Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2012.12.04 0 0 38

Ne bántsd... olyan kis lelkes :D

Előzmény: joevagyok68 (37)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 37

Ez siralmas...

Szerinted 2 évig arra várt - csendben, rídonyliban -, hogy gyere és "felvilágisítsd ????

Előzmény: Törölt nick (30)
hoattis Creative Commons License 2012.05.15 0 0 29

Igen, a fűrészáru (gerenda, palló, deszka) köbözése pontosan így történik: a*b*c.

A rönk és oszlop köbözése a köbözőkönyv segítségével történik: a fafaj, a hosszméret és az átmérő ismeretében a köbözőkönyvből kiolvasható a köbtartalom.

A tűzifa köbözése úgynevezett sarangban történik: a sarang méreteiből (hosszúság, szélesség, magasság) számolt űrmétert általában 1,7-del osztjuk, és így kapjuk az erdei köbmétert. (a*b*c/1,7).

 

További info itt:

erdoinfo.hu

 

Előzmény: gdzsozy (27)
hoattis Creative Commons License 2012.05.15 0 0 28

Igen, a fűrészáru (gerenda, palló, deszka) köbözése pontosan így történik: a*b*c.

A rönk és oszlop köbözése a köbözőkönyv segítségével történik: a fafaj, a hosszméret és az átmérő ismeretében a köbözőkönyvből kiolvasható a köbtartalom.

A tűzifa köbözése úgynevezett sarangban történik: a sarang méreteiből (hosszúság, szélesség, magasság) számolt űrmétert általában 1,7-del osztjuk, és így kapjuk az erdei köbmétert. (a*b*c/1,7).

 

További info itt:

erdoinfo.hu

Előzmény: gdzsozy (27)
gdzsozy Creative Commons License 2012.04.13 0 0 27

faanyag számítása :

 

hossz méret m-ben szorozva a szélességgel  ez szorozva a vastagsággal.

 

példa: 6m x 15cm x15cm-es gerenda

 

6x 0.15x0.15=0.135 m3 ezt már csak darabszámmal kell és az árral szorozni.

rönkfa kiszámítására van az ún. rönkköböző füzet ami fafaj szerint mutassa a különböző vastagságú és hosszméretű fák mennyiségét.

hoattis Creative Commons License 2012.04.12 0 0 26

A fafajtól és a fa nedvességétől függően 5 erdei köbméter fa lehet 30 és 60 mázsa is.

 

Bővebben olvass róla itt:

http://erdoinfo.hu/mit-kell-tudnunk-tuzifarol

 

 

Előzmény: rátótcity (25)
rátótcity Creative Commons License 2011.02.18 0 0 25

Akkor ezek szerint 5 erdei köbméter lehet 50 de 60 mázsa is ?

zordonC3 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 24
szia ha a wikipédiát kérdezed, ő megmondja a tutit:

A tüzelőanyagként használt fa, a tűzifa mennyiségét a kereskedelemben kétféle módon szokás mérni: tömege alapján mázsában, vagy térfogata alapján erdei köbméterben. Egy mázsa (jele: q) = 100 kg, de fontos tudni, hogy a fa tömege nagyon erősen függ a nedvességtartalmától, ezért leggyakrabban élőnedves fára vonatkozik. A tűzifa térfogatának mérésekor az okoz nehézséget, hogy az a fűrészárutól eltérően szabálytalan formájú, nem lehet úgy összerakni, hogy a teret kitöltse. Az erdei köbméter emiatt gyakorlatilag 1,7 köbmétert, 1×1×1,7 métert jelent, ami például 1 méteres hosszra vágott fából 1,7 méter magasra rakott sarag 1 méter hosszan. Ez megfelel nagyjából 10-12q élőnedves keményfának.

(wikipédia)
Előzmény: jozskabá (23)
jozskabá Creative Commons License 2010.05.30 0 0 23

tiszteletem!

tudnának segiteni hogy miképp számitandó az erdei m3?

és mi a különbség e számitás közt?

mások a mértékegységek talán?

üdv

jozskabá Creative Commons License 2010.05.30 0 0 22

tisztelt zordonc3!

nem egészen világos számomra a számitás.

ha erdöre megyek nem igazán tudom meghatározni a r(sugárt) a fának,csak kiszámitással a fa törzsének kerületéböl!  igaz???

tehát ha a fa kerülete 1m,akkor ezt oszam el pi-vel,és ezt az számot amit kapok(ugye ez az átmérő,ezt is oszam még 2-vel hogy megkapjam az r-t,a sugarat.

vagy nem?

utána az r-t,szorzom önmagával,pl:25x25(ez centiméter).ennek az eredményét,ami ez esetben 625,szorzom pi-vel 3.14-el,ésezt mégszorzom a hosszusággal ami 2,5 m,

igaz???

hogy észerü számitani,vagy váltani kell gondolm közös értékre a cm-t,vagy a métert??

egy gyors számitásnak örülnék ha visza vezetnéd ezt.

 

ez hány m3?

vagy ha 2m3-t szeretnék vágatni,mennyi az annyi?

milyen vastag fának kell lennie 2m3-nek 2,5m hoszuságban?

elöre is köszönöm!ha valaki tud segitsen

köszönöm

üdv

zordonC3 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 21
elszámolod. Kerület 2rPI, azaz a kerület osztva 2xPI-vel az a sugár.

r^2PI a térfogat, tehát sugáz a négyzeten * PI * fahasáb hosszúsága... Arra figyelj hogy a m3 <> erdei köbméter, van olyan mértékegység is hogy erdei m3...
Előzmény: jozskabá (20)
jozskabá Creative Commons License 2010.05.29 0 0 20

Tisztelem!

SZÉGYELLVE DE MUSZÁLY!FELTENNÉM A KÖVETKEZÖ KÉRDÉST:   KÖBMÉTERSZÁMITÁS KÖR ALAPU HENGERNÉL!!!  VALAKI ESETLEG TUDNA SEGITENI?

ERDÖRÖL SZERETNÉK VÁGATNIXM3-T,ÉS NEM VAGYOK TISZTÁBA MENYI AZ ANYI!!

HA JOL TUDOM IGY SZOL A KÉPLET:(3,14) PI X r2(négyzeten) x h(hoszuság).

meglévő élö fánál,mérjek kerületet,ezt oszam pi-vel(3,14-el)igy megkapom az átméröt ,ennek fele a sugár(r).eddig értrem de sehogy sem jött ki arányosan a számitásom

köszönöm.minden hasznos információt szívesen fogadok hogy hogy szokták ezt csinálni.

emailre is fogadom

köszönettel

email:vadasjoco@hotmail.com

knorti Creative Commons License 2004.12.14 0 0 19
Ez kikérem magamnak a bölcsészek nevében! :-) Én is bölcsész vagyok (voltam) de azért ki tudtam számolni az ácsom anyagszükséglet táblázatát köbméterben.
Előzmény: maniatis (18)
maniatis Creative Commons License 2004.12.13 0 0 18

Hali!

Biztos bölcsész!!! Azért ne egyétek meg!!!

 

Üdv Mani

jarokelo Creative Commons License 2004.12.13 0 0 17
Ugye ez az, mikor a diák szabadon választhatja, mitől marad hülye?
Előzmény: tüzes fal (16)
tüzes fal Creative Commons License 2004.12.13 0 0 16
liberális oktatási rendszer...
jarokelo Creative Commons License 2004.12.13 0 0 15
Akkor most hány óra, mire olvasod, már nem annyi lesz. Szerintem szivatás.
Előzmény: FLA (13)
FLA Creative Commons License 2004.12.13 0 0 14
Először azt hittem, hogy ez a topic szivatás, de látom, mégsem az volt...
FLA Creative Commons License 2004.12.13 0 0 13
... én pedig megmondom a pontos időt is...
Előzmény: TAMASCS (12)
TAMASCS Creative Commons License 2004.12.13 0 0 12

10x10x700-as a garázsom taréjszelemene.

 

Egyébként aki fatelepen gyakran vásárol, vigyen számológépet és szokjon hozzá, hogy ott mindent köbméterben számolnak és áraznak.

 

Egyébként, mint ahogy azt megtanultuk a 6 m-es gerenda:

 

0,1x0,1x6=0,06 m3

 

Árban ez kb. 2800 Ft + ÁFA. Az árak fenyő fűrészárura tapasztalataim szerint 45-48e Ft+ÁFA.

 

Tamascs

 

Köbméterszámítást vállalok e-mailben. :-)))

 

Előzmény: víztorony (11)
víztorony Creative Commons License 2004.12.12 0 0 11

őőő, hát igazad lehet :)

teljesen szűklátókörűen csak arra gondoltam, hogy a két végén van alátámasztva - hiszen különben minek a hat méter...

de hát ez egy marhaság.

és a 10 centi sem kevés.

keveset aludtam, inkább elhúzok, elnézést mindenkitől.

Előzmény: Újlaki (9)
bobroy Creative Commons License 2004.12.12 0 0 10
köszönöm amugy tetö gerendának lessz üdv
Újlaki Creative Commons License 2004.12.12 0 0 9
Már miért törne el egy 10 cm x 10 cm-es gerenda? Még ha 6 méteres is? Ha igazad lenne, az ország - mit ország, az egész világ - összes fatelepe csak faforgácsot árulhatna, mert minden árujuk összetörne tárolás, szállítás közben.

Itt, a nappaliban, ahol ülök, nyitott fedélszék van a fejem fölött 8 cm x 15 cm-es gerendákból, élükre állítva; 6 méter a fesztáv, és ezek tartják az egész tetőt, cserepestül, szarufástól, szigetelésestől, belső burkolatostól.

De fogj egy 10 cm x 5 cm-es pallót: miért törne el a saját súly alatt? Pedig ennek a vastagsága a csak a fele a 10x10-esnek, a szilárdsága tehát töredéke amannak, mert a hajlítószilárdság a hajlítás irányába eső vastagsággal nem egyenesen arányos, hanem valamilyen magasabb hatvány szerint. Ha két ilyen pallót egymás mellé teszel, ha nem is 6 méteres, de kisebb fesztávval, ráállhat a pallér, és rajta lehet a vödör malter meg egy rakás tégla. mégsem törik el.

De nyilván mindenki látott már, vagy legalábbis el tud képzelni egy sima deszkát: 10 cm széles, kb. 19 mm vastag. A 6 méterest, ha a két szélén alátámasztod, bizony már rendesen behajlik, de hogy eltörne a saját súly alatt? Pedig ez több mint 5-ször vékonyabb a 10x10-es gerendánál.

(A számítás módja egyébként nagyon egyszerű: a keresztmetszeti méreteket számítsd át méterbe: 10 cm, az 0,1 m, a keresztmetszet tehát 0,01 m2; ha ezt megszorzod 6 méterrel, 0,06 m3 az eredmény, ahogy azt valaki nagyon helyesen megállapította.
Előzmény: víztorony (8)
víztorony Creative Commons License 2004.12.12 0 0 8

ilyet szerintem nem fogsz kapni.

10X10X600 cm? a saját súlya alatt eltörik, szállítani sem tudod.

szerintem.

 

egyébként meg fura, hogy egy kisiskolás gerendát vásárol :)

hányadikban is tanítják a térfogatszámítást?

Előzmény: bobroy (7)
bobroy Creative Commons License 2004.12.12 0 0 7
attol mert valaki nemtudja azért még nemkell birálni ,ezért kértem segitséget ha meg nemakarsz segiteni akkor meg mi a viharért irsz ide köszi aki segitett üdv
Timna Creative Commons License 2004.12.12 0 0 6
szerinted akarok segíteni?
Előzmény: don_kihote (5)
don_kihote Creative Commons License 2004.12.12 0 0 5

 

Te aztán sokat segítettél szegény Bobroy-nak! :(((

Előzmény: Timna (4)
Timna Creative Commons License 2004.12.12 0 0 4
hát ez kurva szánalmas!
Tombolda Creative Commons License 2004.12.12 0 0 3
Azt képzelem. De azt nem, hogy nem lehet kiszámolni és erre kell egy t0pik.
Előzmény: don_kihote (2)
don_kihote Creative Commons License 2004.12.12 0 0 2

 

 

cm

Előzmény: Tombolda (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!