Keresés

Részletes keresés

radar-nyh Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11565

Ja, és majd elfelejtettem.

Ezek a jammerek pár 10 dollárért megvásárolhatók.

Akit érdekel: írd be a keresőbe: 409 shop

A kínálattól hanyat fogsz esni!

 

-d-

Előzmény: radar-nyh (11564)
radar-nyh Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11564

Sziasztok!

Nem akarok ebben a témában elmerülni, mert ehhez egy új topik kellene, de teszek egy-két megjegyzést.

- az a relé akkor ugyan olyan csúcs volt mint most a mobil.

- a GSM is átjátszókon alapszik, mert a centimétereshullámok ma is ugyanúgy terjednek, ezért kell belőlük olyan sok, és egyre több.

- sebezhetősége sokkal nagyobb, mint azt a nem hozzáértők gondolnák. Ezalatt nem a tornyok lerombolását értem.

Mindenki hallott már (gondolom én) a GSM jammerekről. Ez egy olyan szerkezet, amivel kórházban, bíróságon, moziban, szinházban, templomban, és temetőben lehetetlenné lehet tenni a mobil telefonálást, bizonyos körzetben, ami teljesítménytől függően pár métertől akár több száz méter is lehet. Altalában mind a négy! ferkvenciát egyszerre zavarják, hogy minden szolgáltató fedve legyen. Működése azon alapszik, hogy az adott helyen, a vételi (lejövő) frekvencián nagyobb RF (rádiófrekvenciás) jelet produkál, mint a GSM bázis állomás.

Mind ezt, hogy jobb hatásfokú legyen, egy fehér, vagy rózsaszin zajjal fázisban meg is modulálják.

Na, most gondolj bele, mi van akkor, ha ezt a felmenő frekvencián teszik meg??!! A válasz roppant egyszerű, csak idő kérdése, és összeomlik a rendszer. És ami bonyolítja a helyzetet, a zavarás bemérése sokkal bonyolultabb az egyszerű zavar elhárításnál, pláne, ha a zavarás egyidőben több helyről történik.

De ugyan ez a helyzet, a "kiváló" EDR-rel (TETRA) is, mivel ugyan ezen az elven, csak más frekvencián üzemeltetik. Németországban pár éve félnapra blokkolta valaki.

Azóta is keresik.  :-)))

Előzmény: Volt tüzér (11563)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11563

Igazad van, azok a srácok el se tudják képzelni, mi volt akkor. Mert van mobiljuk. És ha ide eszi a fene az ellent, akkor neki az az első, hogy szétbassza az elektromos hálózatot, teherelosztókat, meg a kommunikációs létesítményeket, többek között nem csak a TV átjátszókat, hanem a teljes mobil hálózatot is. Onnantól a srác, akinek van mobil telefonja, nem tudja azt a vacakot másra használni, csak levélnehezéknek. Egyik - másikat tán még annak se, hiszen ezek a vackok olyan könnyűek, hogy az erőszakosabb szél kifújja alóluk a levelet. Ám az öreg Csőrös - pláne műszerkabinnal a hátán - van annyira nehéz, hogy megtartja a levelet. Ha már másra nem is jó, mert mint mondtad, eléggé megbízhatatlanok voltak. Bár ha az az eszköz megfelelő kezekben volt, akkor csodát lehetett vele művelni.

Egyet ne felejts el. Amit itt emlegetsz, - feltéve ha ugyanarra gondolunk - egy centis hullámhosszú rádióberendezés. A centis hullámhosszról annyit kell tudni, hogy mindenbe beleakad, minden - de főképpen a víz, vízpára - akadályozza a terjedési körülményeit. Viszont a hatótávolságán belül - feltéve ha jó kezekben volt - üzemképes és megbízható volt.

Írom ezt úgy, hogy nekem személyesen sose volt dolgom ezzel a rádióberendezéssel.

Előzmény: samoyed (11561)
1979HOMÁLY Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11562

Én 79.ben voltam lajosforrás lom hegyen mint őrkutya 2 évig de a technikai leírásod zanzásítva érdekelne a dolog esetleg az email címem  sudoku1934@gmail.com   KÖSZI!

Előzmény: samoyed (11561)
samoyed Creative Commons License 2011.10.11 0 0 11561

Üdv. az Uraknak!

 

Véletlenül akadtam erre a topicra. A 404-es relékről kerestem cikket. Itt a 124 oldalon találtam rá utalást, de keveset, ezért kibővíteném az ismereteket...

'74-ben voltam katona, és egy ilyen 404-es állomáson voltam gkv. és áramforrás kezelő.

Azok a srácok, akik ma egy mobillal könnyedén telefonálnak Ausztráliába, el sem tudják képzelni, hogy egy ilyen orosz átjátszó relé három darab "csőrös zil" (Zil 157a) felépítményében volt! A fő járgány a "műszeres", amiben maga a rádióállomás lapult, egy antannás, amiből kipakoltuk és felépítettük a 33 m magasra emelhető antennát, és az áramforrás-kocsi, melyben két Moszkvics-motorral hajtott, 8 Kw-os áf. volt.

Na, ezzel az "állomással" kb. 80 km-re lehett összeköttetést teremteni! És az is bizonytalan volt!

 

Abban az időben ez volt a "TECHNIKA"! Ha az urak közül, valakit bővebben is érdekelne ez a fajta katonai eszköz, írok róla bővebben is.

Üdvözlettel...Samy

radar-nyh Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11560

Szia!

 

Van a Bükk-nek északi oldalai is. :-)))

Ott fut egy - két normál nyomtávú vonal, pl. Szilvásvárdra. Vannak rajta alagútak is.

Úgy, hogy szerintem is van keresgélni való.

-d-

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11556)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11559

Mennyire "könnyű" ide bejutni akkor? A googli earthen azt láttam, hogy vannak fotók beillesztve ebből azt gondoltam bejárható, plusz a videók a youtubon. Hova kell fordulni ezzel? Mennyi idő míg kap az ember engedélyt? 

 

Másik dolog, Börgönd is hasonló szitu? 

Előzmény: charlie21 (11558)
charlie21 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11558

Azt hogy őrzik.A tárolók külön is le vannak zárva.Nem lehet lejutni,és van mérges kutya is.

Csak külön engedéllyel,vezetővel,MH-án keresztül!

Előzmény: Ridley4Lev (11557)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11557

Valaki aki járt Kis-Moszkvában, milyen tanácsokat tud adni egy ott nem jártnak? Hétvégén tervezem, hogy oda menjek. 

 

Köszönöm

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11556

A Bükkbe tudomasom szerint csak a vekony nyomtavu vasut van, azt hasznaltak a banyakban is, azert azt megepiteni is nagy feladat boven, eleg csak  a hidakra es viaduktokra gondolni...szerintem pont az a lenyeg, ha vki keres vmit, nem talalja...meghat az aranyat lehet vinni teherautoval vinni, nem kell vonat....mar azt a keveset amink van, ahhoz nem kell meg kisvonat sem...

Előzmény: PepeXVI (11508)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11555

Mindig duplan voltak, a vevok es adok.

A HAP minnel tavolabbra tettek a az adot, igy volt ez mas objektumoknal is, pl.Taszar vadasziranyito pont, B es C objektum is messzi voltak a B objektumot mar bezartak, csak a C maradt, de az meg Veszprem HAP-al kommunikalt anno.

A Kekesi adot haboruban eloszor lönek ki, ugymint a delszlav valsagban a belgradi tv tornyot...

Előzmény: Törölt nick (11537)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11554

Bajtemetesen ketto is van, magyar es orosz, legutobb voltam arra, vmi tornyot is felhuztak oda, ha megyek megnezem, mindenkeppen.

Előzmény: "Okta" (11530)
hadsz Creative Commons License 2011.10.09 -1 0 11553

Ezen lehet segíteni:

 

 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (11551)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11552

A lillafüredi tenyleg erdekes kep, azert felhok ritkan latszanak tavaknal, mondjuk lehet az idocsuszkat kell visszahuzni a google earth nel...

Előzmény: radar-nyh (11545)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11551

Gödöllöt neeztem minap, az uj M35 miatt, lettis sok kicenzurazott terület föleg Nagytarcsa környeken.De bennt Gödöllön is van objektum kiszedve, ime a kep

1979HOMÁLY Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11550

Nekem mondod,hogy szép reggelenként? Őrkatona voltam ! Várom a további eredményeket is nyugodt maradok! Köszi!

Előzmény: Ridley4Lev (11549)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11549

Úny nem tudom kié lehet, de mindneképpen van valaki fent, viszonylagos ápolás alatt van, főleg a középső rész, és teremszt is valaki kukoricát vagy búzát. Egy tábla ki van téve az erdős út elején, hogy magánterület, de nem volt senki amikor felértem. 

 

Tinnyére mindneképpen el kell menni, gyönyörű, főleg kora reggel, hogy az ember ezt lássa akkor: 

 

Előzmény: 1979HOMÁLY (11547)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11548

A hétvégén nem voltam bejáráson, de a googlin kutakodtam egy keveset ezekről kérnék másoktól megerősítést, vagy bármi infót aki tud, bár lehet, hogy némelyikbe csak belemagyarázom a dolgokat: 

 

Lehetséges szovjet Rt. század - Böhönye:

 

 

Lepsény, szovjet laktanya, mellette esetelges KUB fedezékek?

 

 

Lőrinci, esetlges szovjet Rt. század?

 

 

Szovjet Rt. század Tököl-Szigethalom (itt jártam, ez biztos):

 

 

Szolnok, lehetséges magyar Rt. század?

 

 

Vát-Szeleste, lehetséges szovjet Rt. század (inkább azt mondom Szeleste, mert az út onnan indul:

 

 

Tarany, talán a lőtér?

 

 

Ez Szentkirályszabadja mellett van:

 

1979HOMÁLY Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11547

Szia! Már vártam az írásaidat! Úgy tudom valamelyik szinész vette meg Únyt, de errőlmár régebben olvastam! /Benkő péter/

Előzmény: Ridley4Lev (11514)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11546

Nekem egyik se volt. Nekem annál sokkal de sokkal szebb technikám volt. PV kabin.

Előzmény: radar-nyh (11545)
radar-nyh Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11545

Szia Volt Tűzér!

Érdekes, ez a lillafüredi kép. Az egész felvétel kristály tiszta, de a Hámori-tóban nagy fellegek tükröződnek (vagy csak én látom annak).

De az is lehet, hogy a műhód kép nem is az, mint már olvastam róla. Szerintem, ha ez

műhold kép lenne, akkor az egészen látszani kellene a felhőnek, mint sok egyéb képen.

 

Más, a testvér fórumból: Mint írod régebben,  a 6060-s időkben is jártál Telken. Ha volt KIPSz kocsid, vagy volt AG-8-sotok, akkor biztosan találkoztunk is, ott. De az ingyikátor blázsnyosztyi is szóba jöhet.

 

-d-

Előzmény: Volt tüzér (11543)
PepeXVI Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11544

Kösz Volt tüzér, nem kapcsoltam időben. Én is olvastam mikor a témán vekengtetek, csak nem esett le, hogy ez a Szikla és társai... Sorry.

 

Annyira rápörögtem az alagútra, hogy csak abban gondolkodtam. Kösz a képeket!

Előzmény: Volt tüzér (11543)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11543

Na még egyszer:

Előzmény: PepeXVI (11540)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11542

Nem hiszem, hogy itt ne lett volna ezekről szó, én is emlékszem, amikor itt polemizáltunk a helyükről, szerepükről, sorsukról. De azért a műhódképek:

Szikla

Erőd

Mittudoménmianeve.

Előzmény: PepeXVI (11540)
"Okta" Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11541

Az, ami a nagy bucka alatt van.

Előzmény: PepeXVI (11531)
PepeXVI Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11540

Volt Tüzér, lennél olyan kedves felhomályosítani ezek pontos helyéről? :) Köszi

Előzmény: Volt tüzér (11539)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11539

Én azt az alagutat nem ismerem, viszont a három - eredetileg a MNB aranykészletének tárolására épített, ám valójában a légvédelem által használt - objektumot nagyjából igen. Kettőben voltam is, amikor még működött.

Előzmény: Törölt nick (11536)
HG4I Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11538

Úgybiz'a!

Előzmény: Törölt nick (11537)
Maz Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11535

"Nagyon gugolós lehetett az a pálesz, mert a KRAZ 4 ütemü."

 

Már melyik?

 

Mert a KrAZ-214 és társai bizony még soros hathengeres kétütemű dízelmotorral készültek.

 

A 255 és társai lettek V/8 négyüteműek.

Előzmény: safranek50 (11534)
safranek50 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11534

Olvass vissza: Szentlélek=MN 9620/A/2 adószázad.

".....mert a gondnok pár guggolós pálinka és 15l körmösbab után elmesélte, hogy amikor fiatal volt kétütemű Kraz-okkal hordták fel az építőanyagot ehhez a házhoz"....

 Nagyon gugolós lehetett az a pálesz, mert a KRAZ 4 ütemü.

Mint a ló here.

És igen fiatal lehetett, mert ezek már 69 ben javában müködtek. :)

Előzmény: PepeXVI (11508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!