Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 5 órája 0 0 121440

Köszönöm a Rágondolást:-) Egyetemre készül, majd meglátjuk merre, még nem tudom, hogy döntött.

Előzmény: pirineni, (121439)
pirineni, Creative Commons License 5 órája 0 0 121439

Jolimama!

Én   gondoltam   rá    tegnapelőtt,    a    névnapján.    De      szemem    előtt     egy   édes   kisfiú    Balázs.

Kívánok    Balázsnak    sok   sikert,      egész   életében    jó    egészséget. !

Bizony,    még   most    is   emlékszem    arra     az   ijedtségre !   Hál'Isten   elmúlt.    

Köszönöm,     hogy   tájékoztattál   bennünket,    most    már     egy    fiatalember     Balázs.

Merre?     Hová   pályázik ?       Mik    a   tervei?

Előzmény: Jolimama (121438)
Jolimama Creative Commons License 12 órája 0 0 121438

Szép napot!, hátha jár erre valaki.

Még ha köszöntgetés is, de legalább mozog kicsit, hátha fel lehet éleszteni és lehet mesélni, kivel, mi történt.

A régiek biztos emlékeznek még, hogy egy kisunokám sok évvel ezelőtt, még kisgyerekként agyhártyagyulladáson esett át. Hála Istennek, teljesen felépült, tegnap volt a szalagavatója, érettségizni fog:-)

Ez nem mese, ez igaz:-)

zygota Creative Commons License 2 napja 0 0 121437

Igen, ez így van. A topikok helyét fokozatosan átveszik más kommunikációs formák, más virtuális közösségi terek A beszélgetések, köszöntgetések helye áttevődött a Facebookra. Ugyanakkor viszont egyes más topikok, pl a budafoki nem is rövid vegetálás után új szereplőkkel kiegészülve feléledt, felfrissült. Talán azért, mert az egyedi, egyéni problémák, gondok, bajok mellett, meg azokon kívül a közösséget, a közönséget érintő ügyekről esik szó.

Én is csak azok miatt sajnálnám, akiknek ez mindennapos létforma. Mint te is észrevetted, nekem nem az. Ha másnak sem, akkor meg...

Előzmény: gepesz (121432)
Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 121436

Törölni nem tudja szerintem a topikot, remélem, hogy magát meg nem fogja:-(

Előzmény: tölgy_12 (121435)
tölgy_12 Creative Commons License 2 napja 0 0 121435

Ma eszembe jutottak szediték. és kulcs. és ez a topik .

(másik kettő :a 40 es és az 50 es  sem éled nagyon fel,de nincs megfullasztva, kútbadobva.

de egyedül ennél van olyan félelmem, szorongásom, h nehogy törölve legyen,!!!

nehogy egy rossz hangulat odáig fajuljon h a nyitója (nagyonI)  beváltja sokszor elhangzott  döntését: törli.

ez egy számomra fontos  bizonytalanságban tartó emlék.

mert  hát  ez egy sokéves napló-emlékhely-beszélgetések felidéződnek, és bizony ez már közkincsünk. közösünk. 

még azoké is, akik nem írtak, de itt olvasgattak, távoli országokból képek, szavak, mozaikok sokaságát rakosgatták össze, vagy csak elidőztek rajta.

vitákon, énekeken, verseken, utazási beszámolókon, sütés-főzés, beszélgetések szálai nagyon sokfelé bolyhosodtak.

tehát csak egyet kérek-ne  törlődjön.

visszakeresni  akkor lehet.

mindegy mennyire csúszik le a kedvenc listán.

de lehessen.

visszamenni az ajtóhoz és kinyithassam .

Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 121434

Kedves gepesz!

Nem vagyok a háttérkapcsolatodban sem, amit azért sajnálok, mindig érdekel mi van Veled, merre jársz:-( De hát ez van . . . . .

Előzmény: gepesz (121432)
Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 121433

Én sem szeretném, ha elsüllyedne:-( Viszont kevés vagyok ahhoz, hogy visszatérjenek a topiklakók.

Személy szerint én sokat vesztek, hiszen itt olvastam, hallottam Rólatok. Nekem az FB nem jön be. Idegen marad számomra.

Hogy ki, miért és kivel szemben bántódott meg, mindenki maga tudja.

Szóval sajnálom.

Előzmény: zygota (121431)
gepesz Creative Commons License 3 napja 0 0 121432

Én vagyok bajban. Mind a kettőjüket szeretem.

Te is eléggé hátrahúzódtál az utóbbi időben.

Egyébként én nem sajnálom annyira.

Kdezsoevel, NagyonIval, Boszival megvan a háttérkapcsolatom.

Ez a topik tartalmilag kiürült, mint a nagytestvére. Mamicska próbálta életben tartani, de jóreggeltezés maradt a dologból.

Előzmény: zygota (121431)
zygota Creative Commons License 3 napja 0 0 121431

Nem szeretném, hogyha elsüllyedne ez a topik, bár ez ellen azok tudnának a legtöbbet tenni, akik eddig életben tartották. Ha valami nem akar élni, azt hagyni kell meghalni. A mostani halált szerintem az okozza, hogy Boszi nem volt kellőképpen érzékeny  az egyébként általa sokat stimulált, macerált, b@szogatott NagyonI egyik beírására, amiben  örömmel adott hírt arról, hogy mivel lepte meg nem tudom ilyen fiatal rokonát, mire Boszi a maga nyers, Nagyon I-t kellőképpen sértő, otromba, érdektelen stílusában reagált. Következményként mindketten dérrel-dúrral kivonultak. Szerintem ez a nyers igazság. De cáfoljatok meg, ha nem így van.. Egyébként nekem tökmindegy, hogy mi van.

Előzmény: Jolimama (121430)
Jolimama Creative Commons License 3 napja 0 0 121430

hasznoska kedves, milyen beszélgetéseket? Alig-alig jön valaki:-(

De minden poszt, amit ír valaki, segít abban, hogy ne süllyedjen el egészen ez a kedves kuckó.

Nagyonka is remélem, hogy olvassa azért és visszanéz, árván hagyott barátaira:-(

Előzmény: hasznoska (121429)
hasznoska Creative Commons License 4 napja 0 0 121429

Meggyőztetek, hogy ne gátoljam meg a beszélgetéseiket!

hasznoska Creative Commons License 4 napja 0 0 121428

Szép, tavaszi napot kívánok !

Csak , érdeklődöm, hogy NagyonIka, hol van? Tudtok valamit?

hasznoska Creative Commons License 5 napja 0 0 121427

Jó reggelt/ kinek reggelt/ kinek , szép álmokat! Osszátok be!

Gépész! Hálám, kísérjen, érjen utol az empátád miatt!

Előzmény: gepesz (121426)
gepesz Creative Commons License 6 napja 0 0 121426

Nagy empátia. Hmmm.

Előzmény: hasznoska (121425)
hasznoska Creative Commons License 6 napja 0 0 121425

Zigóta és Boszi! Hálásan köszönöm Nektek a tudnivalókat!

Tudom, hogy kevés idő van egy-egy betegre, de ha műtétre megy, egy antibéta, aki azt sem tudja mi kell a kórházban? Bonyolítja a dolgom, hogy fogom a napot utazással, mankóval megjárni? A " lüke " mentős fiam így intézte el az egészet: " tudod, csak az lesz kellemetlen, mikor a végbélen át kihúzzák a szemed!" :-)))))))))))

Előzmény: Boszorka (121421)
zygota Creative Commons License 6 napja 0 0 121424

Hasznoska! Itt nézz körül: http://www.opc.hu/dokumentumok/Gyakori_kerdesek.htm#visszat%C3%A9rhet

Szerintem itt minden kérdésedre választ kaphatsz.

Előzmény: hasznoska (121420)
gepesz Creative Commons License 6 napja 0 0 121423

Ezt mind én kapom. Őrület. Több órát telefonálgattam a szolgáltatóval. :-((((

gepesz Creative Commons License 6 napja 0 0 121422

Anyám!

Kín a netezésem. Nem tudom megnyitni az oldalt. Majd otthonról válaszolok, ha lesz mit.

Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 121421

Kint mondták a napszemüveget, de nem vettem annyira komolyan. Aztán itthon a szemorvosom külön felhívta a figyelmemet és el is magyarázta a miértet. Talán olvass utána biztos van erről valahol valami  a neten. Nekem nagyon ésszerű volt, hogy a műlencse nem szüri úgy ki az UV sugarakat mint a saját, amig van. Kint nem magyaráztak csak közölték, írásban és alá is kellett írnom, hogy tudomásul vettem.

Kivizsgálás kint nulla volt, kivéve a pulloveren keresztül mért vérnyomást. Igen mulatságosnak találtam.

Hasznoska, ha itt nem reagálok, akkor irjál az itten e-mailemre. Ez a topik lassan lekerül a kedvencek listáról és akkor már nem látom ha írt valaki.:-(

Előzmény: zygota (121419)
hasznoska Creative Commons License 6 napja 0 0 121420

Ismét, köszönet, a tájékoztatáshoz.Nem is értem, hogy mire kell teljes kivizsgálást végezni!!!

Nov. 25.-én voltam, minden negatív, mégis szórakoznak velem.

Pedig......egészségesen, nem lehet meghalni!

Előzmény: zygota (121419)
zygota Creative Commons License 6 napja 0 0 121419

Lehet, hogy régebben- és főleg Floridában -  így csinálták, de ma ez már jóval egyszerűbben történik. De hogy napszemüveget kelljen szürkehályog műtét után viselni, ilyent még nem hallottam, nem is tapasztaltam, pedig mindkét szememmel túl vagyok rajta, igaz, hogy itt Hunniában. A műtét után két óráig fektetnek egy ágyon, a szemeden egy leragasztott valami, utána hazamehetsz, nem kell a kórházban maradni. Másnap reggelre kontrollra be kell menni a szemészeti rendelőbe, ahol levették azt és ellenőrizték, de azután semmi! Csepegtetés (Tobradex) két hétig 6 óránként, ami az elfertőződést akadályozta meg. Ez idő alatt arra kellett vigyázni, hogy víz ne menjen a szemedbe, nem szabad belenyúlni, dörzsölgetni.  Szóval itthon sokkal kevesebb misztikát csinálnak a dologból.

Előzmény: Boszorka (121417)
hasznoska Creative Commons License 6 napja 0 0 121418

Életmentő volt az összegyűjtött beszámolód, amit nagyon köszönök!

Nekem is mind két szemem , műtik.Azért, tartok én tőle, mert a vizsgálat sem volt egy álom!

Szép napot kívánok a Kuckónak!

Előzmény: Boszorka (121417)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.30 0 0 121417

Tapasztalat van. Az első szemműtétem előtt azt hittem ott a várakozás közben kapok infarktust, de semmi vész nem volt. Ahol nekem csinálták, jöttek, csöpögtettek. Ezt többször megismételték. Mindeközben úgy ültünk mi, a műtétre várók mint a moziban. Előttünk egy nagy tv képernyő. A sorok közt mászkáltak a csepegtetősök. Hihetetlen ügyesen tudtak egy kézzel csepegtetni, mert a másik kezükben volt a tálca a szerekkel. Végül aztán behívtak és pulloveren keresztül! megmérték a vérnyomásom és már mehettem is a műtőbe. Az utcai ruhámra ráhúztak egy papirköpönyeget, de a cipő rendesen  alábamon maradt. Műtőasztal és nem érzel semmit, nem is látsz, mert a fejed felett működnek. Csak a hideg folyadékot éreztem aztán egy irtó erős fény és már kész is volt. Kb. 5 perc. Aztán kitereltek egy váró heilységbe, ott megmérték a szemnyomást és leültettek egy karosszékbe. Voltunk ott is vagy tizen. Nagyüzem volt. Behívták Lényemet, elmondták a tudnivalókat. Kezünkbe nyomtak 4 napra való különböző csöppeket, valamint egy órarendet. Első nap 3 óránként bizonyos sorrendben 10 perc különbséggel kellett csepegtetni. A 3. nap már csak 6 óránként. Kaptam egy szemvédő valamit, amit éjszakára ragasztószallaggal kellett rögziteni, hogy lehetőleg ne aludjak a szememen, 8 napig. Csináljak amit akarok mondták, csak medencébe nem menjek 2 hétig. Kontrol volt 8 nap mulva és kész. Mindez Floridában történt és csak azért irtam le ilyen részletesen, mert itthon ahogy hallottam elég nagy misztikát csinálnak a dologból. Kórházi ágy előtte utána, pihenés stb.

Egy dologra figyelmetetlek, ha hazamész és belenézel a tükörbe sokkot fogsz kapni.:-(((  Viszont az egész világ világosabb és szinesebb lesz körülötted.

Nekem 1 hónap mulva csinálták aztán a másik szememet. Ja és a futószalagos műtét előtt igen alaposan kivizsgálták a szememet. Soha nem látott gépezetekkel, majdnem egész nap ott voltunk, igaz a nagyüzem miatt sokat kellett közben várakozni is.

Még egy fontos dolog, a napszemüveg! A műlencse amit beültetnek nem szűri úgy az UV sugarakat mint a saját lencsénk. Ezért kell nagyon vigyázni, nehogy megsérüljön a szemben lévő nem tudom hogy hívják , valami, ami érzékeny és fontos. Szóval ha nem esik az eső, akkor napszemüveg!!!! Örökké!

Előzmény: hasznoska (121416)
hasznoska Creative Commons License 2016.01.30 0 0 121416

Szerbusz Kuckó!

Boszi! Igazad van! Sokszor, pontot kell rakni, ahová, vesszőt teszünk.

Szürke hályog műtétem lesz. Állítólag, rutin dolog. No, könnyű ezt mondani, más , ha a szememben dúrkálnak Azt sem tudom, hogy hogy hogyan is készüljek! Ha van tapasztalatotok, kérem!!!

Egy napos műtét. 80 km, tőlünk, Makón végzik.Hogy jutok , 7-re oda, és mivel?

A betegszállítóra nem lehet számítani, mert, NEM!!

Tudjátok, hogy se ülni, sem állni, hosszabb ideig nem tudom.Főleg átszállás is lesz! Tsókoltatom a vállalkozót! Családon belül sem megoldható a menet. Így 4órakor, busszal vagyok kényszerűen utazni. A férjem kísér.

Ennyi baj van velem. Persze, most, ez az aktuális!

Tavasz váró, napsütéses napokat kívánok!. 

Előzmény: Boszorka (121414)
Jolimama Creative Commons License 2016.01.28 0 0 121415

:-(

Előzmény: Boszorka (121414)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.28 0 0 121414

Egyik legrégibb nagyon kedvencemet már kitöröltem, mert már senki nem járt oda, tehát minek nézzem naponta a semmit. Ezzel még várok. Sajnos már Nagyon többször emlegette, hogy nincs hozzá kedve. Neki a face biztos jobb, mert ott pillanatokon belül előjönnek az Éva néni rajongók, csak hogy ez a topic másról szólt, a nagyon kedvencem meg  még másabbról. Le kell zárni időnként dolgokat, olyat is ami az életem része volt. Nem lett volna szabad annyira részévé tenni, mint ahogy tetem.

Persze nálam is vannak bent ezeréves dolgok, de azok nem voltak számomra soha annyira fontosak. Megyek más vadászmezőkre, talán visszatérek a német cseteléshez, még nem tudom. Blog marad.

Előzmény: Jolimama (121413)
Jolimama Creative Commons License 2016.01.28 0 0 121413

Nagyon is egyetértek Veled. Képtelen lennék kitörölni bármelyik kedvencemet is.

Sajnálom, hogy ez a fajta kapcsolat tartás nagyon megszűnni látszik, kár érte. Én bizakodok még, hogy azért lesz visszatérés:-)

Nem szabad mindjárt arra gondolni, hogy valaki sértődöttségből nem ír, nem tudhatjuk, hogy mi lehet az ok.

Előzmény: tölgy_12 (121412)
tölgy_12 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 121412

nem lehet olyan  tömött a kedvenceid sora az indexen, hát nem elfér? nekem vannak 2000 évek elején nyitott topikok és nincs is hozzáírva 2006,9, 14, 15 óta, de attól még a lehetőségét magamtól nem veszem el, h visszanézhessek, olvashassak azokban is ha kedvem úgy hozza. van verses, növényes, gyilkosságos, alkotós stb

de ez persze az én működési formám. (elvenni bárkitől is bármit rossz dolog)

remélem nem miattam csendes nagyonka, mert nem sok vizet zavarok, de ha megszólalok akkor  félreértéseket generálok.

bocsánatot kérek érte.

(nem szeretek OK lenni a sértődésre, megbántódásra)

Előzmény: Boszorka (121411)
Boszorka Creative Commons License 2016.01.28 0 0 121411

Úgy tűnik lassan ezt is kiszedhetem a kedvencekből. Ez lesz a második ami erre a sorsra jut. kár, kár.....:-((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!