Keresés

Részletes keresés

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4182
Kunmadarason is all a hangarakban mütragya es termeny, mondjuk ott zsakokban persze.
A hangarak között hol buza van, hol tehenek, hol birkak legelik a kerozinos földböl kinövö füvet.
Velemenyem szerint leginkabb a repterekert kar, azzal egy adott regiot nagyon fel lehet dobni, munkahely szempontbol, turisztikai szempontbol, erre jo pelda Sarmellek, Fly Balaton Airport.
Előzmény: Volt tüzér (4180)
charlie21 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4181
Azért ha idén esetleg megint arra vetődnél akkor szívesen veled tartok,tudod az archivumom miatt :-) ez még nincs meg,etyek miatt azóta is furdal a lelkiismeret ,ha tudtam volna hogy Demján úr ilyen gyors akkor előre vettem volna a sorban most meg süthetem....
Előzmény: Volt tüzér (4180)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4180

Vagy másfél éve jártunk egy kíváncsi csapattal Sárbogárdon. Kifejezetten a véletlennek köszönhető, hogy az egyébként lezárt harcálláspontra is bejutottunk (Hpasp kollégát ette is miatta a fene, hogy éppen akkor ő nem volt ott). Mikor a laktanyát jártuk, néhány épület láttán az jutott eszembe (éppen akkor volt a búza, majd a kukorica bomba) hogy mintegy 1000 Ft-os beruházással 50 - 60 000 köbméter szemestakarmányt lehetett volna elhelyezni. A beruházás seprűk beszerzését jelentette volna, amivel ugyebár ki lehetett volna seperni a zárt hangárakból a szemetet. Néhány milliós beruházással ugyanennyi szemestakarmánynak lehetett volna helyet csinálni, csak az ugyanolyan minőségű, de egyébként elől nyitott hangárak elejét kellett volna valamivel lezárni. Akkor mindenfelől ment az ugatás, hogy rengeteg gabona terem, de a kormány nem tesz semmit, hogy valami legyen vele... Sárbogárd meg érdekes módon senkinek nem jutott eszébe. Az ottani őrök kollégáim voltak, így tudtam tájékozódni, soha senki nem volt még megnézni a laktanyát.

Előzmény: charlie21 (4179)
charlie21 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4179
A korábbi laktanya-privatizációs bevételek alapján ugyancsak jó üzletnek tűnik a lepusztult honvédségi objektumok eladása. A legnagyobb "falat" a 86 hektáros sárbogárdi laktanya és 24 hektáros harcálláspont. Vevőre vár az ercsi, a kiskőrösi és két szolnoki laktanya; a bajai híradóobjektum, a II. kerületi volt híradóközpont, egy Labanc utcai bázis, lényegében ugyanolyan jó helyen, mint a Lipótmező a Hűvösvölgyben, a csévharaszti antennabázis, a sormási rádióállomás, a tapolcai nőtlenszálló és helyőrségi klub. Lapunk számításai szerint ezek értékesítéséből származhat a legnagyobb bevétel. A mai népszabadságban!
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4178
Köszi, ha otthon leszek, utananezek mindenkeppen....
Előzmény: Volt tüzér (4177)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.06 0 0 4177

Ez itt nem a reklám helye!

Itt meg tudod rendelni, az enyém is innen van. Ahogy nézem, elkezdett megjelenni a második sorozat is.

 

http://www.xpress.hu/dvd/keres.asp

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4176)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.06 0 0 4176
A masfel milo lepes Magyarorszagon, van is ertelme, en meg akarom Dvd-n szerezni, de szinte lehetetlen.
A mondanivalo benne hogy külföldre vagyunk, meg a Marsra, meg a Holdra, de közbe meg Magyarorszagot sem ismerjük.
Ha jol emlekszem Kihalt laktanyakat nem nagyon tagllja ott az orszagjaras, mert amikor forgattak akkor meg nem egy laktanya meg nem kihalt volt.
Előzmény: Volt tüzér (4175)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4175
Sokkal jobb volt. Nemrég néztem végig a Másfélmillió lépés.....-t a Tekes kaptányát, a Borsot és a Tüskevárt. Nem volt még sem Isaura, sem Dallas, sem Jóbarátok, stb. Mennyivel szebb volt az élet!
Előzmény: monfondir (4174)
monfondir Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4174
Plusz 10 év a P-12 esetéhez. Akkor még nem volt olyan felhozatal TV csat ügyben mint most. Néha eltűnődöm, nem volt-e jobb... :)
Előzmény: Volt tüzér (4173)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4173
Na de mikor?
Előzmény: monfondir (4172)
monfondir Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4172
:)
Nekünk vagy 6 jugó (horvát) adó jött, olyan is amit csak hírből halottam. Üditő volt a magyar adókhoz képest, és mindig volt velünk olyan srác aki tudott horvátul. A filemeket pedig "original" hanggal nyomták (többnyire angolul). Meg lestük a politikai híreiket, mert addigra maár nagyon forró volt a talaj.
Emlékszem, nálunk a Twin Peaks még sehol nem volt, amikor ott már ment...
Jó kis antenna volt. :)
Előzmény: Volt tüzér (4171)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4171

"A Háp bunker tetején volt egy kiszolgált P18 antennaelem amire a HÁP pihenő TV-je volt rákötve :) "

Képzelhetitek, hogy 1981 - 82-ben még nem voltunk olyan jól eleresztve TV csatornával, mint mostanság. A két magyar csatornán kívül némi szlovák, ORF 1 - 2, némi Zágráb, és aztán hosszú szünet. Aztán egyszer csak belecsöppentünk a kánaánba, hiszen a sík vidék után felköltöztünk 760 méter körülre. Ott szinte egy szál drótot elég volt kidugni a tetőn, és máris jött rajta néhány TV adó. Eleinte a teljes osztály fent lakott a tüzelőállásban, mivel sem laktanya, sem lakótelep nem volt még készen. Elmászkálni nem nagyon lehetett, mert minden tömegközlekedés rohadt messze volt, kocsival meg abban az időben még eléggé mostohán voltunk ellátva. Szórakozásnak maradt a TV, amit ki is használtunk alaposan. Különösen az osztrákokat szerettük, mert hát az átkos kapitalisták még TV műsort is jobbat tudtak csinálni. Igaz, nem értettünk belőle egy rohadt kukkot sem, de nem volt érdekes. Nyersanyag volt bőven, született is néhány antenna, de a legsikerültebb mégis a P-12 komplett antennája volt. Készültségi szolgálaton kívül elég volt egy hosszú koax kábel, némi antenna osztó, antenna erősítő és máris nézhettük a jó műsort. Csak mindig az adó irányába kellett forgatni az antennát.

Jaj nekem! A régi szép idők!

Előzmény: monfondir (4168)
monfondir Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4170
Bár én képet nem láttam. Melyik hsz?
Előzmény: Volt tüzér (4166)
monfondir Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4169
Szerintem igen :)
Előzmény: Volt tüzér (4166)
monfondir Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4168
Szia!
A leghátsó bunker az mi? A HÁP-ra gondolsz?A HÁP bunker elején volt 3 "beálló" ott volt bent a Polje kabin + az aggregátora (nagy 4 tengelyes, 2 motoros). A HÁP aggri fent volt a HÁP lejárat mellett (egy kicsi 2 tengelyes). Közvelten mellette volt a régi HÁP bunker (én időmben konditermet csináltak belőle), ettől volt délre a P17 domb. Utána volt szerinem az az őrtorony amire gondolsz az a lőszerraktárat őrízte.A P-15(Dzsigit) az út mellett lévő dombon állt. Amikor később arra jártam (kb1993-4) az SZT volt a már ott. 1990-91 ben az SZT a földön állt az alőrszobátol keletre a PRV16 dombtól észak-nyugatra a P37 domb elött. Most összel voltam ott, mert kisfiam látni akarta a kupi radarbázis topickirándulás elött de nagyon szar érzés volt látni mi lett belőle...
Helyileg Pécs.
Üdv,
Zsolt
ui:amikor már továbbszolgálló voltam, a P18 alatt jó ki szalonnasütéseket tartottunk grafikon szünetben. Az Őrnagy úr előszedett volna minket azt hiszem ha megtudja...
A Háp bunker tetején volt egy kiszolgált P18 antennaelem amire a HÁP pihenő TV-je volt rákötve :)
Előzmény: rf40 (4165)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4167
Hogy Te nem láttál kerítést és szilárd burkolatú utat, az egy dolog. Egy volt szolgálati helyem (Pilis) teljes területén áttört beton elemekből volt az egy nyomsávos út lerakva. (egy nyom a bal és egy nyom a jobb keréknek) volt belőle bőven, ennek ellenére a közelmúltban ott megejtett látogatásomkor egyetlen egy darabot találtam az útelemekből. Azt is csak azért, mert el volt törve. A kerítés egy része csak azért maradt meg, mert az oszlopokat jókora beton buciba öntötték.
Előzmény: pétizennyolc (4160)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4166

Bár én nem Rt-s voltam, de: A Polje egy automatizált vezetési eszköz volt, az AMU pedig a P-15 lokátor antenna magasító tagja. A lérakos topicban nemrég még kép is került fel róla. Az igy magasított lokátort hívák AMU-15-nek. Jól tudom?

Előzmény: rf40 (4165)
rf40 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4165
szia , igen ott ott, klassz volt , a P18 -at vagy javításra vitték vagy új lett, nemnagyon emlékszem már , elég sokat jártunk ki a müszerkertbe nagyon érdekes volt ott minden, a leghétsó bunker mellett volt a nagy PRV17 és az őrtorony , a P37 ha forgott a rádiót tv-t nagyon zavarta,
A "polje, és az amu" azok mik voltak ilyen nevekre nem emlékszem .
te hejileg merre vagy , én mohács
üdv csaba
Előzmény: monfondir (4163)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4164

SzT-67 (5N69 Masztodont) 3D radar:

 

http://old.vko.ru/article.asp?pr_sign=archive.2004.19.05

 

Más:

 

 

Miután kicsit leült itt a BARS-os téma, gondolom feldobom valamivel. Antennák hasonlítanak a Szente-Lápistó 503-as objektumnál lévőkkel. Csakhogy ez lérakos barátaink kedvenc üdülőhelyén, az asuluki lőtéren van:

 

 

 

 

http://old.vko.ru/article.asp?pr_sign=archive.2006.26.23

Előzmény: monfondir (4163)
monfondir Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4163
Isten hozott! Akkor te ezek szerint a géokocsi telep meletti adókocsiban töltötted napjaid? Az én időmben sok konyhaszolit adatak a relések (meg az SZT-s srácok mivel nem mentek akkor még grafikonra).
P18 volt régen is, lehet, hogy újjat kaptatok akkor. Az én időmben a leghátsó (legdélebbi) bunkerben volt.
Egyébként a többiek is úgy tudom, akkor (1997) szüntek meg (Homokszentgyörgyöt már 90-91-ben is rebesgették).
Most még van Juta, de a hétvégi pécsi népszavazás miatt szerintem vége, akárcsak Medinának és Kupnak is azt hiszem.
Előzmény: rf40 (4159)
monfondir Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4162
A billentyű ördöge?
A mellékelt szerkezet érdekes. Nincs több infód róla? Még nem láttam ilyet.
Előzmény: pétizennyolc (4160)
matyq Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4161
lóingató különben :P:P :D:D biztos hogy használták
Előzmény: pétizennyolc (4160)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4160

Nagyon köszönöm az egerági infókat. Bár biztos félregépelted az SzT számát (68 helyett 67-et írtál), itt küldök egy képet a nálunk ismeretlen SzT-67-esről (más néven 5N69)

 

P-18

 

 

PS: A Lófingató (Szárliget) érdekes hely. Ott járva nehéz elképzelni, hogy nem használták volna, még ha szilárd burkolatú útnak, kerítésnek nincs is nyoma! 

Előzmény: monfondir (4147)
rf40 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 4159
sziasztok
egerágon voltam 93novemberétől 1 évig relés, 97-98-ban szerelték le .
sormás , vagy homokszentgyörgyöt rebesgették akkoriban hogy megszünik .és mégis mi lettünk.
pedig 94 tavaszán még az amerikaiak akik "elfoglalták taszárt" , ellátogattak,
az egyik legjobb állapotban lévő laktanya volt.
jó helyen is volt , a mecsek nemvolt túl nagy felület ami miatt nem látott az SZT, vagy PRV, vagy a P.
Azthiszem utoljára a P-18-at hozták 93-ban olyan volt mint egy ruhaszárító.
én relés voltam , és kaposhomokkal kellett minden este és reggel fél hatkor ök-t (összeköttetést ) csinálnunk.
voltak R-130, 131, 140 -es rádiónk, de amivel az ök-t csináltuk már nemtudom milyen tipusu volt, majd utánanézek, meg van néhány fotóm , majd előtúrom
sziasztok
Előzmény: monfondir (4147)
matyq Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4158

üdv. köszi az infókat! nemtudtam hogy szárligeti ojjektum néven kell keresgélni.. helyrajzilag bicskéhez tartozik.

Az tuti hogy használatban volt! Hallotam olyan történeteket hogy a helybeliek onnan vették a gázolajat az oroszoktól. 1991 ig működött és azthiszem 1993 ban leégett és kifosztották. A Kicsit az ojjektumoktól lejjeb a (vadászház mellet) múrva bánya is van . Az alapok tuti innen származnak. A nagy boltívek .. na azt lehet hogy hozták.

A geológiai toronyból ha nagyegyháza felé nézünk látunk 2 kisebb telefon tornyot. Na ott van az erdőben egy másik laktanya kisebb bunkerrel (rögtön az autópálya mellett ) valami lőszerrektár volt szerintem szorosan összetartozik ezzel a hellyel.

Sajnos iss már csak az összedölt ojjektumok nyomai vnnak meg és 1 db nagyon kicsi bunkerszerűség.. Nemtudom mi célt szolgálhatott úgy 160 cm csak lehajolva lehet bemenni de 2m nél nemmertem tovább. Na ez tuti hogy helyi kőből van!

Az is érdekes hogy ez mind a két hely a II. világháburúban is már megvolt. Mind a 2 hely televan lövészárokkal meg aknákkal. Ezek tuti nem mai darabok. Majd 1X készítek fényképeket.

Előzmény: M62 265 (2735)
HF0111 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4157

 

SZIASZTOK!

 

ÉN CEGLÉDEN VOLTAM SORÁLLOMÁNYU KATONA 1989.AUG -1991.FEBR  UTOLSÓ

18 HÓ. HAVALAKINEK VAN CEGLÉDI LAKTANYÁRÓL BÁRMILYEN FÉNYKÉPE MEGOSZTHATNÁ VELEM.

KÖSZI   SZIASZTOK

hadsz Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4156

Szia!

Ha a szárligeti objektumra gondolsz,valóban nagyon kevés információ van róla a neten.Néhány fórumtárs és jómagam is megfordultunk már itt,de sajnos nem sikerült túl sok mindent biztosan kideríteni.Nem valószínű,hogy "rakétabázis" volt,sokkal inkább valamiféle vezetési pontnak szánhatták Ivánék.Más kérdés,hogy az sem biztos,hogy egyáltalán használták valaha.Nem is olyan régen volt pont erről szó itt a fórumon,olvass vissza megtalálod.Esetleg,ha tudsz valamit a helyről,akkor oszd meg itt bátran az információidat,a magam részéről max.a három bunker alaprajzával tudok segíteni.

Előzmény: matyq (4153)
matyq Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4155

itt a szárligeti 1-2 lenne az..

http://kep.tar.hu/charlie21/50289224#2

 

csoda hogy van róla kép a neten

matyq Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4154
mármint a külsejéről :D
matyq Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4153

Sziasztok!

A Bicskei erdőben lévő volt "rakétabázisról" szeretnék megtudni minél többet. Aki tud valami infót írjon pls . Kedvelt kirándulóhelyem :D előre is köszi. Ha a helyről kell valami infó abba tudok segíteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!