Keresés

Részletes keresés

schlumbergerr Creative Commons License 2012.12.31 0 0 14750

Földalatti boldog újévet kívánok minden bunkerjárónak!

özv. schlumbergerné mariskanéni

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.31 0 0 14749

Boldog ujevet es erös topikot 2013 ra!

zajza Creative Commons License 2012.12.31 0 0 14748

Nagyon jó képek lettek, szép laktanya volt. Amikor utazásaim során ilyeneket látok, mint ez a dombormű, fáj a szívem, hogy nem tudom őket elhozni...Inkább porosodjon valami gyűjtőnek a pincéjében, minthogy a falon rohadjon el.

Előzmény: charlie21 (14742)
D-peti Creative Commons License 2012.12.30 -1 0 14747

Nekem azért fáj a szívem, hogy már elbontották az ezred emlékművét, szívesen megnéztem volna... De így is egy nagyon jó kis bejárás volt, remek társasággal! :-) Ráadásul a laktanya sem volt olyan rossz állapotban mint gondoltam.

 

Itthon utána néztem a dolgoknak és jól sejtettem, hogy Kiskunhalason (a déli laktanyában) is hasonló megoldás volt/van: Elég kicsi a laktanya, tényleg csak pár épület és az ugyanilyen legénységi vagy lakóépület össze van kötve az étkezdével ami egyben moziként (és talán kis átrendezéssel színházként is) működött.

Előzmény: charlie21 (14742)
BM29035 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14746
Előzmény: VoltKatona(Lee) (14741)
charlie21 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14745

Sajnos 2007 es beírások,nem hiszem hogy aktuális :-(

Előzmény: VoltKatona(Lee) (14744)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14744

Van meg itt vmi,  az antennabazisrol:

http://www.softair.hu/viewtopic.php?p=52669

köszönet a paintball osoknak.

hadsz Creative Commons License 2012.12.30 -1 0 14743

Örülök,hogy végül is jól sikerült a túrátok,és nem hiába mentetek! :)

Az a dombormű tényleg meglepően szép állapotban megmaradt,tekintve az épületek állapotát.

Bizony repül a idő,ha mindenhová benéz az ember... 

 

Előzmény: charlie21 (14742)
charlie21 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14742

https://skydrive.live.com/?sc=photos&cid=92d81ba291aec03a#cid=92D81BA291AEC03A&id=92D81BA291AEC03A%2114465&sc=photos

 

A mai termés,Táborfalva Szovjet laktanya .Sweethome és DPeti kollegával sikerült becserkészni ,az érdem Petié,ő hívta fel a figyelmet.

Valahogy eddig nem jutott eszembe.Kicsinek tünt térképen,de vagy 5 órát sétálltunk.Mondjuk tényleg minden ajtón benéztünk:-)

Talán itt láttam az eddigi legérdekessebb színház termet,egybe van építve egy lakó épülettel,és nem külön álló,és itt van a legszebb dombormű is.

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14741

Tegnap megneztem a google earthon, nem semmi!Itt meg eddig nem szerepelt, az biztos.

MTI antennak is lehetnek, bar azok  nincsenek olyan darabszamban, mint a Gödöllőn az M3 mellett a mikrohullamu adotorony mellett levo ket db rudantenna, közötte meg drot.

Előzmény: lucky7208 (14738)
Zsoltii1993 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14740

Üdv. Pár kép Szentkirályszabadjáról

http://www.panoramio.com/user/gzsoltii

Volt tüzér Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14739

Gyanítom, hogy az valami rádióállomás lehetett. Több helyen volt ilyen az országben, például Székesfehérváron, az Úrhidai úton, és nem messze Jászberénytől. Azt is gyanítom, hogy ha nem katonák dolgoztak bent, akkor az valami civil dolog lehetett, például az Antenna Hungária rádióállomása.

 

Előzmény: lucky7208 (14738)
lucky7208 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 14738

Hiteles infót nem tudok!Állítólag a BM-hez tartozott, és valami rádióadó volt. Jó nagy területen. 9 KM kellet gyalogolni ha körbjárta a kerités melett az ember.És persze párszor körbe is kellet, járni, ellenőrizni a keritést és a nyomsávot. Volt egy nagy épület ami külön még el volt kerítve, és ott polgári alaklmazottak dolgoztak. Több antena volt  10 vagy 12 ami kb olyan magas voltmint a mai mobil adó tornyok. Két ilyen torony kb 50, 60, méterre egymástól és egy drótköték háloval voltak összekötve. De volt olyan is  ahol három ilyen torony volt és az volt körbe tekerve drótkötélel. Hatalmassak voltak A területen több helyen mesterséges dombok ,buckák voltak ami alatt nem tudtuk mi volt.

Bizok benne hogy valakinek vanak képei és ujra láthatom!

Előzmény: Volt tüzér (14737)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.12.29 0 0 14737

Sok érdekes dologról hallottam már életemben, de antenna bázisról még nem. Ha kicsit részleteznéd a dolgot...!

 

Előzmény: lucky7208 (14736)
lucky7208 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 14736

Sziasztok! 

Találtam itt egyrégi bejegyzést a Csévharaszti antena bázisról. Valakinek esetleg vannak képei a létesítményről mikor még működött? 

Ugyan is 1991-ben le huztam 2 hónapot ott, mint határőr. Ha vissza gondolok még mindig lenyűgöz az antennák nagysága. Jó lett volna még egyszer meg nézni őket. De hát sajna le bontották őket. 

Volt tüzér Creative Commons License 2012.12.29 0 0 14735

Már megbocsáss, de én használaton kívüli rakétákról szinte egy szót se ejtettem. Mindössze azok kiürült konténereiről írtam, ami ugyebár egy nagyjából 9 méter hosszú, saválló acél cső, amit ugyebár hermetikusan lehetett zárni. Erre annál inkább szükség volt, mert a konzervált rakétákat túlnyomáson volt célszerű tárolni. (ugyanis olyankor nem a vízpára ment befelé, hanem a levegő kifelé. Már ha nem volt rendesen letömítve, a csavarok meghúzva.) És bár fölösleges lett volna, hiszen a büdös életben nem rozsdásodott volna meg, de kívül tábori ződdel, belül meg valami vörös alapozó festékkel volt kifestve. Azt végül is némi szarakodás árán ki lehetett takarítani, és onnan nyugodtan lehetett benne bort tárolni. Mint ahogy meg is tették, akik hozzájutottak. 1978. környékén valami 120 darab ilyen konténert adtak el. A hülyének is megérte.

 

Nos efféle csövekről volna itt szó. Igaz, ezek már egy későbbi változat tároló konténerei, ezeket a szovjet elvtársak már spórolásból nem saválló acélból csinálták.

 

 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (14734)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.29 0 0 14734

Azert regi, hasznalaton kivuli raketakkal anno meg a VSZ idokbe meg lehett volna örjiteni a NATO t ha ezeket a rossz raketakat felallitjak szetszorva, ötletszeruen az orszagban, nemcsak a mar megszokott helyekre, mert felulrol szatelitrol mindegyik jonak tunhet.

Előzmény: Volt tüzér (14729)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.29 0 0 14733

Siman betoltik az olajos bort szerintem,azaz olajmaradvanyos helyrol is borkent, meg volt sok botrany, amikor kiderult a fagyallos bor igaz meseje sajnos, a 90 es evek nagy botranyai köze tartozik(ott).Utana nehezebb volt fagyallot venni nagy tetelben, itt is az szivott, akinek tenyleg kellett, a TSZ be, traktorokba, teherautokba.Azert nem csak a Solt Kiskörös, Soltvadkert  aranyharomszög borvidek volt itt erintve.

Az olajmaffia nem veletlenul van titkositva meg vagy 80 evre, a volt orosz laktanyak is sokat tudnanak errol meselni, ott is szokitettek futoolajat, sokaig orizte az APV ezeket az objektumokat.

Az afat termeszetesn felvettek a gazolaj es bor utanit is az eloallitok, milliardos kart okozva a koltsegvetesnek es annak is aki betankolta ezeket magaba borkent, vagy a gepebe gazolajkent.

Ezek tenyek, ami mögötte van az meg mar politika.

Előzmény: Dolmi mackó (14732)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.12.28 0 0 14732

Múltkor volt egy dokumentum film a tv-ben, az olaj maffia volt a téma, illetve az akkori ügyletekről, meg lett benne említve, hogy az akkori fekete pénzeket több család borászatba mentette át, ott tisztára is lehet mosni, illetve sok eszköz, amit az olajozásnál használtak később a borászatnál is használva lett.

Egy sitten ülő olajmaffiás ember azt mondta, hogy ha jól kimosták a tartályt, akkor nem volt gond, a vámosokat is megkérdezték a tv-sek és ők elmondták, hogy volt olyan eset, amikor a bevizsgáltatott borban találtak olaj származékokat is, ez is bizonyítja, hogy egyes családok most ebben a bizniszben nyomulnak.

Persze a balhét rájuk verni nem tudják, vagy inkább nem szabad.....

 

 

Előzmény: charlie21 (14727)
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 14731

Kedves Mindenki!

 

Várom azok jelentkezését akik anno a Lenti laktanyába szolgáltak. Hamarosan egy látogatást szervezünk oda :-)

A jelentkezőket kérjük, hogy privát üzenetbe keressenek meg engem.

 

Köszönöm

 

Üdv.

 

Goethe.FT Creative Commons License 2012.12.28 0 0 14730

Valaki volt már itt? Honnan a legkönnyebb bejutni? Mi van bent? Esetleg képek, mert a guglin nincs semmi. :-(

Előzmény: VoltKatona(Lee) (14728)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14729

1978-ban kezdték lecserélni az első négy/öt SZA-75M Dvina légvédelmi rakétakomplexumokat SZ-75M2 Volhov komplexumokra. A lecserélt komplexumok egy részét (sajnos a volt debreceni utolsó ötkabinos Dvinát) szétvágták, a többit meg Nyírtelek betárolta, mint hadműveleti tartalékot. (Az igazi cél az volt, hogy ezekből csináltak később álcakomplexumot!)
Azoknak az osztályoknak a rakétáit is megsemmisítették természetesen! Ám az első eresztés rakéta konténere (te is láttál olyat Zsámbékon) még saválló acélból volt, és hermetikusan zárható volt. Nos azokat eladták. A többségét Tokaj-hegyaljai szőllősgazdák vették meg.

A parasztnak meg ugyebár van esze, hamar rájött, hogy felállítva kisebb helyet foglal. Hamarosan jött a hír a Népszabiban: "A Tokaj-Hegyalján... Hadászati... Interkontinentális rakétákat telepítettek!"

 

Előzmény: charlie21 (14727)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14728

A bal oldali kep az M5 autopalya mellett Inarcstol nem messzi van, a jobb oldalo kepen a az 1 es jel vmi volt objektum, melette a 2 es is lehet vmi, egyebkent Ocsa mellett vannak.

charlie21 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14727

igen végig olvastam!Ezekre gondoltam hogy érdekes!

Mondjuk érdekes lehet az a bor,nem tudom meginnám e.Biztos jó évjárat volt hogy ennyi volt belőle :-))

Nem értek hozzá de hogy lehet ezekben bármit tárolni,gondolom elötte azért üza volt benne,hogy ne adja át az izét?

A bor elég kényes szerintem az ilyenre.

Eggyik évben benzin,a másikban hárslevelű,aztán csuka :-))

 

Előzmény: Dolmi mackó (14726)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14726

"Kiváncsi lennék hogy került magán kézbe........"

 

Szerintem mindenkinek meg van a tippje :-), de legalább egyben van a telep és hasznosítható, akár az eredti funkciójában is, bár a honlapon érdekes infókat is olvasni, pl.:

 

"egy korábbi projekt kapcsán kidolgozásra került az ingatlan  átalakítása "halneveldének", ahol a halikrából bébi hal "készül". A terv szerint valamennyi tartály funkcióban marad, csak halkiemelővel kell ellátni őket."

 

"Megfelelő átalakítással élelmiszerek raktározása is megoldható. Például egy évtizede néhány tartályban bort tároltunk."

 

 

 

Előzmény: charlie21 (14725)
charlie21 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14725

Pár hónapja volt itt szó a honvédséghez kapcsolodó Tartalék Gazdálkodási Vállalatról,ott írtak Egyek ről.

Akkor ez lesz az.Tulajdon képpen stratégiai raktározást végeztek háború esetére.Végül is katonai.

Ahogy nézem magán tulajdon,nézzétek meg a hon lapjukat,nagyon érdekes!!!

Kiváncsi lennék hogy került magán kézbe........

Előzmény: Dolmi mackó (14724)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.12.26 0 0 14724

Nem tudom, hogy katonai tároló volt-e:

 

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.26 0 0 14723

Kellemes karacsonyt kivanok Minden Forumtarsnak!

Ket ünnep között jövök az uj termessel....

zajza Creative Commons License 2012.12.26 0 0 14722

Kellemes ünnepeket!

az ócskás Creative Commons License 2012.12.25 0 0 14721

Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves topiktársnak!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!