Keresés

Részletes keresés

Balintka84 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 210

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltam egy használt Star Track (egyes verzió) spinninget és szeretném felújítani. Hajtásnál mikor kiállok a nyeregből picit érzem hogy koppan/üt a hajtókar legalsó állásban. Ez normális vagy mit lenne érdemes szervízeltetni a spinningen?

Köszi a válaszokat előre is!

enmolnar Creative Commons License 2019.07.06 0 0 209
Sziasztok! Látom, hogy ehhez a topikhoz már régóta senki sem szólt hozzá, de azért próbálkozom, hátha látja valaki. Vettem egy spinning bringát, mágnesfékest. Brother bc 4620 a kerékpár neve. Problémám a következő: nincs ellenállás a bringán. A férjem még több mágnest belerakott, akkor sem szűnt meg a probléma, sőt! Ha tekerek vele mint egy őrült, akkor talán egy picit lihegek. Nem erre gondoltam,amikor megvettem. Szerettem volna használni a kardio edzéseimhez. De így nem lehet. Tud valaki valami használható tanácsot adni?Köszönöm.
Boby29 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 208

Amit eddig láttam, és úgy gondolom teljesíti a követelményeket az ez: Mali LG 4

A 16 kg-os nagy átmérőjű lendkerék a profi mágnesfékes terhelésszabályzással, illetve az első stabilizátorban lévő rugós rezgéscsillapító blokk a valós kerékpározáshoz megtévesztésig hasonló érzetet kelt.
A 6 fokozatú terhelésszabályzón különlegesen magas nehézségi fokozat is beállítható. Szuperstabil X-treme design vázszerkezet.
A tekerési pozíció legkülönfélébb testalkatokhoz is igazítható.
Nagyon csendes és sima futású Poly-V bordásszíj hajtás.
Computer funkciók: sebesség, eltelt idő, megtett út, szívritmus, elégetett Caloria, edzettségi szint kiértékelés.

Egész jól néz ki, miden paramétere megfelelőnek tünik ..........kivéve a 16 kg-os lendkerék. Ez a tömeg a többivel összehasonlítva alacsonynak tűnik, de persze azt írja, hogy a mágneses ellenállással egész magas terhelési szint elérhető. Mennyire igaz ez?? Jó lenne, valahol kipróbálni ezt a gépet.

Az ára teljesen elfogadhatónak tűnik, akár 1 kiló alatt is hozzá lehet már jutni.

Remélem valaki elolvassa az irományomat és hasznos tanácsokkal tud segíteni.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Sziasztok.

 

Papp Tamás

Boby29 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 207

Sziasztok!

   Látom nem valami aktív ez a topik, de azért remélem valaki aki ért hozzá tud nekem hasznos tanácsokkal segíteni. Spinning kerékpárt szeretnék othoni használatra vásárolni, reális áron. Eddigi információgyűjtésem alapján már tudom, hogy a számít a lendkerék tömege (minél nagyobb annál egyenletesebb a futása +ízületkímélőbb), számít az ellenálást kifejtő/szabályozó rendszer típusa (manuális állítású/dörzsöléses elvű - alap kivitel, egyszerű, megbízható de szerintem nem túl jó megoldás, mert nem látható annyira jól, hogy milyen fokozatban is vagy, ezeknél a modelleknél a fékezést is ezzel kell megoldani, manuális állítású/mágnesfékes elvű - tetszetősebb megoldás, látom a fokozatot + a fékezés is mágneses elvű, gondolom megbízhatóbb, biztos létezik még másmilyen típus is de az már annyira topp kategória, hogy nem éri meg az árát), számít a precíz beállíthatóság (a kormány/ülés poziciójának 3D-ben való minél precízebben történő beállíthatóságával teljes mértékben a saját testformájára állíthatja az ember az eszközt), ide tartozik, hogy az ülés nagyrészt cserélhető, és így bármilyen kerékpáros nyereg felrögzíthető amely az adott delikvensnek megfelel.A kormány már egy kicsit bonyolultabb dolog, annyi féle forma és kivitel van, hogy azt sem tudom melyik a jobb?? Fiatalabb koromban :) triatlonoztam, így nem idegen az ilyen  kormányforma, és ha vennék egy spinnig gépet biztos vennék rá egy könyöklőt is (csak, hogy kicsit nosztalgiázzak), viszont a kormányok burkolata ahogy észrevettem vagy nagyon kemény vagy inkább ez a puhább habosabb (az utóbbi szimpatikusabb), de melyik a jobb?? Szeretném a pulzusom is mérni a tréning közben, ehhez kézi pulzusmérő is jól jönne a kormányon (az infók alapján nem mér valami pontosan), de lehet venni pulzusmérős órát, ami melpánttal mér az pontosabb, és az órát egy adapterrel fel lehet rögzíteni a kormányra. Ez a probléma megoldva, viszont a kézi pulzusmérő kijelzője azért egy fedélzeti számgépen. megjelenik, ami méri a megtett távot, eltelt időt, sebességet stb. és ezekre az adatokra is kíváncsi vagyok (edzésnapló vezetése stb. szempontjából).Tehát egy olyan bike kell amely rendelkezik ilyen rendszerrel, nyilván ez hálózatról, adapterrel működik. A következő kérdés, hogy a meghajtórendszer milyen megoldású legyen. A szokásos lánc (fémből van - tartósabb, vagy a szallag ( sérülékenyebbnek gondolom, de ugyanakkor halkabb is) erőátvitel a jobb?? A beépített szabadonfutó nyilván jobb, mert ha hirtelen megállsz a tekeréssel nem rántja tovább a lábad a lendkerék, azonkívül szokványosabb tekerési élményt nyújt. De biztos, hogy előnyösebb a szabadonfutóval rendelkező spinning kerékpár?? A váz. Mindenütt kiemelik, hogy strapabíró, stabil, masszív stb., de miért fontos ez??A triatlon kerékpárommal is őrültül sprinteltem annak idején mégsem borultam fel. Itt félnem kellene, ha nem jót választok eldőlők tekerés közben, vagy eldeformálódik a váz?? A pedál. A többségéhez klipszes pedált adnak, persze ha akarom lecserélhetem patentpedálra is. Én inkább az utóbbira szavaznék.

  Tehát szeretnék egy spinning kerékpárt othoni felhasználásra (nem tornázgatni akarok rajta),fedélzeti számgéppel, kézi pulzusméréssel, manuálisan állítható mágneses ellenállással/mágnesfékkel, stabil legyen (nehogy felboruljak :)), kényelmes, precízen állítható nyereggel/kormánnyal, megfelelő tömegű lendkerékkel, megbízható, csendes erőátvitellel!!

 

zorko Creative Commons License 2011.01.21 0 0 206

Üdv!

 

Ilyen Ciclosport puzusmérőt szeretnék eladni.

Bontatlan, garanciás, stb.

 

Részletek...

jcvd_hun Creative Commons License 2011.01.04 0 0 205

Sziasztok!

 

Az elmúlt egy napban böngésztem sokat, de nem tudok dönteni, kellene a segítségetek.

 

Komoly szobabicót akarok, ami strapabíró, több évet is kihúz.

 

Ha már költök, akkor nem egyszerű kis tescos szobabicót akarok, hanem valami komolyabbat, ezért látom elég jó döntésnek a spinning bicókat, azokon állva is lehet nyomni.

 

Viszont ezek árban nagyon eltérőek, és van ezernyi márka is, így a segítségetekre van szükségem, hogy ki melyiket próbálta, melyik megbízható és kényelmes, melyik strapabíró.

 

Ezt néztem ki: http://www.proform.com/webapp/wcs/stores/servlet/Product_-1_14201_16002_29511_139603

 

Ez most nagyon híres Amerikában, és jó kritikákat is kapott, viszont idehaza duplája árban, 110 ezer, amit nagyon drágának találok. Azt mondták ingyen házhoz hozzák vidékre pénteken, ha holnap délig döntök.

 

Ezért kéne sürgős help, hogy ez megéri e, vagy vannak jobb árban más megbízható bringák?

 

Várom válaszaitokat, tapasztalataitokat!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 204

otthontekeres

Előzmény: jopek13 (203)
jopek13 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 203

Sziasztok, szeretném megkérdezni hogy lehet-e valahol spinning edzés dvd-t vásárolni?

Előre is köszönöm.

geby01 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 202

Sziasztok!

Lenne egy eladó spinningem,ha érdekel valakit.

ára.:70.000.-

érd.:06/20-998-3262 vagy :   geby01@citromail.hu

spinning
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.17 0 0 201
http://www.youtube.com/watch?v=tREkDfJhKX0
Ez yó!
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 200
szia! nlc-n is válaszoltam a kérdésedre. :)
Előzmény: UrbanJungle (195)
kozlov Creative Commons License 2010.01.25 0 0 199
Előzmény: kozlov (198)
kozlov Creative Commons License 2010.01.25 0 0 198

hello

ha valakit esetleg érdekel egy eladó gép...

 

spinning eladó

 

üdv

kozlov

UrbanJungle Creative Commons License 2010.01.16 0 0 197
Köszi szépen a segítséget!
Előzmény: Lecso11 (196)
Lecso11 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 196
Biztos, hogy használ. Nekem egy éve mindkét keresztszalagom elszakadt a bal térdemben, plusz belső oldalszalag, szóval volt ott minden. Rengeteget bicajoztam, egy ideje meg spinningelek. Óvatosan kell, nem agyonerőltetni, főleg amikor kiállsz a nyeregből, de szép lassan nagyon sokat segít, nekem is jócskán megerősödött a térdem. De óra előtt beszélj az oktatóval, biztosan segíteni fog.
Előzmény: UrbanJungle (195)
UrbanJungle Creative Commons License 2010.01.13 0 0 195
Sziasztok!

Bár nem túl aktív a topic, remélem erre téved majd egy hozzáértő. :)
A kérdésem az lenne, hogy igaz az, hogy a spinning erősíti a térdeket? Sajnos túl lazák a térdszalagjaim, ezért volt is már sérülésem és a csontkovács azt ajánlotta, hogy tekerjek, amennyit csak bírok, ha szeretném még folytatni a táncot. Hát én szeretném, viszont ismerem magam és nekem késztetés kell ahhoz, hogy 10 percnél többet bringázzak egyhuzamban. :) Ezért gondoltam erre a megoldásra, de nem tudom, hogy nem ártok -e többet vele, mint használok.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Erika84 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 194
:)
elsunnyogtam, mert nem járok sehova, otthon szerettem volna megoldani ezt a kérdést, hogy ne kelljen elmászkálni ha nem muszáj, de végül nem lett belőle semmi. :S
majd lehet, hogy réveszem magam :)
Előzmény: doszpika1 (192)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 193
En tavaly telen az A1-be jartam az Eurocenterbe. K Cintia az igazan "gyilkos", az o orai voltak a leghatekonyabbak, de a tobbi se volt rossz. Ajanlani tudom, foleg hogy minden bringa patentpedalos, ha ez esetleg szempont...
Sajnos most mashova van berletem ahol nincs is hivalatos Spinning instruktor, valami spin racing nevu orajuk van, de elegge gaz semmikepp se ajanlanam. (Gilda Max)
Szerintem azert idonkent benezek az A1-be is iden.
Előzmény: Törölt nick (191)
doszpika1 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 192
Akkor már nem vagy új a topikban :)
A spinning hogy megy?
Előzmény: Erika84 (190)
Erika84 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 190
Szia!

Köszönöm a választ(így 1 év után), de már nem esedékes a dolog, mert nem vettem padot, másra kellett hirtelen a pénz :D Azért köszönöm!! ;)

Erika
Előzmény: doszpika1 (189)
doszpika1 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 189
Kapaszkodót ne felejtsd el betervezni, vagy fal mellé tedd, mert ha "leugrasz" róla, nagyot eshetsz. Itt tudod megvenni:
http://www.speed-way.hu/index.php?action=katalogus&fokatID=119&katID=173

Amúgy gyengébb, mert nincs nagy ellenállás (max:52-13)
Előzmény: Erika84 (185)
cochy Creative Commons License 2009.02.17 0 0 188
Sziasztok! Eladnám hőn szeretett spinning biciklim. Csak a téli időszakra vettem, teljesen ujan, nem teremből, meg hasonló helyekről.. Van még rá kb 8 hónap garancia is. Nagyon erős, massziv gép, uj konstrukciós, ez már teleszkópos. Nagyon kényelmes, az ára sem vészes, 69.000 ft-ért szeretnék megválni tőle. Érdeklődni lehet a 06-70-296-11-22 számon. Képeket itt találtok:
http://www.box.net/shared/4xakq7irs4
http://www.box.net/shared/o9lnzakid3
http://www.box.net/shared/78pd14rilc
lightcoke1 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 187
Már nem aktuális, sikerült eladnom :)
lightcoke1 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 186

Sziasztok!

Van egy eladó maxxus spinner bike-om, kitűnő állapotban van, helyhiány és a "nemhasználtság" miatt szeretném eladni. Tavaly vettem 125.000 forintért, de persze az ára alatt adnám el. Ha érdekel valakit írjon e-mailt és küldök képet. Az árban meg tudunk egyezni!

sportive@freemail.hu

Erika84 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 185

Sziasztok!

 

Ebben a topicban még új vagyok, de szeretnék érdeklődni pár dologgal kapcsolatban.

Én a saját biciklimet tervezem bevinni a lakásba, és görgőspadot venni alá.

Szerintetek így is tudnék hatékonyan spinningelni?

Nem tudom, esetleg van aki hasonlóan oldotta meg?

Előre is köszi a választ!

Erika

thomaso Creative Commons License 2008.03.02 0 0 184

Heti hány órát tervezel otthon spinningelni/tekerni?

Spinningen kívül mást is csinálsz? (sportra gondolok)

Előzmény: aries1980 (183)
aries1980 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 183
A Carl-Lewis Spinning bicikliről mi a véleményetek? Angliában 119 font (idehaza természetesen kétszerannyi), úgy tűnik van rajta minden, ami nekem kell, de mennyire lehet tartós?
Előzmény: aries1980 (182)
aries1980 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 182
Sziasztok! Otthonra szeretnék vásárolni egy szobabiciklit, ami kényelmes és halk. Sajnos közelebbi tapasztalataim nincsenek, 120-150eFt lenne a plafon, amit ráköltenék, de ekkor már nem lenne rossz, ha bicikli formája is lenne :) Jó volna, ha lenne benne többféle program, megtett út, kalória stb. számláló esetleg pulzusszámmérő. Milyen márkákban / típusokban érdemes gondolkodnom? Előre is köszönöm a válaszokat.
thomaso Creative Commons License 2008.02.20 0 0 181
Na? Hol marad a Te válaszod? ;-)
Előzmény: -Csoki- (175)
szedrencske Creative Commons License 2008.01.26 0 0 180
Te is voltál már?? Mikor??? :D
Előzmény: thomaso (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!