tudom kb. öten vannak.Van olyan aki kubikbrigádba került.
Előzmény: Vasi Kutya (5625)
ashura Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5643
Minden titkos és megközelíthetetlen dolog körül kialakul a misztikum. És ha az emberek nem ismerik a valóságot, akkor gyártanak hozzá virtuálisat a saját kútfejükből.
Előzmény: AlexandraHUN (5639)
KT1 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5642

 eccerűen...

 az 1 rádió átjátszó állomás volt !

 ha mész ki Pestről az M3-ason, Galgamácsa mellettit látod !

olyan mint 4 gyárkémény a hegy tetején !

 

de olvasd vissza ezt a fórumot és mindentmegtucc róla !

 

 

Előzmény: AlexandraHUN (5639)
ashura Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5641

A dandár stimmel, a "hegy" meg az Urak asztala.

Várom, mikor fedez fel valami melgibzonos összesküvéselmélet-gyártó egy volt ruszki tengeralattjáróbázist az Alföldön. Bár semmi sem lehetetlen, hiszen az egykori vörös ufóbázist a saját szemmel láttam.:-)

Előzmény: Volt tüzér (5637)
KT1 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5640

 

 :-)))))))))))))))

Előzmény: Volt tüzér (5637)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5639
:D :D
mi nők :D
nahát nagyon köszönöm, bár a felét sem értem.
De palacktartót összekeverni egy interkontinentális raktával, ugye megértitek miért nem mi védtük a hazát. Köszönöm szépen Gólya IX.
Hajagot nagy legenda övezi. Most is.
Azt mondták, csak egy hely, amiről tudunk, de lehet a Bakonyban máshol is, amiről fogalmunk nincs.
Miért kellett két emelet mélységben építkezni?
Kik, és mit csináltak a Hajagon szerintetek?
Lehet a kérdés már le van írva, szorgalmasan olvasgatok.
Mégiscsak nagy misztikum van ekörül, akárhogy is nézzük.
Üdvözlet mindenkinek!


Előzmény: Törölt nick (5634)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5638

:-))))  óriási!!!

és még csodálkozunk néha,hogy milyen sztorik keringtek országszerte...! 

Előzmény: Volt tüzér (5637)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5637

Ugyancsak hegy, ugyancsak rengeteg beton és ugyancsak Volhov tüzelőállás. (Lehet, hogy egyről beszélünk?)

Tehát a történet. Ez valamikor 1981. tavasszal történt, amikor még a "hegyen" nem sok híre volt a tavasznak. Abban az időben Farkas Berci a mi fiunk akkora nagy szám volt, hogy körbe hurcolták az országban mindenfelé. Egyszer csak eljutott az akkor még meglévő építő dandárhoz is. Azok meg elhatározták, hogy egy olyan munkaterületre viszik el látogatni, ahol már van valami élet, vagyis már ott van egy katonai szervezet. Így esett a választás a Pilisre, ahol az építők még javában építették a laktanyát és a lakótelepet, de a "hegyen" már javában nyomtuk a készültségi szolgálatot. A szokásos kora reggeli napirendhez képest csak annyi volt a változás, hogy az építő dandár egyik ráérő alezredese felküzdötte magát a hófehér Volgájával hozzánk, és a készenléti épület folyosóján sorba pakolt 8 pár vadonat új hófehér gumicsizmát ugyanannyi hófehér kapcával. A parancsnokunk - aki egyébként egy érdeklődő lélek volt - megkérdezte: "Aztán mi a fenének hoztad ezeket a lábbeliket Koma?" Válasz: "Hát ma jön a Farkas alezredes elvtárs, és ezek azért kellenek, hogy ne legyen sáros a lába." Parancsnokunk részéről egy jóízű kacagás, majd miután megnyugodott, " Te Koma. Itt ma reggel minusz 20 fok fagy volt. Miből gondolod, hogy az eleven sziklán sár tudna lenni?"

Na lezajlott a látogatás, amit Berci szívott meg legjobban, ugyanis a Pesten szokásos tavaszi egyenruhában jött, fent meg ugye nem arra való idő volt.

Másnap valami miatt Pestre kellett mennem. Hazafelé Pomázon felszálltam a buszra, közvetlenül a jobb első ülésre. Már majdnem elkezdtem szundikálni, amikor a sofőr és a mellette álló ismerős elkezdett beszélgetni:

- Képzeld el, tegnap itt volt Farkas Berci.

- Tudom.

- Tudod miért volt itt?

- Nem.

- Hát képzeld el, Fent volt a hegyen munkahelyet nézni a Magyari Bélának. Tudod, odafent egy interkontinentális rakéta külövő állomást építenek, és Berci azért jött, hogy a barátjának jó előre kinézze a munkahelyet.

Akkor például azt is megtudtam, hogy a harcrend közepén a PV kabin bizony egy hatalmas betonkeverő.

Én mindenesetre elég illedelmes voltam, és visszafojtottam a ki - kitörő röhögést, de amikor felértem a "hegyre", elmeséltem a parancsnokomnak a sztorit azzal a kísérettel, hogy "Fúrják, Főnök."

Előzmény: ashura (5635)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5636
A Bal oldali az SZ-200 VE Vega nagyhatótávolságú légvédelmi rakétakomplexum indító állványa és rakétája. A rakéta durván 12 méter, és az induló súlya 7,5 tonna. A gázpalack tartó és ez között némi különbség azért akad.
Előzmény: AlexandraHUN (5627)
ashura Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5635
Fiatal koromban én is hallottam ilyen legendákat nálunk a hegyen épített objektumról: annyi betont nyomtak bele, hogy egy lakótelepet fel lehet építeni belőle, meg egyéb hűha-mi-lehet-az dolgokat. Aztán ahhoz az alakulathoz kerültem, ahová ez az ojjektum is tartozott: sima Volhovos állás volt, mindenféle egyéb misztikum nélkül. A haverjaim onnan dobiztak haza a dizsibe, mert csak le kellett jönniük az erdész utakon.:-)
Előzmény: hadsz (5633)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5634
Üdv mindenkinek!

AlexandraHUN megpróbálok néhány képre magyarázatot adni. Azt írtad, hogy Észtországi honlapon találtad. Szerintem egy légvédelmi (orosz rövidítése: PVO) rakéta egység (lérak. osztálycsoport, ezred, dandár) vezetési pontja lehetett.

Felülről lefelé:

1. kép: A fedezék levegőszűrő berendezésének szürő betétei;

2. kép: Akkumulátoros helyiségnek tippelném;

3. kép: Szerintem a fedezék egyik vészkijárata;

4. kép: Az SZ-200 lérak. komplexumhoz tartozó rakéta, indító állványon (Volt tüzér erről többet tud);
5. kép: Szerintem egy tömeg szonda a vegyi felderítő készülékhez

6. kép: Egy elég nagy teljesítményű aggregátor az önálló áramellátáshoz.

Ha tévedtem a többiek úgyis kijavítanak.

Gólya IX
Előzmény: AlexandraHUN (5621)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5633

kedves Alexandra,

 

Röviden összefoglalva:a Hajag a Bars tropo kommunikációs rendszer 504sz. állomása volt,valaha 3 toronnyal,ezekből ma már csak kettő áll.Mo-on 4 ilyen objektum volt,a VSZ országok között bizosította  a kapcsolatot.Egy kétszintes bunker van a föld alatt,de itt nem voltak soha rakéták.Atomtöltetű robbanófejeket a tótvázsonyi objektumban tároltak...Sok infót találhatsz itt a topikban mindkét ojjektumról.Ha kérdés van,csak bátran!  :-)  

Mivel magam is a közelébén lakom,én is hallottam ezekről az urban legendekről...

üdv:hadsz

Előzmény: AlexandraHUN (5632)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5632
Kedves hadsz,
azt hiszem az elejére ugrok a témának és elolvasom, a Hajag érdekel elsősorban. A közelében laktam, soha még arra sem pillanthattunk. Ez volt a tiltott rengeteg. Ezért is érdekel annyira. Szóbeszéd volt, hogy ott rakéták vannak. Méghozzá atomtöltettel. Fura. Sokan így tudják.
Köszi mindent.
Üdv.
Előzmény: hadsz (5631)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5631
Nagyon szívesen! :-)
Előzmény: AlexandraHUN (5629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!