Keresés

Részletes keresés

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4414
A technika azonos volt.
A különbseg a laktanyak szamaban is jelentkezhetett.
Előzmény: Volt tüzér (4413)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4413
Gyakorolj még, mert ez kevés!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4412)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4412
A magyar rendszer fix telepitesü volt, varosokat vedett, es ipari körzeteket is.
Körkörösen helyezkedtek el Budapest, Miskolc es Dunaujvaros, Paks esetleg körül.
Ezek dvina, majd kesöbb vegyes Nyeva es Volhov rendszerek voltak. Egy Vega osztaly volt Mezöfalvan, ez volt a nagyhatotavolsagu legvedelem.
Volt mobil egyseg is, Sztrelaval meg Iglaval, ma meg mar Kubbal es Mistrallal.
Előzmény: Volt tüzér (4411)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.29 0 0 4411

Nehogy meglepődj, de ugyanonnan származott. Maximum annyi volt a különbség, hogy itt világos szürkére festették a házat, ott meg esetleg sárgára. Vagy fordítva. És más színű volt a kerítés.

Volt persze lényeges különbség a szlovákiai szervezetek és a magyar szervezetek között, de ezt csak úgy magyarázom el, ha már vágod a magyar rendszer mikéntjét.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4410)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.29 0 0 4410
Az objektumok fenntröl hasonlitanak a amagyar objektumokra, gondolom a fegyverrendszer se nagyon tert el ebböl adodoan.
Előzmény: Neva_07 (4379)
anglia Creative Commons License 2007.04.28 0 0 4409
miután vértestolnai nagy réten átmentél ami Bányahegy 72. km pihenoje után van és átmész a muuton kb hajnali 2-3 kor ott láthatod ezeket az objektumokat.
pétizennyolc Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4408

Én 3:2-re állok (vezetek magammal szemben). De sajnos nem emlékszem a Bányahegy után ezekre az ojjektumokra. Legközelebb (jövőre) majd figyelek!

 

P-18

Előzmény: anglia (4407)
anglia Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4407
igen minden kinizsi 100 on láttam eddig vagyis 6 alkalommal.akkor te is tudod hol van.bányahegy nagy piheno után...
pétizennyolc Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4406

Ez az ojjektum ott van a K100-as útvonala mentén?

 

p-18

Előzmény: anglia (4404)
matyq Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4405
holnap gerecse 50 :)  remélem megtalálom valamelyik helyet a sokközül
anglia Creative Commons License 2007.04.26 0 0 4404
igazad van..téma váltás..
Aki agerecse hegységben akar barangolni és érdeklik az elhagyatott dolgok, azok figyelmébe ajánlom a Vértestolnárol Tarján kozségbe vezeto ut mellett lévo volt orosz ill magyar harckocsi megindulási pont elhagyatoot kb 6-8 m hosszu és 3-4 m széles szellozovel ellátott,hofehér csempével kirakott foldalatti kis termeket , ami a Vértestolnát érinto kék tura utvonalon találhato.Vtolnánál a tura utvonal egy hatalmas réten megy át majd keresztezel egy kétsávos utat.A kék tura jelét kovetve be az erdobe majd az elso balra kanyar után mielott belépnél egy erdoirtásra pillants jobbra és látni fogod a hk nak kivésott régi löállásokat és ettöl kb 10 m ez akicsempézett hely .a helység bejárata kb 30 fokos szogben egy pici dombocskában.
A másik kedvenc pedig a mindenki által kedvelt volt orosz rádio állomás a Héregi tv torony lábátol 300 m-re.kulonben ez a gerecse legmagasabb pontja igy hát az orosz barátaink ide épitettek egy kis bázist amelyhez épitettek még egy 4 emelet magas kb 3 átméroju tornyot melybe a mai napig fellehet menni,és gyonyoru kilátás nyilik szlovákia folé.mellesleg orosz nevekkel tele.
A laktanya korul régi drotkerités jelzi a bázis vmikori fontosságát ill hogy löállásokat is találni.kb 1200 nm az épület és tobb szoba ill. terem.Ha valakinek tudtam érdekeset mondani orulok.
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.26 0 0 4403
Hát azért a szlovákoknak sincs olyan sok mindennel átjönniük. A politikát meg ezen az oldalon szerintem hagyd ki, eddig is jól megvoltunk a kormány és az ellenzék ócsárolása nélkül.
Előzmény: anglia (4402)
anglia Creative Commons License 2007.04.25 0 0 4402
koszi hogy megértesz, és bocs,
tudom hogy ez a tetü ország a momentán nagyhatalom segnyalásán kivul csak a honvédség teljes leépitésén dolgozik,csak arra lennék kiváncsi hogyha holnap szlovákia átjönne Komáromnál,és szétrugná a seggunket, akkor ki merre szaladna nélkulkunk mármint katonákra, mert én életem végéig ennek az országnak a katonája leszek,de nem ennek a kormánynak aki szétbarmol mindent mondva majd az unio tobbi egysége segit ha bármi van.....tudom hogy szarba van alégvédelem is,de a vietnámi háboru idején amikor apukám a tatai laktanyában olyan silkákat szerelt amik rá pár hét mulva amerikai gépeket lott le vietnám légterében,akkor azért csak jobban ment.???????????????????????????????????????????????????????????akkor miért vanh erre most szukség,????
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.25 0 0 4401
Gondolj bele: T-72-ből még maradt mintegy 15 darab és néhány múzeumi példány. Az én hajdani technikámból viszont (volt négyféle) szinte semmi, nagyjaink még a köteles múzeumi példányról sem gondoskodtak. Most kínlódnak egyesek egy fegyvernemi múzeum létrehozásán, de ha valamit ki akarnánk állítani, azt csak külföldről lehet behozni. Mert nálunk egyeseknek fontosabb volt az ócskavas, mint az utókornak bizonyos dolgokat megmenteni. Most akkor én miért sajnáljak bárkit amiatt, ami engem is elért tizen... éve?
Előzmény: anglia (4398)
monfondir Creative Commons License 2007.04.25 0 0 4400
Ne gondold, hogy a légvédelmesek érzéketlenek a harckocsizók végzetére, csak hogy ezen mi már 10-12 éve átmentünk. Isten hozott a klubban. Éljenek a döntéshozók sokáig (kenyéren ls vizen)!
Előzmény: anglia (4398)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4399
mégegyszer bocs volt légv.
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4398
2005 ben szereltem le a gyori légvédelmi rakéta dd tol de csak az utolso négy honapban voltam ott. kub rakéta szerelo beosztásban voltam, de átkértem magam a lánctalpas alváz szereléshez és nem haragszom a buffosokra csak kicsit duhit hogy megszunteték szinte teljesen a harckocsizokat ,holott apukám hozta be az elso t 72 est magyarországra, és én pedig az utolsokat adtam le amiket irakba ajándékozott a kedves miniszterunk. amugy elottunk nem kellett senkinek takaritani, mert a fekete barett sapka az fekete barett sapka .
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4397

Ha körülnézel itt, vagy akár a szomszédban, akkor találsz jó néhány olyan hozzászólást, ami a nick nevemhez köthető. Ezekből viszonylag hamar kiderül, hogy a honi légvédelmi rakéta fegyvernemnél húztam az igát viszonylag hosszú ideig.

Azt meg nem értem, hogy a bádognyúl miért haragszik a buffosra, hiszen az takarítja meg előtte az utat.

Előzmény: anglia (4396)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4396
nem akartalak megsérteni, bocs de édesapám 11 évig harckocsi kik tts. a papa pedig 33 évig szd pk harckocsi zászloalj.ja és mindenki tataán,hát innen hogy nem szeretem a tüzéreket...de ezzel nem rád céloztam...
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4395
nálunk a laktanyában a 4 évem alatt mi harckocsizok csak buffosnak hivtuk a tüzért. bocs de ha tüzér voltál ezt tudhatnád...
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4394
Sok minden voltam már életemben, de még több minden nem. Többek között buffos sem. Ha egyáltalán rám gondoltál.
Előzmény: anglia (4392)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4393
Ha valakit érdekelne a gerecse hegynél egy pár érdekes dolog az jelezzen.babiti@freemail.hu
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4392
szia buffos,látom te elég tájékozott vagy.jártál már a strázsa hegynél esztergomban?
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4391

A talajszint alatt volt például kábelárok, esetleg vízvezeték (bár ebben nem vagyok biztos) víztartály, és esetleg szivattyúház. Ezen kívül minden olyan elem, ami Fóton volt, az a földszint felett van. Csináltak némi betont és beborították földdel.

A pletykálnak nem kell felülni.

Nézd! Én Fóton csak néhányszor voltam, tehát tőlem akár lehetne is a föld alatt valami. De azt tudnod kell, hogy Budapest körül 6 darab ugyanolyan felépítésű, ugyanolyan eszközökkel ellátott, ugyanolyan elemekbe elhelyezett közepes légvédelmi rakéta osztály volt. Mind a hatnál ugyanolyan fedezékeket, utakat, épületeket építettek. Miért pont Fóton lenne valami a föld alatt.

Előzmény: CHK167 (4385)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4390
Mivel sokat jártam a gerecse 50 teljesitmény turán, igy évrol évre furdalt a kiváncsiság mi lehet.Elég furcsa mert kb 8-10 m hosszu 3-4 m széles fehér csempével kirakott helységrol van szo, ja és nem egy hanem tucatjával az erdoben jeloletlen utakon,amugy ez volt a Tata mellett lévo baj kozség orosz laktanyájának a megindulási pontja egy esetleges komáromi hid védelmére..
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4389
kedves mindenki ha valaki járt már a TATA kornyéki gerecse dombjain, akkor láthatta a foldalatti bunkereket a Vértestolnárol Tarjánba meno ut mellet.
nagypolc Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4388
ja és még egy kérdés miskolcon nem tudjátok-e hól volt a hajdani avh székház???
nagypolc Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4387
ez szerintetek mi lehet első ránézésre??miskolci vasgyár eggyik óvóhelye
nagypolc Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4386
sziasztok nagy érdeklődéssel olvasom a szlovák kalandot,, végre sk ról is hallok valamit. kérdésem lenne ,én elég sokat járok járunk szlovákjába túrázni és ezáltall már megfordúlt az agyamban hogy hát itt is szivesen megnéznék ijesmi dolgokat,, és ebböl adódik a kérdés (bár én miskolci vagyok ,és mi és a tátra között keresnék objektumokat)hogy tudtok -e mondani nekem helyeket????  ha esetleg tudtok bár mit akkor irjátok meg!!!!! előre köszönöm... bunker ,háp,granit123,vagy akár mi más
CHK167 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4385
Ja,és Ne haragudj kedves Volt Tüzér!!!
Nem tudod véletlen,hogy van e itt valami a Föld alatt,valami titkos bunker,vagy valami hasonló,mert én találtam itt valami ilyesmit,de nem tuti hogy az...állítólag e miatt az ismeretlen dolog miatt van itt fóton az országban a legtöbb kruppos gyerek,de ez már védőnő-duma volt...na,mind1,ha tudsz erről valamit,kérlek írd meg...Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!