Keresés

Részletes keresés

csörömp Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11992

Igen,ez az!

A lőtér is valószínű, hogy passzol.

Csak nem fehértói vagy? Én középiskolás koromig Baktán laktam.

Üdv: csörömp

Előzmény: SubBass1488 (11991)
SubBass1488 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11991

Előzmény: SubBass1488 (11990)
SubBass1488 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11990

Köszönöm az infókat. Már értem miért nem akadtam rá, vagyis a leírásod alapján néztem én is, viszont ellenkezett azokkal az információkkal amit a lőtérről kaptam. A lőtér a Nyírgyulaj felé vezető út (ha Ófehértó felől megyünk) bal oldalán található valahol az úttól 1km-re kb. Egyébként egy nem hivatalos kis lőtér is üzemelt Kántorjánosi határában. Én a laktanyát meg mindent Ligettanya közelében keresetem, oda tudok egy odavezető erdei utat is és onnan szerettem volna megközelíteni a helyet, de így mostmár új útvonalat kell keresni (gyalogtúrát tervezek(ünk) ) Emlékeim szerint 2001-ben zárt be véglegesen az egész. Kiskoromban sokszor hallgattam mikor gyakorlatoztak, volt olyan h éjszaka és nappal is. Egyébként kötődik egy tragédia az Ófehértó-Ligettanya lőtérhez is, de Kántorjánosi határában lévő lőtérhez is. Emlékszem mikor jöttek gyakorlatozni akkor le voltak zárva az utak, nem lehetett eljárni sok helyen, szüleim msélték hogy a TSZ idejében a munka is be volt szüntetve arrafelé. A fehértói lőtér egy részét tudomásom szerint felszántották, vagyis erről az épülő autópálya kapcsán értesültem.
U.i: bekarikáztam a képen két helyet, ezekre céloztál igaz? 

Előzmény: csörömp (11989)
csörömp Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11989

Sajnos nem tudok rajzolni a légifényképen, de meg fogod találni a volt laktanyát. A Googl. maps-on a Ligettanya, vasuti megállótól észak-északkelet irányban található a bázis. Jól láthatóak az épületek, az utak, az iparvágányt már felszedték. Észak-északnyugatra láthatóak a tiszti lakótelep épületei. A lőteret sajnos nem találtam meg, talán az Ófehértó-Nyírgyulaj vagy Ófehértó-Máriapócs úttól keletre kell keresni. Ha arra valósi vagy, próbálj Fehértón érdeklődni, szerintem a határőrök még használták egy darabig.

Sok sikert: csörömp

Előzmény: SubBass1488 (11983)
kalati Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11988
Előzmény: Törölt nick (11986)
Supi1984 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11987

Biztos jó fényképet raktál fel????
Mert ez az alagútacska a Zalka laktanya mögött van, az eger felé vezető úton!

Nem a másik alagútnál kell felmenni????
Az közvetlenül a Lillafüred tábla előtt van, ahogy felérünk a városból! 

Előzmény: safranek50 (11985)
safranek50 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11985

"A szellözö volt a veszkijarat?

Már többször írtam, mondtam:NEM volt vészkijárat ott. Volt másut, de nem a hegy tetején.Az a kábelerősitő háza volt.

Gyalog felmentem a Dolka tetore, van egy ut ami visz fel a muutrol, eleg sokaig tartott felmenni, gondolom regen uazzal gyorsabban felertek,

A vételezőkocsi, az üzemanyagos, a vizes járt azon, meg a civilszoli. Télviz idején néha csak a Kraz, vagy a Csepzon bírt felmenni.Volt ugy, hogy a civiles váltásnak meg kellet várnia az országuton a KRAZT és a hölgyek :) a platón döcögtek ,mert mással nem jutottak volna fel.(de olyan is előfordult, hogy ők ráhúztak, de mi... jöttünk mentünk, mint a távirat. :)

eleg magasan van, ott is biztos vmi antenna rendszer, tartokoteleket , drotokat en is talaltam.

Na az volt amire azt írtad, hogy "csak" az Orfeuszra volt.

Borovnyak teton ugyanolyan adohaz volt?

Igen, (Tán a Medve 2, de rég volt, már nem pontosan emléxem :( )

Mi (a sorváltás) a fekete jel mentén másztunk minden nap fel, s le :)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11982)
SubBass1488 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11983

Arra szeretnélek kérni, hgoy egy műholdas térképen berajzolnád a körvonalait a laktanyának és a lőtérnek? Környékbeli vagyok és meglátogatnám a helyet, ha sikerül eljutnom és van ott még valami hozok képeket. Ha nem lesz nagy hó meg a vadászok is elhúznak elmennék arra szívesen.

Előzmény: csörömp (11654)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11982

A szellözö volt a veszkijarat?

Gyalog felmentem a Dolka tetore, van egy ut ami visz fel a muutrol, eleg sokaig tartott felmenni, gondolom regen uazzal gyorsabban felertek, eleg magasan van, ott is biztos vmi antenna rendszer, tartokoteleket , drotokat en is talaltam.

Borovnyak teton ugyanolyan adohaz volt?

Előzmény: Törölt nick (11975)
safranek50 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11981

"35 év távlatából visszaemlékezve a Dolka tetőnek 2 feladata volt.

41 év távlatából:abszolute nem

1, A Szikla szellőzőjének, vészkijáratának őrzése.

UL.

2, Itt volt a Zalka laktanya disznótelepe.

Igaz

Itt híztak a cocák, akikből időnként egész jókat lakmározott a sorkatonaság is.

Nagyritkán, jómagam az ott töltött 1 év alatta 4 disznóvágásról tudok, de 1x sem ettük meg. Valahogy elpárolgottt

Mindössze ennyi volt a Dolka.

Meg annyi, hogy 24/1 raj vevőtávirász + 8 civil hölgy gt.diktor, + 1 HT thts, VP, + 2 relés hosszúváltóban

A  "tető" elnevezés ne tévesszen meg senkit, tényleg dombtető,

"apró, mindöszesen 488m méteres dombocska

azonban a valóságban egy völgyben van.

Akkor ezt nagyon elnézhettük, mert minden szolinap reggelén a tetejéig mentünk, lefelé a völgybe, csak másnap váltáskor, vagy ha kifogyott a cigije valakinek. :)

Butaság lett volna, illetve teljesen értelmetlen egy komoly adóantennát ide telepíteni.

Ez honna veszed, hogy ott adóantennák voltak? Max a relések adóantennái és ha szőr volt, telepitettek egy botantennát a 118-hoz, ami az egyetlen adókocsi volt ott. A többi az valóban Szentlélek, Nagyhárs és Bánkuton volt, vezetéken billentyüztük. :)

 

Az antenna egyszerű Orfeusz ellenőrző antenna volt, mint bármelyik alegységnél.

 Érdekes lett volna pl Aszódon az orfeuszhoz azt az antennaerdőt látni, ami itt volt. 4x 20 méteres szálfákból épített vevőantennarendszer.

Ezen keresztül figyelte a hírügyelet, hogy kiment-e az adás Nagyhársról.

 

A HÁP itt is messze volt az antennáktól, mivel azok a Borovnyákon, ill. Nagyhárson voltak.

Oda kábel ment(megy).

A 70-es években cserélték.

Nem irígyeltem a MN építő zászlóalját a keskeny aszfaltút mellett sziklába ásott kábelárok kivitelezéséért.

Hacsak úgy nem, hogy saját 2 kis kacsómmal csákányoztam a laktanyától a Szertárig a sziklát az út mellet, és nem ép.zl voltam :(

A Palotaszálló kapcsolar urban legend.

Mindössze egy időben, talán egy forrásból épültek.

Kapcsolat egyedül a Hámori tóval van-volt, érthetően a víz miatt."

Előzmény: Törölt nick (11975)
nagypolc Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11980

Akkor bocs...

Előzmény: Törölt nick (11978)
nagypolc Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11979

Szerintem is volt összeköttetés a P Szálló és a Szikla között...Bár ez csak az én személyes véleményem. Ha azt nézem hogy ugye a P Szállót Horty épitette 1926 és 1928 között pontosabban 1930 ra lett kész és ugye eredetileg a szikla Horty bunker volt piros szőnyeg + stb és még a P Szálló liftje is lemegy a pincébe ,,,háát nehéz elképzelni hogy nincs összeköttetés.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11968)
nagypolc Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11977

A Palotaszálló kapcsolar urban legend.............Tehát nem 1 időben épitették?

Nem 1931 körűl?

Előzmény: Törölt nick (11975)
BM29035 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11976

Ezt találtam, fotók a Margit híd felújításáról.

 

Ez vajon hol van a "hídon", vajon hová vezet...? Netán a Fehér ház.. 50-es évek ..?

 

                

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11972)
schlumberger Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11974

Az nerm kerdes, hogy van veszkijarata a Parlamentnek, 

 

 

A kijárati ajtókkal nem kéne különösebben cicózni... Ezt érdemlik, akik ott ülnek. Dehát Karácsony a születés ünnepe, boldog Karácsonyt mindenkinek!

 

(még a szarházi politikusoknak is)

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11972)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11973

A parlament hűtése a mai napig ugyanúgy működik. A jégvermek szellőzői nem a Duna felé nyílnak.

 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11972)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11972

Lehet, nem kizart, van osszekotetes a Duan alatt, van szervizalagut is,  de a kerdes meg mindig nyitott marad, hova viszik a nagyon ertekes es nagyratisztelt vezetoinket?Az nerm kerdes, hogy van veszkijarata a Parlamentnek, hiszen anno amikor meg nem voltak legkondicialok, jeggel hutootek a Parlamentet, lenntrol, voltak jegvermek, azt hiszem vhogy cirkulalatak a levegot...

Előzmény: zénó75 (11970)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11971

a google earth beujitott, neztem ma  a sziklat lillafüreden, ha bizonyos magassag ala huzom, atvalt domborzati modba, latom a hegyeket, szinte, azok alakjat, ok, ahol rossz a felbontas, ott tovabbra sincs semmi, de megis, mintha vmi repülön ülne az ember

zénó75 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11970
az nem lehet,hogy a margit szigeten egy valamiféle vészkijárat volt odakészített autókkal?olyasmire gondolok,hogy a parlamentből meg a bm.ből a duna alatt gond esetén itt menekültek volna el nagyeszű vezetőink.
Előzmény: VoltKatona(Lee) (11969)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11969

Neztam a google earth ot, van a Margit Sziget deli es es aszaki reszen egy ket gyanus objektum, de efenntrol tobbet nem latok, el kell menni elotte is...

Előzmény: ferikdraga (11956)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11968

En meg amikor mukodott a Szikla nem voltam fennt a tetejen, mi volt ott, be volt e keritve, mire tettek az antennat, amikor meg lattam  egy  simarudarboc antenna volt a tetejen, azt lehetett lenntrol az utrol lattni,ahol a busz ment. Ezt a betonkocka dolgot arra irtam, sok hasonlo objektumnal volt veszkijarat az obejektum tetejen, ami a vegen vagy tuzletra volt es kibujo volt vege, la kockan volt vasajto , ami belulrol volt zarva, lasd Schweidel utca kifli haz es veszpremi szikla. A kerdes meg az is, hogy huztak ki a kabelt a lillafüredi sziklabol, a  elöször a hegy tetejen keresztül es onnan a Dolka tetöre, vagy siman kivezettek villanypoznara az ut melle a Hamori toval parhuzamosan, es onnan vittek fel a Dolkara az erdon keresztul, vagy nem is volt a Szikla es a Dolka kozott vezetekes kapcsolat.Amugy a Dolka hegy felmagassagaig volt bekeritve, volt fennt ortorony is, feentrol probaltunk lenni, de nagyon meredek a hegyoldal, meg ott volt a szellozo is, amin keresztul probaltak mar bemaszni kabelt lopni, de azegyik izlandi cserediak meghalt, megfojtotta  a kotel, a masik bunozo nem tudta mar visszahuzni.Egyebkent mar a masodik vilaghaboru idejen rajottek arra , a HAP ot messzebre kell rakni mint a kisugarzo antennakat, anno a taszari HAP nal es a B objektumnal is is volt kozte legvonalban 1,5 km , igy lehetett ez a lillafüredi HAPnal is, a dolka teto volt a fö kisugarzo ado.

Szerintem volt összekötettese a Palota Szalloval, a fold alatt.

Kellemes Karacsoynt mindekinek!!!

Előzmény: safranek50 (11950)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11967

Ezt az az olvtárs barkácsolta, aki hajdan az Rt. századokhoz a kirándulásokat szervezte. Ha most a saját gépem mellett lennék, akkor rendesebb minőségben is el tudnám küldeni.

Előzmény: lovasutas (11963)
zénó75 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11966

OFF....szia zoli.mezőcsáttal kapcsolatban küldtem volna neked mailt,de a freemail valami okból nem küldi el.bocs.

zénó75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 11965
ok.rendben,köszönöm a fáradozásodat. Ja és KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET MINDENKINEK!
Előzmény: klogg (11962)
1979HOMÁLY Creative Commons License 2011.12.24 0 0 11964

mjndenkjnek kivánok nagyon boldog karácsonyyt és új évet, rossz a noootboookom, azért irok kis betűkkkel

Előzmény: lovasutas (11963)
lovasutas Creative Commons License 2011.12.24 0 0 11963

Boldog Karácsonyt!

(Papp László Sportaréna Játékkiállítás, LEGO terepasztal 2011.11.20. - telefonnal készült fotó)

 

 

 

klogg Creative Commons License 2011.12.23 0 0 11962

Az érdi HÁP ügyben telefonáltam néhányat, de nem jutottam előrébb, közben meg ugye a karácsony is beütött. De - bár sok reményt nem fűzök hozzá - még nem adtam fel, januárban folyt. köv. Boldog ünnepeket mindenkinek.

Ridley4Lev Creative Commons License 2011.12.23 0 0 11961

Ezt ma találtam Dunaföldvár felett északra. 

 

 46°50'24.33"É  18°53'57.58"K

 

Az időcsúszkát visszakellhúzni 2002-ig. 

 

 

Tippek?

88GABOR88 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 11960

Minden kedves fórumozónak és családjának kellemes ünnepeket !!

lovasutas Creative Commons License 2011.12.20 0 0 11959

Gugli a barátod. Tudjuk.

De! Keresni tudni kell ám!

Szép találat! Grat!  : )) 

Előzmény: BM29035 (11957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!