Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 5 órája 0 0 126024

Akkor jó ötletet adtam? :-)

Jó éjt!

Előzmény: NagyonI (126022)
Boszorka Creative Commons License 5 órája 0 0 126023

Már komoly komplexeim vannak. Se asztalom se okos tv-m nincs.:-(

Az asztal emlékezetem szerint elég jó nagy.

Előzmény: NagyonI (126022)
NagyonI Creative Commons License 6 órája 0 0 126022

De van bizony. Holnap le is takarítok róla mindent... aztán próba szerecsen... Elfogyott a félpénzem, hát varrok:::))) Illetve próbálok....Majd beszámolok     óriási sikeremről:::))))

Élvezkedek az okos tévémmel::)))

Tényleg okos. Kár, hogy varrni nem tud::)))  

Az éjszaka közeledik::))

Jolimama Creative Commons License 9 órája 0 0 126021

Nincs kinyithatós asztalod? Ha nem is tudod teljesen kiteríteni, biztos találnál megoldást rá. Nem varrtam még takarót - már nem is fogok - így csak tippelek. 

Előzmény: NagyonI (126019)
Boszorka Creative Commons License 11 órája 0 0 126020

Van neked egy nagy asztalod, azon nem lehet összetűzni? Én is mindent a földön csináltam régen, de már leszoktam róla, illetve már nem csinálok semmit.:-(

Igaz nekem asztalom sincs, de tényleg. Szóval ajánlom figyelmedbe azt a nagy aszatalt, ami ott áll a szoba közepén.

Előzmény: NagyonI (126019)
NagyonI Creative Commons License 11 órája 0 0 126019

Bár lehetne ijedtségben meggyógyulni:::)))  De jó is lenne::)) Még minden fogam meglehetne akkor!! U.i. (bár szvsz nem vagyok egyedül ebben), ha a fájós fogammal elbandukoltam a fogdrhoz, ott már nem is fájt az elébb még rettenetesen fájó fogam...

Két takaró varrásához fogtam.. De szvsz nem fogom tudni befejezni::((( Az alját és a közepét a szobában térdepelve szoktam összegombostűzni... de nem tudok térdelni::(( Hogy csináljam??? Az egyik Fijú 50. szülinapjára készül(NE). 

Jó kilónyi diót pucoltam a héten. De én marha!! Betettem egy kicsit száradni a cserépkályha sütőjébe.. Ott felejtettem. A teteje kellemes pirított dió lett (sütibe nem!!!!!jó!!!:::((), de az aljáról szép számút kellett kidobálnom.  Irgalom atyja..... elhagytál:::((((

Előzmény: Jolimama (126018)
Jolimama Creative Commons License 17 órája 0 0 126018

Szép napot!

Lehet, hogy ijedtében meggyógyult. 

Előzmény: NagyonI (126017)
NagyonI Creative Commons License 19 órája 0 0 126017

Jó reggelt!!

Szereztem egy az enyémnél jobb cicahordozót, de Curük kiugrott belőle, elbújt a szekrény alá, és az atyaúristennek nem tudtuk kihalászni:::(((Fogalmam sincs, hogy fogjuk/fogom elvinni...De legalább a tüsszögést gyorsan abbahagyta:::(((

Pedig Ittem szakszerűen elmondta, hogy kell cicust beletenni  a hordozóba.Hát nem sikerült::(((

És nagyon megharagudhatott rám, mert inkább a tesójával múlatta az éjszakát, engem lefütyült. Talán hétfőn újra próbálkozom. Ma csak d.e. van rendelés, d.e meg ezer a dolog...

Előzmény: Jolimama (126016)
Jolimama Creative Commons License 1 napja 0 0 126016

Hogy van a cicusod? Mit mondott a doktor?

Előzmény: NagyonI (126012)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 126015

Nekem is mondták, hogy mindkét láb, de nem csinálom. Ugyanis 2 nap után már megnyúlik és csúszkál. Így most az egyiket mosom, a másik rajtam van. Ma reggelre már szépen lement a dagadás. Gyógytornász áldását adta az egyik lábon harisnya dologra. Ért hozzá, csak 52 éve csinálja.

Előzmény: NagyonI (126014)
NagyonI Creative Commons License 1 napja 0 0 126014

Vagy egy hónapig kellett viselni. Mindkét lábra!! Én tudom, amit tudok!!!

Nem kis teljesítmény!!!!

Előzmény: Boszorka (126013)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 126013

Nálam csak az az újság, hogy tök egyedűl fehúztam ma reggel a compresssios harisnyát. Aki már próbálta, fogja értékelni a teljesítményemet.

Előzmény: NagyonI (126012)
NagyonI Creative Commons License 1 napja 0 0 126012

Jó reggelt!!!

nem fagyoskodom már, ezer a dolog (dió pucolás,  takaró varrás, ebéd főzés, MUNkA, stb)amik nem tűrik a hideget. Két csomagot adtam fel a héten, ez igen nagy hősiesség részemről, utálok csomagolni, de ilyenkor  karácsony táján minden évben elröppentetek egy 2 kilós levelet az Egyesültbe.  

És mindig van valami váratlanság is. Szóval csak keresgéljetek, olykor azért ide tudok kukkanni. 

Most megint szarakodik a laptopom (drága régi acerem még mindig működik, de ez az új most éppen megint a zsanérjaival bosszant). És nem nyomtat a nyomtatóm!!  3 nyomtatóm van, egyik sem műxik:::(( Pedig nekem a melóhoz nagyon kell!!!A fejtördelésem a problémán szintén sok időt vesz el::(((

És miért lenne mindenki egészséges?? Most Curük cicámat kell d.u. a drbához vinni. Tüsszög folyamatosan, s néha bizony igen kellemetlen a szaga. 

De ti csak meséljetek!!

Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 126011

Nálam is cirkófűtés van, a nappaliban 20 fokra állítva nappal, éjszakára 17-re. A hálóban és a lakás többi részén a radiátorok 2-en vannak. Azokon a helyeken nincs meleg, de elég. Aludni nem is tudok melegebbe. 

Előzmény: Boszorka (126010)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 126010

Nagyonnak lefagytak az újjai.:-(((

Különben Lényemnél cirko fűtés van. Elég sokáig azt csinálta, hogy mikor átjött hozzám, akkor lekapcsolta 15 fokra. Aztán mikor hazaért másnap, akkor feltekerte. Mondtam én, hogy ez egy butaság, de nem hallgatott rám. Aztán egyszer csak közölte, hogy rájött!!! nem érdemes kihűteni a lakást, mert többe kerül, mint az állandó temperálás.

Nagy mázlim van, mert a héten alig volt nála villany, mert cserélik a fővezetéket a házban. Ennek köszönhetem, hogy állandóan itt van nálam. Sajnos holnap befejezik és a jövő héten már vége lesz a szép életnek.

Előzmény: Jolimama (126009)
Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 126009

Szép estét! Remélem, NagyonI melegszel már :-)

NagyonI Creative Commons License 3 napja 0 0 126008

Megvigasztaltatok:::))Megyek a parapetemhez, s adok neki egy pat-patot. Gasperini Én és ők c. könyvében az autó kapott pat-patot. Régi járgány volt, de a család igen szerette, s olykor szeretettel meglapogatták az oldalát.

Engem valamikor egy v a r á zs l ó lapogatott meg igen kellemesen, amikor összefutottam vele, Nagyon szerettem, és ő is egészen remekül elviselt engem..  Sokat gondolok rá. (is)De jó volt, amikor köztünk volt!!!

Jó reggelt!

Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 126007

Tudva levően nem a leg efficiensebb fűtésmód. Ettől függetlenül különösen a 60-as évektől szinte egész Pest ezzel fűtött. ma már szerencsére többnyire áttértek cirkóra, de van még itt a közelben is rengeteg lakás amit convektorral fűtenek. Mióta megszigorították a kémény előírásokat, nem egy olcsó dolog az átállás.

Előzmény: mustármaggombolyító (126006)
mustármaggombolyító Creative Commons License 4 napja 0 0 126006

Persze, hogy nem az utcát fűti. Előnye hogy nagyon gyorsan fel lehetett fűteni vele egy szobát. Az ablak  alatti elhelyezkedése biztosította, hogy az ablakon át bejövő hideg levegőt mindjárt felmelegítette.

Előzmény: Boszorka (126005)
Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 126005

Rengeteg lakást fűtenek Budapesten parapet gázkonvektor fűtéssel. A 60-70  -es évek nagy tudománya volt ez a fűtésmód. Ronda persze, mikor pl. egy régi ház ablak alatti díszitmény, pl.egy oroszlánfej, helyén a konvektor díszlik. Viszont működik, nem hinném, hogy az utcát fűtené csak.

Előzmény: NagyonI (126003)
gepesz Creative Commons License 4 napja 0 0 126004

Igazad van.

De.

Felénk úgy ment át a köznyelvebe, hogy ami az ablak alatt van a parapetben az parapet.

Ami kéménybekötéses az konvektor.

:-))

Az ingatlankezelő vállalat gázszerelőitől hallottam valamikor. Jártam velük dolgozni szabad hetemien.

Előzmény: mustármaggombolyító (126000)
NagyonI Creative Commons License 4 napja 0 0 126003

És Páfiamnak (vagy Páfiamnénak:::))))igazsága vagyon. Ott ücsörög a konvektorom az ablak alatt, s rendesen fűti az utcát::))  Hívhatjuk ángyomasszonynak is, csak fűtsön::)))

Meglehetősen hideg reggelre ébredtem. Na persze ezt az ágy széléről állapítottam meg::)) Imádom a kor reggeli szüttyögést. 

Mai projektem a munkán kívül a muskátliaim mentése a jövő tavaszra. Ti mentitek???

Jó reggelt!!

Boszorka Creative Commons License 5 napja 0 0 126002

Nézz utána! Már délelőtt megírtam, hogy csöngetett!

Előzmény: NagyonI (125999)
Boszorka Creative Commons License 5 napja 0 0 126001

Persze, de nyilván átvitt értelemben használják a konvektorra is. Legalább is Gépész a parapetre kérdezett rá, fűtés ügyben. Nem hinném, hogy az ablak alatti falra gondolt.

mustármaggombolyító Creative Commons License 5 napja 0 0 126000

A konvektor nem egyenlő a parapettel, viszont a konvektort el lehet helyezni a parapeten. A parapet az kb. derékmagasságig érő fal, illetve az ablakok alatti falrész (amin a tok ül). A konvektorokat ott szokták elhelyezni.

Előzmény: Boszorka (125998)
NagyonI Creative Commons License 5 napja 0 0 125999

Sohasem hallottam ::)) Tényleg. 

Írj egy röpke levelet, ha postás csöngetett. Ha csupán 1x, akkor is!!!

Előzmény: Boszorka (125998)
Boszorka Creative Commons License 5 napja 0 0 125998

Konvektor = parapet   :-)))

Előzmény: NagyonI (125997)
NagyonI Creative Commons License 5 napja 0 0 125997

Hoppá!! Fijú győzködött, hogy a fa ócsóbb::((( Hittem neki. Igaz, a cserépkályhA A konyhát is felmelegíti, legalábbis, ha nincs minusz  20.  Kicsi még a fürdőszobába is jut. És a csirkemellet meg tudom benne sütni. Na persze ha elfelejtem kivenni, akkor nincs ehető ebéd::)))A múlt héten lőn::))))

Miután Kisittek miatt 3 szobát kell fűtenem, igen félek a számlától. 

A brikett kevésbé koszol, mint a vágott fa, munka sincs vele, hiszen eleve fahasábnyira gyártják. Én napraaforgó brikettet vettem. Állítólag környezetbarátabb mint a fa meg a szénnél pláne. Minden szobában konvektor van. Azt a paraizét még nem hallottam. 

Most majd kísérletezek. 

Boszorka Creative Commons License 5 napja 0 0 125996

Nem hinném, hogy ész okok, pontos számok hatnának rá. Ha az egyébként sok munkát és koszt okozó brikettet szereti, akkor azzal fűt még ha nem is éri meg.:-(

Előzmény: gepesz (125995)
gepesz Creative Commons License 5 napja 0 0 125995

Én is úgy emlékszem. Amikor ott voltam, akkor a háta mögött azt láttam az ablak alatt.

De rosszul is emlékezhetek. Annyira nem lestem.

Használhatja a gáztűzhelyhez, boylerhez.

Előzmény: Jolimama (125993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!