Keresés

Részletes keresés

gepesz Creative Commons License 1,5 órája 0 0 119702

Ma hajózni voltam.

Majd holnap elmesélem a hülye kutya, még hülyébb gazdája történetet.

Megyek aludni.

Csácsumicsá!

NagyonI Creative Commons License 11 órája 0 0 119701

Jó  délelőttöt!!

Itt a Végeken ezer a dolog. Vagy több. Fűnyírok az immár életveszélytelen fűnyirbával. Mert megvan mindkét kereke!!

És mosok. És indulok ribizliszedni. Isteni szószt csináltam a minap. De nem leltem evőtársra::(( Pedig remek lett!!

Spároznom is kellene- figyelmeztet Herda. Alapdolgokban szenvedek hiányt. Fokhagyma, babérlevél, cicakaja. De ilyenkor tömeg van. És én kerülöm a tömeget. De nem sokáig halaszthatom a dolgot.

Fiam, Pá!! Gyere! Mesélj!!

Jolimama Creative Commons License 12 órája 0 0 119700

Szép napot!

Szeretünk nevetni, mesélj:-)

Nekem ugyan cicám van, de a legújabb szerzeményem után, /egy elég hosszú alagút/ megkérdezték a gyerekek, hogy lehet-e még a szobában közlekedni:-)

Előzmény: gepesz (119698)
Boszorka Creative Commons License 12 órája 0 0 119699

Az oldalam kilukad a kiváncsiságtól.:-(((

Előzmény: gepesz (119698)
gepesz Creative Commons License 22 órája 0 0 119698

Amikor kérdeztem az ott maradó dolgokra, akkor azokra gondoltam, de jobb ez így. Nem szabad ezekért a dolgokért pénzt fecsérelni. Sokért jön haza, gyakorlatilag viszont értéktelenek.

A kutya autókáztatás? Nem nagyon merek vele előhozakodni, mert én csak nevetem, de más fúrná a halántékát a mutató ujjával.

Előzmény: Boszorka (119697)
Boszorka Creative Commons License 25 órája 0 0 119697

Most jut eszembe, hogy a hét elején erősen gondoltam rád. Uj tulaj rögvest elkezdte osztogatni a fellelhető computereket. Ingatlanos nőnk felhívta a férjét. A végén elvitte a néhány éves W7 és a nagyon öreg XP-t is, sőt a legvégén az én ősi első laptopomat, amire Varázsló még biztos emlékszik. Miután én idöszakosan elajándékoztam át lett programmozva W7-re és ha volt türelmed kivárni, még működött is! Kb. 12-13 éves lehetett.  Micsoda csemege lett volna ez neked!:-)

Előzmény: Boszorka (119696)
Boszorka Creative Commons License 25 órája 0 0 119696

A sajátodat és hova, meg minek???

Feldobsz itt ilyen érdekes témát, aztán eltünsz. Nem szép tőled.:-(((

Én az imént benyultam valamiért a jégszekrénybe és valami büdöset éreztem. Gyorsan rácsuktam az ajtót és elkezdtem gondolkozni, hogy mitől lehet. A ma vett hús ilyen gyorsan csak nem romlik el stb. Végül leesett a tantusz. Csütörtökön mikor vásároltam, megláttam az üzletben egészen kicsike kocka pálpusztait. 1001 éve nem ettem. Amugy is kevés sajt fordul meg nálam, mert Lényem semmilyen büdös sajtot nem szeret én meg csak azt szeretem, de nem mennyiségben. Ha veszek a végén mindig ki kell dobnom, így aztán leszoktam róla. Nos ezt a kicsi kockát Lényem szépen bepakolta a hűtőbe, én elfelejtettem és most ott büdösödik. Most beraktam egy zárt üvegbe és holnap megeszem.

Előzmény: gepesz (119695)
gepesz Creative Commons License 27 órája 0 0 119695

Nem fogod elhinni! Kutyát autókáztattam. :-))

Fürödtem és megyek aludni.

Előzmény: Boszorka (119694)
Boszorka Creative Commons License 27 órája 0 0 119694

Képes rá.  És te mit működsz???  Tudom, éssel nem kezdünk mondatot.

Előzmény: gepesz (119693)
gepesz Creative Commons License 28 órája 0 0 119693

Lecsót rak el télire.

Előzmény: Boszorka (119692)
Boszorka Creative Commons License 29 órája 0 0 119692

Nahát, Nagyi jól eltünt. Pedig most se vendégség se tanítás se semmi. Egész nap heverészik a 3 diófák alatt???

Ma már főztem, előtte bevásároltam, a karom majd leszakadt. Olyan hülye vagyok, mert 2 banya tank is ül a pincében, csak kézbe kellene venni. Na meg pakolászok. Ennek soha nem lesz vége. Holnap remélhetőleg, ha az idő is úgy akarja, mosok.

Előzmény: Boszorka (119691)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 119691

Én se!:-)

Előzmény: Jolimama (119689)
NagyonI Creative Commons License 1 napja 0 0 119690

Egyedül lesz szegény::)) Persze napközben jönnek majd Kisittek, Nagyittek...  De fáj a szívem a magányos éjszakái miatt:::(((((

Előzmény: Boszorka (119688)
Jolimama Creative Commons License 1 napja 0 0 119689

Szép napot!

Későn fekvő vagyok, nem szeretek korán ébredni:-)

Előzmény: NagyonI (119687)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 119688

Visszazökkentettem magam normálisba. Lényem ébresztett fel félkilenckor. Nagyon jó volt végre egy jót aludni, jó időben.

Külgyél már egy kis napot nekem, mert sürgősen mosnom kellene.

Tücsivel ki fog lakni a házban, amig te áztatod magad????

Előzmény: NagyonI (119687)
NagyonI Creative Commons License 1 napja 0 0 119687

Ki is fogom próbálni!! Lecsót én mindig sokat készítek.Könnyen el lehet tenni. Hát te lányom, miért nem alszol teliholdkor?

Én rendesen elaludtam, reggel még tovább is tudtam volna hencseregni az ágyimban, de Tücsi szerint it's time to go :::)))

Hát jó. Elvégre ő az úr a házban.

Közeledik hévizesedésem...Aug. 11-től egyedül kell lennie szegényemnek. Mégis bekapkodom a vérnyomáscsökimet.

Hú.Betettem egy zsemlét a mikróba. Tiszta égett szag terjeng az összes lakosztályomban. 

De azért jó reggelt!!

Előzmény: Jolimama (119686)
Jolimama Creative Commons License 1 napja 0 0 119686

:-) Próbáld ki egyszer.  Nem kell bele sok, persze a lecsó mennyiségétől függ.

Jó éjt!

Előzmény: NagyonI (119681)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 119685

Úgy tűnik, visszatértem normál üzemmódba. Most azért megyek megkeresem az ágyam.

Nagyi vigyázz mert telehold van. Világít mint egy reflektor.  Remélem holnap napsütésre ébredek és indulhat a mosoda.

Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 119684

Jó is az, lecsó natur, régen, krinolinnal friss kenyérrel tunkolni a zaftot. Nem tudom van-e epém, de sajnos mostanában valamim tiltakozik ellene. Így sajnos már vagy 2 éve levettem az étlapról.

Előzmény: anyika55 (119682)
NagyonI Creative Commons License 2 napja 0 0 119683

Mert álmodozni ébren is jó:::))) Én szeretek...

Előzmény: anyika55 (119682)
anyika55 Creative Commons License 2 napja 0 0 119682

Az is, és bizony mondom nektek - már akit érdekel - megenném minden nap, ha az epém nem tiltakozna ellene. :-)

Finom puha fehér kenyérrel, hmmm.... mennyei.

Miért álmodozom ébren, nem is értem. :-(

Előzmény: NagyonI (119680)
NagyonI Creative Commons License 2 napja 0 0 119681

De milyen káposztát? Ne tessen titkolózni!!!

Előzmény: Jolimama (119675)
NagyonI Creative Commons License 2 napja 0 0 119680

Tényleg jól hangzik!!!!!!!!

Üdvüdv!! 

Előzmény: anyika55 (119677)
Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 119679

Kár, hogy messze laksz:-)

Előzmény: NagyonI (119676)
Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 119678

Kipróbálásra csábító:-)

Előzmény: anyika55 (119677)
anyika55 Creative Commons License 2 napja 0 0 119677

Szevasztok!

Olvasgatom a lecsós tippeket, nem rossz, nem rossz, de a legfinomabbat sorra kihagyjátok, ez pedig nem más, mint a finom, omlós, vajpuhára sült, kellemesen szaftos.... sült oldalas.

Ennek zsírjában pirítjuk a hagymát, és készítjük a továbbiakban a lecsót.

Szerintem ez a legfinomabb.

:-)

NagyonI Creative Commons License 2 napja 0 0 119676

Huh!!  Elfelejtettelek ünnepélyesen meghívni!!De ez egy cseppet se zavarjon, tudnod kell, hogy BÁRMIKOR jöhetsz, neked is, a cicádnak is csurran cseppem valami:::)))

Jolimama Creative Commons License 2 napja 0 0 119675

:-) Csak csendben, Én szeretek bele egy kis káposztát. Nekem a lecsó minden formában és bármikor nagyon jó:-)

Előzmény: NagyonI (119673)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 119674

Tegnap este 10-kor bedőltünk az ágyba. Eredmény ma hajnalban már itt kóricáltunk. 6-kor reggeliztünk!!! Délben 12-kor már azt hittem kiesik a gyomrom az éhségtől, és igy tovább. Most viszont elmerevedett tagokkal ébredtem fel a szófán, ahol kiesett a kezemből valamikor az újság.

Jó lenne hamar visszazökkenni a normálisba. Nem szeretem a hajnalban kezdődő napokat.:-(

Előzmény: NagyonI (119670)
NagyonI Creative Commons License 2 napja 0 0 119673

Nem vagyok árulkodós:::)))))

Tanulságképpen ISMÉT beteszem lecsós mesémet::))

NagyonI válasz | megnéz | könyvjelző 2010.09.04 21:03:13 © (85177)

Na mi van?? Mindenki megázik vagy ikszfaktorozik?? Én meg lecsókészítés közben nosztalgiáztam. Egyszer egy ismerősöm éppen akkor telefonált rám, amikor eme művelettel foglalatoskodtam. 

Na- aszongya-, majd ha az ő lecsóját megkóstolom!
De én azért csinálom így, mert mi így szertjük. Férj volt egykor a lecsófelelős nálunk, előtte sohasem szerettem a lecsót. Az ő általa készítettet szeretjük, s most is azt próbálom utánozni. Télire is elteszek belőle, s akkor már csak tojást ütök hozzá.

Tojáhást?- csodálkozik telefonáló ösmerős. Ja. Tojáhást. Hogy jé. Hogy fúj. De nem érted, hogy mi így. Na majd meglátom....

Telt az idő, múlt. Egyszer alkalmam volt vendégeskedni nála, s akkor felderült ábrázattal mondja:
Na most megkóstolhatod az én lecsómat.
Jó- mondtam. Majd magamban tovább is folytattam. De nem szeretem, nem érted? Na sebaj, Mindent meg lehet enni, belehalni nem fogok.
Elővette a lecsót, aminek a látványától beindult a nyálképződés. De nem az enyém. Pedig guszta volt. Neki biztos. Szép nagy paprikák úsztak a paradicsomos lében. Ez a lecsó. Ez az, amit én nem......

Na? -kérdezgette az első falatom után.
Egy kis tojást nem tehetnék rá?
Miiiii? Viccelsz?? Erre tojást?? Ne csináld már. Elrontanád...Belegondolni is.. Jaj. Még hogy tojást.
És egy kis kenyeret hozzá?
Hát neked aztán vannak kívánságaid- morogta, de elém tett egy szelet kenyeret..

Ettem. Lecsó.Kenyér....lecsó..
Megettem.

Na?? -firtatta, s én nem tudtam, hogy mit mondjak. Ha azt mondom :hinnye de jó, másnap is ezt ad.. Ha azt mondom,nem volt jó, megsértem. Végül magam felé hajlott a kezem, pedig nem voltam sohasem szent.
Mondtam, hogy nem szeretem a lecsót- sütöttem le a szemem.

Telt múlt az idő. Néhány hét múlva úgy hozta nagy futásaim sora, hogy ösmerősömnek ismét alkalma volt vendégül látnia, s óriási lelkesedéssel újságolta, hogy ma lecsót fog adni. Hogy amikor megtudta, hogy jövök, már ki is vette a mélyhűtőjéből a direkt nekem félretett lecsóját. Hogy marha kíváncsi rá, mit fogok az ő remek lecsójához szólni... 
A tojást ismét hasztalan próbáltam kérni rá, kenyeret viszont kérésre kaptam. 
Na?? - faggatott, amikor a számat törölgettem a szalvétával.
Ismét inkább őszinte voltam. Hogy én sajnos nem szeretem a lecsót...
Múltkor is megmondtam..

Ekkor jutott eszébe,hogy már egyszer megkóstoltatta velem a lecsóját. 

Ami akár fenségesen finom is lehetett. Dögöljön meg az ilyen finnyás vendég!!

És most lecsót csinálok. Majd tojással fogjuk enni. És- fordulj el, ne figyelj!!kovászos uborkával....

Szóval  mi!!!!! mindet apróra vágva szeretünk. Kolbásszal- ezt már most beleteszem, de ha később elővesszük, nem rontja el még több kolbász vagy virsli. A most elment "fiúm":::)) házi tarhonyával szereti. És ő is tojással. Van , akinek ez idegen. Hát ez ne az én lecsómból akarjon falatozni.  Drága szomszédasszonyom odafent:::(( bizonyára örül, hogy átvettem tőle : egy kis zsenge tököt vagy cukkinit reszelek hozzá Ezt Ittem elől eltitkolom- észre sem lehet venni, de kicsit sűrűbb lesz talán.

Alig várom, hogy rottyanjon még egyet, s más ebédelek is!

Előzmény: Jolimama (119672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!