Keresés

Részletes keresés

Hpasp Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2024

Az én tippem az A raktárra a képed jobb alsó sarkában levő egyedülálló körbekerített rész.Sajnos Mezenguz tippjét nem látom, nem boldogulok a Google-ben,nekem csak az Earth megy. Mielőtt ott voltam erre hittem hogy esetleg a légvédelem állása volt.De most azt megtalálltam ott ahol mezenguz mondta,a reptér sarkában a kifutó végénél

 

Hol is???

 

1, szerintem Pechora üteg

2, Mezenguz szerint A raktár

 

szerinted?

 

Előzmény: charlie21 (2023)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2023
Az én tippem az A raktárra a képed jobb alsó sarkában levő egyedülálló körbekerített rész.Sajnos Mezenguz tippjét nem látom, nem boldogulok a Google-ben,nekem csak az Earth megy. Mielőtt ott voltam erre hittem hogy esetleg a légvédelem állása volt.De most azt megtalálltam ott ahol mezenguz mondta,a reptér sarkában a kifutó végénél.Ez egy körbekeritett rész Vas őrtornyokkal és kettő darab a repülőfedezékekhez hasonló építmény van rajta csak akkora ajtaja van amin kb.egy teherautó befér,viszont ezek nagyon vastagok.Az baj hogy láthatóan felvan újjitva és nem tudom mit alakitgattak rajta.A fém kapuk pl.lilák,és a kapus épület is szivárvány szinű.Itt van annak a pirotechnikai cégnek a telephelye.Nem fotóztam mert már kint ugrállt az őr.Kinézetre másnak tünik mint a kunmadarasi.De nem tudom mennyire voltak ezek szabványosak.
Előzmény: Hpasp (2017)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2022
HPASP kollega már megelözött,én csak most néztem meg Vándor Károly oldalán,az itt levő alakulatokat.Egyszer már mintha felmerült volna a topikban Vándor Károly email cime.Megtudná adni valaki ,persze ha publikus!
Előzmény: PAPA1970 (2015)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2021
Helló!

Az a helyzet, hogy idén már csak karácsonykor, vagy szilveszterkor érnék rá, de ha januárban( a vége felé) lesz egy szabad hétvégém, akkor talán...
Előzmény: Hpasp (2019)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2020

Gondolom legalább ezred szintü.

 

Hehe, minden fronthoz kellett tartoznia 3 légvédelmi hadosztálynak.

 

Az más kérdés, hogy az ideiglenesen itt állomásozó 11. ruszki Gárda vadászrepülő hadosztály tetszőleges ezrede!!! nagyobb erőt képviselt, mint a komplett 2. magyar (Miskolci) légvédelmi hadosztály (akkor 36db MiG-21MF-e :)

Előzmény: PAPA1970 (2015)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2019

Szuperek a képek, ilyenkor esz a fene, hogy csak 20 km-re van, és még nem néztem meg...:))

Jaja, nekem sincs távolabb, ha legközelebb mész men akarod bejelenteni?

Mehetnénk csapatostul...

:)

 

Előzmény: mezenguz (2018)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2018
Helló!

Szuperek a képek, ilyenkor esz a fene, hogy csak 20 km-re van, és még nem néztem meg...:))

Az én tippem az A-raktárra ez...
Előzmény: charlie21 (2011)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2017

Megvan az A raktár is de itt most egy pirotechnikai raktár van.

 

Melyik is az?

 

 

Előzmény: charlie21 (2011)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2016

Jók a képek, azt lehet tudni, hogy konkrétan milyen alakulat állomásozott "ideiglenesen" itt?

 

14. Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov Renddel kitüntetett, Zhdanov vadászrepülő ezred, mintegy 30db MiG-29C (9.13) elfogóvadásszal.

 

Sármellékkel, és Tököllel együtt alkották a

11. Vörös Zászlóval, és Hmelnitzkiy Renddel kitüntetett, Dnepropetrovsk Gárda vadászrepülő hadosztályt.

 

:)

 

Előzmény: PAPA1970 (2015)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2015

Hello!

Charlie21!

Jók a képek, azt lehet tudni, hogy konkrétan milyen alakulat állomásozott "ideiglenesen" itt? Gondolom legalább ezred szintü.

 

Üdv Papa

M62 265 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2014

Köszönöm.

 

Ha minden jól megy, hamarosan megnézzük a szentesit.

Előzmény: charlie21 (2013)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2013
Szia! köszi az elismerést.Majd még szeretnék vissza menni mert kb a reptér 1/3- át tudtam bejárni ,ez is 4 óra gyaloglásba került.Legközelebb a lakotelepi rész marad,meg a többi fedezék csoport.Az A raktárt nagyon őrzik! Orosz bunker: Ez a kép Várpalota felett készült a Mórocz Tető alatti részen a Központi lőtéren,(zárt katonai terület)Mikor készült a kép ,úgy gondoltam orosz a sok orosz felirat miatt,de azóta hallottam egy infót hogy ez már az I VH alatt is ott volt,és állítolag ezt lőtték a Szent István csatahajó akkor még tesztelés alatt levő ágyuival,amik akkor egy fix próbaállásban álltak valahol a Hajmáskéri tűzér iskolánál.Szóval az oroszok csak használták.Be van robbantva,de ismerek olyat aki bekuszott már a szük réseken,belüll nagy termek vannak meg sok lim lom. Van valami BARS ügyben?
Előzmény: M62 265 (2012)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2012

Helllo Charlie21!

 

Tényleg nagyon hangulatos a reptér, szuperek a képek, gratula!

 

Más: a képtáradban lévő orosz bunker merre van? Ez egy II.vh.-s maradvány?

 

Előzmény: charlie21 (2011)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2011
Hétvégén sikerült megnéznem a Kiskunlacházi volt orosz repteret.Képek a képtáramban. kep.tar.hu/charlie21. Majd írok róla,elég lenyűgöző hely!Megvan az A raktár is de itt most egy pirotechnikai raktár van.
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2010
Sajnos nincs birtokomban ilyen.Csak a képeim vannak.
Előzmény: Frei Berger (2009)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.11 0 0 2009
Visszatérek egy korábbira, bocs. Tobias érdeklődik elsősorban mezenguztól, Volt tüzértől, charlie21-től, akik a legtöbb újat mondtátok neki, de mindenki mástól is: van valakinek a Középső-Hajag bázisról akár területi, akár bunkeralaprajza? Mindegy, hogy esetleg saját felmérés, vagy "hivatalos". Vagy kinek lehet olyan?
Előzmény: MN8459 (2008)
MN8459 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 2008
mezenguz Creative Commons License 2005.12.09 0 0 2007
Helló!

Íme a link.....
Előzmény: Konvergencia (2006)
Konvergencia Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2006
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni abban, hogy régebben valaki ( talán Mézengúz, de ez nem biztos ) tett fel képeket a Biatorbágy-Iharoshegyi volt Nyeva bázisról, illetve ami megmaradt belőle. Valaki felrakhatná újra ezeket a fotókat, vagy beírhatná a linkjét is! Köszi!
208D Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2005

Sziasztok!

Ismeri valaki a volt rezi bázist?

Ma már csak egy őrtorony meg néhány kerités elem látszik.

Járt ott valaki annak idején vagy mostanában?

 

charlie21 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2004

Most vettem észre hogy tulvagyunk a 2000-ik hozzászóláson! Gratulálok minden hozzászolónak

charlie21 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2003

Hát ez igazán elkeserítő!

Pedig állitolag tényleg van egy ilyen törvény.Akkor persze ez is csak azért van hogy ne tartsák be.Az álltalad említett cserealapról:Ezen már régóta gondolkodom hogyha már ennyi szinte ipari méretű kiszuperállt hadieszközünk van (sajnos) akkor legalább cserélgetni kéne a múzeumnak ,szerintem sok nálunk nyugatabbra eső muzeummal lehetne cserélgetni. 

Előzmény: Volt tüzér (2000)
netjerihet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2002
Ennek az építménynek semmi katonai jelentősége nincs,ugyanis egy vízmű lapos betonépülete,Veszprém mellett délkeleti irányban.Futni szoktam ide kijárni-természetesen sokan mások is,kutyákat sétáltatnak,bandáznak stb.,jól láthatóak a kitaposott utak.Semmi toronyszerű nincs a tetején,ez valami képhiba lehet.
Előzmény: M62 265 (1991)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2001
Bocs, a kép lemaradt.
Előzmény: charlie21 (1999)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2000

Nincs illetékes. Valaha Mezőfalván volt az összes 57 mm-es légvédelmi gépágyú (DIGÉP gyártmányok) A vasútról úgy húzták be, mint egy vonatot, egy vontató 3 - 4 darabot is húzott. Jó néhány darabnak a nagy erőlködésben még kereke sem volt, így félig a földön húzták. Aztán ezek a gépágyúk apránként elfogytak, eltűntek a bontók feneketlen gyomrában. Nemrég Tömböl tábornok, mint VKF törzsigazgató érdeklődött, hogy van-e még, mert kiállítási célra kellene 3 darab, de már nem volt egy sem. Neki sem.

Senkinek eszébe sem jut, hogy esetleg egy példányt el kellene rakni emlékbe, mert valakiknek az az érdeke, hogy a kibontható nyersanyagért minél többet kaszáljanak. Így például nem mentettek meg Nyevát sem. Rakéta is csak az a 4 darab maradt meg, amit a Bólyain láttál. A többit egy képen láthatod. Ugyanígy fog járni a Volhov is.

Pintérnél azért került túlsúlyba a Vega, mert jól mutat nála a kertben. És azért van nála mindkét K1 antennaposzt, mert az egyiket cserealapnak szerezte meg. El akarja cserélni valami igazán komoly dologra.

Előzmény: charlie21 (1999)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1999
Hiszek neked!Sajnos minden eddigi infóm a Pintér ellen szól, reménykedjünk hogy azért van illetékese a dolognak és van egy lista a hadtörténetiben a megörzendökről.Amúgy meg majd pár év és a kecelen járók egy arborétumot talállnak csak,meg a fák között valami zöld izéket. Arra azért kiváncsi lennék hogy lehet az hogy a Vega rendszer került ilyen tulsúlyba nála azt lenyúlta szinte az egészet,pedig csak egy helyen volt,a többi meg amiből tényleg több volt szinte nincs is képviselve.
Előzmény: Volt tüzér (1998)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1998
Pintérnek nincs Nyevája. Ha a képeim közül megnézed azt, amelyiken az antennák vannak, akkor számold meg, hányat látsz. Ott van az összes, ami valaha nekünk volt. Pintért az ilyen bagatell dolgok, mint a Nyeva nem érdeklik. A szakmai dolgokat nagyívben lesz...
Előzmény: charlie21 (1997)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1997
Hú! Igazán köszi! Ilyen részletesen még szerintem a légvédelmis topikban sem írtad le.Azért most már lassan összeáll a kép a fejemben.A Pintérrel kapcsolatban:Tudomásom szerint van már egy olyan törvény hogy minden leszerelt,kivont harceszközből köteles példányt biztosítani a HM a Hadtörténetinek(ezálltal a Pintérnek),szerintem valahol már van nyevája is csak még nem tudta hova tenni a sok tujától.A keceli beengedő ember szerint csak idő kérdése hogy megnyissák a kerités mögött álló eddig elzárt területett.Látni ott még Flotillás hajókat is.
Előzmény: Volt tüzér (1994)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1996
Köszi. Igen emlékszem már ezekre a képekre,annak idején láttam ,de már elfelejtettem hol.Remélem hamarosan én is tudok ott fotózni.
Előzmény: mezenguz (1995)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1995
Helló!

Még a topik indulásakor belic feltette a fotóit a lacházi reptérről,elérhetőségitt,a lv. a reptér északi sarkában volt,, azt a külső telephelyet most vmi kamionos cég használja...
Előzmény: charlie21 (1984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!