Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2 órája 0 0 123650

Ott rendel kedvenc orvosnőm.

Viszont tegnapelőtt a körzetihez menet, elmentem az itteni karácsonyi kirakodóvásár mellett. Hogy milyen vackokat árulnak, azt már láttam nappal a villamosról is, viszont a flott trió által előadott tangózenétől már végkép ledöbbentem. Nagy kihangosítással megy, élőben. Vagy 2 utcányira is lehet hallani. Karácsonyi vásáron ilyen zenét?Az eszem megállt néhány pillanatra.

Nem tudom a zenészek milyen nemzetiségüek voltak, de mióta itt ilyen vásár van, mindig román rendszámu kocsik állnak mellette.

Utána meg a városba mentünk szinházba. Az egész Váci utca búzlött a karácsonyi vásártól. Állítólag még töltött káposzta is van, de nem ellenörzöm le a dolgot.

Előzmény: gepesz (123649)
gepesz Creative Commons License 3 órája 0 0 123649

Nem mondod!

Ti a Mammut mögé jártok?

:-)

Előzmény: Boszorka (123648)
Boszorka Creative Commons License 5 órája 0 0 123648

A Sziv című könyvből csak arra emlékszem, hogy szomorú volt. Nem is vettem mégegyszer kézbe, most se tenném. Gondolom gyerek regény, miután garantáltan 14 éves korom előtt olvastam. Jó régen volt. Nem mindegy mit mond most Umberto Eco?

Gyógyulj meg Nagyon. Bujj be az ágyba és csinálj egy jó kalapkúrát.:-)

Ma mellékesen betévedtünk a Mammut kettőbe. Annyi ember volt, hogy az nem igaz. Mi lesz még itt karácsonykor? Brrrrrr..... Mi csak átmentünk rajta, mert mögötte volt dolgunk.

Előzmény: NagyonI (123646)
NagyonI Creative Commons License 7 órája 0 0 123647

Legyen meg a te akaratod:::))) Igen! Úgy gondoltam::)))

Előzmény: gepesz (123644)
NagyonI Creative Commons License 7 órája 0 0 123646

Az alábbi két részlet a most olvasott Umberto Ecó egyik szereplőjének a mondandóka: (és töröm a fejem a mondandón::))

1.

Beszámoltam neki róla, hogy a Szív-et is olvastam De Amicistől. Szemétre vele, hangzott a válasz, merthogy De Amicis is fasiszta. – Gondolj csak bele – mondta Gragno­la –, mindenki a nyomorult családból származó szegény Franti ellen van, de a nyakát töri, hogy a fasiszta tanító bácsi kedvében járjon. Kikről szól a fáma? A jóságos Garronéról, aki egy seggnyaló, a kis lombardiai őrszemről, aki azért hal meg gyerek létére, mert egy nyavalyás lovastiszt vele nézeti meg, jön-e az ellenség, a szard dobosról, aki szintén kicsi még, mégis őt zavarja át a kapitánya egy üzenettel a csatatéren, és miután ellövik szerencsétlennek a fél lábát, kitárt karral borul rá az az undorító állat, és ügy csókolja szíven háromszor is, pedig annyit még egy piemontei királyi kapitány is beláthatna, hogy frissen csonkolt beteggel ilyet aztán igazán nem volna szabad csinálni. Vagy a Coretti apjáról, aki a gyilkos király kézmelegétől langyos kezét a fia arcára teszi. Falhoz az ilyennel, falhoz! Ők, az ilyen De Amicis-félék egyengették a fasizmus útját.

2.  

aztán a Szív-beli fiúk következnek, Derossival az élen, mögötte a kis lombardiai őrszem és a szard dobos, Coretti apja a király kezének szorításától még meleg tenyerével, és azt éneklik, hogy Lugano, isten áldjon, anarchista e tájon immár földönfutó, miközben leghátul Franti suttogja bűnbánóan, hogy aludj, én megváltóm, kis Jézusom.

Én nagyon emlékszem a Szívre, ezért is figeltem fel erre a "kritikára"

Előzmény: Jolimama (123642)
gepesz Creative Commons License 7 órája 0 0 123645

Javítás:

Aki nem elégedett, annak folyjon ki a szeme.

Előzmény: gepesz (123644)
gepesz Creative Commons License 7 órája 0 0 123644

Akinek nem elégedett folyjon ki a szeme!

Te elégedett vagy Páfiam?

Így gondoltad a kérdést? :-))

Előzmény: NagyonI (123641)
Jolimama Creative Commons License 11 órája 0 0 123643

Komáromot sajnálom, úgy látszik, nem sikerül eljutnunk, lehet, hogy ennek így kell lennie.

Előzmény: Jolimama (123642)
Jolimama Creative Commons License 11 órája 0 0 123642

Szép napot!

Somolyogni is jó :-)

A Szivet olvastam, sok évvel ezelőtt. Megpróbálom megkeresni, vagy megkerestetni, mert valószínű a magasban van, nem állhatok létrára. Nekem tetszett,

Ne mérgelődj azon, ha másnak nem tetszik, a lényeg, hogy Neked igen. Kritikát meg minek olvasol, néha bejön, hogy ha rossz a kritika, akkor jó az olvasnivaló :-) Mindenkinek más tetszik.

Előzmény: NagyonI (123641)
NagyonI Creative Commons License 14 órája 0 0 123641

Reggelt, hajnalt, vagy amit akartok:::(((  Alaposan betaknyosodtam....Vagy a dicső természet óbv a komáromi úttól::(((((Dühös vagyok a taknyomra, dühös vagyok magamra...

Ezer a dolgom. A legtöbb időmet az veszi el,hogy lesem a levelesládámat.. Ne somolyogj, Jolimama, lesni nem jó, de kell. És -köszönöm, Istenem, hogy adsz nekem munkát!! A tanítás szvsz:::)))) még mindig remekül megy::))))), sajnos csak én mondom ezt magamnak...És még mindig szeretem.

A főzés nem a kedvencem, főleg, hogy Kisittfiú(aki már magasabb nálam)olyan cefet rossz evő. Még csak nem is válogatós. Tudom, Boszi, tudom,igazat is adok. De miként az állataimat sem tudom megnevelni, az unokáimat meg sem próbálom. Kisittlny nálam magasabb, s hálstennek sikeresen donja le a kilókat. Mindenben támogatom. Ami a főzéshez nem csinál nagyobb kedvet.

Baritontól csomagot kaptam tegnap. Másfél kiló(=kincs!!) diót küldött, s 4!!!! szál saját készítésű kolbászt, ami a hartaival vetekszik. 

Ám Jézuska még mindig tanácstalan. Pedig fogy az idő. Fogy.....

Ki ismeri Edmondo de Amicistől a Szívet??? Nekem gyermekkorom nagy kedvence volt,de most olyan pocskondiázó véleményt olvastam róla, hogy újra elővettem, s nem értem a pocskondot.  Mindenkit lefasizáz (Umbertó Eco konyvében) az egyik szereplő  ebben a könyvben. Teljesen megsértődtem, teljesen lelombozódtam ettől a véleménytől::(((

Elégedett vagy, Boszi??? 

És te, Pá??????

Na azért!!!!

Boszorka Creative Commons License 22 órája 0 0 123640

A kiürités egy disznóság. Mondtam volna, hogy ami 1 órán belül nem tünik el, az megy az utcára. Átírás rémes, első pesti lakásomnál végig csináltam, ráadásul nyári kánikulában. Őszinte részvétem.

Anyád tojik ránk.:-(((

Előzmény: gepesz (123639)
gepesz Creative Commons License 23 órája 0 0 123639

Ha vagyok is nem hiszem, hogy vidítanálak benneteket.

Rossz napom volt. Anyám! Nem mentem át Komáromba. Csak tovább vittem volna a mérgem.

Átírattuk az összes közületi számlát. Már az egy agybajos tortúra.

Az eladó gyakorlatilag semmit nem vitt még el. Már a festőnek, villanyszerelőnek, kőművesnek kéne ott téblábolni.

Testvérpár örökölte a szüleitől ezt a lakást. Fene tudja hány éve nem lakják.

Az összes rokon a majd jó lesz valamire kincseket ott gyűjtötte.

Vagy öt helyre kell szállítani. Azt mondják már három kocsival elvittek.

Nem látszik. :-((((

Előzmény: Boszorka (123638)
Boszorka Creative Commons License 26 órája 0 0 123638

Több mint 24 órát nem volt internetem. Matáv előre bejelentette, hogy csinál valamit. Telefon visszajött estére, de tv  és internet nem. Ezek után most végre ide kerülök és mit látok??? Sehol senki.:-(((

Előzmény: Boszorka (123637)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 123637

Nem hinném, hgy ez egy reális veszély lenne.:-)))

Előzmény: NagyonI (123634)
gepesz Creative Commons License 2 napja 0 0 123636

gepesz Creative Commons License 2 napja 0 0 123635

Kockázat nélkül nincs rizikó.

Milyen hülye duma.

Előzmény: NagyonI (123634)
NagyonI Creative Commons License 2 napja 0 0 123634

Na de ha milliomos jelentkezik???:::))) Hogy csak fizetni akar, tanulni nem:::))))???

Előzmény: Boszorka (123633)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 123633

Mikor órád van, kapcsold ki a telefont, vagy rakd el valahova, ahol nem hallod.

Előzmény: NagyonI (123629)
Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 123632

Sajnos, bármennyire is szeretném, én nem tudok találkozni  Vele :-(

Talán banánt vigyél, azt szerette. Nem tudom, iszik-e még kávét, azt mindig mondta, hogy arra mindig költ, mert szereti. A Lánya tudná megmondani, talán tudsz Vele beszélni.

A telefon? Úgy látom, az egyetlen kapocs Neki a külvilággal, azért hív Téged is -

Előzmény: NagyonI (123631)
NagyonI Creative Commons License 2 napja 0 0 123631

Talán holnap sikerül Évával beszélnem. Csütörtök lenne úgy tűnik nekem a jobb.. Elég jó a közlekedés, csak ne legyen síkos az út (vagy már kiaggódtam magam???)

Te csak maradj otthon, Jolimama!! Te még messzebb vagy, a közlekedés sem olyan egyszerű. Csak mit vihetek neki......??? Ha a telefonjára teszek egy kis pénzt, hogy hadd telefonálhasson, az vajon jó neki???Vagy akkor rájön hgy egykor ki töltögette rendszeresen a telefonját?? Azt nem szeretném... 

Még 100 kalóriát le kell tekernem... Jó éjt!!!

Előzmény: Jolimama (123630)
Jolimama Creative Commons License 3 napja 0 0 123630

A Lányát nem tudod elérni?

Beszélgettem a gyerekekkel, nem tudok eljutni Hozzá :-( Busszal meg nekem elérhetetlen, átszállással:-( sem.

Előzmény: NagyonI (123629)
NagyonI Creative Commons License 3 napja 0 0 123629

Pirike kb 6-7x csörgött rám. Mondtam neki, hogy órám van, fél 6-kor visszahívom. De már hívott--- Jaj......

Sír... nem érti, mit mondok. Fel szeretné az unokatestvérét (Miklóst) hívni, de az nem veszi fel, vagy nem azt a gombot nyomja..  Felzaklatom, ha elmegyek??? Magamat biztosan... Őt nem akarom.....Nem tudja valaki Miklós elérhetőségét? Gondolom, a névnapján akarja köszönteni...

gepesz Creative Commons License 3 napja 0 0 123628

Mondtam én, hogy az?

Előzmény: Boszorka (123627)
Boszorka Creative Commons License 3 napja 0 0 123627

Ez nem vicces.:-(((

Mondtam én mindig, hogy áttelelésre nem alkalmas a hely.

Előzmény: gepesz (123625)
NagyonI Creative Commons License 3 napja 0 0 123626

Annyira együgyű:::((( Majd elküldök egy anyagot belőle:::(((

Előzmény: Boszorka (123622)
gepesz Creative Commons License 3 napja 0 0 123625

IDE is tehetem.               Van a dereka táján egy videó.

Ronda idők járnak arra. Két utcával tőletek van egy mélygarázs. Nem lett volna jó ott állni kocsival.

gepesz Creative Commons License 3 napja 0 0 123624

Megnéztem. Van. Mármost piros kettes is virít.

Előzmény: Boszorka (123623)
Boszorka Creative Commons License 3 napja 0 0 123623

Nincs ott semmi, vagy legalább is nem jelenik meg.

Majd később jövök, most megyek tisztálkodni és rendbe rakni magam.

Előzmény: gepesz (123621)
Boszorka Creative Commons License 3 napja 0 0 123622
gepesz Creative Commons License 3 napja 0 0 123621

Nézz rá a facera.

Előzmény: Boszorka (123620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!