Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 2016.11.09 0 0 27

Na, hogy közöljek veled valamit a temetői keresőkről: felvettem a kapcsolatot a szegedi rokonommal, rákérdeztem, mondta hogy a sír meg van váltva, ők gondozzák, és hamarosan elküldik nekem a "parcellaszám/sírsorszám/sírhelyszám" adatait is.

Úgyhogy: a temetői keresők pontosságáról ennyit... .. I :-D :))) (pedig az illető halott születési és halálozási évszámát, leánykori és férjezett nevét is megadtam a keresőben, a temető nevét is jól választottam ki a menüből, és mégsem hozott semmit... ..) ---> :-)))))))))

Előzmény: Pompiere (26)
Pompiere Creative Commons License 2016.11.03 0 0 26

Szerintem meg kell lennie váltva, túl sok rokon él ahhoz, hogy ez elmaradt volna.

Ez nem jelent semmit! Elég ha pont abban az évben nem volt kint senki a sírnál, amikor kiragasztották rá az újbóli megváltásról szóló értesítést.

Nem lehet hogy az internetes kereső azért nem dobja fel a halottat, mert őt még 1947-be temették el, és akkor még nem volt számítógépes-digitális halott-nyilvántartás?

Ha jól tudom akkor az összes sírt kereshetővé tették. Tehát nem számít, hogy mikori a temetés dátuma.

Szerintem a parcellatérképpel sem mész sokra. Hacsak nem tudod pontosan a helyet.

Mint írtam, én tavaly jártam ilyen cipőben. Hiába tudtam minden adatot, már azzal bukott az egész, hogy a parcellák nem voltak megjelölve. Végül a temetőgondnok segített a miskolci Vasgyári temetőben. Ő öt perc alatt megtalálta a két sírt.

Szerencsére a Belvárosi temetőben műkő parcellajelölő oszlopok vannak amelyek olvashatóak is.

Mint az előzőekben javasoltam hívd fel őket telefonon vagy írj nekik egy e-mailt. Biztosan segítenek.

Előzmény: Carina_S (25)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.03 0 0 25

Szerintem meg kell lennie váltva, túl sok rokon él ahhoz, hogy ez elmaradt volna. Csak ennek az elhunytnak 4 gyereke volt, akikből 2 még él, és más rokonok is vannak oda temetve, akiket szintén megváltottak (össz. 9 elhunyt fekszik a sírban).

Nem lehet hogy az internetes kereső azért nem dobja fel a halottat, mert őt még 1947-be temették el, és akkor még nem volt számítógépes-digitális halott-nyilvántartás?

A sír megvan azt tudom, csak a helyére nem emlékszem, mert nagyon régen (több évtizede) voltam már ott! A pontos parcellatérkép segítene,... -- ha volna!!

Előzmény: Pompiere (24)
Pompiere Creative Commons License 2016.11.02 0 0 24

Akkor hívd fel őket telefonon! Egy próbát megér. Hátha tudnak segíteni. Ha a keresett név nincs benne a nyilvántartásban, akkor az is lehet, hogy a sírt már régen megszüntették mert nem volt megváltva.

Én a tavalyi év folyamán leveleztem hasonló ügyben a miskolci temetők kezelőjével. Telefonon történő egyeztetés után elküldtem e-mailben a keresett személy adatait és ők elküldték nekem a temető nevét, címét, a parcella, sor, és helyszámot.

Előzmény: Carina_S (23)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.02 0 0 23

Megnéztem a linkelt keresővel, de nem hoz semmit, pedig tudom az elhunyt férjezett és lánykori nevét, születése és halála évét.

Előzmény: mash.69 (21)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.02 0 0 22

Már próbáltam. Az a helyzet, hogy mint írtam, az 1875-ös sírsort kellene benne megtalálni, mert 9 halott van a sírba beletemetve, és az elsőként elhunyt halálozási és temetési évszáma 1875. Mivel pedig a temetőkben a sírok és a sírsorok évszám szerint haladnak sorban egymás után, ebben a legtöbbet a parcellatérkép segítene. Leletem is kettőt, de mind vagy rosszul van beszkennelve és nem elég éles a kép (nem látszódnak a számok tisztán!), vagy pedig eleve nem eléggé részletes... .

A szegedi Belvárosi Temető egyébként a nyugati külső körút és az 55-ös főút kereszteződésének északnyugati sarkában fekszik viszonylag nagy területen, és vele egy sírkertben mutatja a műholdkép még a református temetőrészt és a zsidótemetőt is, az előbbi a temető nyugati sávjában, míg az utóbbi a terület déli sarkában fekszik.

Előzmény: mash.69 (21)
mash.69 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 21
Előzmény: Carina_S (20)
Carina_S Creative Commons License 2016.09.28 0 0 20

Sziasztok!

Engem a szegedi Belvárosi Temető parcella-térképe érdekelne, nevezetesen, hogy valaki tud-e esetleg parcella-térképet feltölteni róla. Ebben a temetőben nyugszik ui. az egyik nagymamám, de már nem emlékszem rá, hogy melyik parcella hányas sora környékén lehet... . Az első beletemetett halott halálozási évszáma 1875, a kérdés tehát az, hogy az 1875-ben eltemetettek sírsora a temető mely részére esik.

Fel tudná valaki tölteni róla a parcella-térképet???

seTTebello Creative Commons License 2006.11.16 0 0 19
Tata, október 18
C:\Dokumentumok\t100_8882.jpgC:\Dokumentumok\t100_8886.jpg
Homesick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 18

Bennünket is, engem is.

De mivel sajnos ezt a legtöbben aberációnak gondolják ezért keresnénk olyan embereket, akik ezt ennek ellenére is csinálják, odajárnak csak azért, hogy megnyugodjanak, hogy gondolkozhassanak.

Milyen rendszerességgel jársz?

Homesick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 16

Keresnénk olyan embereket, akik a mai napig szoktak temetőbe sétálgatni, mondjuk megnyugvást keresvén vagy csak kedvtelésből.

Érdeklődni itt a fórumon, vagy priváton a disintegration@vipmail.hu-n.

Homesick Creative Commons License 2006.08.11 0 0 15

Temetők és sírkertek.

A holdfényben vagy a napsütésben,

a béke és a megnyugvás,

menekvés a "világ" kínjai elől...

Vigasz a sebekre,

keserű könnyeink megértésre lelnek,

a sírok közti béke,

a fájdalom, mi szívünkben dobog elillan pillanatokra...

Sírok, kripták, urnák között

a megértés, a megnyugvás

lábunk előtt heverhet...

Farkasréti vagy Kerepesi,

vidéki vagy fővárosi,

LÉTEZIK MÉG OLYAN EMBER,

KINEK SZÍVÉBEN MINDEZ MÉG ÉL?!?!

Gruftik és Cure-osok,

kik anno második otthonukként

tekintették e szent helyeket,

léteztek még???

Éreztek még???

A mai napig keresünk titeket, nem engedhetjük meg, hogy ez az érzés, az élet e egyfajta eleme, elhaljon vagy meghaljon.

Ugye még léteztek????...

Homesick Creative Commons License 2006.06.01 0 0 14

Temetők és sírkertek.

A holdfényben vagy a napsütésben,

a béke és a megnyugvás,

menekvés a "világ" kínjai elől...

Vigasz a sebekre,

keserű könnyeink megértésre lelnek,

a sírok közti béke,

a fájdalom, mi szívünkben dobog elillan pillanatokra...

Sírok, kripták, urnák között

a megértés, a megnyugvás

lábunk előtt heverhet...

Farkasréti vagy Kerepesi,

vidéki vagy fővárosi,

LÉTEZIK MÉG OLYAN EMBER,

KINEK SZÍVÉBEN MINDEZ MÉG ÉL?!?!

Gruftik és Cure-osok,

kik anno második otthonukként

tekintették e szent helyeket,

léteztek még???

Éreztek még???

A mai napig keresünk titeket, nem engedhetjük meg, hogy ez az érzés, az élet e egyfajta eleme, elhaljon vagy meghaljon.

Ugye még léteztek????

seTTebello Creative Commons License 2005.01.29 0 0 13
Ez a temető Székesfehérváron van, a Veszprém felé vezető úton. A buszból fényképeztem, a kriptasor lemaradt a képről. Az út a temető közepén vezet, van egy ilyen sírkert Székesfehérváron, állítólag hadisírok is vannak ott, de nem tudom, hogy ez-e? Egyébként Várpalotán is átvezették az utat a temetőn.
seTTebello Creative Commons License 2005.01.12 0 0 12
seTTebello Creative Commons License 2005.01.04 0 0 11
seTTebello Creative Commons License 2005.01.03 0 0 10
Ma Óbudán voltam, az újtemetőben. Azért újtemető, mert Óbudán volt még két másik is. De erről később.
1, a temető alaprajza, kőbe vésve. Ilyen táblából több is van.
2, 3, a temető főbejárata.
4, a déli kriptasor.
5, a főalle.
6, Hidegkúti Nándor és Pepi bácsi sírja. Pepi bácsié balra.
7, Putz Nándor és neje Haszmann Anna.
8, a főalle obeliszkejei.
9, Kiss Alfréd 1896-1955 és neje Putz Gizella 1897-1922. Ritka név a Putz és itt két külön síron is van. Ez a sír az első köröndnél van, balra.
10, temetői részlet a Hármashatárheggyel.
Nem fényképeztem le mindent, de ide gyakran járok. Ebben a temetőben még istálló is volt, amikor még igazi halottaskocsival temettek, ezt majd legközelebb.
seTTebello Creative Commons License 2005.01.03 0 0 9
Egyébként azért nem Magyarország temetői a cím, mert akkor sokan csak a trianoni Magyarország területére gondolnának. De majd lehet, hogy átneveztetem a topikot.
Előzmény: _ Liar _ (1)
seTTebello Creative Commons License 2005.01.03 0 0 8
Én sem de sajnos jelenleg a temetéseket nem lehet kiküszöbölni úgy általánosságban. Ugyanakkor a Feltámadás után meg fog oldódni ez a probléma is.
Előzmény: _ Liar _ (1)
seTTebello Creative Commons License 2005.01.02 0 0 7
A Farkasréti nekem egy kicsit zsúfolt, főleg a főút melletti részek. Régebben jó ötletnek tartottam az olasz tipusú, vagyis síremlékekkel beépített temetőket Magyarországon is. Valahogy a Farkasrét elgondolkoztatott, hogy helyes tényleg lenne-e ez? Talán nyáron a növények miatt nem zavaró a sok nagyméretű sír. A másik szokatlan dolog a temető elhelyezése, ez már helyének kijelölésekor is vitát váltott ki. A hegyoldali temetőkkel Budán rossz tapasztalatok voltak, Óbuda-Újlak fölött talán 3 ilyen temető is volt, és sokan túl értékesnek tartották a területet.
Előzmény: AliceCsodaországban (2)
seTTebello Creative Commons License 2005.01.02 0 0 6
>>Na majd ha meghaltál akkor ismerkedhetsz eleget a temetővel.
Szerintem a jó gazda az kiválasztja a jó helyet. Mert azért csak nem mindegy. Olyan ez , mint ugye a részletes ismerkedés előtt sem rossz tudni, hogy még ki kicsoda.

Előzmény: Boszorka (3)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4
Szia Alíz, jól eltüntél. Azt hittem már nem is fórumozol.
Előzmény: AliceCsodaországban (2)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 3
Na majd ha meghaltál akkor ismerkedhetsz eleget a temetővel. Azért örülök, hogy más problémád nincs az életben. Ajánlom figyelmedbe a XII kerület lapját "Hegyvidék" állandóan a farkasrétivel foglalkozik.
Előzmény: seTTebello (-)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.01.02 0 0 2
Én a  Farkasréti temetőt ismerem, egy utcával mellette nőttem fel, szvsz nagyon családias és érdekes temető az... be is telt mára sajnos.
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.02 0 0 1
nono semmilyen MAGYARt nem szeretnék temetni!
Bosco Creative Commons License 2005.01.02 0 0 0
Ki az a szereti a temetőket? 0.
seTTebello Creative Commons License 2005.01.02 0 0 5
A most bemutatott temető Budapesten, a Hűvösvölgyi és Kútvölgyi utak között van. Ma már csak kisebb részében lehet megtekinteni maradványait, de egykor egészen Budagyöngyéig tartott. A temetőt 1931 - ben a széleskörű tiltakozás ellenére felszámolták, azzal, hogy helyét parkosítani fogják. Ez a mai napig nem történt meg, viszont a terület részben az '50 - es és '60 - as években beépült. A temető térképe, melyen a fényképek készítési helyét számok jelzik.
1, valahol itt találták meg a kivégzett magyar jakobinusok köztük Martinovits Ignác, sírját, Gárdonyi László (?) főlevéltáros kutatásai alapján. Ez a terület nem tartozott a temetőhöz.
2, FC jeles tégla, ez lehet bontási törmelék és síremlék darabja is. Sajnos nagyon sok sittet raktak le itt.
3, kő illetve műkő darab. Ez is lehet sitt, vagy sírmaradvány.
4, kicsit beljebb egy vízszintes részhez érünk. A fák helyzetéből már nem lehet következtetni a temető szerkezetére
5, Hűvösvölgyi úti oldal dél felé.
6, Hűvösvölgyi úti oldal észak felé.
7, négyes facsoport, itt biztos sír volt, sőt szerintem vaskorlát is volt a sír körül. Ez tehát egy nagyobb sír helye lehet.
8, itt több vízszintes rész van a hegyoldalban.
9, ma honvédségi terület. A kerités vajon eredeti?
10, honvédségi terület, a fák a temető aktív korszakából valók.
seTTebello Creative Commons License 2005.01.02 0 0 topiknyitó
Hát akkor tegeződjünk is rögtön, jó? Sziasztok. Biztos vannak a fórumon, akik ha nem is szeretik, de bizonyos érdeklődéssel tekintenek drága Hazánk temetőire. Persze a temetőknek is megvan az a hangulatuk, amit szeretni lehet, mégis engem igen gyakran szomorúsággal töltenek el a mai állapotok. A temetők egy részében nemcsak a kegyeleti szempontokat sértik meg, de pótolhatatlan műtárgyakat engednek át a pusztulásnak. Sajnos éppen azokban a temetőkben teszik ezt, amelyek igazán méltók lennének a fennmaradásra! Határainkon kívül méginkább elszomorító a helyzet, de itthon sem lehetünk elégedettek, elegendő csak a budapesti Kerepesi úti temető egyes részeinek, vagy a szegedi Gyevi temető sorsát említeni.
A '90 - es évek végén Tóth Vilmos miskolci bölcsészhallgató igen jólsikerült szakdolgozata, melyet a Kerepesi úti temetőről írt, némileg ráirányította a figyelmet a kérdésre. Ez a szakdolgozat megjelent a Budapest Negyed 1999 - es évfolyamában, sajnos a folytatás, mely a Farkasréti temető történetét dolgozta fel, már nem tartotta az első két kötet színvonalát. Ennek oka a témaválasztásban is rejtőzik, de arról bárki meggyőződhet, hogy a temetőkről rendelkezésre álló irodalom igen csekély, bár alapos és megbízható, a források pedig részben megsemmisültek, illetve hozzáférhetetlenek.
Azonban sok adat áll fenn elszórtan különböző helyeken, nemrég a Kossuth Rádió foglalkozott József nádor orosz feleségének ürömi újratemetésével, hadi és tömegsírok helye válik ismerté, és sokszor tűnik is el. Ezeket az adokat összegűjteni is a fórum célja. Hajrá, ismerjük meg jobban temetőinket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!