Keresés

Részletes keresés

Mistral1 Creative Commons License 3 órája 0 0 79744

Taki, nem gondolod meg magad? Te papucsban is lenyomod!

7:45 nálunk.

ronya1 Creative Commons License 5 órája 0 0 79743

Ha ez ilyen egyszerű lenne akkor a szabadidőmből beáldoznék napi 2 órát ásásra ;)

Ez pedig nagy szó, mert hiper lusta vagyok többnyire

Előzmény: Mistral1 (79742)
Mistral1 Creative Commons License 10 órája 0 2 79742

Bakker, ne MAGATOKAET kerítsd be, hanem fogjatok össze a szomszédokkal és ŐKET kerítsétek be!

Hogy Ő ki ne menjen... ;-)

Előzmény: ronya1 (79740)
.Kendi. Creative Commons License 11 órája 0 0 79741

Kár volt annyira magasra menni !  

Én is pont ilyen Michelin baba alakú lettem, csak ez    azóta sem múlt el.........

Előzmény: takacsek.hu (79735)
ronya1 Creative Commons License 15 órája 0 0 79740

én kemény vagyok vazzeg :))

pár pillanatig még el is gondolkoztam hogy megyek, mert a kis létszámú bulik mindig jók szoktak lenni, és a társaságot elnézve én copnék a legkevesebbet a "könnyű" motorommal ;)

bár az össztömegben gabesz még mindig előnyben lenne.....de az is valószínű hogy a többiek is

aztán rájöttem hogy még mindig zsibbadok egy kicsit és biztos nem tenne jót

plusz beköltöztek valami szolárium függő népek a szomszédba villámgyors kell csinálni egy 2m magas zárt kerítést hogy ne is lássam őket

Előzmény: Mistral1 (79739)
Mistral1 Creative Commons License 16 órája 0 1 79739

@Gabesz!

7:10-kor tali, 7:15 indulás a Sportcsarnoktól!

@Csoki!
8 körül NAGYLAK, Lukoil.

@többiek: puhányok vagytok, kis takivideótól megijedtek :-))))

Mistral1 Creative Commons License 16 órája 0 0 79738

EZ a nagy buli ám!

Azért fizet az állam, hogy NE csinálj vele semmit, őrizd meg "ősborókásnak". Nyilván szükség van ilyesmire is, én is szeretem a természetet (csak az én természetemet mások nem annyira...), de a tény attól még tény marad, azért fizetnek, hogy ne dolgozz :-)

Olyan mint a reklám - azért fizess, hogy ne lásd :-(

Előzmény: ronya1 (79737)
ronya1 Creative Commons License 17 órája 0 0 79737

öröklődés során lett egy darabka natura2000 besorolású legelőnk talán az 300nm volt(volt rengeteg kis fecni... akadt ami 140nm)

értéke nem sok nem emlékszem mennyit adtak érte, 20-30 ezer felé, és a vevő intézett mindent ami legalább 10x ennyibe volt

az a lényeg hogy jöttek a nemzeti parktól aztán feljegyeztek mindent ami ott volt, igazán vicces volt amikor a 50-80 centis fa kezdeményeket számolták......amit az őzek szerintem le is rágtak ezen a kemény télen

azt mondta a vevő erre neki dupla állami támogatás jár mint a sima rétre, és azért veszi meg mert ezután a szomszéd terlütekre elővételi joga van

Előzmény: CsLacc (79736)
CsLacc Creative Commons License 18 órája 0 0 79736

Taki!

Te átlátsz a szitán! ;-)

Ennek a sok-sok álkörnyezetvédő buziskodásnak a "júnijós ingyen della" központi mozgató rugója! Erre tolja ész nélkül a júnijó a lét. Valójában nem sokat csinálnak (a korrupció úgyis mindig megtalálja az utat) baxtatják látszatnak a sok természetkárosító genyó off-roadert és ezzel jól lehet villogni a hírekben, de Nemzeti park közepén fa kitermelés, kőbánya, útépítés, mobil tornyok, szélerőművek azok simán befigyelnek!!!

Állami pénzből erre a álkörnyezetvédő buziskodásra nagyjából annnyi della jutna mint korábban jutott => SEMMI!!!

Most a júnijós dellából jó pár parkőr elherevakarászik meg terpjárózgat a parkban, néha baxtatja az off-roadereket. A falopókat/fekete vadászokat meg tájékoztatja, hogy 2-3 hétig merre nem fog járni. A fizetés biztos, csinálni semmit sem kell gyakorlatilag, megbukni a feketézéssel nem lehet!

Királyság NEM?

---------------CsLacc-------------

Előzmény: takacsek.hu (79730)
takacsek.hu Creative Commons License 18 órája 0 1 79735

Áh, ez a kép csal... Itt olyan magasan voltunk, hogy alig volt már légnyomás, így a belső gázok nyomása miatt lett ilyen mislen baba az ember...

tuti... ;)

Előzmény: ronya1 (79733)
Mistral1 Creative Commons License 25 órája 0 0 79734

Menj a biztosra, gyere velünk ;-)

Mert aztán vagy lesz pisi - és lesz másik túra, vagy nem...

Előzmény: .Kendi. (79732)
ronya1 Creative Commons License 25 órája 0 0 79733

Mr takacseknek lassan akkora lesz a kerülete mint az enyém :))

Előzmény: .Kendi. (79732)
.Kendi. Creative Commons License 26 órája 0 0 79732

Jobbulást kívánok!  

Gondolod, hogy jövő hétvégére benő a bőr?  

Mert már kötöttem biztosítást is.....    

Mistrál bejárását is le kellett mondanom, mert nincs kreditem a családtól minden hétvégére motorozni..  

Így lehet két szék közül a pad alá esni....

Őszintén , minden hátsó szándéktól mentesen kívánom, hogy gyógyuljál meg vazze !  

ha az segít szívesen teli-vizelem a csizmádat, o'szt abban gyorsabban gyógyulsz!!!!!    

Aztán meg minek flancockodol egy 20 ft os leverődéssel ???   5 forintosnyi nem lett volna elég???? 

Tudom telik rá.....

.

Előzmény: takacsek.hu (79731)
takacsek.hu Creative Commons License 27 órája 0 0 79731

Ma megpróbáltam a leg-leg-legkényelmesebb cipőmet... A kapuig jutottam - aztán vissza sántikáltam a papucsért.

Nem lesz ebből még a héten motorozás.

takacsek.hu Creative Commons License 1 napja 0 0 79730

mert erre jönnek az uniós támogatások...

Előzmény: ronya1 (79729)
ronya1 Creative Commons License 1 napja 0 0 79729

pár éve felénk is összeakadtem egy természetőrrel

van pár védett-zárt terület felénk, ez az egyik közelében volt(vagyis azt hittem a közelében) egy

széles földút, erősen traktor nyomos... szépen haladok, előttem-mellettem egy mtz kaszál füstöt okádva

jön a természetőr szembe aztán leállított

kicsit elbeszélgettünk(nem jött egyből a büntetésekkel) hogy mi a fenét keresek itt

mondtam neki kb képben vagyok a dolgokkal, mert vannak sorompók táblák stb de itt még semmi sem volt és az mtz is ott füstölög

azt mondja az bejöhet mert munkát végez én meg nem.... szóval ne menjek arra többet, mondtam neki most se jöttem volna ha van tábla hogy nem szabad......

azóta jártam arra és ki van táblázva a bekötő út, szóval volt fejlődés

amúgy tök idegesítő ez a sok natura meg természetvédelni rész, felénk vannak olyan természetvédelmi területek ahol lakóház(állandóan lakott tanya) is van

nem tudok 20 km elmenni semmilyen irányba hogy ne legyen valamilyen szintű tiltott zóna

közben meg mindenki tonnaszám vegyszerez, döglenek a madarak-állatok halomba, még a méheket se kímélik, de pár hektár pöcsig érő gizgaz fontos......

Előzmény: Luckylaci (79727)
Mistral1 Creative Commons License 1 napja 0 0 79728

Majd a svejci' rendszámokat toljuk előre... ;-)

Ahol tábla-sorompó lesz/van, oda biztosan nem megyunk.

--

Hétvégére van már programod!? ;-)

Előzmény: Luckylaci (79727)
Luckylaci Creative Commons License 1 napja 0 0 79727

Hali! Takinak abban igaza van, hogy egy része kitáblázott természetvédelmi terület, és ez egyre szaporodik a Vigyázó, Öreg-havas, Kalota-havas környékén (is)!  A bejárás előtt jöttünk meg egy túráról, arról a környékről.  Pont a Háromkirályok vízesést kerestük (Ez még Boga! :-) amikor egy sorompóval lezárt(!) kitáblázott(!!) behajtani tilos táblával megerősített (!!!) "Naturás" területhez értünk. Semmi gond....motor le....gyaloglás. Három km-rel feljebb, a VÉDETT természetvédelmi területen, olyan traktornyomokat láttunk,úgy össze volt vágva a terep, hogy bele lehetett feküdni! ERDŐIRTÁS!!! Kiközelítők nyomai, otthagyott vágástéri hulladék... hektáros területen,szétdobált szemét, pet-palack, horganylemez,stb.

Na ennyit a román védett területek fogalmáról!!! Persze, ebből nem lehet kiindulni, mert amint meglátják a magyar rendszámodat, már közellenség is vagy.....de mindezt dózerrel szabad.......

Ergo: Menjünk tankkal....;-)

Előzmény: takacsek.hu (79721)
CsLacc Creative Commons License 1 napja 0 1 79726

Mistral olyan régóta készülök a Trip-re, hogy semmilyen törés-zúzás gyanús akcióba nem megyek bele! Idén szeretnék ott lenni és nem a kórházban/otthon lábadozni!

Majd a TE emlékedet énekeljük meg!

------------CsLacc------------

Előzmény: Mistral1 (79720)
ronya1 Creative Commons License 2 napja 0 0 79725

Gyalogolni tényleg szar

Motoron ülni kell :)

Én simán lezúgtam a kövesen, nem mondom hogy nem basztam oda az alját mert odabasztam, kartervédőn keresztül elrepedt a blokk, na de ez egy ilyen játék.....

Most már nem lesz ilyen mert csak a youtube-on nézegetem 

Előzmény: Rudó (79719)
Mistral1 Creative Commons License 2 napja 0 0 79724

Nna, ér nekem ám a szép szó.

Mindenki nyugodjon le a "picskuba" - nem erre fogunk menni :-)

Ellenben van a harmadik szállásnak egy még északibb kijárata, nna, azt viszont meg fogjuk kukkolni - hátha... (balra ágazik a völgyből fölfelé, és sokkal hosszabb úton ér föl az aranyos-völgyi útra.)

--

A Vigyázóról lefelé semmi nem volt, csak a lendületet nem volt szabad elveszíteni... Szépen megálltam a motorjaitok mögött - csak Ti kishitűek voltatok :-)

(pont Szattist kellett a rosszabbik nyomra áttérve kikerülnöm :-)

(Az a 13-as meg a 15-ös bálna erősen jó volt!)

--

Olyan nincs, hogy egy tripen nem megyünk fel a Biharra. Tehát nem opció, hogy kikerüljük! Csak keresek (keresnék...) alternatív utat - de látom hiába akarok én itt okos lenni :-)

Ellenben, tanulok más kárán, szóval hiszek én nektek!

Meg az alternatív szállásokat is el kellene érni valahogy az Aranyos völgyéből...

Előzmény: takacsek.hu (79723)
takacsek.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 79723

Viszont ha te tényleg ilyen nyomon akarod vinni a bandát, akkor én nagyon szívesen beváltam volna az ultralájtos nyomvonal vezetését is.... ami egy percig se ment volna aszfalton. ;)

Viszont legalább tök szép helyeket láttunk volna.

De persze most már erről is lecsúsztunk.

takacsek.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 79722

https://www.youtube.com/watch?v=WlrKcTn4RCs&t=913s

9:25-től látszik az az út, amit te rószaszínnel jelöltél - csak ti a másik irányba akartok rajta menni.

11:00-14:00 közt láthatod, hogy ez nem egy sík út, lesznek ezen szép meredélyek. Amik így a videón nem tűnnek túl komolynak, de apró (néhol meg nem apró) köves az egész. ;) Szóval ezen mentek a fordított irányba...

A szürke nyomvonalból a

https://www.youtube.com/watch?v=CJjFpgG6CbE

11:30-től kezdődő rész kerülhető balra (és az előtte lévő kőzuhatag meg nincs benne). Pont ott kell kikerülni ahol a videó 11:30-nál tart (kicsit fentebb, balra) - nem nagyon látszik, de ott le lehet menni balra, be a fenyőerdőbe.

Ebben a videóban az van, hogy ha nem térnél le a gerincről a rózsaszínen, nem tovább mennél az "úton", akkor mi várna rád:

https://www.youtube.com/watch?v=iTeQIpmnLYY&t=10s

Az első 40 másodperc az érdekes.

Van még egy videóm valahol, amikor Gyuri bácsi teneréjét az Ádi viszi fel azon az úton, ahol lefelé szeretnél jönni - azt is javasolnám megtekintésre... de egyenlőre nem találtam. :(

Amúgy mindezt nem segítői szándékkal raktam ide, hanem a videónézettség-növelési szándékkal... ;)

Előzmény: takacsek.hu (79721)
takacsek.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 79721

Az előző Bálnán a rózsaszínen mentünk felfelé... és erről hosszan írtam már neked levelet... ;)

(és a bihari robogó túrán robogóval is - felfelé... Ebből azért adódhat, hogy lefelé járható nagy enduróval is... persze, de mi már mindenütt voltunk robogóval. ;)

A lényeg: az általad kiemlet részeken kívül már azonnal izgalmas lesz:

1) egyszerűen lemenni a Biharról - mert ha nem is túl meredek de omlós... ;) egy kis elsőfék és kész a takarás.

2) ha már leértél mily meglepőt - azonnal fel is kell menni a következő hegyhátra, ami azért nem is olyan lájtos.

(Igazából autóval pont ezért a két szakaszért nem vállaltam még be soha (félő, hogy ha lemennék, ott ragadnék a két feljáró közt. Már a Biharra se tudnék felmenni... és már a szembelévőn se tudnék tovább jutni. Biztos, hogy olyan helyre kell vinni a bandát, amit még a Taki se vállal be autóval? ;) - biztos, hogy nem.) - amúgy a bekeretezett részek közül a középső lesz izgalmas - de ez is inkább csak felfelé. Bááárrrr - én határozottan emléxem még a kezdő Mistrálra, amikor a Szabó Attilával úgy jöttel le a Vigyázóról a Dragan felé, hogy én még a szememet is becsuktam. Szóval egyszerűnek tűnik ez a lefelé, de azért... - rémlik valamit? Gyertya csere után... - szerintem csíkos volt ott a gagyó... ;))

Túl van beszélve. Majd meglátod...

(A szürkét úgy ajánlottam, hogy akkor nem kell felmenni a Biharra. De tény, hogy mi leginkább csak elbeszélgetünk egymás mellett. ;) És igen a 2015-ös bálna arra indult el lefelé - de a mi ugye előbb lezúgtunk a kőzuhatagon a csúcsról (hangulat alapozónak), majd utána jött volna ez a szakasz. Ebbe is van egy meredek és omlós rész - amit viszont szépen lehet kerülni (a tracken már kerültem) - a nehézségi szintet jól jelzi, hogy Horváth Tünde tavalyelőtt egy Piaggio Liberty nyergében TÖRÖTT bokával ezen jött végig.)

Plusz a 3. karikád után a nyomvonal magánterületen visz keresztül, ahol kaput kell nyitni és csukni. És ha gondolod akkor rávetítem neked a Natura réteget, hogy lásd: végig abba megy (de ez akkor is az volt, amikor mi mentünk rajta felfelé)... és, hogy a amikor lekanyarodsz a gerincről, akkor ott nincs is út - csak egy kábelfektető munkasáv és az felső rész az soha nem is volt út - csak gyalog ösvény, amit egy-két turista (terepjáróval) kitaposott. De mivel ez az út nem visz sehova - így igazából ez nem egy járt út. Később... a karikáid környékén a faszállítók már normálisan kitaposták, a 3. karika környékén még már laknak is - de ők is a sötét rózsaszínt használják.

Na, de túl van lihegve.

A kérdés: mi lesz akkor, ha rájössz, hogy a Biharról nem tudsz lejönni 30 emberrel? Ott maradsz? ;)

Előzmény: Mistral1 (79715)
Mistral1 Creative Commons License 2 napja 0 2 79720

Papírkutyák vagytok!

Én írtam a kiírásban, hogy a kezdők inkább most aszfalton próbálkozzanak...  ;-)

De - nagggyon remélem, hogy Ti most Taki szürke-fekete track-jéről beszéltek!  :-)

Én meg a lilán akarnék közlekedni a lakodalmas sokadalommal...

(amúgy meg mindegy, Csokit majd előreküldjük - aztán ha nem sikerül neki, kedvesen megénekeljük az emlékét :-)

(ha meg mégis sikerülne neki, biztosan szétrúgja a hátsómat, ebben az esetben pár könnycseppet értem is morzsoljatok majd el és gondoskodjatok az árváimról...)

Előzmény: Rudó (79719)
Rudó Creative Commons License 2 napja 0 1 79719

Az nekem 177cm-el, 200+os motorral 94cm-es ülésmagassággal elég volt egyszer...., mikor a motor mellett állva hónaljmagasságban van az ülés és úgy kell lefele ereszkedni az nem túl bejövős. Egyszer megvolt, van téma ha összefutunk a csapattal de ott akkor nem röhögtünk annyira. Kétoldalt telitalppal leérős motorral bármikor, de ekkora lóval nem igénylem. :)

Előzmény: ronya1 (79718)
ronya1 Creative Commons License 2 napja 0 0 79718

beteszed a biharról le a kövesen, majd tovább a meredeken lefelé aztán ez a nap lesz a benzinspórolás napja

mire lejön ott 30-40 ember szinte este is lesz

csupa móka és kacagás, motorhang mentesen :))

2 komponensű ragasztó gyurma legyen mindenkinél ;)

Előzmény: Mistral1 (79717)
Mistral1 Creative Commons License 2 napja 0 0 79717

Haát, próbálkozzál!

(hívni is, jönni is! :-)

--

Taki!

Ha ezek az utak jól(könnyen) járhatók lennének - akkor már jártunk volna rajta biztosan... :-(   SZóval, azok a meredélyek erősen kétségesek lesznek, mert semmivel sem kevésbé meredekek, mint az ominózus sziklás - és emiatt a víz onnan is kimos mindent - tehát valsz ugyanúgy is néznek ki :-(((

Nna, majd kiderül, hogy csak lekiabálunk, vagy le is megyünk...

Előzmény: .Kendi. (79716)
.Kendi. Creative Commons License 2 napja 0 0 79716

Laci !   rájöttem miért lettél meg-invitálva a szöcsketúrára ! 

A résztvevők átlagéletkora kölzelít a 45 höz, és lehetséges , hogy szükség lesz újraélesztésre !    :))) 

Vagy Taki sarkát kell kezelgetni.....   gondolom nem tudja lepisilni egyedül......, de ebben tudok segíteni  én is ! :) 

( Mistrál ! Sajnos csökken az esélyem a bejáráson való részvételre,   a Taki túra közeli időpontja miatt.,. felhívlak.  )

Előzmény: CsLacc (79714)
Mistral1 Creative Commons License 2 napja 0 0 79715

A szürke a tiéd, az olyan lehet, mint a 2015-ös Bálna lefelé... :-( A rózsaszínű lenne a terv.

Az "érdekesebb" részek kiemelve...

Előzmény: takacsek.hu (79713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!