Keresés

Részletes keresés

ceelnok98 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 871

Linkeltem az oldalukat:

https://jov.hu/

Előzmény: ceelnok98 (870)
ceelnok98 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 870

Nagyon tudom ajánlani Kecskemét mellől a Jugglers of the Village tűzzsonglőr csapatot.

 

https://jov.hu/

Pamacsos Creative Commons License 2022.09.08 0 0 869

Hello! Ti voltatok már a Budapest Borfesztiválon? Megéri kimenni? Igaz, hogy a WineAge standjánál szépségkirálynők kínálják a borokat? 

 

János996 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 867

Hévíz-patak vízitúra 1999-2019 év telén.

 

A 2000. év első szervezett vízitúrája Hévízen volt, amit további négy turnus követett a hétvégékre, azóta ez csak gyarapodott.

 

Miről szólt ez a program?

 

A vízitúrát a természet csodálatos szépségének bemutatására és az evezési vágyunk kielégítésére szervezték az Óbudai kenusok.

Különleges élményt jelentett a melegvízben nyíló tündérrózsa többféle színben pompázó virága, ugyanakkor téli havas tájban, de meleg vízen evezni.

 

A környezet élővilága szinte összesűrűsödik ennek a kis pataknak a látványában, a kristálytiszta vízben halak cikáztak előttük, vöcskök bújócskáztak velük, sőt hatalmas, suhogó szárnyú hattyúk védték életterüket, a Hévízi-patakot.

 

Mindent megcsodáltak és lefényképeztek, de a legmaradandóbb élménynek a közös evezés, az összekapaszkodás és a jó beszélgetés bizonyult.

Minden evezősnap végén frissen főzött forró italokkal, teával és fűszeres forralt borral vendégelte meg Horváth „Indián” Pál és Horváth Péter „Kisindián”a túrák résztvevőit.

Az utolsó túranapon a Balaton jege annyira be volt fagyva, hogy korcsolyázni lehetett rajta, amit ki is használtak.

Így megy ez évről-évre: https://indian-vizitura.hu/heviz-vizitura-elmenybeszamolo/

RJancsi Creative Commons License 2019.06.16 0 0 866

Gondolom ennek a cégnek dolgozol, mert mind a három eddigi hozzászólásod a reklámról szólt. Ezért kár volt regisztrálnod...

Csak tájékoztatásul: Ugyanazt a szöveget változtatás nélkül több topicba posztolni nemcsak szánalmas, de a fórum szabályaival sem egyeztethető. 

Előzmény: Nagy L. Andrea (865)
Nagy L. Andrea Creative Commons License 2019.06.15 0 0 865

Sziasztok!

Nagyobb szabadtéri programok lebonyolítására, a Nyíregyházi Prestito rendezvényszervező céget ajánlom! Megbízhatóak, jól dolgoznak, és még az esetleges program megreklámozásában is segítenek. 

dorothy5 Creative Commons License 2019.02.26 -1 0 864

Sziasztok!

 

Szilveszterre,de akár szülinapi illetve egyéb rendezvényre itt találtok megfelelő helyszínt nagyon ólcsón!

 

https://kincsemlovaspark.hu/

 

 

RJancsi Creative Commons License 2018.02.24 0 0 863

Elég sok "csapatépítő" tréningen voltam kénytelen részt venni. A multik unatkozó HR vezetőinek az a kényszerképzete van, hogy akik egész évben folyamatosan látják egymást munka közben, azok alig várják, hogy  hétvégén kötelező jelleggel részt vegyenek egy olyan eseményeken, amihez egyébként semmi kedvük nincs. Persze megy a műmosoly és jópofizás, senki sem szeretné ha az terjedne el róla, hogy nem közösségi ember... A hölgyek pletykálnak, az urak leisszák magukat, tisztelet a kivételnek.

De biztos jó volt a tiétek, ha az összes 3 hozzászólásodból kétszer ezt a noszvaji wellness-spa hotelt reklámozod. 

 

 

Előzmény: ches2110 (862)
Borkostolóóó Creative Commons License 2016.08.27 0 0 858

Várunk benneteket! Barátsággal Budafokról :)

 

SÜMEGI ÉS FIAI PINCÉSZET

Budapest XXII., Tóth József u. 53.
Nyitva tartás:
szeptember 3., szombat: 10.00 – 21.00
szeptember 4., vasárnap: 10.00 – 17.00
Borászatunk szőlői a Hajós-Bajai borvidéken találhatóak, összesen 60 hektáron. Pincészetünk közel 150 éves családi tradíciókra tekint vissza. Jégbor-, szőlőmagolaj-különlegességekkel és magyar fajtákkal, mint a kadarka vagy a cserszegi fűszeres is foglalkozunk. Az országban egyedülállóan mi készítünk csak ürmösbort, ezt az édes-keserű, 100 éves receptek és családi hagyományok alapján erjesztett fűszerezett borkülönlegességet.
A Borfesztivál mindkét napján, másfél óránként induló INGYENES pincetúrákat szervezünk 1300 m2-es budafoki pincemúzeumunkba, INGYENES BORKÓSTOLÓVAL. Látogasson el családias pincészetünkbe, üldögéljen a hűvös lugas alatt, kóstoljon friss fehér-, komoly vörös-, édes desszertborokat és egyen hozzá házi zsíros kenyeret, mintha csak egy vidéki szőlőskertben lenne. Bortrezorunkban bérelhet is fiókot, vagy akár már most lefoglalhatja rendezvénytermünket családi és céges rendezvényeire.

Program:

A Borfesztivál mindkét napján, 10 órától másfél óránként induló INGYENES PINCETÚRA az 1300 m2-es budafoki pincemúzeumunkba, INGYENES BORKÓSTOLÓ-val egybekötve.

Szeptember 3., szombat: 18:00-21:00 Bordás Duó Zenekar

Különlegességeink: szűretlen FRISS MUST, JÉGBOR, ÜRMÖSBOR, KADARKA…

Információ: www.sumegi.hu

 

Borkostolóóó Creative Commons License 2016.08.26 0 0 857

Sziasztok szomszédok!!

 

Ismét lesz Budafokon 5 helyszínen a hétvégén:

 

 

Budafoki Pezsgő- és Borfesztivál › 2016. szeptember 3-4.

 

"program" jobb felső sarokban.

 

Poharat hozzatok és a jóóó kedveteket... SZERETETTEL várunk benneteket!! 

Barátsággal: Borkostoló

RJancsi Creative Commons License 2016.05.12 0 0 856

Sziasztok! Nem jegyüzérkedés célzattal, hanem váratlan akadály közbejötte miatt van egy eladó/átadható jegyem André Rieu és a Johann Strauss zenekar jövő csütörtöki (2016. május 19.) budapesti koncertjére. 

 

Egy darab jegy ami a 319. szektorba szól. Normál "beszerzési" áron 8900 Ft-ért. Akit érdekel: a mail címem nyilvános. Más fórumon is hirdetem, ezért senki ne vegye zokon ha esetleg elviszik az orra elől.

 

vicu52 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 855

Rendezvényhelyszínnek én gálavacsora helyszínt tudnék ajánlani, a Budapesten található Akadémia Klubot, aki igényesebb helyszínt szeretne a rendezvényéhez. Az épület gyönyörű, akár olyan teremben is tartható a rendezvény, ami panorámás látványt nyújt a Dunára.

KerOrs89 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 853

A barátaimmal ki szerettünk volna próbálni egy új helyet, hogy valami változatosság is legyen a hétvégi programjainkban, úgyhogy elkezdtünk keresgélni. Rátaláltunk egy szuper helyre, ahol rengeteg a programlehetőség. Szerintem szülinapi buli helyszínéül is ezt fogom majd választani. :D Nehéz jó helyet találni és összeszervezni, hogy minden jó legyen és mindenki ott legyen, de végre sikerült! :D

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 852

Szia kedves fórumozó társ:)

 

Hasonlóképp jártam én is.

A legjobb megoldásnak azt láttam, hogy az előadás felénél viszont nem látást mondtam:):):)

Előzmény: Diótörő (850)
Diótörő Creative Commons License 2014.01.11 0 0 851
Diótörő Creative Commons License 2014.01.10 0 0 850

Napokban jött a szokásos telefon, hogy meghívnak egy egészség felmérésre stb.

El is küldték a meghívót, ingyenes tanácsadás meg egyebek, de azt nem írták, hogy nyilván lesz termékbemutató is.

Na közben láttam egy videót arról, hogyan vágtak át egy szerencsétlen ( és hülye ) kisnyugdíjast egy ilyen bemutatón.

Mindjárt az elején nyert egy rakás pénzt !! Aztán ha vesz valamit 900 ezerért !!, akkor most megkapja a feléért, ráadásul ajándék egy masszázs fotel, egy indukciós főzőlap stb. És csak pakolták alé az ajándékokat, ő meg ,megvette.

Aztán otthon átnézte és rájött, hogy a többszörösét fizette a valós értéknek.

Aztán arc nélkül nyilatkozott olyan hapsi, aki az ilyen bemutatókat vezette. Szerinte aki ilyeneket szervez, annak az évi keresete 50 millkó körül lehet.

 De jó lenne, ha ezt sokan olvasnák, hogy hétfőn reggel a Benta terembe senki se menjen el lehetőleg.

Menza1122 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 849

Sziasztok! High End audio koncert lesz a Kulturkúriában, jazz, blues, világ és könnyűzene

http://erdekel.hu/koncertelmeny

 

A Belépés ingyenes!

 

Lillusss89 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 848

Sziasztok!

 

Szilveszterre,de akár szülinapi illetve egyéb rendezvényre is találtok itt megfelelő helyszíneket:

 

http://www.rendezvenyhelyszinek.info/

 

Jó nézelődést!

 

:-)

macaroon*** Creative Commons License 2012.12.07 0 0 846

Eladó 2 db jegy a Budapesti Fesztiválzenekar vasárnap esti (2012.12.09, 19:45) koncertjére. A jegyeket csak párban adom, de 1 jegy áránál is olcsóbban: 10.000 Ft/2 db.

A jegyek átvehetőek Budapesten több helyszínen, egyeztetés kérdése.
Csapjon le rájuk elsőként: +3630-419-4545 vagy zsanett.ilok@yahoo.com

Nagyzenekari hangverseny
2012. december 09., 19:45
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
Bővebb infó: http://www.bfz.hu/calendar/months/201212#on_20121209

oregdiak67 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 845

________________________________________________________________________________________________________________________                

ÉRDI GIMNÁZIUM ALAPÍTVÁNY  K&H Rt. Érdi Fiók  Budai u.26.  számlaszám:10200926-22610724-00000000       

„…nem vagyok magam,

testvéreim vannak számos milliók…”

/Vörösmarty M./ 

 

MEGHÍVÓ

 

A Vörösmarty Mihály Gimnázium és a

VMG Baráti Kör Egyesület

2012. november 24-én 17 órai kezdettel 

megrendezi az

ÖREGDIÁK NAPOT. 

 

A műsorban, melynek kezdési időpontja 18 óra, egykori és jelenlegi diákok vesznek részt.

Szeretettel várunk a gimnáziumba!

 

A belépődíjat a jelenleg tanuló, nehéz sorsú diákok támogatására az Érdi Gimnázium Alapítvány számlájára fizeti be az egyesület.

Köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik jövedelemadójuk 1%-át ebben az évben is az Érdi Gimnázium Alapítvány számára ajánlották fel.

Felhívjuk az Öregdiákok figyelmét, hogy a tombolán lehetőség nyílik munkahelyek, vállalkozások népszerűsítésére a felajánlott, közzétett, kisorsolásra szánt termékekkel, továbbá arra, hogy a legnagyobb létszámban megjelenő osztály tortát nyer.

Érd, 2012. november

 

 

 

 

VMG Baráti Kör Egyesület                   Vörösmarty Mihály Gimnázium

2030 Érd Széchenyi tér 1.                                2030 Érd, Széchenyi tér 1.

 

                                 AZ ALAPÍTVÁNYRA BEFIZETETT ÖSSZEGEK AZ ADÓALAPBÓL LEVONHATÓAK                                   .

dobka Creative Commons License 2012.11.07 0 0 844

MEGHÍVÓ

 

 

A Klauzál Gábor Társaság közhasznú civil egyesület meghívja Önt és kedves Családját

a Klauzál Gáborról szóló első érdi megemlékezésre.

 

 

Időpont: 2012. december. 1. szombat 15.00 óra

 

Helyszín: Magyar Földrajzi Múzeum, 2030 Érd, Budai út 4.

emeleti előadóterem

 

 

Program:

 

15.00-15.10

 Megnyitó

T. Mészáros András Érd Megyei Jogú Város Polgármestere

 

15.10-16.00

"Mit köszönhet hazánk Klauzál Gábornak"

vetített képes előadás

 Klauzál életének és eredményeinek a bemutatásával a reformkortól, az 1848-as minisztériumon át a kiegyezésig.

előadó: Dr Dobos Károly a Klauzál Gábor Társaság elnöke

 

16.00-16-30

Megbeszélés

 az összes résztvevő bevonásával

 

Szeretettel várjuk az érdeklődő érdieket, ez az esemény egyesületünk első érdi kapcsolatfelvétele!

 

A rendezvény látogatása ingyenes!

 

kalaj Creative Commons License 2012.10.27 0 0 843

Sziasztok!

 

Érd Környékén szilveszteri bulihelyet keresünk, üres családi házat vagy nyaralót, esetleg borospincés szálláshelyet dec30-31-re. ha van ismerősötök aki kiadná kb 10-12 főnek akkor szivesen egyezkednénk. (a társaság 25-35 házasok , párok..

 

jozefkalaj@freemail.hu 

köszi

pingpongvilag Creative Commons License 2012.10.10 0 0 842

Sziasztok!

 

Érden megnyilt a a pingpongvilág aztalitenisz és szabadidő klub!

amivel várunk mindenkit:

10 aztal 300 négyzetméteren

adogatógép

eszköz vásárlás és kölcsönzési lehetőség

bűfé

különterem

 

ezenkivül szervezünk közös meccsnézéséket, hétvégi versenyeket,stb.

 

http://www.pingpongvilag.hu/hu/

Borkostolóóó Creative Commons License 2012.09.03 0 0 841

Sziasztok, Szomszédok!

 

Szeretettel meghívunk mindenkit hétvégére: Budafokra.

 

 

http://www.budafokiborfesztival.hu/

 

 

Baráti üdvözlettel!

RJancsi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 840

A díj pofátlan emelésével én sem értek egyet, mint ahogy az emelés előtti tarifával sem. Hozzánk is minden évben jön a kéményseprő. Mivel nyílegyenes és kb. 5 m hosszú a gázkéményünk, ezért a tisztítóajtót kiszedi, egy tükörrel kinéz az égre és megállapítja, hogy (még mindig) tökéletes a dolog.

Az adminisztráció több időt vesz igénybe, mint a vizsgálat, de így sincs több 5 percnél az egész. Szorozzuk már ki, mekkora óradíj jön ki ebből? A kiszállási díj rész se lehet sok, mert sorra járják a házakat, nem egyedileg mennek ki valahová.

 

Ami a kötelező évenkénti ellenőrzést illeti, avval tulajdonképpen egyetértek. Elég sokan haltak már meg szabálytalanul bekötött készülék vagy eltömődött kémény miatt. Mondhatod, hogy ez a Te magánügyed. De akkor is így állnál hozzá, ha a Te elhanyagolt kéményed miatt egy rokonod, ismerősöd kapna szénmonoxid mérgezést, amikor épp nálad vendégeskedik? Vagy ha egy emeletes ház pár lakása rombadől, mert valamelyik lakó "okosba" bekötött cirkója miatt felrobban a kémény?

Előzmény: Diótörő (838)
pop-ey Creative Commons License 2012.09.03 0 0 839

Hajrá! De akkor a gépkocsik időszakos műszaki vizsgálatának kötelezettségét is töröltesd el! Várjuk a fejleményeket.

Előzmény: Diótörő (838)
Diótörő Creative Commons License 2012.09.02 0 0 838

Én magában a rendeletet nem tudom elfogadni. Milyen alapon írják elő nekem, hogy a házam egy részét - a kéményt - bárki is ellenőrizze ?

Ez nem egy közmű, amit hatóságilag az adott szolgáltató felügyel. Gázkészüléket nem lehet csak úgy bekötni. Hogy az megfelelően működjön, ahhoz kell egy jó és szabályszerű kémény, ezt elfogadom.

Ha építkezem, ahhoz is kell egy jó kémény, bár már kevésbé értem, ha magát a házat átveheti a műszaki osztály szakembere, akkor a kéményt miért nem?

Általában ott építész mérnökök dolgoznak, a kémény nem annyira speciális, de  legyen.

Egy húsz éves háznál mi baj lehet egy kéménnyel? Beleesett egy döglött madár? Ez a vizsgálat után is előfordulhat. Az én bajom.

A födém is leszakadhat, még sem nézi senki.

Hoznak egy rendeletet az én kontómra, a hátam mögött kialkudnak egy árat és én meg fizethetem.

Tuti hogy végig járom az összes stációt, még ha nem is adnak igazat. Nyugdíjas vagyok, van időm :-)

Előzmény: erdimeggy (837)
erdimeggy Creative Commons License 2012.09.02 0 0 837

Igazad van, vannak európai országok, ahol ez nem így van szabályozva, mégis elvannak. De nálunk most hoztak új törvényt erről. Így az önkormányzat köthet helyettünk szerződést, a mi zsebünkre.

Azért azt elvárhatnánk, hogy legalább jobban figyeljenek oda. Ez nem adó, tehát az önkorinak semmi bevétele nincs ebből. Emiatt Érdnek, nekünk (?) semmi jó nem származik az emelésből.

Csak a szolgáltató szerezhet a téves alapadatok megadása miatt, extra hasznot.  Persze megmagyarázza, hogy ez csak a kiadásait fedezi.

Ezt a bizottság tagjai be is veszik, mert nincs közöttük olyan szakértő, aki értené a helyzetet.

 

De akkor is tény, hogy 5%-os díjemelést kért, de a tényleges emelés több mint tízszerese ennek!

 

A Közgyűlés azért szavazta meg, mert a 2011. évi díjak összege tévesen szerepelt az előterjesztésben, ahhoz képest 5 % az emelés, míg a valós értékhez képest 57%.

 

Egyébként érdekes, hogy Százhalombattán nem történt ilyen drasztikus emelés, pedig ez a szolgáltató van ott is. De csak alvállalkozóként, mert a szolgáltató az önkormányzat cége.

Emiatt ott van szakember, aki felügyeli a szolgáltató munkáját.

A százhalombattai lakosok kéményenként kb 1000 Ft-tal kevesebbet fizetnek ugyanezért a szolgáltatásért!

Ha az érdi önkormányzat is igénybe vett volna szakembert, akkor nem történhetett volna ilyen malőr.

 

Szeretném, hogy a Közgyűlés valós adatok alapján hozzon új döntést a 2012. évi kéményseprő díjakról.

Akkor a szolgáltatónak el kell majd számolnia az eddig jogtalanul felvett díjkülönbözettel.

 

 

Előzmény: Diótörő (834)
borzassün Creative Commons License 2012.09.01 0 0 836

Miért pont a kéményeket kell ellenőrizni?

 

Azért mert a középkorban kicsin hazánkban a jobbágyoktól füstadó címén szedték ugyanezen elnem végzett tevákenységért az adót.

Csak a jobbágyok tűrik, hogy nyúzzák őket a sok kényre-kedvre szedett adóval.

Előzmény: Diótörő (834)
riminyák Creative Commons License 2012.09.01 0 0 835

Jó vegyük azt, a kémény nem megfelelő. Ez természetesen nem a bélelt Alu gázkéményekre igaz, az a csak sarc. A mindenkori segg kényeztetés ajándéka.

De vegyük a városok régi épületeit, Budapest és más városok, falvak régi  lakóépületei.

Nos ott vizsgálni kell, intézkedni, pénzt kiadni. Pénzt kisajtolni a legatyásított lakótól. Rászabadítani a csókoshadat olyan árakkal hogy szerencsétlen belegebed. 

 

Az zemberbarát kormány.

 

Oszt. Csatorna. Kérjünk százezreket a bekötésre, netán 800 ezret! mert dukál, ha nem hozzunk rendeletet, kaszirozzunk, nyomorítsunk, szerezzük meg akár az ingatlant...

 

Forradalom!

Előzmény: Diótörő (834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!