Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13145

Ami kint volt laktanya majdnem az út mellett abból semmi nincs.Betelepítették fával.

Bontásnál rengeteg téglát tudtunk elhozni szinte ingyen. Ablakokkal nem törödtek bontásnál. Azt amikor megállt a bontás akkor szétloptak mindent. Csempéket amik pakokkba voltak tönkretették eltörték motorokkal átmentek rajtuk. Ha járok arra csinálok pár fotót persze ha be engednek és a vadőr sráccal megyek 

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13143)
zajza Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13144

http://www.szellemvarosok.hu/
Folyamatosan újul és bővül az oldal!

nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13143

Sajnálom, mert éppen azon gondolkodtam, hogy el kellene menni a nyáron egyszer, megnézni.

A romokat meg jobb ha nem látom! Én még a nyüzsgés, az építés idején voltam ott és tényleg jól éreztem magam. (persze 40 évvel fiatalabban!)

 

Amit a guglin látni Kincsestáborról, arra én rá se ismerek. Sokkal több épületre emlékszem, nem erre a három valamire. Bár lehet, hogy már nem is jó helyen kerestem?

 

Előzmény: Törölt nick (13142)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13142

Lebontottak sajnos szinte mindent.

Gyakran tekergek arra bringával meg van sok termőföldünk ott a környéken. 

Sőt sorompót is raktak ki. Meg minden vadex es terület már. A területi vezetőt jól ismerem vele szoktam menni néha amikor etetni megyünk a vadakat akkor a volt  laktanya területén megyünk. 

Előzmény: nyugdíjas obsitos (13136)
radar-nyh Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13141

A tököm is tele van már ezzel a hülye szerverrel.

Kb. másfélórát szenvedtem egy részletes válasszal, de elnyelte a rohadék.

Én Nyíregyházi vagyok, küdj egy telefonszámot a címemre, és felhívlak.

Mégegyszer nem kísérlem meg leírni!

 

-d-

Előzmény: nagypolc (13137)
Hpasp Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13140

54.rt.dd, 6.rt.zlj, 17. rt szd, Mezőcsát

105/5 lgv rak oszt, Szakáld

 

Előzmény: Ridley4Lev (13139)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13139

54/18. Rádiótechnikai Század, Ófehértó
54/19. Rádiótechnikai Század, Berettyóújfalu

 

Ezeknek a helye nem ismert ott Nyíregyháza és Debrecen környékén. 

 

Plusz Tedej, a BARS 502. 

Előzmény: nagypolc (13137)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13138

Milyen érdekes dolgot szeretnél hallani? :)

Előzmény: nagypolc (13137)
nagypolc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13137

Nemtudnátok érdekes dolgot mondani Nyiregyházán és környékén?

 

nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13136

A Kincsestábori  kérdésed adta az ihletet, hogy regisztráljak és pár sort írjak az akkori dolgokról.

1970-72-ig voltam sorkatona egy tüzér ezrednél. Ott a törzsütegben voltam, amíg Várpalotára nem vezényeltek azzal, hogy barakkokat kell építeni. Azt hittem, hogy Várpalotán.

A géppisztolyt, a sisakot és gázálarcot leadtam. Másnap reggel egy Robur egy vasággyal, ágyneművel és a kimenő ruhámmal elvitt Várpalotára. A kimenőm kivételével a többire nem volt szükség, így a Robur ezeket visszavitte.

Kreisinger őrnagynál jelentkeztem, aki kivitt az Iszkaszentgyörgy-Kincsesbánya mellett a hegyoldalban épülő katonai területre. Az nem mondom, hogy laktanyába, hiszen akkor az még egy kezdetleges, bekerítetlen, sáros építési terület volt.

A táborépítés műszaki irányításában vettem részt. Ezenkívül a KISZ is küldött építésvezetőket, legalábbis ez hírlett. Nagy gyakorlattal rendelkező szakemberek, tartalékos tiszt mérnökök voltak! Természetese tiszti katonaruában.

Piros „Ép.Vez” (Építésvezető) feliratú karszalagot hordtunk megkülönböztetésül.

Ekkor építettük a legénységi barakkokat, a barakksorok végében a tégla WC –ket, a legénységi étkezdét, sőt a szabadtéri színházat és nézőteret, ami jópár ősfa kivágásába és szarvasbogár „elüldözésébe” került.

Közben hallgattuk Zalatnay Cini „Tölcsért csinálok a kezemből”-t, akkor az volt a menő sláger. Szegénynek állítólag ettől be is vérzett a torka.

Mivel vezényelve voltam, ezt időről-időre meg kellett újítani. A parancsot rendszeresen Bohunka vezérőrnagy írta alá, ezért az ütegemnek a parancskihirdetéskor havonta vigyázzba kellett vágni magát. Persze, nem az én nevem elhangzása miatt…!

Visszatérve a táborra, nagyon szép időszaknak tartom, így utólag. Kreisinger őrnagy, a táborparancsnok, ha lehet úgy mondani, egy „ aranyember” volt. Mai napig nagy tiszteletet érzek iránta! Tudott persze szigorú lenni, meg kiabálni is. Emlékszem, egyszer az egyik (kocka) WC épület falazásakor valamiért nagyon kiakadt az ott dolgozó katonákra. Kiabált és közben a tányérsapkáját a földhöz vágta. Az abban lévő merevítő acélkarika miatt a sapka visszapattant én meg utána vetettem magam, hogy elkapjam. Mivel eközben az őrnagy mögött álltam, ő ezt nem láthatta, de a szembenálló katonák igen. Ettől persze elkezdtek „röhögni” amit „Krejzi papa” nem értett és még jobban szidta őket, hogy ne röhögjenek, amikor ő komoly dolgokról beszél. Képzelhetitek a szitut!

A „munkásállomány” akkoriban a különböző alakulatoktól lett odavezényelve. Emlékszem pl. kiskunhalasi katonákra, de máshonnan is voltak ott dolgozni katonák. A kiskatonák az otthoni tisztjeikkel együtt kerültek vezénylésre.

Ahogy bejött a tél, az építkezés szünetelt, csak az őrség maradt a táborban. Én pedig télen Várpalotán a Zichy kastélyban, ami akkor a városparancsnokság volt, az anyagelszámolással foglalkoztam. Aztán, ahogy megjavult az idő, folytattuk a munkát. A befejezéskor már nem voltam ott, mivel 1972-ben leszereltem és nem tudom, hogy utána még mi történt. Azóta sem jártam arra.

 

Előzmény: KT1 (12838)
Coop Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13135

Pár éve Én is kaptam fejmosást, azóta mosolyogva gondolok rá :))) egyből gondoltam ki van az új nick mögött...jó ez a név :)))

Előzmény: Törölt nick (13133)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13134

Áhá, így akkor már mindent értek :)

Előzmény: Törölt nick (13133)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13132

Szerinted be kell repülni orosz légtérbe azért, hogy néhány szaros lokátor paramétereit megállapíthassák? Szerinted mire vannak a műholdak? A felderítő repülőgépek ideje már lejárt. A különböző UAV felderítő gépek sem a frekvenciák után szaglásznak.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13131)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13131

Ez csak szerintem mind idegesitese az oroszoknak.Lettorszg, Esztorszag, litvania korabban Szovjetúniohoz tartozott, utana kivaltak.Hogy abban a legterben nincs legierő, lehet tudatos valasztas is, sporolas az uj orszagok szamara.Van azonban itt egy masik dolog is, megpedig az, hogy a Nato felbukkanasaval az oroszoknak szinte folyamatos radar keszelnletet tovabba keszültseget kell adniuk, nem tudhatjak elvegre ők sem van e a Gripenen eppen felderito kontener, ha esetleg berepül az orosz legterbe, viszont ha mennek a radarok a tuloldalon ertekes infokat lehet megtudni, milyen radar, hol, mekkora frekvenciaval üzemel stb.E n a magyar legierő heyleben nem mennek oda, ennyi.

Előzmény: AmbulanceZoli (13129)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13130

Hónapokkal ezelött felvetődött a Boldog melletti rt. körbejárása, valaki fel is vetette, hogy utána jár a dolognak, el telt sok idő, tudja valaki, hogy miért nem jött össze? Kerestem emailben az urat de nem válaszolt. 

AmbulanceZoli Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13129

Tehát ha jól értelmezem, akkor a magyar adóforintokból vásárolt(lízingelt, mittudoménmithogyancsinált....) gépeket fordítjuk szembe adott esetben az orosz légierő csúcstechnikával felszerelt gépeivel(mert abban azért ne kételkedjen senki, hogy az orosz légierő ma a világ élvonalában az első vagy második, csak nézőpont kérdése....)! Szegény pilótáink az alig pár repült órájukkal és a "xar" tripperjeikkel oldják meg ha tudják alapon......! Mi ebből a Magyar Légierő haszna? A repült órákat ha jól értelmezem nagyrészt mi fizetjük! Vannak éles helyzetek amelyek anyagi, ne adj Isten emberi áldozatokkal járnak! Nem értem!! Kérem valaki oktasson, tanítson engem!!!!! 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (13127)
BLacza Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13128

Nagyon tetszik! Köszönöm!

Üdv: BLacza

Előzmény: zajza (13123)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13127

http://index.hu/kulfold/2012/05/22/vegre_bevetik_a_magyar_gripeneket/

Forras:index.hu

Csak nehogy igaz legyen, hogy a NATO vegcel Oroszorszag...

Akkor mehetnek megint a magyar katonak golyofogonak...

zajza Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13126

Ez igen!
Elő bizonyítéka annak, hogy egy fórumban téma nélkül is el lehet beszélgetni! :)

PepeXVI Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13125

Maradjunk annyiban, hogy Volt Tüzérnek igaza van. De mindenki hibázhat, én is, Ti is.

Vannak itt a fórumon nálam sokkal rosszabb helyesírók is, én legalább a központozásra és az írásjelekre figyelek általában. Amikor másnál én is ordító hibát veszek észre, nem szoktam szóvá tenni, mert úgy gondolom, mindenki saját magáról állít ki bizonyítványt azzal, ahogy ír, nyilatkozik, megnyilvánul. Különben is, mit vártok tőlem, amikor volt első emberünk ilyen jó példát mutat... :)

Szerintem a helyesírásom emeli a magyar átlagot, ettől még nem biztos, hogy tökéletes. Sajnos a mai kölkök keveset olvasnak (én is), pedig az a legjobb módja a helyesírás elsajátításának. Most pedig a mondókám lényege:

 

Nem szóltam volna egy büdös szót se, talán még el is szégyelltem volna magam, ha T. mariskanéni33 (akit egyébként még sosem láttam ebben a topikban) csak az első kommentjét küldi el. Mondjuk a "Pihenj, folytasd tovább!" nem tetszett, de túlleszek rajta.

 

Viszont a blogbejegyzés a jelen két szó különböző jelentéséről azért szerintem elég pökhendiség, aztán meg jópofizik, hogy ne rá haragugyozzak. Szóval neki ez megért 3 posztot.

 

Nekem viszont innentől kezdve ez a téma nem ér meg több bejegyzést, legközelebb már úgyis tudni fogom hogy kell írni. És elfogadtam még ezt a nem igazán "úri" kritikát is.

 


 

Előzmény: Volt tüzér (13122)
lovasutas Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13124

Már úgyis rég volt eligazítás!

:)

(Minden szavával egyetértek!)

Előzmény: Volt tüzér (13122)
zajza Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13123


Az új videó :)

Volt tüzér Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13122

Az hogy itt fórumozunk ész nélkül, az nem jogosít fel sem engem, sem senki mást arra, hogy hazánk szép nyelvét a szar helyesírásával megcsúfolja. Nekem is feláll a szőr a hátamon, ha valamelyik fórumtárs veszi magának a bátorságot, és nem alkalmazza anyanyelvének helyesírási szabályait. Akkor is, ha ez manapság nem divat.
Jó, ha tudjátok, engem az újabban megszokott, trendi dolgok nem szoktak felvillanyozni. Ha itt, vagy akárhol elkezdek írni, mindig a hajdani pedagógus anyám jut eszembe, aki engem elsőben is tanított. Leverte volna a derekamat, ha meg mertem volna engedni magamnak, hogy így írjak. Tiszteljétek már meg az anyanyelvünket azzal, hogy betartjátok a szabályait. És itt most az egy igen szar kifogás, hogy ez a tpoic nem a magyar nyelvről szól.

PepeXVI Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13121

Kedves mariskanéni33!

Amellett, hogy egyébként igazad van, és én is megjegyeztem egy életre, hogy a budi meg a konyha az helyiség, nem pedig helység, látom, komoly szexuális örömöt okozott neked a hibám felfedezése...

 

Egyébként meg nem vagy se a főnököm, se a felettesem, úgyhogy az ilyen "Pihenj, folytasd tovább!"-okat kérlek hanyagoljuk!

 

Én legalább teszek szóközt két mondat közé, stb.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (13114)
farkzoli Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13120

Szevasztok!
Keresek valakit, aki Baján a vaskúti úti laktanyában szolgált (lehetőleg tisztet) és aki tövirül hegyire ismerte a laktanya épületeit, föld felett és alatt. Lehetőleg minél régebbről, 60-70-es évek. Van egy homályos dolog amiről  kérdezősködnék.

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13119

Tegnap késő este volt a TV-ben sajna én is félidőben kapcsoltam oda. 

 

http://port.hu/fedoszama:_mn-1480/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=18396992&i_topic_id=1

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13118

Megvan, a 160. oldalon volt az Andezit Müvekröl szo.

Sokmindent irnak, de azt hogy a hegyseg tulodalra tettek veszkijararot az durva, melyik oldalara a Matranak?Szerintem a heyg tulso oldala akart lenni.A  Matra vulkani hegyseg, alig van benne termeszetes barlang, mindent furni kell, vagy robbantani, annyira kemeny ko az anyaga. 

Előzmény: AmbulanceZoli (13050)
charlie21 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13112

Utána nézek,de az biztos hogy Vác környékén volt Üza tároló,mégpedig szovjet.

Amit leírtál az tipikusan valami földcserés,vagy talajmentesítést feltételező helyra utal.

A MOL több volt orosz üza bázist vett át annó.Ilyen csövekből vették a mintákat és mérték a szennyezést.

Este megnézem én is a térképet.

Előzmény: PepeXVI (13111)
PepeXVI Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13111

Kedves Olvtársak!

A hétvégén Vác környékére vitt az út, és találtunk 2 érdekes ojektumot. Szeretném a segítségeteket kérni, mi lehetett, mire szolgálhatott!

 

Az első képen lévő objektum a 2-es út mentén, Václigetnél található. Kihalt, de még nincs nagyon lelakva. Voltak őrtornyok, és földpúp, gondolom alatta lévő dolgokkal.

 

 

A második objektum a Csörög-Vác út mentén, Zsellérdűlőnél található. Ide bementünk, nagyon érdekes dolgokat láttunk. A ház üres volt, benne zuhanyzó, wc, több helység, köztük egy pénztár is, rendesen ablakkal elválasztva. A házikóban volt egy rakat földminta kis üvegekben, gondosan lezárva. 2006-os mintavételi idő volt a legtöbbön. A területen mindenhol 60-as átmérőjű PVC csövek voltak lefúrva a földbe, mindegyik megszámozva. Gondolom azokból vették a földmintákat. Bent a házban találtunk egy papírt, amin valami MOL-os fejléc volt, tehát valószinű, hogy a MOL-é volt a terület. Iparvágány vezet be, amin egy régi vasúti mérleg maradványait is megtaláltuk, és egy fedetlen rakodórámpát is. Néhány tehervagonról származó plomba is előkerült, jellemzően CD és ZSR társaságok bárcái. A területet mindenhol szögesdrót keríti körbe, a mérleg melletti egykori bejáratot lezárták, most máshol lehet bemenni a területre. Több helyen találtunk kör alakú beton építményt a földön, rajta akna. Belenézve egy álló formátumú beton/téglából kirakott hengeres tartály volt. Öntöttvas tartálynak nem volt nyoma.

Mi lehetett ez, ahol kell kassza, MOL érdekeltség lehetett, iparvágány, földalatti tartályok, talajminta fúrások nyomai? Ja és betonút odabent. Valakinek valami ötlet? Üzemanyag tárolóra gondoltunk, de ahhoz nem elég nagyok a hengeres tartályok, nincsenek megfelelően szigetelve, és hol van a többi kiszolgálóhelység? Szivattyúház, stb...

nagypolc Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13110

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!