Keresés

Részletes keresés

KT1 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 5248

Na az érdekel mi volt !

 

mert ha ballisztikus rakéta akkor keresd meg itt az az MN1480 as fórumot !

 Scud-A és B ből 3 csapat kempingezett az erdőkben !

 Magyarok: Tapolca (MN1480) Nuk. fejtároló Tótvázsony

 Nagytesó: Tata-Császát & Dombóvár-Tab

 ill. mégegy fejtároló volt Kunmadarason

 

 Mi tervezzük Hajagot, Tardonát,Pingyomot,Szakáldot arra felé...

 

 De a gyorsan mozgó XRV felderitó járművekkel nem foxx tudni lépést tartani ! :)

 

Előzmény: Coop (5246)
KT1 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 5247

 

Itt, a közelemben termocement robbanófejjel ellátott ballisztikus fegyverek ? Brrrrr !  :)

 

Azzal a gondolattal már kezdek megbarátkozni, hogy ifjúkorom a rettegésben telt el 2 Nyeva és 1 Pecsora üteg között.. meghogy a 11. LGv.DD. és 1 Rt halálos sugarzásában... de még ezis ???     :)))

 

Hamár sugárzás... épp' most szervezünk egy motoros túrát Csernobilba... !   :))

Előzmény: mezenguz2 (5245)
Coop Creative Commons License 2008.02.15 0 0 5246

Üdv. Silók témához, Taszáron szolgált cimbora mesélte hogy Kaposváron vagy mellette volt pár hetet ahol vmi egész érdekes dolgot őríztek. Anno nagy rakétákat emlegetett. Hétvégén ha látom  a srácot megkérdezem mi volt az konkrétan, mire emlékszik. 

 

Ha valaki készülne a Hajagra  vagy észak magyarországi viszonylatban bárhová szóljon , szívesen csatlakoznék.

mezenguz2 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 5245
.. á, nem kell olyan messzire menni, csak itt volt Csepelen...M6 érdi tető bazaltbeton...
Előzmény: KT1 (5244)
KT1 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5244
B lapát falva ?
Előzmény: mezenguz2 (5238)
KT1 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5243
cérna, cica, cipő, cintányér, citrom ?
...vagy cement ? :))
Előzmény: mezenguz2 (5240)
Pocee Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5242

:)

 

Amint lesz jóidő jelentkezem a képekkel.

Az a helyzet hogy gyalogosan nem lehetne bejárni ezért legtöbbször quad vagy krosszal kell közlekedni és az már tilos sajnos.

Amúgy a parkőrök tesékelnek odébb,mindegy mivel vagy,ha lemész az útról gyalogosan akkor letaposod a védett növényeket.Már maga az hogy kijussunk felér egy desszantakcióval:)

Nem tudom miért de az összes laktanya épületet elbontották csak az alapzat maradt meg,azt meg erősen diszkriminált emberek felverték mivel lánctalpak voltak beöntve a betonba,gondolom a vas miatt...azért hihetetlen mit meg nem tesznek az emberek a pénzért,én neki se álltam volna bontani még egy légkalapáccsal sem. 

 

Előzmény: hadsz (5235)
Pocee Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5241

Szevasz Koma!

 

Azért nem kell ilyen leoltón kezelned engem,meg sem próbáltalak meggyőzni hogy azok rakétasilók voltak,egyszerűen el tudnám képzelni formájuk alapján.

Kettő,tudom milyen silóról beszélsz mert nekünk is van négy majd küldök képet és fuss egy két kör tanulmányi utat hogy siló nem csak a termelő szövetkezetekben van.

Három,gondolom nem Te vagy a honvédelmi miniszter jobbkeze,hogy pontosan tudod mi van/volt az országban eldugva,de ne rágd magad amit tudunk az csak a töredéke annak amit nem tudunk és soha nem is fogunk.

Negyedszer,elnézést a hangnem miatt,csak igyekeztem a Te stílusodban írni...peace.

Előzmény: Volt tüzér (5237)
mezenguz2 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5240
...beton..s egyik legfontosabb adaléka a c....
Előzmény: uselessjunk (5239)
uselessjunk Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5239
Cukorgyár?
Előzmény: mezenguz2 (5238)
mezenguz2 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5238

Helló mindenkinek!

 

Elnézést, de bele kell javítsak: nemcsak ott. Pár hónapig volt szerencsém itt(Mo.), 4 siló mellett töltenem a napjaimat, stöbb feltöltésnél is jelen lehettem... tippeket elfogadok, hogy még hol lehetnek silók a tsz udvarokon kívül....:))

Előzmény: Volt tüzér (5237)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5237
Siló csak a TSZ udvaron van koma! A múltkor is láttam egyet.
Előzmény: Pocee (5229)
uselessjunk Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5236
Tudtommal azon a környéken, -a Csalánosi Parkerdőben- lőszerraktár volt

UJ
hadsz Creative Commons License 2008.02.14 0 0 5235

"ha látnád élőben,benned is megmozdulna valami,hidd el"

Elhiszem! :-)

A nagybátyád által említett nagy termekre írtad korábban,hogy betemették őket?Azért ha tudnál néhány képet csinálni a környékről,maradványokról,azokról a bizonyos sínekről a dombok tetején akkor talán könnyebben hozzá tudnánk szólni.Egyébként kik zavarnak el benneteket a területről?Vadőrök,erdészek,kik?Olyanról még nem hallottam,hogy egy nemzeti parkban ne lehetne sétálni...

Ne hagyjátok magatokat,itt komoly kutatómunkáról van szó! :-)

Előzmény: Pocee (5234)
Pocee Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5234

Világos!

 

Nem is állítom én hogy atombombák voltak ott de azért fantáziálni szabad,és ha látnád élőben,benned is megmozdulna valami,hidd el,és ezek nem a lőtéren vannak,ez az általam linkelt képen az 54-es főút bal oldalán az erdő közepén vannak eldugva.A lőtér a jobb oldalon van és ugyanott voltak a laktanyák.

A legjobb az volt amikor elindultak a tankokkal a jobb oldali területre gyakorlatozni,szerintetek valaki kiállt az 54esre hogy vigyázzatok jönnek a tankok??Segítek.Nem.Egy jó pár zsigulin áthajtottak ami sajnos pont akkor ért oda:(

Nagybátyámék kimentek focizni az oroszokkal és mondta hogy levitték őket bazinagy földalatti termekbe ahol hegyekben állt a kaja meg a fegyver.

Apámék meg a dollingereknek(bocs ha nem jól írom) a vezetékeit csapolták egyszer majdnem vesztükre,de azóta is virít az öreg.

Vannak még  a lőtéren rókalyukak is ahova a rossz kiskatonákat zárták le aztán felettük gyakorlatoztak,asszem kb 6db egymással egyvonalban lévő föld alatti bunkert találtunk a lőtér síkon ebböl 2be lehet lemenni szemlátomást tárazó bunkerek lehettek hogy ne kelljen bemenni vissza a bázisra hanem kint tudtak lőszert felvenni.

A tiszti bunker meg kb másfél km-re van a volt laktanya helyétől komoly pácélajtókkal,gondolom ha lövik a bázist ő még tud dobbantani.

Van még egy nagy tankúsztató,ez felett ívelt át egy híd amit leszakítottak.csomó kibetonozott lövészárok.

Bárcsak feláshatnék mindent:)

Előzmény: hadsz (5232)
Kaszi28 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5233

 

Szia!

 

Köszi!

Ennyi infó elég.

 

Üdv!

Kaszi

Előzmény: hadsz (5225)
hadsz Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5232
Igen,silókról még : 5191 hsz.,5200 hsz.
Előzmény: Pocee (5229)
hadsz Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5231
Igazad van!
Előzmény: schlumberger (5227)
vandork Creative Commons License 2008.02.13 -1 0 5230

Hali,

 

Pontosítok, ez a "16. lőtér" volt, ez volt a megnevezése, s a kecskeméti 93. Gárda Gépesített Lövészhadosztály alárend. volt.

Az ott szolgált oroszok körében a következő kis mondat volt a divat

"Lucsse Bocsi tolko Szocsi":)) azaz Bócsánál jobb csak egy van: Szocsi:)

 

Silók tutira nincsenek ott. Ha lettek is volna Magyarországon (nem voltak), akkor se egy lőtéren lettek volna.

 

üdv:

Karesz

 

 

Előzmény: Pocee (5229)
Pocee Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5229

http://kepfeltoltes.hu/view/080213/t_rk_p3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

ennyit tudtam összehozni,ami be van keretezve az minde a bázishoz tartozott és most nemzetipark,tudjátok ez volt az ősborókás ami leégett nagyonrégen.

Talán rakétasilók is vannak,legalábbis sztem azok mert meredek magas dombok egymás melett és a tetejükön sínszerkezet mintha a tető elhúzható lett volna,persze ezek be vannak robbantva ezért is látszanak a sínek.

Pocee Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5228

Szia!

 

Harckocsizó bázis és kiképző.

Hatalmas kiterjedésű gyakorlópályák.Sajnos googleearthben maszat még az egész környék semennyire nem lehet közelíteni így nem tudok képet linkelni de lehet nem véletlen maszatos:)

Az egész környékre tilos a belépés mondván "Srácok ez nemzetipark,tipli",mint utóbb kiderült a sétánkal elriasztjuk a ritka fészkelő madarakat.:(

Hát találtunk hüvelyeket ,fél puskákat,szétrohadt gránátok,lánctalpat,volt egy betonkeverő nem tudom milyen gépen volt kraz vagy ural de betonkeverőstől túrták rá  a homokot,azt nem mi szedtük ki,de más kivette,pontos nevét nem tudom,amit az aknavetőből lőnek ki és szárnyas a vége,olyan fejeket,páncéltörőfejeket,ágyúhüvelyek.és elég sok sárgahomokkal mennyezetig feltöltött alagútrendszert,tisztibunkert,ahonnan a tankokat vezényelték a pályán domb annak a belseje is ép.

Szivesen kutakodnék de nem tudom hol induljak el.kellenének tervrajzok vagy valamik.Hihetetlenül hangzik de sztem az egyik legkomolyabb orosz bázis volt itt nálunk.Egy két ember a mai napig azzal az üzemanyaggal fűt:),de ő jóban volt az oroszokkal,csak én meg nem vagyok vele annyira baráti kontaktban hogy nekem kitálaljon mi volt  és hol.

 

Előzmény: hadsz (5226)
schlumberger Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5227
Bocs, ne vegyétek sértésnek.
Helység az egy város, falu, pl Tatabánya, Tiszafüred.
Helyiség az a konyha, fürdőszoba.
hadsz Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5226

Szia!

két kérdés: Milyen jellegű szovjet bázis volt arrafelé,ill.miket találtatok?

Előzmény: Pocee (5223)
hadsz Creative Commons License 2008.02.13 0 0 5225

Szia!

A Kis Strázsa-hegy oldalában van az ojjektum Esztergom Kertváros mellett.Ha kell koordináta,tudok adni...Funkcióját tekintve egy víztározó-vízmű bunker volt,és a hegy melletti laktanyát látta el.Egy kisebb központi helységből áll,ahol a berendezések,szerelvények voltak illetve ennek két oldalán vannak a nagyobb tárolók.

Előzmény: Kaszi28 (5224)
Kaszi28 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 5224

 

Szia!

 

Ez eléggé sejtelmes objektum.

Lehet tudni valamit a funkciójáról?

 

Esetleg pontosabban le tudod írni, hogy merre van?

 

Üdv!

Kaszi

Előzmény: hadsz (5217)
Pocee Creative Commons License 2008.02.12 0 0 5223

Sziasztok!Új vagyok itt és érdeklődnék hátha valaki tud segíteni.

Bócsai vagyok volt itt egy komoly szovjet bázis.

Kérdés van e magyarországon olyan hely,ahol bármiféle infót tudok szerezni?

Katonai levéltár tárol akár térképet akár tervrajzot az épületekről?

Elég komoly megmozdulás volt itt nagyon sok mindent találtunk már de igazán a nagy földalatti bunkerek érdkelnek jobbanmondva a lejáratuknak a helye:)

Szóval ha valakit érdekel valami írjon nyugodtan amit tudok elmondok.

hadsz Creative Commons License 2008.02.12 0 0 5222

Szia!

Nagyon köszi az infót!Nem fogjuk...!  :-)

 

üdv: hadsz

Előzmény: Kaszi28 (5220)
hadsz Creative Commons License 2008.02.12 0 0 5221

Üdv!

 

1.Miből gondolod,hogy 1m vastag?

2.Föld van mögötte,ugyanis az a volt hátsó bejárat,ill.rakodónyílás amit aztán betemettek.Feltéve persze ha ugyanarról az ajtóról beszélünk...

Előzmény: NGGare (5219)
Kaszi28 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 5220

 

Szia!

 

A GE nem valami scharf ezen a környéken, inkább mellékelek egy túristatérkép részletet.

A piros pötty az objektum a kék túristaútvonaltól jobbra, majdnem már a sziklák tövében.

Mellette megy el az egyik kerítés.

A bejárata eléggé el van rejtve, nem túl feltűnő, be is van kissé nőve bokrokkal.

Amint írtam mi ezt az egyet találtuk, pedig elég jól összegyúrtuk a környéket és helyiek szerint is csak ez az egy van.

Ezen kívül van egy csomó föld fedezék a környéken, több helyen szabályos alakzatokban, helyiek szerint tankok álltak bennük.

Ha esetleg találnátok többet, ne tartsátok magatokba!

 

Üdv!

Kaszi

 

 

 

Előzmény: hadsz (5216)
NGGare Creative Commons License 2008.02.12 0 0 5219
üdv mindenkinek!

a péceli elhagyatott bunkerben mélyen vagy egy kb 1 méter vastag betonajtó amit szemlátomást megpróbáltak már kinyitni de jó pár éve senkinek nem jött össze a kinyitása :).
van valakinek ötlete mi lehet mögötte?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!