Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13637

off

vameg

on

 

Előzmény: Törölt nick (13636)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13633

Kérlek a kuruc infót mellőzd erről az oldalról!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: gauls (13618)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13631

Szinte minden raktárhoz tartozott betonozott, úttal ellátott rakodó rámpa, mindent visszavett a természet, hálistennek.

 

Előzmény: Törölt nick (13628)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13627

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13625

teljesen törvényesen, engedéllyel voltunk bent, nem részletezném.

 

Előzmény: Törölt nick (13621)
gauls Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13618

Harckocsiaknákat loptak az oláhcigányok Baján Tegnapelőtt (július 24-én) este rendőrjárőrök állítottak meg román cigányokat Baján a Korsós utcában, akik utánfutón 66 darab harckocsiaknát szállítottak. Az idióta tolvajok azt sem tudták, hogy mit loptak a volt laktanya területéről, "azt hitték, valami kerekek" - tájékoztatta a Kuruc.infót Jaszenovics Istvánné, a Jobbik önkormányzati képviselője, aki jelen volt este 10 órakor a veszély felmérésénél.
Ez az interneten terjedő kép szinte biztosan a szóban forgó esetről készült
(forrás: femkeresok.europefreeforum.com) A tűzszerészek egyesével vizsgálták át az aknákat. Mint kiderült, csak gyakorló aknák voltak, ettől függetlenül potenciálisan veszélyeztették a lakosokat. A városba települt román cigányokkal egyre több a baj, a tanyákat fosztogatják, szétbontják, kábelt égetnek, szennyezik a környezetet a kibelezett hűtőszekrények folyadékával, gázaival, szétvert tévék darabjaival stb. - ismertette a helyzetet Jaszenovics Istvánné. Még szerencse, hogy rend van... (Kuruc.info) Frissítés: Olvasónk "élményei":
Kedves Kurucok! Az említett oláhcigányok esete a (gyakorló) harckocsiaknákkal épp az ablakomtól 15 méterre történt. Egy-két dolog meglepett az esettel kapcsolatban. Először is, már vagy fél órája bohóckodtak a rendőrök, mire én magam mentem ki megkérdezni, mi is történt az utcában. Ekkor a fiatal suhanc (merthogy mind az volt, akit kiküldtek) rendőr higgadtan közölte velem, hogy semmi gond, csak (?!) egy utánfutónyi taposóaknát (ekkor még nem tudták, hogy harckocsi-aknák) szállító férfit kaptak el, és úgyis szólnak majd, ha ki kell üríteni a környéket, ne aggódjak. Gondoltam, rendben, ők tudják, szépen besétáltam a házamba. Azért néha-néha kinéztem az ablakomon, mi is történik odakint, bár tudtam, hogy ez nem volt bölcs dolog, de kíváncsi voltam. Sötétedés után még mindig “dolgoztak” odakint a rend héber őrei, ekkor már tűzszerészek és tűzoltók társaságában, elég sokan. Észrevettem valamit, pontosabban valamiket a sötétben járkáló rendőrökön. Kis piros világító pöttyöket... Cigaretta lógott az agyoniskolázottak szájából!! Hogy lehet ilyen hülye valaki? Ráadásul egyszerre ennyi? Oké, tudom, hogy rendőrök, de ehhez már tényleg fogyatékosnak kell lenni. Egy rakás harckocsi-aknától néhány méterre cigizni? Erre már tényleg nehéz bármit is mondani. Pedig nem sokszor volt gondom a bajai rendőrökkel, egyáltalán nem tartoznak a kötekedő, ostoba fajta közé (országos viszonylatban), de ez tényleg kiverte a biztosítékot. Szolgálunk és védünk... Gratulálok! Üdvözlettel: Skorzeny 2. frissítés: Újabb aknákat találtak Egy keddi közúti ellenőrzésen talált szállítmány után újabb tizenöt harckocsi-elhárító aknára bukkant egy járókelő Baja külterületén – közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken. Mihályné Bornemisza Eleonóra tájékoztatása szerint egy helybeli nő csütörtökön értesítette a Bajai Rendőrkapitányságot arról, hogy kutyasétáltatás közben a város külterületén, a korábbi esetről szóló televíziós tudósításokban látottakhoz hasonló szerkezeteket talált. Az 55-ös számú úttól nagyjából egy kilométerre a lakatlan, gazos területen szétszórva heverő fémtárgyakat már az előző napokban is látta, ám azoknak a sajtóhírek megjelenése előtt nem tulajdonított jelentőséget - mondta a bejelentő. A nő által felfedezett tizenöt szerkezet feltehetőleg ugyanabból a forrásból származik, amelyből egy keddi rutinellenőrzés során 66 darab, robbanószert nem tartalmazó taposóaknát már lefoglaltak. Az újabb szerkezeteket a rendőrség körbekerítette, azok elszállításáról és megsemmisítéséről a HM tűzszerész szolgálat gondoskodik – tette hozzá az alezredes. Baja belterületén kedden intették le a járőrök azt a személyautót, amelynek utánfutójából 66 harckocsi-elhárító akna került elő. Az autóban ülő öt embert - egy bajai, egy bátyai, valamint három román férfit - előállították. A kihallgatásuk során azt állították, hogy fémhulladék gyűjtése közben, a város külterületén, egy árokparton találták a gyakorlóaknákat, amelyeket hulladékként akartak értékesíteni. Az ügyben robbanóanyaggal és robbantószerrel visszaélés bűntett megalapozott gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen indult eljárás. (MTI) 3. frissítés: Egy másik olvasónk kisétált a helyszínre egy fényképezőgéppel:



További részletek: http://kuruc.info/r/2/99217/#ixzz22DOmFiZq

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13617

Ja, és első!! Még az egyéb nemzetiségűek sem voltak.Egyes részek fesz. alatt, működőképes, de kikapcsolt több kW-os szünetmentes, stb.Ép tetők, ablakok, ajtók.(kivéve, amelyekhez nem volt kulcsuk, ott berúgás, zár a földöm. nem mi!! :))

Előzmény: Törölt nick (13616)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13616

Sziasztok! MN 6220, Bakonysárkány háromnegyede megvolt, közeljövőben tervezünk egy hosszabb bejárást.4 óra, cc 6-7 km gyaloglásra, 32 raktárra, kevés volt.Fényképeket Mariskanéni tesz fel, nekem fizikailag elszállt a vinyóm.Remélem csak az...

Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13614

1976-ban és 1977.ben voltam ott. Marha régen volt.

 

Előzmény: Törölt nick (13613)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13612

A területet airsoftosok bérlik, mi velük találkoztunk, de nem ők hanem a terület gondnoka kísért be, szabadon mozoghattunk szerencsére. A neten könnyű rátalálni az airsoftosok oldalára.

Előzmény: Dolmi mackó (13610)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13611

Szeretem ezt a topikot, viszont sokszor elfog a rossz hangulat ha az ilyen képeket nézem :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (13608)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13610

Ma épp Gyömrő mellett jöttem el, kinek a gondozásában a terület, engedélyt kell kérni a bejáráshoz?

Előzmény: Bandi.S34 (13599)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13609

Annyit a képekről, hogy közvetlen a laktanya melletti területről készültek, úgy mint :gyengélkedő, orvosi rendelő, tiszti lakások, nőtlen szálló, elkülönítő, etc.

Előzmény: Törölt nick (13608)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13608

Sziasztok! 

MN 6220,ma még csak a külső terület, holnap bejárás, fotózás.(rövid gatyában voltam, szandállal...)Szerintem itt még tőlünk a madár sem járt.

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13606

Tessék, itt vannak az általam készített fényképek:

 

https://skydrive.live.com/?ppud=4#cid=51ACD7B5F282567E&id=51ACD7B5F282567E!309

 

Jah és találtunk régi dokumentumokat is, valamelyiken nevek is voltak 83-ból, remélem Bandi.S34 hamarosan felrakja azokat is. :)

Előzmény: Volt tüzér (13605)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13605

Amint látom, az SZNR fedezéket, harcálláspontot, 40 személyes óvóhelyet láttátok. Mit láttatok még? Szakaszfedezékek, készenléti épület, megvannak még?

Előzmény: Bandi.S34 (13604)
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13604

 

Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13603

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13602
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13601
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13600

Képek:

Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13599

Tegnap voltunk Gyömrőn:

104/5 légvédelmi rakéta osztály MN3265

 

 

 

 

 

 

Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.27 0 0 13598

Azt egyébként tudják az olvtársak, hogy az érdi harcálláspont helyén a megépítés előtt két - egymással párhuzamos - egymástól független gyalogsági lőtér működött? A nyugati fele szovjet, a keleti fele magyar kezelésben volt.

 

Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.27 0 0 13597

Zavarta a 900 Mhz-es mobiltelefonokat.

Amit fejlesztésnek gondolnak, - az 1800 MHz-es szabvány - Azt meg majd a P-37-esek fogják zavarni. Legalább lesz indok arra, hogy kivonják rendszerből.

Előzmény: Ridley4Lev (13594)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.07.27 0 0 13596

Az első képet a bázison fényképezted le, mert a bázistól keletre volt egy külön elkerített épület, ( pár métert kellett erszkedni lefel egy völgybe) azthiszem két föld alatti víztartállyal, gondolom valami kazán ház lehetett anno, azt fosztották ki elsőként, jó sok fém lehetett benne :-(

 

Egyébként a bázis hosszanti tengelyétől keletre végig egy lővész árok fut végig, ami még kilómterekre folytatódik, még az autópályán túl is, ott a Fundoklia völgy van, állítólag ez egy második vh.-s árok.

 

A bázistől északra pedig az erdőben van két kisebb mészkő bánya (ásott barlangok is), az egyikben anno gyerekként iszonyat sok lőszert találtunk, mind tömbökké volt olvadva, lehet hogy a háborúban kiégett egy lőszerraktár, vagy ilyesmi és úgy olvadtak össze.

Az erdőben is elég sok krátert lehet találni, gyermekként sokat jártam arra, elég sok tűzérségi lövedéket is találtunk, szerencsére mind el volt működve, emlékeim szerint legalább 1 centi vastag volt a fal vastagságuk.

 

A bázis mellett a lőtér fele a kézigránát dobó volt, 2-3 kiosztó épülettel, azokat még a katonák robbantották fel poénból, a sorkatonaság vége fele még néha vittek ki a lőtérre katonákat, de nem sokat, inkább csak szopoda volt nekik ásatták őket elég sokat, az utolsó árkok még ma is ott vannak kiásva.

Ha nagy hó esett le télen, akkor mindig kinéztem a lőtérre, mert majd mindig hagytak kinnt dolgokat, balta, ásó, marmonkanna tele üzemanyaggal, persze ezt több év alatt szedtem össze, egyszer találtam egy rakás ellátmányt, konzerveket és egy vagy 7-8 tubus cipőkrémet :-D

 

Egyébként a lőtér kontroll tornya ma is meg van, a lőtérnél van 2-3 hosszabb raktár szerű épület (a torony tetjét is oda vitték be), azok azért úszták meg a kifosztást és rombolást, mert le lettek kerítve a lőtértől, ha jól emlékszem a lőtérnél az egyikházban egy katona lakott, szerintem ő mentette meg ami menthető.

Előzmény: Bandi.S34 (13580)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.07.27 0 0 13595

Azt nem tudom, de az biztos, hogy a déli részen, a lakott területi oldalon a kerítéshez közel egy antenna volt, mellette volt valami doboz, talán valami pici konténer a berendezéseknek, azon a részen utoljára akkorjártam, miután bezárt a bezázis, de utána még pár évig meg volt az entenna, mert amikor arra mentem láttam, hogy még áll és külön el is volt kerítve, azon az oldalon nagyon sok helyen megbontották a cigányok a kerítést.

 

A lőtérrel szemben volt egy putri, ma is áll a romos épület, abban cigányok laktak, ez és egy másik család lopta szét a környéket (pl. a lőteret), a másik roma család a bázis bejáratához vezető út másik végénél lakott, ahol az találkozik az autópályától jövő úttal.

 

Anno minket is rendszeressen zaklattak, hogy kéz alatt bármilyen fémat átvesznek a honvédségtől...

Előzmény: Bandi.S34 (13591)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.23 0 0 13594

Érdekes a Kabinát milyen széles körben használták, mennyire dícsérik még most is, és ma már nincsen használatban.

Előzmény: Volt tüzér (13590)
zénó75 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 13593
na hallod én lenyomtam öt évet érden,de te sokkal többet tudsz érdről mint én, :) azért ez nem semmi. . . .
Előzmény: Volt tüzér (13590)
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 13592

 

Minden információnak örülünk. Sőt ha esetleg egyszer megoldható egy közös tárlatvezetést is szervezhetnénk. Jó lenne bejárni úgy ezeket a helyekt, hogy valaki elmondja mi hol volt stb.

Előzmény: Volt tüzér (13590)
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 13591

 

Király... akkor lehet, hogy valami civil dolgot néztünk katonainak??

Előzmény: Dolmi mackó (13589)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!