Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 8 órája 0 0 122002

Turizásra, szerintem, születni kell. Zürichi barátnőm, bár igazán nem volt rá szüksége, imádott turizni, bolhapiacokon is, és csodákat talált. Nekem nincs szemem a dologhoz. Ilyen helyen nagy az össze-visszaság és nem tudom kiszürni/kiszurni a jó dolgokat.

De nem is baj, így legalább kevesebb kacat van a szekrényekben.

Előzmény: Jolimama (122001)
Jolimama Creative Commons License 9 órája 0 0 122001

Jó turizást! Ez valahogy kimaradt nekem. Van kettő is, de ha be is mentem, elvesztem a káoszban. Sok helyen lehet még fonalakat is venni - ami ugye nekem jó lenne, de nem találtam. Így már be sem megyek.

Pedig többektől hallom, Tőled is, milyen kincseket lehet találni:-)

Előzmény: NagyonI (121998)
Jolimama Creative Commons License 9 órája 0 0 122000

Többek között ezért sem szeretem az FB-t. Túl erőszakosan akar mindent összekötni.

A fórumokon nicknévvel vagyunk, jobbára csak az tudja kik vagyunk, akik ismerik egymást. Ha összekötjük az FB-vel, máris beazonosíthatóak vagyunk.

Boszorka Creative Commons License 10 órája 0 0 121999

Jó turizást!

Nekem azt hiszem szelektiv látásom van. Eddig észre se vettem a ki-be gombokat, csak most, hogy Jolimama írta néztem, hogy hol is van.

NagyonI Creative Commons License 10 órája 0 0 121998

Jó hajnalt! Ez az átok ki-be eddig nem tolt ki velem. De most mindig figyelnem kell.Esemben sics ezt megosztani A Fészen..De osztódik a dög, ha nem figyelek. 

Semmi: turizni tervezek ma menni!! Semmi !! sem kell.. Ezért szeretek menni. Kincsvadászok.....

10 körül ndulok.

Hurráááá!!! Éljen, aki kitalálta a szociális turit.::)))

NagyonI Creative Commons License 21 órája 0 0 121997

A címet kapták!! A témát maguk kereshették hozzá. ÉN a az okostelefon fogságában témát javasoltam, de érthető, hogy ő kereste , s találta meg, amit a legjobban ki tudott fejezni. Persze hogy nem eladásra alkot. De a pénz minden fiatalnak jól jön. Pláne, hogy Messzik pl már nem kapnak ruhát. Valamennyi zsebpénzt, s abból kell a költségeiket (kaját, lakhatást kapnak) fedezni.

Eldugulok.

Előzmény: Boszorka (121993)
NagyonI Creative Commons License 21 órája 0 0 121996

Megtaláltam::)) Kiiktattam::))

Előzmény: Jolimama (121990)
Jolimama Creative Commons License 24 órája 0 0 121995

Igaz, mindenre figyelni kell.  Sajnos.

Előzmény: Boszorka (121994)
Boszorka Creative Commons License 24 órája 0 0 121994

Na ettől rettegek mindig, hogy minden mindennel össze kötődik.

Előzmény: Jolimama (121990)
Boszorka Creative Commons License 24 órája 0 0 121993

Dehogy voltál sok! Érdekes ötlet ez a fogság, nem is tudom, hogy a világ legszabadabb államában született valakinek hogy jut eszébe ilyesmi. Miért akarod, hogy eladja a képet? Nem hinném, hogy eladási szándékkal festi, vagy igen?

Előzmény: NagyonI (121987)
Boszorka Creative Commons License 24 órája 0 0 121992

Az orrommal nincs baj. Mások se érzik a virágillatot az idén mert nincs. Lehet, hogy csak a főben nincs.

Előzmény: NagyonI (121986)
NagyonI Creative Commons License 24 órája 0 0 121991

Nem akartam a fészre tenni!!!!! Valszeg megint kapkodtam, a ki- be gomboknál::((((Remélem, jól kitöröltem!!!!

Előzmény: NagyonI (121989)
Jolimama Creative Commons License 24 órája 0 0 121990

Szerintem összekötötted a FB-vel. Itt a hsz ablakban ott látszik, két kis kocka, F és Ki, nálam. Nézd meg, lehet, hogy megosztottad.

Előzmény: NagyonI (121989)
NagyonI Creative Commons License 24 órája 0 0 121989

De hogy került a fészre:::((((((((??????

Előzmény: Jolimama (121988)
Jolimama Creative Commons License 24 órája 0 0 121988

Gratulálok:-) Büszke is lehetsz rá!

Előzmény: NagyonI (121987)
NagyonI Creative Commons License 24 órája 0 0 121987

Ha ez itt a dicsekvés helye, akkor jó hekyen járok. Azonnali hatállyal kell dicsekednem. Kismesszinek újabb műve született. A címe: Fogságban. Mindenféle csodálatos ötleteket akartunk ráerőltetni, de ő makacs fej, ragaszkodott a saját ötletéhez. Erről a suliban egy kis előadást is kellett tartania. Még vevő nincs a képre, de majd lesz- mondom, tudom, állítom:::))) én. (a beképzelt nagyi::))

A kockák különböző színekkel a pi számot jelentik. A hölgy pedig fogságban van. Ugyanakkor- mondta Kismesszi az előadáskor, a fogsága némi védelmet is jelent. Őt pl sokan sajnálják,mert sokat tanul, de ő ezt nem érzi fogságnak, neki a tanulás védelmet ad::))  A nő sem érzi a bilincseket, mintha lebuknál a víz alá, de a víz nem öl meg, lebeg a nő....A víz fogságában van, de élvezi is ezt a fogságot...  

Gyorsan írtam, amit Messzi mondott a képről, lehet, hogy nem is hangzik jól. 

A színek ötlete nem az övé. Szeretik a gyerekek azokat a feladatokat- én is szerettem-, amikor bizonyos színeket 1-1 számmal jelölnek, s ha kiszínezed a képet, meglátod az eredményt. 

Sokk voltam mára..... 

NagyonI Creative Commons License 26 órája 0 0 121986

De van. Lehet, hogy az orroddal van a baj:::::))))))?????

Előzmény: Boszorka (121985)
Boszorka Creative Commons License 26 órája 0 0 121985

Most megnéztem a polcon. A könyv bordáján Li Yu Tang van, de belül Lin Yutang, végül is mindegy, egyről beszélünk. Ez itt 1941-es Révai kiadás, kissé már megkopott vászon kötés. Bele fogok nézni, amint megvan a gyilkos a Kindlen a krimiben.

A virágok nem illatozására nincs ötleted?

Előzmény: NagyonI (121983)
Jolimama Creative Commons License 26 órája 0 0 121984

Szálkán, nincs nagyon messze tőlem, már évek óta kapok egy ilyen vödörkével:-)

Előzmény: NagyonI (121982)
NagyonI Creative Commons License 27 órája 0 0 121983

Érdekes... Az én könyvemen Yutang- így egybe.. A neten Jü-tang vagy ahogy te írtd: Yu Tang. Nekem a regényei tetszenek.  De ugyanarra gondolhatunk.  Nóbel díjas- ezt most olvastam ki. mikozben falom a csodajoghurtomat.

Előzmény: Boszorka (121979)
NagyonI Creative Commons License 27 órája 0 0 121982

Hol terem ez a csodagyümölcs, Jolimama?? Nagyon csábítóan néz ki!!!!

Előzmény: Jolimama (121980)
Jolimama Creative Commons License 28 órája 0 0 121981

"szomorú"

Előzmény: Jolimama (121980)
Jolimama Creative Commons License 28 órája 0 0 121980

Legalább megtudtad, hogy Bambula nem halt meg:-)

A diófákat nagyon sajnálom, szomorü volt látni a képen.

Nekem is vendégem volt ma, egy kézimunkás barátnőm, aki minden évben ilyenkor meglep ezzel:

:-)

Persze nem csak ilyenkor jön, máskor is :-), de ennél jobb ajándékot nem is hozhatna. Minden évben aggódva lesem az időjárást, hogy feléjük milyen idő van. Az idén nem lett semmi bajuk, jég, fagy elkerülte.

Előzmény: NagyonI (121978)
Boszorka Creative Commons License 29 órája 0 0 121979

Ha én ismerem Lin Yu Tang regényeit az nem jó? Itt van néhány a könyvespolcon. Gyerekkorom óta nem olvastam, de az emléke jó. Van valahol ahol  az öregedésről ir, hogy járj egyenes háttal és ne csoszogj meg ilyesmiket, ha jól emlékszem. Lehet, hogy el kellene megint olvasni, ha csak nem esik szét a kezemben az öreg könyv.

Lenne egy kérdésem a virág szakértőkhöz. Miért nincs az idén semminek illata? Szokásos helyről kaptam az idén is hatalmas csokor gyöngyvirágot. Máskor az egész lakás illatozott tőle, az idén semmi. Van a közelben egy nagy jázminbokor. Most virágzik, semmi. Máskor bódító illat van a közelében. Kérdeztem kertes barátot, nála is semmi. Van erre valami magyarázat?

Előzmény: NagyonI (121978)
NagyonI Creative Commons License 30 órája 0 0 121978

Ez nem semmi:::)))

Ez Bambula..

Pár hete megszólított az egyik szomszédasszonyom, hogy azt hallotta, Bambula meghalt  .  Ne má..Én meg nem is tudok róla??? Mert újybban annyira vügyelek vérnyomira, hogy nem igen hívtam őt. Mert a sárgaság, ami minden alkalommal, amikor összejöttünk, engem eluralt:::)))rendesen viszi nyomt a padlásra. Mert irigy vagyok. A rengeteg házára, a rengeteg befolyásos barátjára és rokonára, üzletfeleire meg szomszédjára... Mert nekem csak olyanok vannak, hogy "az semmi" de az én (mármint az ő.....

Na- majd jól felhívom- fogadkozam szomszédasszonynak, de csak halogattam a hívást. Majd amikor egy hete totyogtam a temetőből hazafele, megláttam Bambulát az ablakában. Hogy mostanság leginkább a dúsgazdag rózsadombi puttyánál időz. A ő rózsadombi háza u.i. ki van adva.. ogy hazajött végrendeletet íratni.. Na majd jól felhívlak.- s lőn. De nem hallotta. Mert persze felhívtam. De hogy jól-e?? arra nem eskü.:))

Szóval jöttötökben mentetekben csak jól lessetek: hátha szembejön veletek.

Isteni zenét hallgatok semmizésem közepette. Tegnap késő éjjel felvettem a Quimbyt. Kiss Tibit ugyan (Líviuszt sem) ismertem OTTHON, de a szüleiket nagyon is!!!Tehát van bennem némi elfogultság irántuk. 

Közeledik a szomorú diófákhoz cuccolásom. Miért szomorúak??? A fagy miatt. Ugye, Jolimama???? 

Kedves Tölgy!! Ha erre jársz, felelj!! Ismered Lin Yutang regényeit???Peóniát viszem magammal a hintaágyra, de tizen 1-2-3 éve  Múló pillanat regénye volt , ami elbűvölt.

Előzmény: Boszorka (121977)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 121977

Minden nagyon szép és jó. Az idő az sajnos mindig kevés, mert le vagyunk lassulva. Mármint mi Lényem és én. Diófák miért szomorkodnak?

Sok ujság nálam sincs. Barcelonától már a másik térdem is megfájdult, roham léptekkel tört rám a kor. :-(

Az imént elinditottam a mosógépet, de elfelejtettem beletenni a mosószert. Gyorsan leállítottam, majd átadtam Lényemnek a problémát. Volt már benne víz, az ajtaja nem akart kinyilni. Mondta, hogy figyeljek oda jobban én meg mondtam, hogy örüljön, hogy még megismerem, amilyen hülye lettem. Szóval valahogy így telik a vasárnap.

Előzmény: NagyonI (121975)
Jolimama Creative Commons License 1 napja 0 0 121976

Gyönyörűek.

Előzmény: NagyonI (121975)
NagyonI Creative Commons License 1 napja 0 0 121975

Semmi 2....... Jolimamának:::))

A ma reggeli sétám eredménye. Igen, a törökszegfű is a rétről. Bemászok értük a legsűrűbb gazba is. Be én!!  A jobb lábam vígan cammog, de a bibist nagyon kell emelnem a derékmagasságú gizgazban. De nem bánják lábak::))

Mintha szemük lenne, ők is gyönyörködnek a mező adta szépségekben. Bármelyik nap jöhet a kaszáló, s akkor volt virág, nincs virág. Néhány éve Pirikével is bejártam ezt a területet. Ma este  is megtoldom séta területemet néhány lépéssel. Oda szeretnék menni, ahol a csillagfürtök pompáznak. Mert ilyenkor pompáznak!

Az alábbi kép is erról a csokorról készült. És itt megcsodálhatod Jolika a szuper "vázámat" is.. Tücsi kiürült  konzerves dobozát öltöztettem fel. Szerintem virág is, "váza" is boldogok most:::)))

Előzmény: Jolimama (121974)
Jolimama Creative Commons License 1 napja 0 0 121974

Jó reggelt!

Kell-kell!

NagyonI Creative Commons License 1 napja 0 0 121973

Jó reggelt!! 

Nos  : semmi van::)) De az ó adag. Tücsi iitt nyugtatja a fejét a "bibis" térdemen. Mért mindig a bibisen???Türelmesen várja, amíg kiiszom kávécskámat. Közben élvezettel::)) bekapkodom a 3 db. reggeli gyógyszeremet. Egyet a vérnyomira, egyet az izületemre és egyet, hogy ne pisiljek be::)))Közben a semmi között meghallgatom a híreket. Amikből mindig van bőven..Majd felöltöm puccos (leginkább turis) ruhácskáimat, s elballagunk virágot szedni a rétre. Velem jön botom is. A mezei virágok régi kedvenceim. Ma képet is teszek ide nektek, hátha kedve szottyan valakinek irigykedni. 

A déli órákat a három szomorú diófák alatt töltöm. Kindivel legtöbbször. Csak időt!! időt nem tudok szerezni!! Mert szinte naponta töltök le egy -két jónak tűnő olvasmányt, de bizony keveset tudok elfogyasztani a letöltött oldalakból. 

És füvezek... Egyre kevesebb a helyem a fűnek, mert a bodza, a lonc és az orgona teljesen eldzsumbujosítja aaz udvart. Locsolni sajnos nem kell...Túl sok(k) az eső.

Házam népe nem nyüzsög. Szinte mindent magamnak kell csinálnom. Kávé, yoghurtos csoda::)))) Hát ez tényleg csoda!!! Ma is készítek, mert imádom! Cukor helyett édesírtővel, s ezzel jutalmazom  magam a semmiért::)))) Semmiért egészen..

Bambuláról majd később... Bariton is köszöni, jól van::))) 

Ez egy nagy semmi hát... Kell ez nektek???????????????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!