Keresés

Részletes keresés

A_vándorló Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1903
Szia, a Tököli reptérről képeket itt találtok, körbejártam az egészet és fotóztam…

 

http://merengo.hu/galeria/?id=722

Előzmény: Hpasp (1863)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1902
Hát igen. Az embereket motiválni tudni kell. Van ahol megy.
Előzmény: Kuruc71 (1901)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1901

Erról a motivációs gyakorlatról a szomszédom jut az eszembe.

Az illető Török - Magyar kettős állampolgár.

Kérdeztem tőle, hogy hogy van az hogy az utóbbi időkig olyan gyenge volt a török foci. Most meg világbajnoki 3., egy csomó európai sztárjátékos stb.

A válasza az volt, hogy tudod nállunk ha a hazai csapat rosszul focizik, és elégedetlen a közönség akkor a meccs végén betódulnak és megverik a labdarúgókat. Ezért nállunk a csapatok sokszor 40 fős gárdával rendelkeznek, hogy egy egy ilyen gyepálás után a sérültek felépüléséig is legyen játékoskeret.

 

A bírók egy külön történet. Legyen elég annyi, hogy ahosszabítás időtartama nem "szentírás" Ha paprikás a hangulat akkor akkor fújja le a bíró mikor a játékoskijáróhoz a legközelebb van, és uzsgyi !!!

Ilyenkor mindíg a túlparti partjelzőé a legjobb sprint részidő.

 

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1900)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1900

A második képen látni lehet egy érdekességet. Ott hátul van egy sátortábor. Az orosz nem úgy jött ám a lövészetre, hogy bőrönd, némi kaja, és kész, hanem hozott magával mindent, leginkább a technikát. 1000 kilométeren belül keréken jöttek, csak azon túl pakoltak fel vonatra. És amikor megérkeztek, akkor a lőtér szélén felverték a sátrakat, és ott el voltak. Semmi szálló, semmi fürdő, semmi komfort.

1982-ben amikor kint voltam, akkor Bakuból jött oda keréken egy komplett dandár. Éjjel megérkeztek, másnap menet utáni ellenőrzés (megközelítőleg a havi mérések) majd csütörtökön lövészet. Az egyik osztály nem megfelelőt lőtt. Azt kirakták a lőtér szélére, ott egy hónapig gyakoroltak (meg gondolom szívatták őket) majd az újabb lövészetet már meg tudták csinálni. Csak ezután mehettek haza.

Előzmény: LeX (1897)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1899

A Vega tüzelőállása egy érdekes szerzet. A rendelkezésre álló kábelkészlet hosszától függően az indítóállások lehetnek 600, 900 vagy akár 1800 méterre. Nem találod ki, hogy nálunk miért 900 méteres volt. Ráadásul azt is meg lehetett csinálni, hogy a K3 kabint indítóállványostul kihelyezték a várható főirányba vagy 80 - 120 kilométerre, és a K2 és K3 között mikrohullámon tartották a kapcsolatot. Máris megnőtt a hatótávolság.

Arra már nem emlékszem, hogy ott hány indítóállvány volt, de lehet, hogy csak 3. Nem lehetetlen.

Tulajdonképpen az sem lehetetlen, hogy ahová az RPC-t jelöltem, ott a két nagy lokátor volt, és valahol középtájon az PRC-k. Az azonban biztos, hogy az indítóállás hossza 900 méteres volt, mert fényképeztem a lövészetet és a pontos távolságot megérdeklődtem.

Előzmény: LeX (1895)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1898
Van itt minden, mint a karácsonyfán !!! :-)))
Előzmény: LeX (1897)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1897
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1896
A képet simán screenshotként nyúltam el google maps-ról. Vindózon nemtom hogy kell, Mac-en alma+shift+4, és kívánt képernyő terület kijelöl.
Előzmény: Volt tüzér (1892)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1895
Szemeztem azzal a területtel, de csak halovány tipp maradt hogy az télleg a Vega, inkább megkérdeztelek. :) Nézd meg jobban miért haboztam, nincs meg a 6 rakéta osztályonként, csak 2 (vagy talán 3). Kb. kétszer akkorára jelölted a tüzelőállást mint valójában. Ehunn Mezőfalva és Asuluk azonos nagyításban google maps-ról, és egy harmadik, élesebb kép spaceimaging-ről:
Mezőfalva
Asuluk
Asuluk
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1894
Na csak sikerült.
Előzmény: Volt tüzér (1893)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1893
Ma valahogy nem vagyok formában. Előbb elszáll a szöveg, most meg nem tudok képet beszúrni. Pedig máskor olyan ügyes szoktam lenni. Na még egyszer.
Előzmény: LeX (1891)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1892
Na itt van. Éppen hogy rajta van. De legközelebb azt is írd le, hogy hogyan mentettél el képet.
Előzmény: LeX (1890)
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1891
Ahem, de jó kis leírás, köszi! Tehát a Vega tüzelőállás az előbb belinkelt kép jobb alsó sarkában lenne?
Előzmény: Volt tüzér (1889)
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1890
Elmentettem egy nagyobb területet, jelöld be rajta lécci: asuluk.jpg
Előzmény: Volt tüzér (1887)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1889

Egyszer már megpróbáltam kép nélkül leírni, de ez a szemét megette a szövegemet, pedig már majdnem készen voltam

No még egyszer:

Tehát a repülőtértől jobbra és kicsit le ott volt a laktanya, a szállók, meg minden egyéb. Őszintén megmondom, azt nem tudom, hogy az ott szolgáló orosz katonák hol voltak, de nem messze, mert a bűfében időnként megjelentek csencselni. A laktanya területe a képen kicsit zöldebb, szabálytalan poligon.

Kicsit keletebbre (jobbra) van a Káma területe, az majdnem szabályos négyszög.

Ez a terület volt az ottani technikai osztály területe, ott megvolt minden, ami a rakéták kiszolgálásához kellett. Ott gyüjtötték a különböző lövészetek után a roncsokat is.

Egyértelműen azonosítható a tűzvonal. Megközelítőleg függőleges vonalak hálózata, és nagyítva a tüzelőállásokat is lehet látni. Legfelül, ahol az úthálózat összeszűkül, ott a csapatlégvédelmiek tudtak letelepülni, alatta a már kiépített területen a Nyeva komplexumok voltak, alatta a Volhovok, legalul pedig volt néhány Dvina tüzelőállás is. Ahol az egésznek vége, ott az út keletre kanyarodik. Ott van egy tó, bár azt annak idején nem láttam. Ennek az útnek a végén van egy kétcsatornás Vega tüzelőállás. Északra az indító állások, délre az RPC-k. Az egyik csatorna indító állásait fel lehet ismerni, de a másik pont a világos folt helyén van.

Ez a terület egyébként annyira távol van, hogy a Nyeva rakétákkal kb. erre a távolságra lőttek. Érdekes volt látni a lövészetet oldalról, hiszen addig csak hátulról láttam indítást. A Nyeva rakéta röppályája oldalról olyan, mint az ökörhu...zás.

Érdekes, ez hátulról másképpen látszik.

Hát ennyi. Remélem, most már megtalálod a Vegát.

A repülőtér egyébként akkor épült, amikor én a Vega lövészeten kint voltam. Akkor már le lehetett szállni kisebb gépekkel, de a repülőteret még nem adták át.

Előzmény: LeX (1883)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1888
Köszönöm a választ! Akkor csak ilyen prozai oka volt a földkábelnek.A terep asztal meg átmegy legendába.Lehet hogy valaki hobbiból gyártotta,aztán ott maradt.
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1887
Ha el tudnám menteni a képet, akkor be tudnám jelölni. Nagyon nem látszik, én is csak azért találtam meg, mert tudom, hol kell keresni.
Előzmény: LeX (1883)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1886
Terepasztalról nem tudok, egyik általam ismert helyen sem volt. A villanyt meg azért dugták el a föld alá, mert a lokátorokat nem lehetett elektromos távvezeték közelébe (2 kilométeren belül) telepíteni. Így a villanyt eldugták a föld alá és máris meg volt oldva.
Előzmény: charlie21 (1885)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1885
Volt Tűzér! Egy kérdés.Most a kerepesi TÁS-nál is megtalálltam a jellegzetes árkot az erdőben ahonnan felszedték a föld kábelt.Ez gondolom az álcázás miatt volt igy,mindig igy vitték az áramot az objektumokhoz? Hogy az oszlop sor ne jelezze a helyet? Esetleg a terepasztalról tudnál valamit mondani?Amiről kérdeztelek néhány hozzászólással ezelött.Előre is köszönöm válaszod.
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1884
Sziasztok! Szombaton volt egy kis időm és megnéztem két objektumot.Sajnos nem sok sikerrel ,eggyikbe sem jutottam be,de néhány dolgot azért megosztok veletek.Az első a Tölgyes nevezetű Gödöllöi hévmegálló felett levő objektum.Jól elvan dugva az erdőben,sajnos hatalmas köd volt és egy föld hányás veszi körül szinte az egészet ezért nem sokat láttam belőle,amit tudtam lefotóztam,de elég vacakok lettek.Valami raktárbázis lehetett,csak barakokat láttam viszont abból volt emeletes is ,ilyet még sose láttam.A kerités sima egyszerű drót semmi különös,az egésszet megkerülve viszont találltam egy kis jól védett házat rengeteg antennával a tetején,ez még teljessen müködőképesnek tünt,és nem hasonlitott a civil antennákra.A telepet örizték több kutya is cirkált a terepen.Innen tovább haladva a 3-ut másik oldalán megtalálltam a Kerepesi TÁS-t.A kapu felé haladva látszott hogy elég jól egyben van,oda érve kb 6 kutya ugrott a kerítésnek egyszerre,a legkisseb is kb kissebb borju méretű volt.Akkor lett necces a helyzet mikor ebből kettő egy lyukon szó szerint kikuszott elém.Hát betojtam az tény.Szerencsére előkerült az őr is,aki nagyon kézséges volt ,de minden probálkozásom ellenére sem volt hajlandó körbevezetni.Jelenleg magánterület egy cég használja valamilyen raktárnak.Annyit még megtettem hogy egy nagy kört megtéve a hátuljához mentem a területnek de csak a Trafó házat sikerült megtalálnom ez kivűl volt a kerítésen.Sajnos a sok kutya elrettentet a további kisérletektől.Néhány képet azért csináltam a képtáramban megtekinthetők.
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1883
Mindkét kép ugyanarról a területről készült, csak a második 90 fokkal balra van forgatva. Mindkettőn látszik az a picike reptér. Ha télleg ez az, merre keressem a Vegákat? A megszokott felállást nem sikerül felfedezni sehol a környéken.
Előzmény: Volt tüzér (1880)
MATASZ_BP Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1882

hali, ez most ittt a reklám helye!!!

 

 

"....Nem kellene úgy tenni, mintha nem lenne MATASZ már 2001- óta!

Igenis van, és sokmindent tett - de a jelek szerint - nem eleget!

Nos, ezen kell változtatni!

De nem meggondolatlanul, fejjel a falnak, hanem a politikia realitások talaján haladva, lépésről-lépesre!

 

Kedves Mindenki!

 

S ehhez egy "kis lépés" - megnyitopttam az új topicot!

Remélem nem hal halált hamar!

Kérlek benneteket, írjatok oda!!!!

 

Magyar Tartalékosok Szövetsége - mit hoz  ...a jövő?"    - ez a topic címe.

 

 

..."

 

üdv:

KZ

Maz Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1881
Előzmény: MATASZ_BP (1878)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1880
Az 1-es kép nagyon hasonlít. de azért biztos nem vagyok benne.
Előzmény: LeX (1874)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1879

Mail ment.

 

Hpasp

Előzmény: donbotond (1875)
MATASZ_BP Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1878

Hali fiúk!

 

ki tud bármit is a Hárosi laktanyáról???

 

üdv:

KZ

Gyöki II Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1877
Előzmény: donbotond (1875)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.21 0 0 1876
Hol találtál Te ott levágni való korlátot?
Előzmény: M62 265 (1860)
donbotond Creative Commons License 2005.10.21 0 0 1875
Köszönöm a gyors választ, de mint az index topikvilágában teljesen laikusnak számító ember természetesen nem találtam meg az ominózus felsorolást.
Ha valaki megtenné hogy elküldi a mailcímemre, lekötelezne,
donbotond@freemail.hu

üdv
Előzmény: Hpasp (1873)
LeX Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1874
Volt Tüzér!
Ez lenne az asuluki lőtér?
-1-
-2-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!