Keresés

Részletes keresés

Mistral1 Creative Commons License 5 perce 0 0 87739

Csak 1 gondolat:

Vadkerten nézzétek (kóstoljátok) meg a Binco Nero műintézményt is (gugli). Amióta ismerem, nem is voltam a "másikban".

Aztánmeg, ebéd az 54-esen, az Abonyi csárdában, onnan meg van "rövidebb út", egyenesen Szankra!

(ha elég lököttek vagytok, még tényleg arra jöttök... ;-))))

Előzmény: The BIG bang theory (87738)
The BIG bang theory Creative Commons License 1 órája 0 0 87738

Szia Doomedsrac

Ha van kedved gyere velünk a Szanki találkozóra, nehogy elkeveredj ott a "lapályon"

Vagyunk egy páran itt a "nagyfalu" környékéről, (én Dél-budáról megyek) péntek délelőtt találkozunk Érden, a régi 6-os melletti, (Ercsi úti)  MOL kúton. (A pontos találkozási idő még képlékeny, majd megírom, ha már biztos.)

Szépen " eldübörgünk" Szankra. Útközben, nagyon fontos dolgaink lesznek,  összehasonlító tesztet kell végeznünk a Dunaföldvári és a Soltvadkerti cukrászda termékei között.😁😁😁....győzzön a jobbik!

Előzmény: Doomedsrac (87731)
dzoltan82 Creative Commons License 1 órája 0 0 87737

Nekem nem surgos...

Meg a kormany is ott van zacsiban.

Amennyit motorozok, talan jovore kell majd a nyeregmodosito.

Nyugodtan hasznald, majd Szattis rendel megint nekunk!

Előzmény: Mistral1 (87736)
Mistral1 Creative Commons License 3 órája 0 0 87736

Nekem pl a lábtartó és ülés közötti távolság kevés :-(

Vagy nagyon ki van ülve a "szivacsom" és a habtestem annyira összenyomja, hogy az 2-3 centi pont hiányzik.

16-ban DRobi kipróbára ideadott egy kb másfél centi vastag zselés párnát. Jöttem-mentem, és csak annyi tűnt fel, hogy nem kellett olyan sűrűn ki-fel-állni, meg este sem éreztem azt, hogy de jó lenne már leszállni . Idén azért előferdült párszor :-(

Amikor vissza kellett adnom - után kellett két hónap, amíg megszoktam a hiányát, annyira jó volt - amíg volt.

Magasság, távolság: ülve nagyon kényelmes, terepen is leér mindkét lábam. Ha nem is annyira mint Ronyáé a 400-on, de leér. Ha magasabb lesz az ülésem - ez biztosan "sérül" majd. A lábtartót kellene esetleg 1-2 centivel lejebb tenni - amit meg nem olyan 1xű, és ezer másik paramétert elronthat.

Zoli! Veszek egyet, kipróbálom, aztán mekegek róla.

Ha 7végén már jössz is érte, akkor meg viszed és te regélsz :-)

Előzmény: dzoltan82 (87735)
dzoltan82 Creative Commons License 4 órája 0 0 87735

Denes, ha mesz arra, hozzal mar egyet nekem is ;)

Aztan majd intezzuk az anyagiakat.

Andor es a tobbiek: Transferwise nincs szerbiaban ;) utananeztem...

Előzmény: Szattis_ (87733)
dzoltan82 Creative Commons License 4 órája 0 0 87734

En lattam a kepet facen, csak nem ertettem teljesen.

Mire is jo az?

Egyik motoros cimboranak a chopperen/cruiseren volt olyan specko parnaja, mintha egy felfujhato tojastarto lenne. a Gumokon ultel, koztuk jart a levego valamennyire, legparnas volt.

Ilyet szeretnek, ne izzadjak ra az ulesre, de nem annyiert, amennyibe kerult :)

Ha jol emlekszem o valami 50-80k HUF kozott vette...

Az a nyerges polifoam megjobban lezar minden levegozest, bar lehet, hogy en ertelmezem rosszul.

Előzmény: Mistral1 (87732)
Szattis_ Creative Commons License 4 órája 0 0 87733

:) van hát!

Előzmény: Mistral1 (87732)
Mistral1 Creative Commons License 13 órája 0 0 87732

Szattis!

Van ily' nektek a ló-osztályon?

Neofoam marvédő

Holnap délben bekukkolok.  Jó lehet az tehénre is, ha a lóra jó...

Doomedsrac Creative Commons License 14 órája 0 0 87731

Budakeszi, azért van Gödöllő a linken mert volt egy srác aki érdeklődött és ő ott csatlakozott volna. Sajnos csak legurulok és haza is este mert másnap melózok :( lecsúsztam a szabikérésről. Esetleg ha Pestről megy valaki ahhoz lehet hozzá verődnék.

Előzmény: Mistral1 (87727)
Mistral1 Creative Commons License 14 órája 0 0 87730

Csináltam már én is túrát Kisteleki indulással :-))

De van benne rendszer, valsz nem SZombathelyről van a start.

Előzmény: ales40 (87729)
ales40 Creative Commons License 14 órája 0 0 87729

Gondolom Gödöllő, ha onnan indul.

Előzmény: Mistral1 (87727)
ales40 Creative Commons License 14 órája 0 0 87728

Nálam más okai is vannak, hogy miért a magasító lett a megoldás. Majd ha egyszer összefutunk és érdekelni is fog megmutatom, de csak akkor ha a KTM-esnek nem mondod el:))

Előzmény: Mistral1 (87726)
Mistral1 Creative Commons License 14 órája 0 0 87727

Merre vagy most - nagyjából? :-) Lehet, hogy írtad már...
SZankon sokan leszünk, gyere el és lesz ott mindenféle kormi, utángyártott, gyári, kiemelt és nagyobb méretű (sztem ez az utolsó csak nekem van)

Előzmény: Doomedsrac (87725)
Mistral1 Creative Commons License 14 órája 0 0 87726

Én elvileg, pusztán tudományos alapon - jobbnak érzem a nagyobb kormányt, mert a magasítónál nagyobb terhelésnél/ütésnél nagyobb a forgatónyomatéka az erőknek, alul, az anyánál nagyobb lesz a húzóerő, mint az alaphelyzetben, ahol csak a kormi van, és a kormi rugalmasan egy kicsit "el tud nyelni".

Mivel kormit mindeképpen kell cserélni 8 eFt, a magasító 4-7, a magasabb kormi meg 10...

Az RMC-től én hoztam el DZolinak az utolsó 600/660-as kormit (nem is ígértek többet!), nem tudom, hogy az ST-re is ilyen való-e. Egy telef a srácoknak és megmondják a tutit,

Előzmény: ales40 (87721)
Doomedsrac Creative Commons License 14 órája 0 0 87725

Nem csüggedek :D 80%-ba egyedül motoroztam eddig is a kis TT-vel :) néha-néha akad 1-2 ember aki jön, de nem ez a jellemző. Ki irkálom ide azért hátha valakit "felizgat" a dolog :)

Nincs facebook-om.

Itt figyelgetem majd Ti merre mentek és ha úgy alakul bepofátlankodok :D Mivel friss nekem ez a nagymotor dolog így ismerkedek vele, hogy bírom így a nagyobb utakat, mert jövőre szeretném átlépni az országhatárt (nem mint ha a TT-vel nem lett volna pár alkalom, de csak Szlovákia irányába tettem) amihez viszont nem lenne rossz legalább még egy embert találni.

A kormány téma engem is érdekel, mert nekem nagyon alacsony ahogy most van. A TT-n úgy van összehozva, hogy a könyököm szinte derékszög és állva is jól működik. Ténérén meg szinte teljesen egyenesen van a könyököm (mint ha mélyre nyúlnék le) ami picit fura, de lehet majd ha nagyon unatkozom a TT kormányát átrakom és megnézem milyen úgy.

Előzmény: Mistral1 (87722)
ronya1 Creative Commons License 15 órája 0 0 87724

nem kontráztam, csak a tényeket írtam

volt a kezemben pár tükör mind össze volt rohadva :)

de meg lehet csinálni tutira

Előzmény: ales40 (87719)
Mistral1 Creative Commons License 15 órája 0 1 87723

Ahogy a kék 1:05-nél áttolja - azt tankönyvbe való, és rögtön utána a másik is...

--

Doomed!!!

BOCS! Én valahogy dromedársrác-nak olvastalak a vaksi szememmel :-(  Megtanultam a leckét.

Előzmény: Doomedsrac (87717)
Mistral1 Creative Commons License 15 órája 0 0 87722

Dromi!

Ne csüggedj... Nekem sem esett jól, hogy anno nem jött senki - de a végére megxoktam :-))

Pár gondolat csak: múlt héten a klubtagoknak volt egy "barátilag kötelező" összezördülés a Börzsönyben, nemsokára Évadzáró, a családosoknak általában újra kell gyűjteni ilyenkor a kiürült kredit-kasszát :-(

Azon a vidéken pont nemsokan vannak közülünk...

Nem tudom miért, de a Délvidék erősen túl van reprezentálva a klubban - mert majd 33% Csongrád megye súlya :-))))  Ha a Sztálinváros - Szarvas vonal alatt nézgelődünk, még az 50 is össze-összejön... :-)   Innen meg messze van. mese nincs. Nekem a szanki bulik jönnek be nagyon - főleg az 50 km-es távolság miatt...

A fütyikönyv-ben (gyk:fasz-búk) (kitöklámpa tud ilyen nevet adni egy világ-rendszernek?? :-))  a Nagyendurók  csoportban van még sok sorstárs, ha oda is feldobod, valsz ragad hozzád vlaki :-)

Előzmény: Doomedsrac (87715)
ales40 Creative Commons License 15 órája 0 0 87721

Én ezt az egyszerű megoldást alkalmaztam a Transalpon.

Sokkal kényelmesebb lett és állva is kényelmesebben használható. Az a pár centi sokat jelent.

https://www.shox.hu/ufo-kormanymagasito-30mm/?p=575984060000000

Ha a kormányleszorító bilincseket kilazítod, ki lehet mérni, hogy a jelenlegi kábelek, bovdenek mennyi magasítást engednek.

Előzmény: andor28 (87710)
ales40 Creative Commons License 15 órája 0 0 87720

Ebben az évben már kétszer voltam ott. Nekem nagyon tetszett.

Előzmény: Doomedsrac (87715)
ales40 Creative Commons License 15 órája 0 0 87719

Zoli megadta a választ.

Azt már vártam, hogy Ronya mikor fog kontrázni :)

Ha normálisan van beállítva a GYÁRI EREDETI tükör, akkor működik a dolog. 

Előzmény: running wild 42 (87697)
Mistral1 Creative Commons License 15 órája 0 0 87718

Igen, a környéken sem volt az éladó típus, csak a cső hasonló, de az is csak valamennyire, mert a fehéren hiányzik a kopoltyú, a kmétieken meg fent van mindkettő.

-

Amúgy, elolvastam újra, a fkp a banzáj ELŐTT készült. Haát, ha én odamegyek jóskapistához, hogy nem járulok hozzá, hogy rólan képet készítsen és nem törli le előttem - lehet, én is morci lennék :-)
A BIG-es rendőrsrácot kellene meginterjúvolni, ha még bent van, hogy mi lett az ügy vége, meglett-e az igazság.

(a bíróságok ugye, csak jog-szolgáltatást végeznek, az igazság senkit nem érdekel :-(

Előzmény: Szattis_ (87714)
Doomedsrac Creative Commons License 15 órája 0 0 87717

https://www.youtube.com/watch?v=V4WC1nNVlbU pont ma akadtam erre a videóra :D

Előzmény: Szattis_ (87716)
Szattis_ Creative Commons License 15 órája 0 0 87716

http://m.origo.hu/itthon/20160325-motorosok-vertek-meg-egy-idos-ferfit-kecskemeten.html

Inkább fekete+ kék.

De ahogy akkor is: csak a média oldalát ismerjük

Előzmény: Lonesome Rider (87711)
Doomedsrac Creative Commons License 15 órája 0 0 87715

Érdeklődés hiányában holnap reggel indulok Rudabányára soloba.

Kedd (szept. 25.) ismét lesz egy kisebb gurulás on-road túra Szentkirályszabadja szellemvárosba kisebb kerülővel :) ha esetleg valakit érdekel szóljon. Ide lehet jön 2 ismerősöm is (nem Ténéré-sek), de ez még nincs fixálva.

Szattis_ Creative Commons License 15 órája 0 0 87714

Nekem fekete rémlik, ehhez hasonló elölbukócsővel.

Előzmény: Mistral1 (87712)
Szattis_ Creative Commons License 15 órája 0 0 87713

Úgy van ahogy Zoltánunk mondja. Végül az ő szettje volt teljes, ezért a megfelelőbb megoldás.

Hol vetted a bowdent?

Előzmény: andor28 (87696)
Mistral1 Creative Commons License 19 órája 0 0 87712

Lehet. Elég "egyéni" a bukókeret rajta... A másik kék volt, ugyanilyen kerettel.

Előzmény: Lonesome Rider (87711)
Lonesome Rider Creative Commons License 20 órája 0 0 87711
andor28 Creative Commons License 22 órája 0 0 87710

Tisztelet!

Az a bajom , hogy van a kormányban egy hangyányi görbület és egyre jobban zavar.

Illetve ami ennél jobban zavar az az, hogy tényleg előre felé dőlök és álló pozícióban sajnos nem annyira kényelmes...

Gondolkodtam valóban, hogy csak egy kormánymagasító témát teszek be, de azzal a kormánygörbületem továbbra is fennmarad. A másik ami miatt gondoltam, hogy lecserélem, hogy a következőre teszek markolatfűtést mint az uraknak :)

De egyenlőre lehet, hogy csak a magasítás marad aztán ha az segít akkor már csak a kormányt kell cserélni :)

de Szankon lemeózom a Tiédet abban biztos lehetsz :)

Előzmény: The BIG bang theory (87707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!