Keresés

Részletes keresés

sweethome Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4104

Sajnos Bicske körül nem találtam semmi különöset, csak a már ismert laktanyák ...

A gránátos sztorit feltehetnéd ide is, vagy legalább a linkjét. Engem érdekelne, akár privátban is. Elég sok lőszerrel lehet manapság is összefutni, nem árt, ha tudjuk mi az ábra.

 

Üdv.

Előzmény: charlie21 (4101)
sweethome Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4103

Üdvözlet!

 

A témához kapcsolódó képeket én személy szerint mindig szívesen látok, gondolom a többiek is. Szóval jöhetnek, különösen az a bizonyos 'romváros'. Zajdáról nincs infóm. Üdv: SW

 

Előzmény: Galaxyzsolti (4102)
Galaxyzsolti Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4102

Üdv mindenkinek!

 

Rengeteg a hozzászólás, mlndet nemtudtam átnézni. Volt valaki Zajdán (Lenti mellett) katona, illetve van valakinek fényképei a laktanyáról. Rezi kiképzőbázisról vannak képeim, illetve pár darab a "romvárosról"(Újdörögd asszem) a Bakonyban. Ezeket még én készítettem, mikor ott voltam gyakorlaton.

Üdv!

charlie21 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4101
Ja és mégeggy! Itt találtam ugye az eggyik forgató keréken az akna gránátot amit bejelentettem az illetékes szerveknek.Ha kiváncsi vagy a torturára ami ezzel járt akkor a mult héten megirtam valamikor az aknaháborus topikban.De ugy érzem hogy jól tettem és igy már nem okozhatott másnak bajt :-))
charlie21 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4100
Szia Hadsz! Boccs hogy csak most irok influenza.... Szóval szárliget,igen többször voltam már ott ,és nekem is hasonló a véleményem. Ami szemmel látható hogy a 3 bunkeren (egy kicsi két nagy) kivül nem sok minden volt ott.Ezen kivül én csak egy valamilyen készenléti épület romjait(a geo toronynál) és valamilyen kissebb épület romjait (a kis bunkernál) találtam.A két nagyobb bunkerban tisztán látható a hatalmas falnyi "tervtábla" helye és a vezetési terem a munkahelyekkel.Ilyet eddig csak harcálláspontokon láttam.A két nagyobb bunker viszonylag közel van egymáshoz környékén semmi érdekes.Viszont a kis bunkernál amit csak a második turámon találltunk meg, már van egy két árulkodó jel.Elöször is nagyon odébb van a többitől(ezért nem is találtuk meg elöször) és gondolom te is láttad a két hatalmas forgató mechanizmust aminek a vezetékezése befut a fedezékbe.Ezen valami nem kis dolog foroghatott,antenna...lokátor....esetleg valamilyen troposzférás cucc....(kedvenc témám) innen lefelé a hegyoldalban van egy nagy beton placc nagy fém tarto keretekkel tőben levágva,vagy 20 méter fesztávval. Ezen a részen hogy hogy nem nincs erdő tökéletes kilátás a lenti tájra,csak itt.Engem valamilyen nagy rácsos antennára emlékeztet ami egy irányba néz. Szerintem a kissebbik bunker körül volt telepitve a nyomokból itélve valamilyen RT technika és a két nagyobb pedig az igy kapott infókat értékelte és dolgozott vele. Ilyen komoly védetségű objektumot nem sokat láttam még. Az biztos hogy a nyolcvanas évek második felében épült,tehát ha müködött valaha akkor nem túl sokáig.Ebben megoszlanak a vélemények,én arra hajlok hogy nem készült el soha teljesen.M62 265 kollega is járt ott ,szerinte müködött.Nem tudom de nekem az eggyik kedvenc helyem,és nem zaklat senki:-) Az is biztos hogy valahol kellet lennie egy kiszolgáló laktanyának ennél kissebb objektumoknak is minimum két szintes laktanya épületei voltak(pl. pécel) Én felmásztam a geo toronyba és tatabánya felé láttam az erdő közepén valamit ami akár lehetne laktanya is de ezt nem tudom megerősiteni.Nekem annak tünt,de lehet hogy csak valami üzem,de valami azt sugta hogy az laktanya volt. A környéken ugye elég sok orosz ojjektum volt szinte minden falu szélén van valami ,de azok funkcióit már nagyjából kiderítettük.Ha még valahol lehetett laktanya az talán csabdiban van ,de ez is csak pletyka szinten merült fel. Bicskén esetleg,Sweethome nem,talált ott valamit annó?Mintha irt volna erről.Tavasszal ez a környék lessz a fő keresgélési helyszinem(lovasberény,csákvár,mór,baj,császár)
Előzmény: hadsz (4072)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4099
van meg mashol is??
Előzmény: Törölt nick (4098)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4098
Nem erre gondolok.Ha jól látom ezek a Varga-hegy,Öröm-hegy felőli részen készülhettek?
Előzmény: nagypolc (4096)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4097
Ezt lehet lattni az utrol, ha az a ember megy kocsival Vargahegy fele, akkor jobbrol van. En elöször a tornyot szurtam ki az utrol.
Előzmény: nagypolc (4096)
nagypolc Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4096
a digép feletti viztározó???
Volt tüzér Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4095
Az Észak-keleti egy URH adóház volt, valóban a szarvaspusztai objektum része volt. Oda elméletileg be lehet menni, bár sok látnivaló nincs, csak egy valamikori készenléti épület, néhány gépkocsi beálló földhányás, és egy kibelezett trafóház- Ja, és a kerítés. A másik RH adóház volt, amikor legutóbb ott jártam, akkor a kerítés elején lévő kapu be volt zárva. Az nincs kizárva, hogy valahol hátul be lehet jutni. Őrizni ugyan szemmel láthatólag nem őrizte senki, de lusta voltam kerítést mászni. A területen lévő régi RH adótornyot egyébként valamelyik mobiltelefonos társaság használja.
Előzmény: sweethome (4094)
sweethome Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4094

Ha jól látom, ez a GE-n Szarvaspuszta név alatt fut ?

Van tőle északkeletre kb 1500 m-re egy szép hatszög, és észak-dél irányban kb 3 Km-re egy másik tipikus objektum. Ezek így hárman összetartoznak? Ha igen, mind a hármat őrzik, vagy csak a vezetési pontot?

Előzmény: mezenguz (4090)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4093
Ha jársz arra szólhatnál előtte,én is mennék....egy kis detektorral felszerelkezve mennék,biztos ami biztos hátha nyilik vhol egy vasajtó ilyen helyen a földalá,csak nem látjuk így mert van rajta egy kis vékony földréteg:ai9kukacfreemailponthu
Előzmény: nagypolc (4079)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4092
Elmehetnénk már a Digép feletti víztározót is fotózgatni?
Előzmény: nagypolc (4080)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4091

//maps.google.com

A kereső ablakba beírod:48.056 20.700

Zoomolhatsz a térképen vagy a műholdképen.

Előzmény: M62 265 (4083)
mezenguz Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4090
Helló!

Sajna őrzik, Volt tüzérnek, s jómagamnak is csak engedéllyel sikerült megnéznünk anno... nézd meg a képtáramat.. s itt egy pár kép ízelítőül:
Előzmény: sweethome (4089)
sweethome Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4089

Sárbogárd környékén több lehetséges helyszínt is láttam a GE -n. Az a bizonyos vezetési pont merre található? Látogatás szempotjából mi a helyzet? Őrzik? Aktív?

Előzmény: Volt tüzér (4074)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4088
Miskolc Kekmezö, Digep agyuprobapalya, itt löttek be az agyukat azt hiszem
Előzmény: sweethome (4086)
sweethome Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4087
Esetleg lehet társulni?
Előzmény: Volt tüzér (4070)
sweethome Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4086
Ez most melyik egység ? A GE elég rossz felbontásban mutatja a környéket.
Előzmény: nagypolc (4085)
nagypolc Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4085
Volt tüzér Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4084

Először is Volhov.

Elindítod, de mivel elsőre nem sikerül, beállítod a képernyő méretet. Megint elindítod, majd a belépő lapon beállítod a harcrended helyét, a komplexumot, rakéta számot, cél típusát, irányát, sebességét, darabszámát, és egyéb adatait, majd elindítod a játékot.

A "Q" betűvel előhívható panelen bekapcsolsz, nagyfeszültséget kapcsolsz, antennára kapcsolsz és harci munkát kapcsolsz.  Az X és a Y képek segítségével felderíted az első célt. Természetesen ehhez a megfelelő méretarányba kell kapcsolnod az indikátorokat. Mikor felderítetted és követésre elfogtad a célt, akkor valamelyik indikátorra rákapcsolod az APP-t, hogy a rakéta indításának pillanatát meg tudd határozni.

Utasítást adsz az OP felé a rakéták felkészítésére, majd felkapcsolod a csatorna harci munka kapcsolókat. Ezután már csak azt kell megvárnod, hogy a találkozási jel elérje az indítási zóna távoli határát, és elvileg már indíthatsz is. Feltéve, ha van felkészített rakétád, és nem felejtetted el leszinkronizálni az indító állványokat. Ha minden stimmel, akkor már indíthatod is az első rakétádat. Megvárod a takt lámpa kialvását, és indíthatod a másodikat. Újabb takt lámpa, újabb indítás. Ekkor már csak azt kell végignézned, hogy a három rakétajel a három hozzáragadt követő kapujellel elérje a célt és bekövetkezzen a találat és a robbanás.

Elég bonyolult voltam? Remélem. Ha mégsem megy, ne ess kétségbe. Én hét éven keresztül üzemeltettem ilyen technikát, de 20 év kihagyás után nekem se ment.

Előzmény: nagypolc (4081)
M62 265 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4083

Jól néz ki!

GE-n, vagy sima térképen be tudnád jelölni ezeket a helyeket? Már annyit mutattatok Miskolc környékén, hogy nem bírom követni.

Előzmény: nagypolc (4080)
nagypolc Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4082
nincs valami bunkeros filmetek???
nagypolc Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4081
a valhovot hogy kell használni????
nagypolc Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4080
ezzel lőttek a következő képide
nagypolc Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4079
pár kép még miskolc kékmező csengősről ma megkerestem azt a bizonyos falba menő sinpárt ,,,,,persze az a falig megy csak az soha nem ment a falon túl.
nagypolc Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4078
sziasztok szeretném megtudni hogy a mai szlovákja területén nem-e tudtok valani objeltumot mutatni amit meg lehet keresni???
Hpasp Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4077

OFF

 

Volhov imitátor továbbra is letölthető!!!

 

Osztályparancsnoknak, RÁVTI-nak csak akkor add oda, ha működési ellenörzést igér cserébe :)

 

Már van egy kezdetleges szituáció szerkesztő is, de lementeni a szitut még nem lehet.

Előzmény: Volt tüzér (4076)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4076

Off:

Le lehet-e még tölteni valahonnan a Volhov szimulátort? Jó lenne, mert egy volt Volhov osztályparancsnok érdeklődik, és az enyém is elszállt.

Köszi.

On:

Előzmény: Hpasp (4067)
mezenguz Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4075
... csak egyetérteni tudok...
Előzmény: Volt tüzér (4074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!