Keresés

Részletes keresés

hadsz Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4704

Erről a benzinkútról van szó? :

 

Még egy kérdés,erről tudsz valamit,hogy mi lehetett?Valami fürdő,vagy tisztítóhelység?Ez valahol a focipálya és a már említett zöldségraktár között van,az uszodától délre :

Előzmény: TaylorH (4701)
hadsz Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4703

M62 265!

Itt az a bizonyos kép: 

Előzmény: M62 265 (4698)
M62 265 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4702
Taylor, ez a csille szerinted hova valósi? Sínt még nem találtam odabent:
http://kep.tar.hu/bayzs/50482728/30281293#2
Előzmény: TaylorH (4701)
TaylorH Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4701
Sziasztok

Igen, sajnos látszik a képeken az állagromlás, abban az idöben a terület szépen rendben volt tartva. Voltak olyan napok amikor csak a rendrakás, sövénnyirás volt a feladatunk. Akkor találtuk a legtöbb töltényhüvelyt a lakótelepi részen. Hogy mit kerestek ott, azt máig sem tudom kitalálni.
Tervezem egy térkép elkészitését a területröl, de sajnos 15 év az 15 év, sokat felejtettem. Esetleg ha tudtok egy hangyányival részletesebb müholdfelvételt, mint a google, azt megköszönném.

Na akkor egy kis visszaemlékezés.
Ezek mögött a garázsok mögött Ezek mögött a van mégegy raktár, ahol rengeteg alkatrész volt akkor. Onnan hoztam magamnak a kocsim vontatóköteléhez egy kampót, amit a mai napig használok. Találtunk lánctalpmaradványokat, lánctalpas jármü kerekét, szerszámokat, orosz egyenruhát, kabátokat stb. Sajnos a ruhák már akkor is elég vacak állapotban voltak az nedvesség miatt. Sok vállap, kitüzö is elökerült, ezekböl hoztunk is emlékbe, de az évek alatt ezeket valahova elkevertem.
Az általunk használt épület mögött (föépület) volt egy benzinkút, amibe akkor még gázolaj is volt. Vödörrel ugyan, de lehetett bélöle üzemanyagot szerezni. Erre késöbb rájöttek és a nyilást lelekatolták és lepecsételték.
A lakótelepi rész délkeleti sarkánál volt egy raktársor, amit nagyon öriztek akkor. Nem tudom mi lehetett ott, de a fegyveres örnek állandóan arra kellett járörözni, és a pecséteket ellenörizni.

És végezetül néhány kép.

1, a kiképzöpálya, háttérben a füves focipálya, balra a föépülettel.
2, a focikapun lógva, mögötte a kézilabdapálya, jobbra az üvegházzal. Ugyan nem látszik, de a pálya mögött távolabb a föbejárat.
3, a föépületbe a lépcsöje, itt a fa lambéria még épen egészségesen.
4, a föépület bejárata fölötti erkély, leszerelés elött néhány nappal.







üdv Taylor
Előzmény: hadsz (4696)
hadsz Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4700
A 236.hsz alatt található pár kép,én erre gondoltam,szerintem Te is.Pillanatnyilag nem tudom bemásolni... 
Előzmény: hadsz (4699)
hadsz Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4699

Igen,nekem is dereng valami,mindjárt utánanézek.

Előzmény: M62 265 (4698)
M62 265 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4698
Üdv itt, Taylor!

Hadsz!
Ha jól emlékszem, az A-bomb-topicban volt anno egy kép, amin épp a darut szerelték le a srácok a '90-es évek elején...
Előzmény: hadsz (4696)
bodrostomi Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4697
Köszi!
Azt hittem, hogy a szentistvániról irtál, ami a M.kövesd-Szentistván közút mellett van. Az még ugyan megvan, de elég siralmas állapotban, a reptér mellettit viszont eladták, és teljesen elbontották még a 90-es évek végén.
A vágányokat is felszedték, már nem sok minden emlékeztet az egykori állapotokra. Majd ha találok, rakok fel fényképeket bentről.
Előzmény: Törölt nick (4692)
hadsz Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4696

Szia!

Köszi a beszámolót,írhatsz még ezekről a "felfedezésekről",biztos volt érdekes élmény.

Hát igen,a bázis manapság már kicsit máshogy néz ki,pedig a folyamatos őrzésnek köszönhetően ez maradt meg messze a legjobb állapotban.Az épületek még viszonylag jó állapotban vannak,de a növényzet nagyon benőtte már a területek nagy részét.Tavaly még zsákszámra találatunk az élelmiszerraktárban rohadt krumplit,illetve az orvosi rendelőben rengeteg gyógyszert,fiolát,üveget a polcokon.A tárolók közül csak az egyikbe lehet /lehetett/ lemenni,szinte hibátlan állapotban van,minden a helyén,egyedül a darut vágták le a mennyezeten futó sínről.Döbbenetes látvány valóban!Ha visszaolvastál,elég sok képet,infót találhattál erről a helyről,természetesen megoldódott a tárolók rejtélye is.Érdekes módon a mostani őrszemélyzet nem tudja pontosan,hogy mi is volt fenn az elkerített részen,volt alkalmunk néhányszor beszélni velük.A feladatukat szigorúan veszik nem engednek be senkit!

 

Ha vannak még képeid,felrakhatnád őket,érdekes még akkori állapotban látni az ojjektumot!

 

üdv:hadsz

Előzmény: TaylorH (4695)
TaylorH Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4695
Szia !

Igen, az örzés volt a feladatunk. A helyi `öregektöl`hallottuk, hogy az oroszok egy éjszaka alatt hagyták el a laktanyát, mindent maguk után hagyva.
Ezt megerösithetem, ugyanis a tiszti lakásokba egyszer `hivatalbol` be kellett mennünk, és volt olyan konyha ahol még a mosatlan edény is a mosogatóban maradt. A szekrényekben ruhák, edények, a zuhanyzóban a szappan stb.
A konyhaszekrényekben hagyott romlott élelmiszerekröl ne is beszéljünk.
Sajnos a laktanyában szinte az összes ajtó le volt pecsételve, amit naponta többször ellenöriznünk kellett. Igy a bejutás valahova nagyon nehéz volt.
Persze a kiváncsiság mindenkit hajtott, és néhány épuletbe, raktárba azért sikerült is.
A terulet két részre volt (van) osztva. A felsö északi rész, az erdöben, ahol a tárolók is vannak. Ezek akkori megnevezése K1 ill K2 objektum volt. Ez a terület külön el volt keritve 3 keritéssel, ahol a középsöben valamikor áram volt. Ezt bizonyitandó, az örszobából, ami a mi idönkben is ezt a feladatot látta el, elektromos kábelek futottak a keritésig, és ott rá volt csatlakoztatva.
Ezen a területen voltak még a földbe elásott hiradóskocsik, volt egy raktár, és több kissebb olyan épület, amit soha nem nyitottak ki.(azalatt az 1 év alatt amig ott szolgáltam)
Volt egy raktárépület is, amibe sikerült bejutnunk, és találtun rengeteg alkatrészt. Müszerelölapok, teherautó alkatrészek, fogaskerekek stb. mind zsirpapirba csomagolva, dobozolva, tökéletes állapotban.

A déli részen valóban egy várost épitettek. Medencével, iskolával, étteremmel, lakóházakkal, raktárakkal füves és beton focipályával, üvegházzal!, benzinkúttal, irodákkal...stb. Hihetetlen volt látni. Amikor eköször láttam azt lehetett volna mondani, hogy most mentek el. Kissebb rongálásokat leszámitva.
Persze egész idö alatt mindenki találgatta, hogy mi lehetett itt, de akkor még egyértelmü választ senkitöl sem kaptunk. Abban az idöben titkos volt minden a területtel kapcsolatban.
Szabad óráinkban rengeteget barangoltunk, felfedeztünk, de ezzel már nem szeretnék senkit untatni.


üdv Taylor


és néhány kép, amikért akkoriban lehet hogy nagyon kikaptunk volna.

A bejárat


és laktanyán belül,
háttérben jobbra a kazánházzal, balra az egykori étteremmel.
Előzmény: hadsz (4694)
hadsz Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4694

Szia!

Tul.képpen mit jelentett a gyakorlatban ez a szolgálat Tótvázsonyban?Őrzés?

Esetleg leírhatnál néhány néhány emléket,mit hallottatok az objektumról?

Előzmény: TaylorH (4693)
TaylorH Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4693
Sziasztok!

Csak véletlenül keveredtem ide, de a sok hasznos info miatt képtelen voltam több órán át felállni a gép elöl.
A tótvázsonyi laktanyáról kerestem infókat, és nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül a `hóbortommal`
Ott teljesitettem sorkatonai szolgálatot 1991-92 ben, és charlie21 és bayzs képei, igen kellemes emlékeket hoztak felszinre. (ezuton is köszönöm Nekik)
Ha esetleg tudtok még képeket, azokat nagyon megköszönném.
Az esetleges kérdésekre is szivesen válaszolok, amikre még emlékszem.
Bejárat elötti emlékmü
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4692

 

 helló!

 

 A laktanya amire utalsz arról irtam.

Az iparivágány  az egyik üzemanyagtelepre futott be (K, vagy B már nem tudom)

itt kerozint v. benzint tároltak hatalmas földkupacok alatti tartályokban.

A két telep csővezetékeken összevolt kötve egymással.

Előzmény: bodrostomi (4691)
bodrostomi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4691
A reptér melletti laktanyáról, valamint a hozzá tartozó ip. vágányról tudsz valamit?
Előzmény: Törölt nick (4690)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4690

 

 Helló!

 

 Egy kis információt tudok adni Mezőkövesd rep.térről ill. a laktanyáról.

 A reptér az sajnos tényleg úgy néz ki ahogy a fényképeken is látszik, akkor sem volt már sokkal jobb állapotban amikor én ott voltam sorkatona (1989-90-ben).

Bár akkor még megvoltak a bevezető és horizont fények valamint megvoltak és működőképesek voltak az adóházak is. Keresztes "közeli" és "távoli" adóház ill. Kövesd "közeli" és "távoli " adóházak. A "közeli" adóházakban még állandó személyzet is volt, az volt ám az igazán jó élet.

A "távoli" adóházakat csak repülésiesemény idején látogattuk, de mire kiértünk az adóházhoz és bekapcsoltuk az irányadót az érkező helikopter már le is szállt.

Ezeket az adóházakat aztán később teljesen lebontották.

 

A laktanyáról röviden annyit, hogy területileg Mezőkövesd és Szentistván nevű település között található.

1990 nyaráig vegyesen voltak itt oroszok és magyarok is.

Az oroszok valamilyen karbantartó alakulat lehettek mert hatalmas földmunkagépeik voltak.

Mi magyarok egy ún. FRISZ század voltunk (Földi Repülés Irányító Szolgálat),

Kecskeméten és Börgöngön voltun kiképzésen. de mivel repülés nemigen volt ezen a reptéren így mi is szép lassan őrkutyák lettünk. Őriztük ,állagmegóvtuk a laktanyát,a repteret, a K- ill. B-telepet (kerozin ill. benzin). Később kb. az állomány felét átvezényelték Tököl-re.

Egyszer  leszállt a reptéren egy szlovák felségjelű gyakorló katonairepülőgép, na akkor volt szerintem a legnagyobb nyüzsgés a laktanya életében, jöttek a fejesek helikopterekkel. A kisgép állitólag itt körözött össze-vissza légtérben mert állítólag eltévedt, meglátta lent a betoncsíkot, leszállt szépen. Állítólag őt nem nagyon látta senki a levegőben.

Utolsó parancsnok ha jól emlékszem, Kelemen József őrnagy.

Előzmény: charlie21 (4275)
uselessjunk Creative Commons License 2007.08.24 0 0 4689
Szerintem Tótvázsonyra gondolsz. Olvass vissza, ki lett vesézve a téma.

UJ
Előzmény: S.C.Gio (4688)
S.C.Gio Creative Commons License 2007.08.23 0 0 4688
Sziasztok!Nem régen tudomásomra jutott egy volt katonai bázis amit ma is nagyon szigorúan őriznek a veszprém és tapolca köztötti főúttól jobbra fent a hegyen állítólag még a berendezetten ott hagyott panel lakások is láthatóak.A bunkerről azt hallottam h 7 emelet  és h nukleáris tölteteket tároltakbenne ezé az alsó szinteket teljesen elzárták. Régen 5 kerítés védte abból kettő áram alatt.Tudna erről valaki felvilágosítást adni v egyátalán h létezik e?(nem a Hajagra gondoltam)Köszönöm!
Volt tüzér Creative Commons License 2007.08.19 0 0 4687

Ha itt egy kicsit alaposabban olvasgatsz, biztosan megtalálod a választ is.

Egyébként 2. h.lé. ho. harcálláspont, 105. h.lérak. e. harcálláspont, Rt. z. vezetési pont. A laktanyaszerű dolog meg az Rt. z. (kicsit régebben volt az Rt. ezred is) laktanyája volt.

Előzmény: Nihil1965 (4686)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 4686
A héten voltam Lillafüreden és ott is üresen áll egy szerintem volt honvédségi objektum . Mi volt ott?
sweethome Creative Commons License 2007.08.17 0 0 4685

Igen, hatalmas a terület. Becslésem szerint vagy 6x5 Km lehet.

Most már szigorúan őrzik, szerintem ismerettség nélkül nem is érdemes próbálkozni a bejutással. A fedezékek ajtaját folyamatosan cserélik le, már csak pár darab van eredeti állapotban. Egyébként gabonát/kukoricát tárolnak bennük. Találkoztam bent motoros és quados őrjárattal is.

Ha jól tudom, a mostani hétvégén lesz ott valamilyen gyorsulási verseny. Ilyenkor be lehet menni hivatalos keretek között.

 

 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4684)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.17 0 0 4684
Voltam ott en is, hatalmas bázis.
Sikerult bevinni egy Simsont, azzal sikerult korbemotorozni, bar akkor meg nem tudtam , hol voltak a "nemak", akkor azt is megneztem volna.
Előzmény: sweethome (4683)
sweethome Creative Commons License 2007.08.16 0 0 4683

Kunmadaras.

Az előbb lemaradtak a képek. Íme:

 

 

sweethome Creative Commons License 2007.08.16 0 0 4682

Kunmadaras

 

 

nagypolc Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4681
azért ez nem gyenge hól lehet esmit látni hozzánk legközelebb????????
nagypolc Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4680
ja......
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4679
ez még nyitva van?
Ez fennt van a tetején?
Előzmény: nagypolc (4678)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4678
itten lehet bejutni
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4677
Szovjet Bars bázis, Varsoi szerzödes radioösszekötttest biztosíto, atomtamadas ellen is vedett troposzféra rádioallomasa.
A bejuttást taglalta valaki mostanában , olvass vissza.
Előzmény: XXX Barby (4676)
XXX Barby Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4676

Érdeklődni szeretnék h mi volt ott fenn a Középső-Hajag hegyen mekkora volt az a földalatti bázis?

Mára már mondjuk nem sok látszik belőle. Hol lehet lemenni oda? 

Válaszát várom!

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4675
ugy nez ki behalt a topic...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!