Keresés

Részletes keresés

M62 265 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1981
M62 265 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 1980

Sziasztok!

Kis keveredés van Pécelen (Vagy én vagyok értetlen)!

 

 

Amit mezenguz kérdezett, az szovjet volt! Oda járnak geocachingesek, fotókat lásd ott.

 

 

 

Nem messze tőle aktív magyar (híradósok):

 

 

Végül közvetlen a város szélén egy volt magyar adóház, szép nagy antennaárbóccal:

 

 

 

Más:

Ha elmegyek Szentesre, és digi. iránytűvel megmérem, hogy merre irányulnak az antennaoszlopok (estleg azok csonkja), valamint ugyenzt megteszem Hajagon is, van-e esély arra, hogy háromszögeléses módszerrel megtaláljuk a még hiányzó BARS-objektumot?

Viszont vajon az árbócon az irányított antenna az árbóc helyzetével megegyezően volt elhelyezve, van a "lábakhoz" képest el volt-e forgatva? Ha nem, akkor már csak az iránytű pontatlansága jöhet szóba. Eddig a max pontatlanság, amit jelzett, +- 8 fok volt (működő villanymozdonyon :) ) Viszont még ekkora pontatlansággal is elég kicsi lenne az a lefedett terület, amit ortofotón át kellene vizsgálni. Nos? Érdemes belekezdeni?

Előzmény: mezenguz (1965)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1979
... s milyen lehangoló, ami az ajtók mögött található..:((

OFF

.. e-mailt megkaptam, a többit szóban egyeztetjük..

ON
Előzmény: Volt tüzér (1978)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1978
Sárbogárd térsége, pontosabban Szarvaspuszta. Ez volt a 104. honi lérak ezred harcálláspontján a Szenyezs VE kabinjainak fedezéke. Szóval ez nem garázs.
Előzmény: PAPA1970 (1977)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1977

Hello!

Ez nagyon hasonlít a Hajagi "garázsokra! Netán a domb túloldalán ennek is van "tükörképe" mármint ott is megvannak a kijáratok? Ha nem titok hol leltetek rá erre a garázssorra? Gondolom nem egy lakotelepen. :-)))))

Előzmény: mezenguz (1957)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1976
OFF!

Volt tüzér, Frei Berger!

E-mail ment..

ON
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1975

Mezenguz,

 

válaszoltam neked, de hibajelzéssel visszabeszélt a freemail. Kérlek, jelezd, hogy ennek ellenére megérkezett-e valami, vagy próbálkozzam újból. Köszi.

Előzmény: mezenguz (1973)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1974

Off:

E-mail ment.

Előzmény: mezenguz (1973)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1973
..összevetettem a Gerecse térképpel, de az csak a nagyegyházi bányától( ez a képeden a zöld +-tól dny-ra van) felfele fekvő területeket ábrázolja.. szerintem a zöld +-tól K, Dk-re kellene kutakodni...:)

Volt tüzér!

Neked véletlenül nincs nagyobb felbontású térképszelvényed a területről, meg Polgár környékéről, Szentes-Lapistó, stb...?
Előzmény: LeX (1972)
LeX Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1972
Ehunn egy geoengine kép a területről (nem töltöm fel ide, mert index nagyon lekicsinyítené). Össze kéne vetni egy Gerecse turista térképpel, de nekem csak Vértes van...
Előzmény: mezenguz (1971)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1971
Ezt mozgasd, hátha találsz valamit... csak ekkora felbontás van a google-n, sajna...
Előzmény: charlie21 (1970)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1970
Igen valoszínű, az adóház lesz,pár héttel ezelött már szóba került ,mikor felraktam a képtáramba a kimásolt térképszelvényeket,és ötleteket kértem valyon mik lehetnek.Elvileg ez van a 14-es térképemen a képtáramban.Tényleg valaki nem tudna rákeresni a szárligetire müholdon?Egy kis Segítség:Ez az objektum az M1 jobb oldalára esik(ha Bécs felé megyünk) a Tatabánya elötti autós pihenőnél valamelyik hegy tetején.
Előzmény: LeX (1967)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1969
Megelőztél! :-)) Akkor jól tudtam.
Előzmény: LeX (1967)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1968
Az nem egy magyar adóház?
LeX Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1967
OLP egyik adóháza, aktív.
Előzmény: mezenguz (1965)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1966
Caliber Swank! Mail ment
Előzmény: Caliber Swank (1964)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1965
A péceli Bajtemetés-től nyugatra levő objektumról tud valaki valamit, erről
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1964

Charlie21!

OFF

Megnéztem a képtáradat és a képek alapján beazonosítottam, hogy majdnem minden olyan helyen Én is megfordultam, ahol Te is a képeket készítetted. Néhány dologról azonban lenne pár kérdésem. Ha jól láttam, akkor voltál Kunmadarason is. Megadom az Emil címem és ide külld át a tiedet.

caliberswank@freemail.hu

 

Köszi

Swank

ON

 

A Bicske-Szárligeti Orosz objektumról nemtudtok esetleg műhold vagy térképvázlatot betenni, mert Én nem találom.

 

 

Előzmény: charlie21 (1952)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1963

Hello!

Frei Berger!

Egy kicsit bővebben megoszthatnád velünk, amiket Tobias K Neked írt. Rajzok, leírások esetleg térképek. Lehet, hogy azok az infók alapján jobban össze tudnánk szedni, hogy mi hol és egyáltalán hogyan müködött. Van egy- két szakértő a topikba!

Előzmény: Frei Berger (1959)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1962
OFF!

Frei Berger!

..e-mail ment..

ON
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1961
A Szentes-Lapistó-i 503.-as BARS objektum, keletre Lapistótól... ez már megvan..:).. már csak kettő hiányzik!
Előzmény: Frei Berger (1960)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1960
Bocs, lehet, hogy mégsem a Dunántúl, hanem valahol a Börzsöny környéke?
Előzmény: Frei Berger (1959)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1959

Charlie21,

 

én szívesen közvetítek, ugyanis Tobias K az a német hobbista, aki megkeresett engem Hajag-ügyben (lásd az első hozzászólásomat). Én korábban egyáltalán nem foglalkoztam katonai ügyekkel, nem is értek hozzá, minden, amit el tudok mondani, Tobiastól van. És mert izgalmasnak tűnik, és mert tetszik a megszállottsága, ezért működöm közre. A nyelv legfeljebb a katonai szakkifejezések terén lehet probléma, de ha valamit nem tudok lefordítani, azt körülírom.

Tobias és társai a BARS további magyarországi pontjait keresik (egyébként általában bunkerek a kutatási területük). A BARS-térkép valóban lehet pontatlan, de ennél a léptéknél nem csoda. A korábbi hozzászólások alapján azonosítottam 501-et a Lom-heggyel, de ahogy írjátok, az nem az, viszont a térképen a Dunántúlra esik, tehát ha tévedés is van benne, biztosan nem akkora, hogy átkerüljön a Duna túloldalára. Tobias legutóbb Polgárt emlegette, mint lehetséges Debrecen körüli helyszínt, tudtok ott valamit?

Valóban kérdéses, megépült-e mind, viszont a rendszer működött, ennél fogva minden elemének léteznie kellett. A lehetséges helyszín belövését leginkább az segítené, ha pontosan ismernénk a tornyok tájolását, azok ugyanis a következő láncszem felé mutatnak, amelynek azonban meghatározott távolságtartományon belül kellett lenni. Én hozzávetőleg betájoltam a Hajag-tornyokat, az északi mutathat a csehszlovák 402 felé, a keleti a magyar 501 felé, és a lefűrészelt déli a magyar 503 felé. Tobias viszont azt mondja, hogy a 402 felé elvileg kellene még egy állomás, és lehetnek olyan láncszemek is, amelyekről nem tudunk, és nincs a térképen. De erről még beszélgetek vele.

Előzmény: charlie21 (1952)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1958
Tobias K.-tól egyébként ezt kaptam, ez a 301. BARS objektum 3D-s képe...
Előzmény: charlie21 (1955)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1957
...ilyenre gondoltál?........ ilyenre gondoltál?..:)
Előzmény: Volt tüzér (1956)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1956
Ilyen "megerősített garázsokat" Mezenguz kollégával Magyarországon is láttunk, bár mindbe sajnos nem tudtunk bemenni.
Előzmény: charlie21 (1955)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1955
Köszi Ezeket már én is néztem,bár mintha több infó lenne most rajtuk.Ebből azt szüröm le hogy mindegyik hasonló volt.Bár forgatható tornyot csak a 301-es képein látok ,de lehet hogy a többiről levágták.Ami mindegyiken közös az a megerősített garázsok,ezek szerint ezeknek kéne lenni a magyarországiakon is.Hajagon van mint tudjuk...Akkor keressünk talán ezek után.Sajnos amúgy a Németet nem vágom:-(
Előzmény: mezenguz (1954)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1954
Előzmény: mezenguz (1953)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1953
Előzmény: charlie21 (1952)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1952
Sziasztok! Én is kaptam mailt Tobias-tól.Sajnos nincs több képem Hajagról ,és mostanában nem igazán tudok eljutni oda.Érdekelne viszont valóban hogy hol lehet a másik három.Az 503-ast valóban Kotomo kollega már Lapistóra helyezte.Kotomo! ha jól emlékszem te arrafelé laksz esetleg nem tudnál kicsit körbenézni?Az 502-es ről csak azt tudtam leszürni hogy valahol Debrecen környéke??..Az 501-ast valamelyiktek már említette hogy talán mátyásföld.Ott jártam már de nem tudom elképzelni,a Lom hegyen én sem gondolnám már évek óta keresztül kasul jártam csak észrevettem volna.Pécelen csak egy orosz laktanyát ismerek ami a Bajtemetés nevű magaslaton van,itt szerintem már néhányan jártatok,igaz van egy kétszintes erődített harcááláspont,meg nagy földel takart hangárszerüségek de nem tudom igazán mi volt ott.Valaki tudja közülletek mi volt ott igazán?Egy ötlett:Ha megnézitek az úgynevezett BARS térképet akkor látható az eggyetlen álltalam ismert Hajagi egy kicsit el van csúszva nyugat felé ez lehet akát a többinél is.Esetleg az 501-es is egy kicsit arrébb van,mint ahol jelőli.Van egy objektum Bicske-Szárliget környékén(egyszer kétszer már felmerült a topickban) ezt az oroszok a 80-as években építgették de tudomásom szerint nem müködött soha.Ez is hegy tetején van és a szemtanuk szerint nagy földalatti termek vannak,az építési dátum jó lehet,és a térképen is még beleférne.Frei Berger!Egy kérdés. Meg lehet e tudni mondjuk a Német kollegától hogy mit keresünk igazán?Minden BARS objektum hasonlóan nézett ki?(ez lenne logikus) pl tornyok ,földalatti termek stb..?Eggyáltalán kiépült a teljes magyarországi rendszer?Jó lenne összedobni amink van,már csak a német érdeklődés miatt is.Már nemzetközi a Topick! :-)
Előzmény: Frei Berger (1941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!