Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10202

Nagyon rosszul tudod öregem. Főtiszt csak akkor megy nyugdíjba, ha muszály. Ha teheti, akkor inkább még a nyugdíj korhatáron túl is hosszabbítást kér.

Viszont a hozzászólásod nem ide való. Itt a kihalt laktanyákról szoktunk polemizálni, nem pedig a 40 évesen nyugdíjba vonuló főtisztekről.

Előzmény: Törölt nick (10200)
elband1i Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10201

Szia.Borsodi vagyok és érdekelnek engem is a katonai objektumok.Szivesen megnézném én is,merre van pontosan?Voltál már valamelyik borsodi objektumban?Mád,erdöbénye,makra,sajóbábony,aszaló,digép,sirok.

Előzmény: Supi1984 (10198)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10199

A pingyomi terület még nem "kihalt". Bár igazából nem használják semmire, de őrzik. A nyírtelki rakétatechnikai üzem felügyelete és őrzése alá tartozik. Ha be akarsz menni, akkor onnan kell engedélyt kérned. Nem fogsz.

Előzmény: Supi1984 (10198)
Supi1984 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10198

Köszönöm VoltKatona a információt!

 

De, miért csak mindenki ezt mondja róla:

 

"Pingyom tetö legvedelmi javito es tarolobazis volt, raketak tarolasat es szereleset, felülvizsgalatat vegeztek ott, a miskolci legvedelmi rakaetagyürü osztaly raketait szervizelte"

 

Miért nem akar oda senkise bejutni, nagyon sok ember van itt, -ahogy olvasom- hogy túrákat szerveznek régi objektumokhoz, objektumokba, de pingyomról semmi, soha senki nem akar odamenni, soha senki nem készített még róla egyetlen egy fényképet se, illetve van egy a google earthen a kapuról, de hogy mi van a kapu után...., nem mennem róla a találgatások valaki felveti a témát, válaszoltok a kérdésekre, és aztán kész, nincs több szó....

 

Ez senkit nem érdekel??????

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10197

nem semmi helyl, voltam mar benne. Teljesen szetsszedtek a szinteket, csak egy 300 m es hosszon maradt meg az eredeti bunker kerestmetszet, igy csak egy nagy beton csö a hegyben , olyan mint a metroalagut, csak nagyobb az atmeröje

elegge titkoltak a letezeset, de allitolag igy is ktudodott, a STASI -nak sikerült egy vizvezetekszerelöt bejutatni, aki beepülve adott ki sok infot.

Atomhaborura keszitettek, a hirosimai robbantashoz -20 kilotonna- hasonlot keltt volna kibirnia, mai korszerü atombombanak mar nem tudtak volna az ajtok megfelelni

 

 

 

 

 

Pingyom tetö legvedelmi javito es tarolobazis volt, raketak tarolasat es szereleset, felülvizsgalatat vegeztek ott, a miskolci legvedelmi rakaetagyürü osztaly raketait szervizelte

Előzmény: lovasutas (10185)
hadsz Creative Commons License 2011.02.24 -1 0 10196

Üdv,

 

ha minden igaz,a bunker a tököli 11. Gárda Vadászrepülő Hadosztály tartalék HÁP-ja volt.

Sok sikert a renoválási munkához és a kiállítások létrehozásához! Már régóta tervezzünk,hogy ezt az objektumot is megnézzünk,remélem,hamarosan lesz rá lehetőség!

Előzmény: forscher (10194)
Supi1984 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10195

sziasztok!

 

Végigböngésztem a fórumot és a következő kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni!

Miért van az, hogy mindenről tudtok írni belső információkat is, de a Miskolc-Pingyomi laktanyáról semmi publikus dolog, legalábbis nagyon kevés, miért nem beszél róla senki, senki nem volt ott katona közületek?????

Vagy mi van vele, miért  ilyen nagy a csend, ha az a terület szóba kerül???????

 

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Supi

forscher Creative Commons License 2011.02.23 0 0 10194

Kedves Tagok!

 

Remélem jó helyen járok. Az egykori dunavarsányi (51-es út melletti) katonai bázisról szeretnék mindent megtudni. Jelenleg a bunker renoválásán és az itt kialakitásra kerülö tárlaton dolgozunk, ami  március végére elkészül.

 

A 600nm-es bunkerben több témakörben szeretnénk kiállitásokat rendezni:

1. a  dunavarsányi radarállomás és a tököli reptér története /szovjetek a térségben
2. politikai ifjúsági szervezetek (1919-1989) -Leventék, HJ, BDM, Úttőrök, ifj.Gárda
3. az "Attila-vonal" (a térség /Taksony-D.Haraszti/ 2.vh-s története)
4. honvédségünk /K.u.K. -Magy.Kir.Honv. és M.N. története/


A fentiekben emlitett témakörökben anyagot, dokumentumot, kiállitási dolgokat szivesen várunk

Baráti üdvözlettel
Weimper Zoltán

MATASZ-Hadisrkutató és Emlékhelygondozó Tagozat

email: expedicio@gmail.com

Tel: 06-70-243-2970

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 10193

Sziasztok, ha vkit érdekel egy Hajagi felfedező túra Budapestről kocsival (pár héten belül), akkor még van 2 helyem az autóban. Költség: az üzemanyag 1/3 vagy 1/4-e attól függően, hogy jön e az asszony.
Mivel erre ritkán járok a gtw@vipmail.hu címre tudtok írni.
üdv:Goethe

Volt tüzér Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10192

Na de ott se az "5 km hosszú kifutópálya" van a föld alatt.

Előzmény: jagger3 (10191)
jagger3 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10191

Tiszteletem!

 

ad. földalatti repülőtér:

 

ha magyarországon nem is, de a szomszédban biztosan volt:

Zeljava (Bihács felett 20 km)

 

Előzmény: vandork (10189)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10190

Ugye hogy jól mondtam, hogy a legnagyobb? :)

Előzmény: vandork (10189)
vandork Creative Commons License 2011.02.17 -1 0 10189

"Mi mennyi", jut eszembe a régi vicc a kérdésre :)

 

Mert ha a beton hosszát tekintjük, akkor FErihegy a legnagyobb, katonai repterek közül viszont Klementína a 3500 méteres hosszával. (Kunmadaras csak 2500, akár az összes többi szovjet reptér.

Viszont ha a területet, akkor Kunmadaras, 776 hektár:)

 

A földalatti reptér sztori egy régi vicces történet: az 50-es éve elejé kezdték terjeszteni, hogy a nyugatra távozók ezt mondják el az amerikai kihallagóknak. Vannak ilyen jegyzetek az amerikai levéltárból:)

 

Előzmény: Volt tüzér (10184)
Supi1984 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10188

Köszönöm a válaszokat!

Azért raktam a szöveget ídézőjelbe, mert én is így találtam egy fórumon!

Belinkelem majd!

 

Supi

schlumberger Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10187

runway

Előzmény: schlumberger (10186)
schlumberger Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10186

Ha kifutópályát emlegetsz a futópálya (runvay) helyett, komoly inzultusoknak teszed ki magad a repüléssel foglalkozó emberektől!

Lehet, hogy a Klementinára gondolt, akitől hallottad ezt a hírt, de az se földalatti.

Kunmadaras 3500 méter

Előzmény: Supi1984 (10182)
lovasutas Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10185

Üdv Nagypolc!

Köszönöm ezt a linket! Hatalmas anyag, most csak átfutottam. Mi volt ez valójában? Gyönyörű képsorozat a bázis születésétől pusztulásáig (az nem lesz egyszerű!) a bezárásáig. Remélem megnézitek, - ajánlom mindenkinek! 

Előzmény: nagypolc (10179)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10184

Tudomásom szerint Magyarországon a legnagyobb repülőtér a kunmadarasi, de az sincs 5 km. És ráadásul az se a föld alatt van.

Bár ha a pályára ráhordunk pár ezer teherautó földet, akkor már lehet a föld alatt.

Előzmény: Supi1984 (10182)
Supi1984 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10182

sziasztok!

 

Hallott erről valaki valamit is???

Vagy csak legenda...

 

"Nyékládházán, egy 5km-es földalatti kifutópályával rendelkező repülőtér"

 

Supi

lovasutas Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10181
nagypolc Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10180

Az 1ik kedvencem, Marienthal az épitésétől a hanyatlásáig.

nagypolc Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10179
vandork Creative Commons License 2011.02.15 -1 0 10178

:)))

józsibácsi jókat írsz:)

MiG-15-öst nem tudok, csak Jak-28-ast vagy Szu-24-est előrántani, de meglesz:)) Főleg, ha ilyeneket írogatsz:) no persze, nem. Fő a higgadtság. És a sajnálat. :)

 

Kedves Varga Gyuri barátom írt is a riporternek egy valóban visszafogott ám velős levelet... na majd "meglátjuk" a végét...

 

 

schlumberger Creative Commons License 2011.02.14 0 0 10177

Joozsibaacsi, ne cukkold Kareszt, mert még előkap egy MIG 15-öt a sufniból, és megtámadja a tv-t. Na persze meg is érdemelné.

Előzmény: joozsibaacsi (10176)
joozsibaacsi Creative Commons License 2011.02.14 0 0 10176

Legyetek üdvöz, itt is és most is, Urak és Elvtársak!

Jókor néztem be ide. Karesz, nem vagy sehol! És még nem átallod magad Kunmadarasinak tartani. Mikor nem is tudod, hogy az Erzsike vasutas volt, és az iparvágány forgalmát dokumentálta. (De a tisztekig nem jutott el.

És semmi igazolható kapcsolatod nincs a helyiekkel, akik, lám, mindenről tudnak. Valamit. Hát ez is egy szint. Ami pozitív: a mamikák is szerették Őket.

Esz a sárga irigység, mert ennyit még én se tudnék mesélni Taszárról. És ilyen meggyőző hitelességgel. A riporter előtt pedig egyenesen le a kalappal!

Igenis, tessék örülni!!! Én igen jól elszórakoztam.

Aki még nem tudná: a (taszári) laktanya és a múzeum a régi rendünk szerint, időkorlát nélkül látogatható. Talán ilyen szakszerű idegenvezetés nélkül is, akár másodszorra is élvezhető lesz.

Előre! Amen.

Előzmény: hadsz (10175)
hadsz Creative Commons License 2011.02.14 -1 0 10175

Megnéztem a filmet,egészen döbbenetes...Néha nem tudtam,hogy sírjak vagy nevessek.

Előzmény: charlie21 (10167)
vandork Creative Commons License 2011.02.14 -1 0 10174

Hallod, Charlie, ahogy írod!! NEkem is úgy szóltak, hogy nézzem a műsort... Éppen családi ebéd után voltunk. A család vérnyomása a végére szerintem 180-220-as kategóriában volt.

A megjegyzések hasonlóak voltak:

-hogy engedhetnek ilyen embert mikrofon-közelbe?

-hogyan kerül a vasúti dolgokkal foglalkozó hölgy a repülőtérre?

-a repteret üzemeltető Kft. vezetője (akit ismerek régről, az iskolában alattam járt pár osztállyal, a bátyját jobban ismerem) "hát nem tudom", "nincs információm" áradatot zúdított a kedves riporterre. Ja, egy nyamvadt mikroportot sem tudtak rátenni a technikus kollegák. Egy telefonjába kerül, felhív, s elmesélek pár dolgot, s egy profi anyag jön le... nem. :)

 

Személyes kedvenceim:

-ezt a táblát találtuk, ide mi van írva: "avitor"... nem tudom mit jelent. Az én kommentem: "aviátor", ami magyarul aviátor, vazze'!
-hűű, a tábori kórház... Ja, vazze. Egy 3 személyes tábori kórház.:) Hülye. Az az egyik repülőezredet kiszolgáló repműszaki zászlóalj ZKP-ja, tartalék harcálláspontja volt, tűzoltósággal szemben...

-Annyi repülőgép volt itt, amennyi hangár van? "ööö, nem tudom". "ööö szerintem nem töltötték be mindet"... De bazmeg, nem annyi volt, valóban. Mert TÖBB volt, mert az összes harci gép fedezékben állt, a kétülésesek, a célvontatók meg kint...

-A hangáros álcázós részt is bírtam: én is pont a gurulóutakra céloztam, azok nem lettek volna feltünőek...

-"A süketnémák" sztori is remek volt. No de, mit várjunk... Ha nem volt fontos a vezetésnek, hogy egy profi anyag jöjjön le, akkor mit akar?? Ismét megtapasztalhattuk, hogy milyen országban is élünk. Kicsiben ugyanaz. :(

Előzmény: charlie21 (10167)
charlie21 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 10173

Közben megtalálltam a videót az ATV honlapján,nézzétek meg érdemes:-))

http://atv.hu/videotar/20110214_var_allott_most_kohalom

radar-nyh Creative Commons License 2011.02.13 0 0 10172

Kedden rendeltem meg Vándor Károly: Légierő társbérletben, és Dékány István-Szőnyi István: A magyar katonai rádiófelderítés története című könyveket. Nagy örömömre, már csütörtökön meg is érkezett a csomag. Mára elolvastam az utóbbit, és az előző első kötetét.
Nagyon sok, itt a fórumon tárgyalt dolog világosodott meg, illetve, vált egyértelművé.
Pl.: Ócsa, Ópályi. A másik témában Debrecen, Nyíregyháza (spec náz), Tököl, stb..
Csak gratulálni tudok HADSZ Barátomnak, akinek itt a fórumon is megjelentek érdekes,

és értékes 3D rajzai.
Minden kedves Fórumozónak, és Olvasónak ajánlani tudom mind a három könyvet!
Ha a Bookline Online Áruháznál rendeled meg, most 15% kedvezményt kapsz!
(megjegyzem nem vagyok ügynökük, de ez nem semmi)

-d-

radar-nyh Creative Commons License 2011.02.13 0 0 10171

Picit félretéve a humort és viccet, szégyen, hogy ilyet (riportert, és fimet is) képernyőre engednek.

Hol van ilyenkor az a sok "tudós ember (jó pénzért)", akik a film végen legalább 2 percben fel vannak sorolva.   ???

 

-d-

Előzmény: Volt tüzér (10170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!