Keresés

Részletes keresés

snim Creative Commons License 2 napja 0 0 27973

Boldog névnapot a Valériáknak!

maya40.1 Creative Commons License 2 napja 0 0 27972

Nem lehet képet belinkelni. Sehogy nem jelenik meg.

Itt az, amit letöltöttem. Nagyon szép kép és én személy szerint örülök, hogy komoly áron kelt el. Legalább látszik, hogy valaki értékelte.

Előzmény: PanniF1 (27971)
PanniF1 Creative Commons License 2 napja 0 0 27971

és bizony elég szép áron kelt el. :)

Ötszörös áron kelt el a Sissi-festmény

A bécsi Dorotheum aukciósház elárverezte Erzsébet osztrák császárné és magyar királyné eljegyzési festményét, amelyet Sissi karácsonyra ajándékozott jegyesének, Ferenc Józsefnek. A Karl Theodor von Piloty és Franz Adam német festők által 1853-ban készített kép, amely a 15 éves bajor hercegnőt ábrázolja lovon a németországi Possenhofen-kastély előtt, több mint 150 évig volt a Habsburg-család tulajdonában, s mintegy hatvan esztendőn át Ferenc József ágya felett lógott a bécsi Hofburgban. Az alkotás becsült értéke 300 és 350 ezer euró volt, de végül másfél millió euróért kelt el.

Előzmény: Jtoti (27970)
Jtoti Creative Commons License 3 napja 0 0 27970

https://www.dorotheum.com/en/auctions/current-auctions/kataloge/list-lots-detail/auktion/12402-19th-century-paintings/lotID/1138/lot/2198537-carl-theodor-von-piloty-and-franz-adam.html?currentPage=2

Ezt az infót kaptam:

Ez az  a kép amit Erzsébet ajándékozott Ferenc Józsefnek 1853 karácsonyára. Ferenc József haláláig az ágya fölött lógott a Hofburgban, aztán családi tulajdonba került, most kerül aukcióra csütörtökön.

https://www.dorotheum.com/en/popup/zoomify/lot/2198537-carl-theodor-von-piloty-and-franz-adam.html?no_cache=1&displayImg=0

maya40.1 Creative Commons License 4 napja 0 0 27969

Biztos nem az övé. ez egy modern darab, sokszor jön szembe, ha keresgélek a neten régi ruhák után. És igazad van, ez tényleg nem Sisi mérete, neki sokkal hosszabb volt a háta és vékonyabb is a dereka és a a csípője is keskenyebb.

Egyébként, ha az övé lenne, szerintem nem lenne ilyen jó állapotban. Most persze sehol nem találom ezt a képet, de emlékszem rá, hogy amit én láttam róla, az ne ilyen sárgás árnyalatú fotó volt.

Előzmény: zemplenipartizan (27959)
Jtoti Creative Commons License 5 napja 0 0 27968

Már hozzáférhető a könyv!

http://www.europakiado.hu/konyv/751610/csaszarnenak-szantak/

Van aki megkapta és szépnek és igényesnek tartja!

A tartalmára vagyunk a leginkább kíváncsiak azonban!

Jtoti Creative Commons License 5 napja 0 0 27967
Jtoti Creative Commons License 5 napja 0 0 27966

Nem tudom! Hozhatnád a forrást is ahol találtad!

Minden esetre ha nem összefűzött állapotában van

akkor elképzelhető hogy az királynéé!

Ilyen oldalt ábrázolva ritkán látni különben, sokkal

jobban látszik a méret ha szemből fotózzák!Szerintem!

Előzmény: zemplenipartizan (27959)
Jtoti Creative Commons License 5 napja 0 0 27965

Köszönjük Snim a jókívánságaidat és az évfordulókhoz kapcsolódó

bejegyzéseket! Te mindig napra kész vagy a témában! Sokan ilyenkor

megirigyelhetjük a tájékozottságodat! Gratulálok a munkádhoz!

Előzmény: snim (27960)
Jtoti Creative Commons License 5 napja 0 0 27964

Nagyon dicséretes dologra vállalkoztál!

Ne menjen el a kedved attól hogy folytasd!

Én biztatnálak erre, még ha eddig nem is sikerült kiadót találnod!

Ami késik nem múlik, mert szerintem nagyobb a sansz arra hogy

ez sikerül, ha már megvan az egész anyag!

Persze, nyilván, hogy ehhez kellene szakmailag kompetens személyt is megnyerned

addig, hiszen azt gondolhatod, mivel ez nem regény, így kellenének olyan személyek

akik lektorálásukkal már több eséllyel vinnék sikerre a vállalkozást!

Ha gondolod írj! Beszéljünk erről privátban!

Előzmény: Svikkiii (27958)
snim Creative Commons License 6 napja 0 0 27963

163 évvel ezelőtt, 1854. április 24-én esküdött örök hűséget egymásnak Bécsben Erzsébet és Ferenc József.

snim Creative Commons License 2017.04.22 0 0 27962

149 évvel ezelőtt, 1868. április 22-én született Budán Erzsébet és Ferenc József negyedik gyermeke Mária Valéria Matild Amália főhercegnő.

snim Creative Commons License 2017.04.17 0 0 27961

Rudolf napra szeretettel.

snim Creative Commons License 2017.04.16 0 0 27960

Ezúton kívánok minden kedves fórumozónak
ÁLDOTT, BÉKÉS, MEGHITT, SZERETETTELJES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

zemplenipartizan Creative Commons License 2017.04.16 0 0 27959

Sziasztok!

Találtam egy képet. Szerintetek ez tényleg Sisi fűzője lenne? Vagy csak annak gondolják? Nekem valahogy nem olyan Sisi -s arányú. Szerintem csinosabb volt a dereka, biztosan szorosabb fűzői lehettek, vagy is más arányúak. A ruhaderekat, amiben a merénylet érte láttam, sokkal csinosabb -nak tűnik. 

Svikkiii Creative Commons License 2017.04.14 0 0 27958

Sziasztok,

lefordítottam Gabriele Praschl-Bichler Unsere liebe Sisi c. könyvének első fejezetét. Sajnos eddig egy kiadó sem válaszolt a kiadást illetően és csak akkor folytatnám a fordítást, ha lenne rá kiadói igény, de ha esetleg így érdekel Titeket, írjatok emailt ( sebestyen.viktoria@gmail.com ) nagyon szívesen átküldöm :)

Jtoti Creative Commons License 2017.04.12 0 0 27957

Elítélték Erzsébet királyné gyilkosát/Bíróság

2017. ápr. 10. - 12:45, OBH-Sajto14

A Nyitott Bíróság program keretében második alkalommal rendeztek perszimulációs versenyt a Borsod-Abaúj-Zemplén megye területén működő gimnáziumok és szakközépiskolák nappali tagozatos diákjainak a Miskolci Törvényszéken.

http://birosag.hu/media/aktualis/eliteltek-erzsebet-kiralyne-gyilkosat-0

http://birosag.hu/sites/default/files/perszimulacios_verseny_kep2.jpg

Jtoti Creative Commons License 2017.04.09 0 0 27956

Gödöllői Királyi Kastély

Ibolya Nap április 16-17

Április 16-án és 17-én, vagyis: húsvét vasárnap és hétfőn immár tizedik alkalommal várják az érdeklődőket a Gödöllői Királyi Kastély szezonnyitó családi rendezvényére, az Ibolya-napra, illetve a húsvéti kavalkádra. Vasárnap Erzsébet királyné kedvenc virága jegyében zajlanak a programok, hétfőn pedig további különleges eseményeken vehetnek részt a történelmi falak közé látogatók. A Gödöllői Királyi Kastély idei, Ibolya-napi és húsvét hétfői programkínálata a plakát feletti elérhetőségre kattintva tekinthető meg.

http://www.kiralyikastely.hu/tartalom.209.ibolya_nap-husvet_a_kastelyban

https://www.programturizmus.hu/ajanlat-ibolya-nap-godollo.html

http://www.kertvarazsmagazin.hu/index.php/viragzo-disznoevenyek/4792-fokfoeldi-ibolya-kiallitas-a-goedoelloi-kiralyi-kastelyban

Jtoti Creative Commons License 2017.04.07 0 0 27955

https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/memoar-eletrajz-interju/a-boldogtalan-sorsu-rudolf-tronorokos

Több mint 30 év után újra megjelent a könyv!

Bart István A boldogtalan sorsú Rudolf trónörökös
[előrendelhető] Kiadó: Európa Kiadó
Oldalszám: 248 oldal
Várható megjelenés: 2017. április 28.
Méret: 230 mm x 152 mm x 12 mm
Kötés: Ragasztott
ISBN: 9789634055556

A nagyanyám szájából hallottam először, hogy ?a boldogtalan sorsú Rudolf trónörökös? - így, ebben a zárt és felbonthatatlan formában, ami valami réges-régi, könnyfakasztó ponyva címe lehetett? Nagyanyám akkortájt született egy Bécstől távoli magyar kisvárosban, amikor Rudolf és (hogy őt idézzem) ?a Vecsera? meghalt Mayerlingben. A gyerekkorából hozott történet ereje azonban mit sem csökkent két világháború után sem, a negyvenes évek végén is érdemes volt még tovább mesélni, mert még nem szikkadt ki a benne lappangó titok.

Egyáltalában nem történelmi regényt akartam írni, csak elmesélni egy - úgy gondoltam - lassacskán feledésbe merülő régi történetet, amit azért neveztem ?szerelmi regénynek?, hogy ennek avíttságával utaljak azokra a ma már százéves, rongyosra olvasott füzetekre, melyekből az anyagát jórészt összeszedegettem?
Természetesen az ?igazságot? ígérték Rudolf és Mária életéről, de még inkább a haláláról - szemben azzal, ami az újságokban állt -, valójában azonban regények voltak? melyekben a szerelem mindent elsöprő szenvedély, és tőszomszédja egyfelől mindig a halál, másfelől pedig a földöntúli, időtlen boldogság. A délceg királyfi és titkos arája, a világszép bárókisasszony szomorú története szinte magától értetődőn illeszkedett bele a ?szerelmi regények? kész mesei-irodalmi formáiba, melyek egyszersmind magyarázatul is kínálták magukat az eset ?valódi? lényegét illetőleg. Miközben Rudolf és Mária történetében persze éppenséggel csakugyan az a legmegkapóbb, hogy valóban szétválaszthatatlanul keveredik benne a kétségkívül homályos valóság és a cáfolhatatlan ?városi legenda?. Valószínűleg ezért is lett olyan felejthetetlen.

https://www.lira.hu/upload/M_28/rek1/723/1326723_2.jpg

Jtoti Creative Commons License 2017.04.05 0 0 27954

Most akartam hozni én is itt a bizonyíték a link:

https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/memoar-eletrajz-interju/csaszarnenak-szantak?recLink=1&grPos=3&grRecid=j14sg4e9-65xpseax2mp-C.c184_a186.S.ITEM_PAGE-03s8rie&grRecStat=3#bovebb_ismerteto

Azonban örülök hogy megelőztél, de annak még inkább hogy ez a tényleg nagyon régen várt és jó hír számunkra Rudolf iránt különösen is érdeklődőknek hogy megjelent ez a könyv is!

Nem láttam még személyesen, de már megrendeltem magamnak!

AZONBAN A MÉG JOBB HÍR!!! Hogy Maya visszatért?

Akkor reménykedhetünk hogy mindenkinek megjön a kedve egy kis tavaszi zsongásra?

Úgy legyen! Láthatod hogy mennyien kitartunk, és azt is hogy mennyi szorgalmas aktív ember is

belépett ide! Így sosem vagyunk híján az információknak! Azonban meg kellene osztani az

élményeket, kitárgyalni a könyveket a programokon való részvételek utáni értékeléseket újra!

Előzmény: maya40.1 (27952)
-Catalina- Creative Commons License 2017.04.03 0 0 27953

Szia!

Én is nemrég láttam meg, hogy végre kiadják Stefánia emlékiratait! :)

Előzmény: maya40.1 (27952)
maya40.1 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 27952

Mi történt, kiszakadt végre a láda oldala, amiben a jó könyveket rejtegették? :D

Gerő Andrástól már olvastam egy könyvet és nagyon szerettem-szeretem, mert közvetlen, színes és mégsem túlzó.

Majd keresem ezt is.

A másik könyvért viszont nagyon szurkolok, mert erre már képtelenül régen vártam és remélem, nem vagyok vele egyedül.

Bernadettnek pedig köszönet, hogy a Facebookon felhívta rá a figyelmünket. Most van miért tűkön ülni

http://www.europakiado.hu/konyv/751610/csaszarnenak-szantak/

http://www.alexandra.hu/pictures/300/751610F.gif

Előzmény: Jtoti (27951)
Jtoti Creative Commons License 2017.04.01 0 0 27951

A sok jó, olvasható, hozott cikkek között ezt csak azért ajánlanám külön is olvasásra,

mivel ez az elkerülhetetlen téma, évről évre borzolja ezeken a szép márciusi napokon

a kedélyeket!

Gerő gondolatai az előző könyvben és könyveiben is újragondolást érdemeltek a témában!

Az írás végére hagyott összegzést idézném ide, és  olvasásra ajánlom, ha valaki kihagyta volna!

Nem csak ebben a hónapban, és még mindig aktuális sajnos!

"Mindezzel csak azt kívánom jelezni, hogy a kiegyezés – politikai jelentésén és jelentőségén túl – egyfajta megbékélésről is szólt. Olyan megbékélésről, ahol nem kell elfeledni a múltat, de túl kell kerülni rajta. Sem Ferenc József, sem a magyarok nem felejtették a múltat, de tudták, hogy a múlt úgy nem folytatható, ahogyan addig tették.

Kétségtelen ugyanakkor, hogy a magyar nemzettudat egyik szakrális pontja lett 1848-49, s ebből következőleg mindenki negatív megítélés alá került, aki 1848-49 ellenére tett. Minél többet tett valaki 1848-49 ellen, annál rosszabb ember. A legrosszabb ember az, aki a folyamat szereplőinek egy részét kivégeztette, bebörtönöztette, elnyomta. Ferenc József pedig így tett.

Másrészt azonban a túlélő elszenvedők jelentős része megbocsátott neki, kiegyezett vele, s kétlelkű módon elfogadta, hogy 1867-ben megvalósult az, amit 1848-49-ből realizálhatónak gondolt. A kiegyezés utáni korszak pedig – minden tudathasadás ellenére – számukra visszaigazolta azt, hogy érdemes volt kiegyezni, mert az ország fejlődik, gyarapodik s a XVI. század óta először területi egysége is helyreállt. Ezzel együtt erőteljesen megmaradt az érzelmi berzenkedés, a „nem bocsátunk meg” gondolata is.

A kettősség, a maga szélsőségességében jól tetten érhető a nemzeti emlékezetkultúra változásában, változásaiban.

Bármit is gondolunk felőle, ha emlékezetünk változik, akkor a múlt sem változatlan."

[1] Az írás része 2016-ban megjelenő könyvemnek: Gerő András: Ferenc József és a magyarok.

Előzmény: baucisphilemon (27940)
Jtoti Creative Commons License 2017.04.01 0 0 27950

http://www.glamouronline.hu/divathirek/sissi-megelevenedik-a-katti-zoob-divathaz-kifutojan-23107

Milyen ihletforrásai voltak még a kollekciónak?

Valójában 3 figura köré épül a koncepció: Ferenc József, Sissi és Andrássy Gyula gróf. Andrássy Gyula az az ikonikus magyar figura, aki zsinórkötéses díszmagyarban járt – öltözékének mai változatán én a zsinórkötésből mindössze a vízszintes csíkozottságot tartottam meg, ezt a formát viszem végig kabátokon, dzsekiken. Egy organza blúzban egy keresztcsíkos betét a zsinórhímzés emléke, a lényege ezúttal csak egy ritmus – a mai öltözködés ritmusa. Mindennek van ritmusa, ahogy a a könyvek állnak a polcon, vagy a ruhák lógnak a fogason. Nekem az 1800-as évek közepének magyar öltözékeiben ez a vízszintes zsinórozottság jelenti a jellegzetes ritmust és ez vonul végig a kollekción. Sissi számomra egy különlegesen szép nő, akiről sok mindent tudunk, ismerjük a rendkívül finom ruhatárát, én őt alapvetően egy biedermeier ikonnak látom és a biedermeierségnek is vannak mai üzenetei, például a hosszanti csíkozottság – ebben ez a ritmus a fontos. De legalább ilyen izgalmas téma Sissi leheletfinom csipkéit nagyléptékű kortárs csipkéből újragondolni. Az ő figurája számomra nemcsak a kor szépségideálja, de egyben a tragikus sorsú asszony, a gyászoló anya. A kollekcióhoz fűződő alapgondolatok mélyen kifejtve komplikáltaknak tűnhetnek, de valójában a nemzetközi divatvilágban is találhatunk párhuzamokat.  Ahogy számtalan tervezőt megihletett egy-egy történelmi alak, és ebből a koncepcióból született egy kortárs kollekció, azt gondolom, hogy a kiegyezés témáját feldolgozni is modern gesztus. Ferenc József vagy Sissi díszruhái, amelyek meghatározták koruknak az öltözködését, eleganciáját, most mai ruhákként születnek újjá, amivel nemcsak a saját korábbi projektejeinkre reflektálunk, hanem a nemzetközi trendre is. A mai divatban újraéledtek például a tiszti zubbonyok, nálunk felidéződik még a „postatiszt” is. Finoman nőies és uniformis hangulatú darabok egysége épít új harmóniát, kortárs vonalakat, amik számomra egyben mély tartalmat is hordoznak. A férfi öltözék elemei megjelennek a női ruhákon, ahogy a nemzetközi trendekben – most nálunk is új jelentést kapnak. A rendszalagok, amelyek Ferenc József öltözékeinek erős jellemzői - most nagyon aktuálisak, a mi kollekciónknak is díszítő elemei lettek. A laza, bő nadrág egy könnyű, bélyegnyomatos pulóverrel, vagy az újragondolt tiszti zakó rendszalagos nadrággal, ezek egyfajta humoros frissességet képviselő korszerű elemek. A nemzetközi divatban most dübörögnek ezek a jelek.

Jtoti Creative Commons License 2017.03.24 0 0 27949

Én most olvastam! Tetszett!

2015-ben jelent meg,

Királyi házak sorozatban,

Beate Hammond: Ferenc Ferdinánd trónörökös és Chotek Zsófia - Egy nagy szerelem története

2013-ban jelent meg,

Királyi házak sorozatban,

Christian Dickinger: Félúton a trónterem és az őrültek háza között - A bajor uralkodócsalád fekete bárányai

Jtoti Creative Commons License 2017.03.24 0 0 27948
snim Creative Commons License 2017.03.17 0 0 27947

Hát nekem speciel egyáltalán nem tetszik ez az ágy. Átengedem másoknak.

Előzmény: Jtoti (27946)
Jtoti Creative Commons License 2017.03.17 0 0 27946

https://mobile.willhaben.at/object/192533090/#0

Álom, édes álom!

Nem tervezek ágyvásárlást :)

Valaki?

baucisphilemon Creative Commons License 2017.03.16 0 0 27945

A korábbi téves programajánló link helyesbítése:

http://ujkor.hu/content/leveltari-delutanok-fiziker-robert-az-utolso-parbaj

baucisphilemon Creative Commons License 2017.03.16 0 0 27944

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!