Keresés

Részletes keresés

monfondir Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11589

Jól emlékszel! Igazából kint voltak a prérin. Más! Neked rémlik valami Ófehértó kapcsán????

Előzmény: sandinista (11586)
monfondir Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11588

Sajnos ez kimaradt nekem, így a nagyon érdekelne a dolog!!!
Erről a Gerecse-I-ről mit lehet tudni még???

Én most, látva az elmúlt 20 évet, szerintem a 95-96-os majd a 2004-2009 volt a legszomorúbb időszak ha ezt egyáltalán így ki lehet emelmi mivel a pusztulás folyamatos volt (a teljes honvédségre nézve). Érdekes. Én látom itt lent a horvát barátainkat, ahol szintén van megszorítás de nem ilyen eszement módon ment mint itt nálunk (mondjuk a légierő ott sem édes gyermek teljesen de pl a radarrendszerekre figyelnek). Eszéken több harckocsi van szerintem mint nálunk a teljes honvédségben... :(

Előzmény: Volt tüzér (11585)
sandinista Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11587

Ha előkerülnek azok a képek akkor én is kérnék belőlük.

Előzmény: Volt tüzér (11585)
sandinista Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11586

Szerintem majd' minden rendszeresített kerekesből lehetett akkoriban a déli határon. Tőlünk Újszentivánra vezényeltek P-18-as kezelőket, Bajára a Kaszta-2-t vitték a teljes kezelőállománnyal együtt, Egerárgra Dzsigites kezelők mentek. A PRV-s állományunk sem volt teljes, de az már nem rémlik, hogy ők hol voltak akkoriban. Plusz a két legjobb tervtáblásunk is odavolt közel fél évig, azt hiszem ők is Újszentivánon voltak.

Hova települtek az egerági lokátorok? Lehetséges hogy valahová Nagyharsány közelébe? Úgy rémlik, hogy akik Egerágra voltak vezényelve Nagyharsányt is mondogatták volna (lehet hogy valami tök mással keverem)

Előzmény: monfondir (11575)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11585

Te voltál a veszprémi kirándulásaink valamelyikén? Tudod, amit a hajdani Rt. dandár laktanyájában tettünk. Na én ott a csapatmúzeumban lefényképeztem azokat a tablókat, amin az Rt. szervezetének alakulása volt a kezdetektől a végéig. Nem tudom, neked az megvan-e.

Véleményem szerint a teljes légvédelemnek, köztük a léraknak, a repülőknek és természetesen az Rt-nek is a Gerecse-I tett be először. Az pedig még a gengszterváltás előtt volt. Ha lesz hangulatom, előkeresem a lemezeimen azokat a képeket és elküldöm neked.

Előzmény: monfondir (11575)
radar-nyh Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11584

Szia!

 

Ófehértó > Ligettanya, Üzemanyag tároló volt. Földalatti tartályokkal. Mai állapotát nem tudom, de egyes írások szerint nagy jelentősége volt az olajszőkítések idején is. :-)))

A bázis valamikor az '50-s években épült, eredetileg is üa. tárolónak, a közeli, repülőtér ellátására, ami végül is nem épült meg. Helyette lőtér lett. Az ok roppant egyszerű, az egyik felelős vezető disszidált a dokumentumokkal. Helyette építették Kunmadarast.

A lőteret Ófehértóról, Nyírgyulaj irányába haladva, balra találod. a közúttól ~1 km távolságra. Ma már ez sem üzemel. Honvédségi volt, de túlnyomó részt, rendőrök, és munkásőrök gyakorlatoztak itt.

Szerintem, ez jobb objektum lett volna, mint Kunmadaras, mivel minden irányból erdővel van fedezve.

-d-

Előzmény: Ridley4Lev (11580)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11583

Sashalompuszta-Szolnok:

 

Nagyon gyanús a googlin nézve. A 4-es és a 32-es út találkozásánál délre, Szolnoktól nyugatra. 

 

Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11582

Berettyóújfalu, szerintem ez volt, a falutól északra a 47-es úttól jobbra:

 

Előzmény: monfondir (11581)
monfondir Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11581

Berettyóújfalú RT-t ha megtalálod lécci osszad meg :)

Előzmény: Ridley4Lev (11580)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11580

Ófehértó-t megnéztem a googlin semmit nem találtam, csak egy lőszerraktárnak látszó helyet É-NY-ra a falutól. 

Előzmény: monfondir (11579)
monfondir Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11579

Bár ez az Ófehértó nekem gyanus mert nyomát sem találom a felsoroláson kívűl...

Előzmény: monfondir (11578)
monfondir Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11578

Nem. 1994 az első volt csak, 2 szd lett kivonva ha jól tudom 1994 végén (Fertőszentmiklós és Ófehértó). A nagyobb kasza az 1995 őszén jött (délszláv háború végével)  amikor csak 11 szd maradt meg. Aztán apránként likivádálták a többit, a derítési magasság meg felszállt az égbe... :( A rakétások is így jártak...

Előzmény: Ridley4Lev (11577)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11577

Köszönöm a válaszokat Volt tüzérnek is. 

Egyébként én is úgy olvastam korábban, hogy 94 volt a végső csapás éve az Rt. századoknál. 

Előzmény: monfondir (11575)
monfondir Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11576

Semmi exta nem volt. A határ közelében volt a kitelepülési pont. A normál HKSZ -ben addig nem volt oda település tudtommal.

Előzmény: Ridley4Lev (11574)
monfondir Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11575

Szerintem az SZT mellett volt kint P-15 is. Annyit még, hogy úgy tudom a déli századokat érintette a dolog, kvázi a fél műszerkert kitelepült, egy mobil HÁP-al. Pl Egerágon bent maradt a "fő" HÁP, a P-37, PRV-17. Ha jól rémlik a kitelepült P-18 1991 tavszán jött valahonnan ami olya M zárolt szerűségként állt a műszerkertben, menetkészen (szerintem a megszűnt északi lérakos helyek valamelyikéről jött mert egy rakat KRAZ is jött még 1990 nyarán). Aki települt egységekehez külön kaptunk őrséget pl a pécsi A/1 laktanyából (tűzér).

 

Nem akarok vitakozni de szerintem 1990-91 magsságában még nagyjábó egyben volt az RT háló (minden századunk meg volt még), a mélyütés  1995-96-ban jött amikor a déli háború is véget ért. A rakétásokat viszont már 1990 nyarán elkezdték nyesegetni.

Előzmény: Volt tüzér (11573)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11574

Ez emléített két települést néztem a googlin és nem láttam nyomát a kitelepüléseknek. Vagy nem volt szükség olyan "helyszínre" mint Homokszentgyörgy? Dombok, fedezékek és a többi? 

Előzmény: Volt tüzér (11573)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11573

Az első délszláv háború idejére elértük azt, hogy az addig megbízhatóan működő, kifejezetten jó lefedettséget biztosító (kismagasságon is) Rt. rendszert totálisan szétzilálták. És ugye mivel képtelenek voltunk felderíteni és hathatós ellenintézkedéseket tenni, ezért a jugoszláv gépek úgy jártak ki - be a határunkon, ahogy nekik jól esett. Ugye akkor még nem volt itt a NATO hogy ezt megakadályozza, nekünk meg már nem nagyon volt mivel. Ekkor csinálták azt, hogy néhány darab ideiglenes századot telepítettek a határtól nem messze, amikben volt kismagasságú lokátor (SZT-68) méteres lokátor (P-18) és valami magasságmérő (általában PRV-16). Ezzel a korábban szétvert Rt. hálót helyreállították. Nagyjából. Igaz ellenlépéseket még akkor se tudtunk volna tenni.

 

Előzmény: Ridley4Lev (11572)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11572

Homokszentrgyörgyről kutakodtam egy kicsit, és ezt találtam a regiment.hu oldalon, az ottaniakkal kapcsolatban:

 

1991. augusztus 23. – 1992. július 2. között a délszláv válság következtében az első lépcső kitelepült Szentára, majd Berzencére.

 

Mi értenek ez alatt? 

 

bcsillag Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11571

Köszönöm!

 

Akkor rosszul sejtettem...

 

:-)

Előzmény: hadsz (11570)
hadsz Creative Commons License 2011.10.12 -1 0 11570

Üdv!

 

 

Előzmény: bcsillag (11567)
bodrostomi Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11569

Nem feltűnően, de őrzik, rögtön kiszúrják ha valaki nem kirándulni jár arra.

Előzmény: nagypolc (11528)
radar-nyh Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11568

Azt írd be: cell phone jammers

 

Keresheted a google-n is, millios találatot kapsz!

 

-d-

Előzmény: 1979HOMÁLY (11566)
bcsillag Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11567

Sziasztok!

 

A kérdésem az lenne, hogy tudja valaki, hogy a debreceni reptéren hol állt a Gránit tároló? A Vándor Karesz könyvében nincs leírás erről.

 

Tudom, sajna már ledózeroltak itt mindent, de a Google Earth-ön korábbi időállapot szerint kerestem, de nem találtam.

 

Jól sejtem, hogy az indítózónától északnyugatra lehetett?

 

Mert a felvételeken ott sejtem.

Sajna a Google pont télen fotózta a repteret akkoriban, így alig látni valamit.

 

A 2009-es állapoton meg már le van dózerolva szinte minden.

:-(

 

Akinek van vmi infója írja meg legyen kedves.

 

Köszi!

1979HOMÁLY Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11566

Mit kell beírni a 409 shopba GSM JAMMER? Vagy mást?

Előzmény: radar-nyh (11565)
radar-nyh Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11565

Ja, és majd elfelejtettem.

Ezek a jammerek pár 10 dollárért megvásárolhatók.

Akit érdekel: írd be a keresőbe: 409 shop

A kínálattól hanyat fogsz esni!

 

-d-

Előzmény: radar-nyh (11564)
radar-nyh Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11564

Sziasztok!

Nem akarok ebben a témában elmerülni, mert ehhez egy új topik kellene, de teszek egy-két megjegyzést.

- az a relé akkor ugyan olyan csúcs volt mint most a mobil.

- a GSM is átjátszókon alapszik, mert a centimétereshullámok ma is ugyanúgy terjednek, ezért kell belőlük olyan sok, és egyre több.

- sebezhetősége sokkal nagyobb, mint azt a nem hozzáértők gondolnák. Ezalatt nem a tornyok lerombolását értem.

Mindenki hallott már (gondolom én) a GSM jammerekről. Ez egy olyan szerkezet, amivel kórházban, bíróságon, moziban, szinházban, templomban, és temetőben lehetetlenné lehet tenni a mobil telefonálást, bizonyos körzetben, ami teljesítménytől függően pár métertől akár több száz méter is lehet. Altalában mind a négy! ferkvenciát egyszerre zavarják, hogy minden szolgáltató fedve legyen. Működése azon alapszik, hogy az adott helyen, a vételi (lejövő) frekvencián nagyobb RF (rádiófrekvenciás) jelet produkál, mint a GSM bázis állomás.

Mind ezt, hogy jobb hatásfokú legyen, egy fehér, vagy rózsaszin zajjal fázisban meg is modulálják.

Na, most gondolj bele, mi van akkor, ha ezt a felmenő frekvencián teszik meg??!! A válasz roppant egyszerű, csak idő kérdése, és összeomlik a rendszer. És ami bonyolítja a helyzetet, a zavarás bemérése sokkal bonyolultabb az egyszerű zavar elhárításnál, pláne, ha a zavarás egyidőben több helyről történik.

De ugyan ez a helyzet, a "kiváló" EDR-rel (TETRA) is, mivel ugyan ezen az elven, csak más frekvencián üzemeltetik. Németországban pár éve félnapra blokkolta valaki.

Azóta is keresik.  :-)))

Előzmény: Volt tüzér (11563)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11563

Igazad van, azok a srácok el se tudják képzelni, mi volt akkor. Mert van mobiljuk. És ha ide eszi a fene az ellent, akkor neki az az első, hogy szétbassza az elektromos hálózatot, teherelosztókat, meg a kommunikációs létesítményeket, többek között nem csak a TV átjátszókat, hanem a teljes mobil hálózatot is. Onnantól a srác, akinek van mobil telefonja, nem tudja azt a vacakot másra használni, csak levélnehezéknek. Egyik - másikat tán még annak se, hiszen ezek a vackok olyan könnyűek, hogy az erőszakosabb szél kifújja alóluk a levelet. Ám az öreg Csőrös - pláne műszerkabinnal a hátán - van annyira nehéz, hogy megtartja a levelet. Ha már másra nem is jó, mert mint mondtad, eléggé megbízhatatlanok voltak. Bár ha az az eszköz megfelelő kezekben volt, akkor csodát lehetett vele művelni.

Egyet ne felejts el. Amit itt emlegetsz, - feltéve ha ugyanarra gondolunk - egy centis hullámhosszú rádióberendezés. A centis hullámhosszról annyit kell tudni, hogy mindenbe beleakad, minden - de főképpen a víz, vízpára - akadályozza a terjedési körülményeit. Viszont a hatótávolságán belül - feltéve ha jó kezekben volt - üzemképes és megbízható volt.

Írom ezt úgy, hogy nekem személyesen sose volt dolgom ezzel a rádióberendezéssel.

Előzmény: samoyed (11561)
1979HOMÁLY Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11562

Én 79.ben voltam lajosforrás lom hegyen mint őrkutya 2 évig de a technikai leírásod zanzásítva érdekelne a dolog esetleg az email címem  sudoku1934@gmail.com   KÖSZI!

Előzmény: samoyed (11561)
samoyed Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11561

Üdv. az Uraknak!

 

Véletlenül akadtam erre a topicra. A 404-es relékről kerestem cikket. Itt a 124 oldalon találtam rá utalást, de keveset, ezért kibővíteném az ismereteket...

'74-ben voltam katona, és egy ilyen 404-es állomáson voltam gkv. és áramforrás kezelő.

Azok a srácok, akik ma egy mobillal könnyedén telefonálnak Ausztráliába, el sem tudják képzelni, hogy egy ilyen orosz átjátszó relé három darab "csőrös zil" (Zil 157a) felépítményében volt! A fő járgány a "műszeres", amiben maga a rádióállomás lapult, egy antannás, amiből kipakoltuk és felépítettük a 33 m magasra emelhető antennát, és az áramforrás-kocsi, melyben két Moszkvics-motorral hajtott, 8 Kw-os áf. volt.

Na, ezzel az "állomással" kb. 80 km-re lehett összeköttetést teremteni! És az is bizonytalan volt!

 

Abban az időben ez volt a "TECHNIKA"! Ha az urak közül, valakit bővebben is érdekelne ez a fajta katonai eszköz, írok róla bővebben is.

Üdvözlettel...Samy

radar-nyh Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11560

Szia!

 

Van a Bükk-nek északi oldalai is. :-)))

Ott fut egy - két normál nyomtávú vonal, pl. Szilvásvárdra. Vannak rajta alagútak is.

Úgy, hogy szerintem is van keresgélni való.

-d-

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!