Keresés

Részletes keresés

Birby89 Creative Commons License 12 órája 0 0 28289

Sziasztok!

3 kép a császári család tagjairól:( Stefánia, Gizella 2 fiával, Mária Valéria)

Elisa22 Creative Commons License 12 órája 0 0 28288

Köszönöm szépen a választ! A film hangulata nekem is a kedvencem volt, mert nagyon visszaadta a komorságot. Szép film. Egyedül az Erzsébetet játszó színésznő nem volt annyira szimpatikus. Nagyon tetszenek ezek a képek még nem láttam őket, köszi:) 

maya40.1 Creative Commons License 17 órája 0 0 28287

Az utolsó két fotónál tévesen azonosítottam a másik párt. Ők Románia uralkodói.

Előzmény: maya40.1 (28286)
maya40.1 Creative Commons License 1 napja 0 0 28286

Találtam pár érdekes fotót. Újabban megint vannak újonnan előkerültek, bár sajnos elég picik. De minden darab egy aprócska kincs

Nené és egy kutya (beállított műtermi kép)

Nené kislányával

és családjával

Mária Zsófia és férje Francesco Nápoly-Szicilia királya

Rudolf és Stefánia reprezentál:

és látogatást tesz Lipótnál és Mária Henriettánál (Stefánia szülei) ,  bár lehet, hogy ők vannak látogatóban:

snim Creative Commons License 4 napja 0 0 28285

Évforduló!

162 évvel ezelőtt, 1856. július 12-én született meg Erzsébet és Ferenc József második gyermeke, Gizella Ludovika Mária főhercegnő.

Jtoti Creative Commons License 6 napja 0 0 28284

Szia :)

Mindenre válaszolok ami érdekel ha a levelezési címemre írhatsz, publikus, pár bejegyzéssel lejjebb már megadtam, de itt van újra melissandor@t-online.hu

A kitűzők a találkozások alkalmával, eseményekhez kapcsolódva jutottak a birtokunkba.

Így ezekhez hozzájutni így lehet! Szerencsémre nekem már sok van, ami azt jelenti elég régen

csatlakoztam az itteni társasághoz, és vettem részt a fórumos találkozókon is!

Itt talált meg bennünket a Sisi Baráti Kör akkori titkára és ajánlotta fel a csatlakozási lehetőséget

Akkor többen jelentkeztünk, én is beléptem ami életem egyik legjobb döntésének bizonyult.

Csodálatos emberekre találtam, akikkel fantasztikus élményeket éltem meg az összejöveteleken

havonta és a közös tematikus  kirándulásinkon! Ha mindez nem lenne elég a tagok maguk már önállá utakra és léptek, ki ki megtalálta az a kifejezési formát ami ezt a kultuszt egy szinttel magasabbra emelte.

A saját blogokon, írásaikon, kiállításaikkal, és előadásaikkal stb. bebizonyították a közösség ereje és támogatása és nem utolsó sorban összetartása együtt mit tud megmozgatni!

Aki "csak" itt olvasgat bennünket, sajnos már az említettek miatt kevesen, az nem érzékeli azt ami itt elindult, kiteljesedett és egy magasabb szintre is emelte ezt a kezdeményezést, mármint hogy egymásra

találjanak emberek akiket ez a téma komolyabban is érdekel!

A filmet természetesen meg a megjelenésekor láttam, meg is vettem!

Játékfilm, természetesen nem mindenben várható el hogy teljesen hiteles legyen, még dokumentum filmekben is vannak hiányosságok, vagy tévedések, ebben is...Azonban a hangulata tükrözi azt gondolom a téma komorságát, a trónörökös tragikus életének utolsó drámai szakaszát! A szereplő választás is segíti ezt még jobban alátámasztani! Találsz itt sokkal részletesebb írásokat is a témába, keress vissza! Tematikusan megteheted! 

Előzmény: Elisa22 (28283)
Elisa22 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 28283

Sziasztok! Én is támogatom a kirándulásos ötletet, szívesen részt vennék ilyesmin:) Láttam, hogy párotoknak van ilyen fórumos kitűzőtök, én ilyet hogyan tudnék beszerezni?

Egyébként ti láttátok már a "Rudolf Sissi egyetlen fia" cimű filmet?

Ha igen, akkor mi a véleményetek róla? Mennyire tükrözi a valóságot szerintetek? Nekem nagyon tetszett aki nem látta annak ajánlom youtube on is fent van:) 

Jtoti Creative Commons License 2018.06.26 0 0 28282
Jtoti Creative Commons License 2018.06.23 0 0 28281

Kimaradt az időpont amit a ajánlása Mária Valéria születésének 

150. évfordulója alkalmából tart Vér Eszter Virág!Ezt a a programok között

is megtaláltátok volna, de azért külön is hoztam, 19,30 kezdettel lehet

meghallgatni a Barokk Színházban !!!

Előzmény: Jtoti (28280)
Jtoti Creative Commons License 2018.06.23 0 0 28280

Mint tudjátok Mária Valéria születésének 150. évrordulója van.

Ezzel kapcsolatban is számtalan program és előadás volt és van most is

amit ajánlani tudok!

https://www.mediaklikk.hu/cikk/2018/06/12/kozelrol

Ma a Gödöllői királyi Kastélyban a Múzeumok Éjszakája keretében egész napos

programok vannak amikre biztosan sokan ellátogattok.

Azonban estefelé. 18.30 kor kezdődik egy olyan divatbemutató, amikor is felveszik

az új koronázási ruhát,amit Czédly Mónika tervezett! Hogy ez a ruha elkészülhessen

ezt hosszú kutatómunka előzte meg, Pálinkás Patrícia Zita, történész munkája nélkül

ez nem jöhetett volna létre! Aki még a kastélyban kiállított ruhát nem látta itt az alkalom

hogy most megtegye! Az időjárástól függ hogy kint vagy benti termekben, talán a

lovardában fogjuk majd ezt megtekinteni!

https://www.programturizmus.hu/ajanlat-muzeumok-ejszakaja-godollo.html

Jtoti Creative Commons License 2018.06.23 0 0 28279

Szia :) Annak semmi akadálya. Írj nekem a levelezési címem publikus.

Itt is megtalálhatod, de ha ne sikerült belépned rá akkor itt van !

melissandor@t-online.hu

Előzmény: Catalinaaa (28278)
Catalinaaa Creative Commons License 2018.06.16 0 0 28278

Szia! Én szívesen vennék részt találkozókon, kirándulásokon! :) 

Előzmény: Jtoti (28274)
Jtoti Creative Commons License 2018.06.12 0 0 28277
Előzmény: Jtoti (28276)
Jtoti Creative Commons License 2018.06.12 0 0 28276
Jtoti Creative Commons License 2018.06.12 0 0 28275

A régi TV bemondókról szóló riport után!

https://www.rtlmost.hu/fokusz-plusz-p_7722/fokusz-plusz-2018-05-12-c_12000601

médiaklikk fókusz plusz a királyi családok leszármazottai

RTL Fókusz plusz

Uralkodóházak magyar rokonai!

Jtoti Creative Commons License 2018.06.12 0 0 28274

Örülünk hogy olvasgatás közbe rátaláltál a fórumra!

Nem is hiszed, vagy talán olvastad  mikor is alapította a témában máig elhivatott hölgy ezt a fórumot, ami az Ő segítségével, egy ötlettel végül is felpezsdítette itt az életet.

Fórum találkozókat hozott össze így azután már nem csak nicknévvel állt itt szemben az ember, hanem barátokkal. Hosszú évek alatt volt itt olyan mozgalmas élet is amikor naponta száz számra írtak be a tagok! Sajnos különböző okok miatt most  ilyen időket élünk, hogy páran csak meg szeretnénk őrizni ezt a hallatlan nagy értéket, ismeret anyagot amibe  lelkesedésből  és nem kevés munkát is beleölve összehoztak a tagok.

A közelmúltban volt egy felfutás, de megint lanyhul a társaság. Ezért is ki kell találni valamit!

Sok tag a témában saját fórumot, blogot hozott létre vagy különböző társaságokhoz csatlakozott, ahol rendszeresek a személyes találkozók, és az előadások, és közösen keresnek fel emlékhelyeket, együtt vesznek részt a témához kapcsolódó, 1-2-3-4-5 napos kirándulásokon!

Akit érdekelne bármi ezzel kapcsolatban, írjon nekem, vagy jelezze itt!

Nagyon örülnénk ha ide és a fórummal kapcsolatos kérdésre is válaszolhatnánk az érdeklődőknek!!!

Előzmény: IvanaB (28272)
snim Creative Commons License 2018.06.08 0 0 28273

151 évvel ezelőtt, 1867. június 8-án koronázták Budán a Mátyás templomban Erzsébetet magyar királynévá, Ferenc Józsefet pedig magyar királlyá.

IvanaB Creative Commons License 2018.06.08 0 0 28272

Hogy őszinte legyek, teljesen véletlenül tévedtem ide, de ha már itt vagyok, olvasgatok egy kicsit - és én is ugyanerre a következtetésre jutottam. 

Le a kalappal előttetek, nagyon felkészült, lelkes társaság gyűlt itt össze - még ha nem is mindig egyforma intenzitással pörög itt az élet. 

Évekkel ezelőtt írtam a designeranyu blogot, és nagyon élveztem, de nem volt igazi koncepcióm, vagy célom vele, így aztán abba is maradt. Most a napokban elővettem valamiért, és nagyon meglepett, hogy a statisztika azt mutatta, folyamatosan látogatják a blogot, főként a viselettörténettel kapcsolatos írásaimat olvassák sokan. Kíváncsi lettem, hogy vajon tényleg ennyien olvassák vagy csak valami webrobot vagy csuda tudja mi generálja a látogatottságot. Így aztán rákerestem, hogy hol hivatkoznak a blogra - így jutottam el ide is. 

Egyébként gyerekkoromban hihetetlen nagy Sissi rajongó voltam, és még most is lelkesen olvasgatok a témában, ha van rá időm. 

Előzmény: Jtoti (28271)
Jtoti Creative Commons License 2018.06.08 0 0 28271

Szia:) Üdv újra itt :)

Szerintem  érdemes volt! Kár lenne egy remek oldalon, cikkben , bármilyen megnyilatkozásban apró hibát nem javítani, ha mód van rá, mert ettől az ember még hitelesebb! A tudása senkinek sem végtelen.

Mindig keressük az újat, sokszor pótolva ismereteinket, és nem is hiszed, mennyi tévedést követnek

komoly emberek a szakma képviselői, történészek stb, amit észrevételezünk és nem sértődés a vége!

Hallatlan nagy tudással rendelkeznek itt írogató emberek is, akiket személyesen ismerek, akik "amatőrök".

Minden tiszteletem az övég, akiknek nem szakmája, "csak" elkötelezték magukat ennek a témának!

Előzmény: IvanaB (28270)
IvanaB Creative Commons License 2018.06.05 0 0 28270

Megkésve bár, de törve nem... :)

Köszönöm az észrevételt, javítottam a hibát!

(Valójában nem gondoltam végig, hogy megismerkedésük idején Ferenc József már császár volt, innen a pongyola megfogalmazás.)

Üdv, 

A designeranyu blog írója 

Előzmény: Jtoti (23140)
snim Creative Commons License 2018.05.29 0 0 28269

161 évvel ezelőtt, 1857. május 29-én halt meg Erzsébet és Ferenc József elsőszülött kislánya, Zsófia Friderika Dorottya Mária Jozefa főhercegnő a Budavári Palotában. Mindösszesen két évet élt.

snim Creative Commons License 2018.05.27 0 0 28268

Gyermeknapra szeretettel

Jtoti Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28267

snim :)

Hogy hagynálak egyedül! Te vagy a legkitartóbb már, de érzelmileg én is kötődöm a végtelenségig

ehhez a felülethez! Visszasírom a régi szép időket amikor alig vártuk azokat a perceket, néha órát is amikor ide jöhettünk, olvashattuk egymást, és sok sok szép dolgot oszthattunk meg egymással! Sokat tanultunk, kaptunk szeretetet és dicséretet, és mindig épültünk ezáltal! Azt hiszem már sokszor leírtam itt, ha akkor Ti nem vagytok...inkább nem találok ki semmit, de így is nehéz hónapjaim voltak a nyugdíjaszásom után!

Nem vigasztalt hogy akkor a könyvtárból még 70 valahány embert is menesztettek. Én már benne voltam a nyugdíjban akkor, tehát megértettem, de szörnyű traumámat a Ti barátságotok és ez az eleven oldal ás a téma szeretete enyhítette és el is mulasztotta. Főleg a személyes találkozók után már egy új korszak kezdődött az életemben! Veled is találkoztunk, nem is egyszer! Szép napok, remélem lesz még hasonló!

Előzmény: snim (28264)
Jtoti Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28266

Gyönyörű ez a nagyítás :)

Előzmény: Hofburg (28225)
snim Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28265

Virágzik a Sisi rózsám:

snim Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28264

Szia Jtoti! 

Már megijedtem. Azt hittem, hogy te is végleg...... na nem folytatom.

Köszi a kedves szavakat. Nagyon sajnálnám ha te sem maradnál, mert akkor azt hiszem nekem is végem. Saját magamnak itt írogatni meg képeket felrakni nem sok értelme lenne. 

Előzmény: Jtoti (28263)
Jtoti Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28263

Kedves Catalina!

Csak most olvaslak! Sajnos különböző okok miatt egy kicsit hanyagoltam az oldalt! Remélem sikerül azonban végigolvasva mindenkinek válaszolni, vagy csak ha kell érdemben hozzászólni a beírásához!

Nagyon köszönöm azonban mindenkinek hogy kitart! Elsősorban Snim Neked!

Te lettél mára a leghűségesebb Sisihez és a fórumhoz itt!

Én a királynét nem hanyagoltam el!Bár ritkán jövök tényleg! Azonban a Sisi Baráti Kör tagjaként, állandóan kapcsolatban lévén a témával, sok mindent hallok, a társaságtól, rendszeres találkozókon rész véve, sok érdekes és aktuális előadásokat hallhatok, és Erzsébettel, családjával, és kapcsolódó személyek nyomában járunk az év folyamát 1-2 alkalommal, hosszabb és rövidebb útjainkon!

Most azonban még az olvasással is elmaradtam! Egy kis szünet van a találkozók között.

Ilyenkor azonban a tavaszi gödöllői Ibolya nap-ra szoktunk menni és nyári rendszerességgel szintén ide a Koronázási hétvége programjaira, ami két egymást követő nap! Június 9-10-én

http://www.kiralyikastely.hu/tartalom.53.csaladi_hetvegeink_2018

Júliusban kirándulni szoktunk és augusztus általában a privát nyaralások és utak Sisi jegyében is!

Az oldallal kapcsolatosan az a véleményem, számtalan jó oldal blogok stb. Illetve Facebookon, és egyébként is!

Ezért ezeket javasolom felkeresni Neked is!

nekem is van egy oldalam, igaz az is egy kicsit hanyagolva van mostanában! Azért felteszem ide oda is be lehet regisztrálni. Igyekszem majd azt is fejleszteni. Két éve nem sűrűn teszem. Azonban ott a TÁRSOLDALAINK alatt megtalálod az itteni  tagjaink oldalait!

http://sissiforum.hu/news.php

http://sissiforum.hu/weblinks.php?cat_id=2

Ha regisztrálsz, még több oldalt és információt tudsz elérni!

Most ennyi, van emailem, ha bővebben szeretnél kérdezni, elérsz! Remélem segítettem!

Előzmény: -Catalina- (28223)
snim Creative Commons License 2018.05.21 0 0 28262

snim Creative Commons License 2018.05.14 0 0 28261

Persze, hogy voltak. Ő is csak emberből volt. 

Előzmény: mamuca (28260)
mamuca Creative Commons License 2018.05.14 0 0 28260

Szerintetek Sissi  személyiségenek voltak hibalyi?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!