Keresés

Részletes keresés

dancimanc Creative Commons License 2018.04.21 0 0 45

SSürgős!  Egy kotyogás 3 percenként.. mehet a palackba?

H_G Creative Commons License 2018.04.21 0 0 44

A Reinheitsgebot hülyeség, csak a PR-ja jó. Éppen Asahi Superdryt iszom, és ha nem is olyan aromás, mint egy IPA/APA, de ízletesebb, mint bármelyik német vagy cseh kommersz lager. Víz, árpamaláta, kukoricakeményítő, kukoricagríz, rizs és komló. Nem a gabonákon múlik a finomság, hanem az élesztő és a komló fajtáján.

 

 

Előzmény: Babar66 (39)
dancimanc Creative Commons License 2018.04.21 0 0 43

Lehet hogy en vagyok a figyelmetlen de nem jöttem rá ebből :/

Előzmény: öreg_néne_b (42)
öreg_néne_b Creative Commons License 2018.04.21 0 0 42
Előzmény: dancimanc (41)
dancimanc Creative Commons License 2018.04.21 0 0 41

Sziasztok!

3 hete erjed a söröm 10 napja van benne hidegkomló, 3percenként még kottyan egyet.. holnap merjem lepalackozni? Nem akar megálni a kotyogás. Élesztő: us-05

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.12 0 0 40

Napokig kerestem,hogy hol fotózhattad azt a csomagolós képet!!!!megvaan!nagyon menő :D

Előzmény: Törölt nick (38)
Babar66 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 39

Magyarországon megszűnt a nagyüzemi sörgyártás. A három nagy közül egy sem magyar (Dreher, Soproni, Borsodi).

És sajnos (egy-két kivételtől eltekintve, mint a BAK, vagy DÉMON) a sört sem a "Tisztasági törvény" szerint készítik, ha megnézzük az összetevőket. (Persze, az sem garancia semmire, de...) Igazán jó söröket (szerintem) csak a kisüzemek kínálatában lehet találni.

Egyébként elegendő egy Kaiser-t, vagy Steffl-t venni Sopronban és ugyanazt a Kaiser-t, vagy Steffl-t megvenni a határ túloldalán! Ég és föld. (És érdekes módon az összetevők sem ugyanazok! Amott nem kevernek bele disznóknak való kukoricát! )

Egyébként dobozos söröknél elkerülhetetlenül jelentkezik a "fémes íz". Német ismerősöm nem is vásárol, csak üvegest (pedig Ő aztán tényleg el van kényeztetve... sörügyileg)

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 38

Az normális,hogy nő létemre jobban szeretem a sört,mint a bort vagy más alkoholt?!!?!?

clementino2 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 37

Tudja valaki, hogy hol lehet itthon Puntigamer sört kapni?

lifeisacar Creative Commons License 2010.08.16 0 0 36
Mindegyik sörgyártó szereti ráírni a sajátjára, hogy "világelső" "legjobb" "legnemesebb" "legnagyobb odafigyeléssel" stb.

Az ő nézőpontjukból biztos igaz, meg a törzsfogyasztók szempontjából is biztos így lesz. :)
Csak ugye objektívan nehéz egy ilyet osztályozni lévén nincs a sör jóságának mértékegysége, legalább is én még nem hallottam róla. Az se lényeges ilyen szempontból, hogy mit fogyasztanak a legtöbben, hisz esélyesen a legtöbbet fogyasztott sör az olcsó vagy alsó közép árkategóriából fog kikerülni, pusztán azért mert ebből lesznek képesek az emberek a legtöbbet venni.

De mondjuk ott vannak a fesztiválok is ahol az ellen bázis által fikázott söröket is megveszik, drágábban mint egyébként ;)
Előzmény: magyardenes5 (35)
magyardenes5 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 35
meg hát az is eléggé kérdéses, hogy az általad említett söür márka mennyit fizetett ennek a listakészítőnek, hogy az ő márkáját hozzák ki elsőként.és továbbiakban is mi be fog kerülni az, hogy megtartsa a pozícióját.az átlagemberek úgysem tudják, hogy éppen melyik sörös viklágcég vezeti a listát, és szerintem nagy vonalakban le is tojják.
tehát mindenki a saját ekdvencét fogja választani és inni, még akkor is hogyha csak ötödik a listán.talán ami érdekes lehet, azok a konkurrens cégek vezetőinek véleménye, vagy amit az ő számaik mutatnak, az talán eltér egy kicsit a valóságtól..
Előzmény: Bazeltop (34)
Bazeltop Creative Commons License 2010.07.20 0 0 34
akárhogy nézem a Carlsberg van a kereskedelmi kategóriában az első helyen ezen a listán. (és pont ezért nem is hiszek az ilyen listákban.)

Meg valójában hol érdekel engem a habzása ha én a sört akarom fogyasztani nem pedig a habot? amíg jó az íze addig nekem teljesen mindegy hogy milyen a habja.
Előzmény: MartonkaFull (33)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.07.20 0 0 33
de megnyerte... vagyis a kommersz sörök közül ami nem premium kategoria ha egy ponttal is de az lett a legjobb ;)
tehát lehet hogy mégis csak te tudod rosszul???? :P
Előzmény: Bazeltop (31)
nayan00 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 32
Nem mondanám annyira érdektelennek ezeket a dolgokat. Ezekből lehet lemérni, hogy mennyire sikerült minőségire a sörfőzés és érlelés. Az más kérdés, hogy egy casual sörfogyasztót hidegen hagyják ezek a dolgok, jobban érdekli, hogy hideg legyen a sör :D
Előzmény: Bazeltop (31)
Bazeltop Creative Commons License 2010.07.19 0 0 31
Nem nyerte meg ;) Vagy te más tesztet olvastál. Esetleg csak azt szeretted volna, hogy megnyerje :)

De amúgy jah, szal habkeménység, mennyire telt sárga a szín, stb... Ezek ilyen tipikusan dontcare dolgok...
Előzmény: ZillionPro (30)
ZillionPro Creative Commons License 2010.07.13 0 0 30
Csao!

Tényleg nagyon érdekes a teszt, mert ezek közül a szempontok közül az átlag fogyasztóknak 1-2 nem igazán számít.Szerintem a Soproni megérdemelten nyerte meg a versenyt, mert tényleg jó sör.
Előzmény: MartonkaFull (25)
Csucsubi Creative Commons License 2010.07.13 0 0 29
Ahogy néztem annak a kupakgyűjtős akciónak már egy hónapja vége van...
Előzmény: MartonkaFull (27)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.07.13 0 0 27
De a teszt alapján is a kommersz sörök közül a soproni lett az első ;)
Tehát akkor végül is mégis csak egyet értesz a teszttel???? :D:D
egyébként nem tudom ki találkozott vele, de emellett a nyerj csapolt sört promóció mellett most még egyet indított, amivel kupakokat kell gyűjteni és kapsz poharat meg stb. :)
HegeHelga Creative Commons License 2010.07.09 0 0 26
azért ez egy elég szubjektív dolog nem? kiválasztok egy teljesen más ízléssel rendelkező társaságot és máris más lesz a végeredmény. akik tesztelték a termékeket azok szakértők, vagy???
engem igazából az ilyen tesztek sosem befolyásoltak, így most sem fognak. marad a jó öreg soproni :):). ők legalább normális reklámot is tudnak készíteni..
Előzmény: MartonkaFull (25)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.07.09 0 0 25
A minap egy érdekes kis összehasonlító cikket találtam a hazai sör piacról, hogy az általában mindenhol kapható sörök mennyire jók, elég sok szempont szerint megvizsgálva (szerintem nagyon sok felesleges szempont szerint is, például kit érdekel, hogy mennyire tartós a habja??? Úgyis elfogy hamar:D)
Itt a link :)
Noh ki ért egyet és ki nem?
Előzmény: barhelg (24)
barhelg Creative Commons License 2010.07.09 0 0 24
Szerintem is ez a legvalószínűbb, hogy valamennyi alumínium kioldódik.. :S Persze biztosan határérték alatti mennyiség, de azért még épp érezhető az ízén.
Vagy esetleg dobozból iváskor ahogy a szánk érintkezik a dobozzal, amiatt érzünk más (fém, alumínium nemtommilyen) ízt. Ez sem túl biztató..
Előzmény: ghostcar (22)
johspeed1 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 23
én azért nem iszok dobozos sőrt , mert ki tudja hogy abba mit tesznek :D , amúgy szerintem az üveges sőr se az igazi , én csak a csapoltnak élek:)
ghostcar Creative Commons License 2010.07.05 0 0 22
jólvan, persze ha nagyon szomjas az ember és kívánja akkor minden sört ugyanolyannak érez. :D
De nem tudtam még megfejteni, hogy a dobozos miért rosszabb? Van benne valami plusz tartósítószer, vagy mi? Pedig nem is éri fény, tehát jobbnak kellene lennie. Talán csak átveszi az aluminium ízét.
Előzmény: Cukker111 (21)
Cukker111 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 21
Ezzel nem értek egyet, hogy dobozból minden sör rossz!
Szerintem ha nem innál sört egy jó ideig, és egy ilyen tikkasztó nyári napsütésben amikor csurog rólad a víz és majd szomjanhalsz, szerintem fel sem tűnne, ha egy sört a kezedbenyomnék és mondjuk nem látnád, hogy milyen a márkája és, hogy dobozból iszod és, hogy milyen sört teljesen mindegy lenne, csak azt éreznéd, hogy úúúúristen de jó ez a sör :D vagy akkor mi a szitu, ha mondjuk egy dobozos sört átöntök neked pohárba, de te nem tudnád, hogy dobozban volt előtte, viszont hideg lenne, mint egy jól behűtött hordós vagy üveges sör!? :) adott szituáció kérdése kb.. :) jó mondjuk minimális különbséget azért biztos lehet érezni, de akkor nem arra gondolnál, hogy ez szarabb sör mint az átlagos sörök vagy jobb vagy milyen.. érted:)
Előzmény: MartonkaFull (19)
nandika87 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 20
Megvan a foylamat, hogy melyik minőséget mibe palackozzák. A hordóba megy a legjobb minőségű, utána az üveg, majd a doboz. Persze, hogy nem az a legfinomabb, de senki nem mondta, hogy dobozból kell inni. Vegyél üvegeset, ha problémád van, vagy egy sörcsapot és hordót :D

Nem hiszem, hogy a nagyobb gyáraink még magyar kézben maradtak amúgy... Ennek utána fogok nézni neked, mert már engem is érdekel.
Előzmény: MartonkaFull (19)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.07.05 0 0 19
Ezek a névtelen sörök, nem feltétlenül olyan nagyon rosszak, csak egyszerűen a többszörösen megmaradt leszűrt anyagot dolgozzák fel újra... Ezért is lesz olyan az íze amilyen ettől függetlenül, még az is sör, és nem rosszabb a szervezetnek mint a márkásabb sörök.
Egyébként meg, látom emlegetitek itt a sopronit mint márkásabb sör. jelzem a sopronit, a Heineken sörgyárak rt. gyártja, és ezen sörgyárnak nem nem a soproni legjobb söre, sőt, de ízre ez már elfogadható minőség, persze csak akkor ha nem dobozból iszod, mert úgy minden sör rossz...
Előzmény: Ottóka25 (16)
gerlelany Creative Commons License 2010.06.30 0 0 18
Nagyon makacs vagy :)
A sárkány név egyébként igen is csábító! :P

De mindezek mellett osztom a véleményedet, de nekem igazából mindegy hogy 1895 vagy sem. :)
Előzmény: hastetheday (17)
hastetheday Creative Commons License 2010.06.30 0 0 17
hát ez így igaz, de nem feltétlen kell németül lennie, nekem a sárkány és szent István név is mosolyt csal a számra... :D Jó a Soproni bár én nem teljesen vagyok kibékülve vele, én pontosítanék: ha Soproni akkor 1895. (még mindig ehhez tartom magam! :D)
Előzmény: Ottóka25 (16)
Ottóka25 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 16
hát én nem hiszem, hogy egy kicsit is igényes ember ezeket a felsorolt leírhatatlan és kimondhatatlan német márkákat, vagy isten tudja milyen nemzetiségű forintos söröket venné meg.például ha besétálsz a teszkóba, és megnézed a 200 forint alatti sörök dobozát és feliratait rögtön elborzadsz.és én tutira nem venném meg, hogyha annyira nem akarsz sokat költeni és mégis minőségre vágysz én ajánlanám a sopronit
GaGa in the room Creative Commons License 2010.06.30 0 0 15
Ez igaz, rengeteg lett a bóvli, egyébként a citromos gössert én is csípem, na azt megiszom, de általában sopronin kívül nem iszok mást. A soproni szerintem minőségi !
Előzmény: bertike5 (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!