Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

-panka54- 2014.04.24 23:36:10 © 114393

Nem tudom miért sopánkodsz megint, már írtuk, semmi baj nincs az XP-vel.

RÉVÉSZ COMPUTER Kft. fényképét. április 9.Manapság sok telefont kapok a Windows XP kapcsán. A Microsoft április 8-tól megszünteti az XP támogatását. Most mit tegyek?
Ez nem azt jelenti, hogy a Windows nem fog tovább működni, csak a Windows frissítések szűnnek meg.
Ír a Microsoft olyat, hogy ezért sebezhetővé válik a rendszer. Ez részben igaz, ha a Windows mellett a Microsoft Security Essentials víruskeresőt használjuk, az sem fog frissülni. Ugyanakkor, ha más, teljesen jól, sőt, jobban működő, akár ingyenes víruskeresőt használunk, megmarad a védelem. Pl. Bitdefender, Avira, AVG, Avast, stb.
Arról is írnak, hogy váltson mindenki a Windows 8.1-re... Azok a gépek, melyeken az XP fut, annyira régi, hogy könnyen lehet, nem futna rajta a Windows 8.1. A Windows 7 után a 8-as és 8.1 elég nagy kudarcot vallott.
Megfigyelhető, hogy minden 2. kiadott Windows mondható jónak, ez igaz a 8-8.1-re is, hogy sokaknak nagy csalódás. Nem veszik a terméket, ezért is rémisztget a MS, hogy vegye meg mindenki a polcokon álló 8.1-et... vicces, de ezek állnak a háttérben.
Szóval nem kell pánikolni, használja mindenki az XP-t még nyugodtan!
Azt még elmondom, hogy persze előfordulhat olyan, ha később veszünk egy új hardvert, pl. nyomtatót, ahhoz már nem lesz XP driver, ezért az, az XP-vel nem fog működni. Ilyen lehet, de a meglévő rendszerek még tökéletesek!

Előzmény: Boszorka (114392)
Boszorka 2014.04.24 23:18:25 © 114392

Nem mindenki olyan guru mint te. Gondolj néha a szegény öreg és egyre gyagyább userekre is! Ezalatt persze nem Nagyont értem, aki kiválóan tud sok mindent, amiről nekem még sejtéseim sincsenek.:-(

Nem tudom mennyi itt egy program. Ahogy nézelődtünk itt az uj asztali gépeket általában linuxal árulják. Kint viszont már nincs más csak 8.1, sőt azt mondták ha várunk még 1-2 hónapot akkor már 8.2 lesz. Szóval ezzel valahol le kell állni, mert egyre gyakrabban hoznak ki valami újat. Külön csak programot egy helyen találtunk az valami $200 körül volt.

Régi szép idők, amikor évekig elvoltam egy és ugyanazzal a programmal. Persze én most is ellennék, ha nem nehezedne rám Lényem nyomása.:-)

Előzmény: Qqberci (114390)
NagyonI 2014.04.24 23:07:47 © 114391

Szeretlek::)))

Előzmény: Qqberci (114390)
Qqberci 2014.04.24 22:45:02 Creative Commons License 114390

A baj az XP-vel csak az, hogy nincs rá semmi védelem.

Ezt mondja az, aki el akarja sózni az újabbat...

Előzmény: Boszorka (114388)
NagyonI 2014.04.24 22:00:37 © 114389

Pénz kérdés az op. rendszer cseréje. Ha lesz rá, persze én is cserélek. Én 8.1-re szeretnék majd, ezt dicsérik. De állítólag drága, Mennyi az annyi? 

Néha nem is bánnám, has nem lenne szgépem. 

Én úgy tudom, egy ideig még használható. A Win.98 mennyi ideig futott még!!Lehet, hogy erre a kis időre nekem már elég lesz az XP.

Az avast dolgozik... szerencsére nem értek sokat az egészhez..

Oszt jóccakát...

Előzmény: Boszorka (114388)
Boszorka 2014.04.24 17:57:48 © 114388

A baj az XP-vel csak az, hogy nincs rá semmi védelem. De remélem nem lesz belőle semmi bajod, mármint a gépednek. Többen használják még, lesem a híreket. Engem már tavaly beleerőltettek a 7-be. Nem voltam túl boldog vele, de sokan szeretik. Amugy meg nem mese:

Tegnap mondta egy barátnőm, hogy a 81 éves!!!! szegről végről rokona, aki több mint 10 éve egy öregotthonban lakik a férjével, vett egy laptopot. Most boldog, igaz az egész környezetét nyúzza a problémákkal, de élvezi a lapitopit. Nekem ez egy fantasztikus történet, mikor tudom hány sokkal fiatalabb hallani se akar semmiről ami internet.

Te viszont egyre nagyobb művész vagy, már nem csak kezdeni tudsz szöveget titkosírással, hanem képes vagy a közepébe is beleszőnni. Gratula!!!:-))))

Előzmény: NagyonI (114386)
NagyonI 2014.04.24 17:50:03 © 114387

De munka előtt ordítok még----

Előzmény: NagyonI (114386)
NagyonI 2014.04.24 17:49:30 © 114386

Pirike!! Engem nem zavar az XP... Na bumm. Nem tudok panorámaképet készíteni. Olyan képet, amit csAK KETTEN NÉZTEK MEG ALAPOSAN:::))(bocs)Én még maradok hűségesen. Legfeljebb az újabb programokat nem töltöm le. Engem a 7-ről egyébként is lebeszéltek, 8.1. az ajánlatos, de most nincs tá kereten.

Pirike!! A napokban nem is léptem, csak hevertem ájultam:::))Nem hiszem, hogy bárkihez is lett volna bármilyen szavam!!Tele voltam vendéggel., s ráadásul Húsvétkor mindig ideköltöznek a nyulak...Ha érdekel ,megnézheted...

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}  A virágaid mindig és most is persze csodásak. Nálam nagy dzsumbuj van a kivágott fák miatt. Nem is hiszem, hogy valaha eltűnnek, s nem szorul össze a szívem, valahányszor látom..

Ám qkszi!!A fügebokor még alig kezdte a leveleit növ4eszteni, már látható 6-7 kis fügekezdemény. Lehet, hogy szereti az új helyét???Beszélek hozzá naponta többször, megsímogatom, lehet, hogy szereti a hangomat???

A törökszegfűm viszont még soha sem kezdett áprilisban nyílni!! Nárcisz mellett törökszegfű, s azok mellett meg a nemrég elvirágzott kankalin..Ez lesz majd a kavalkád!! És tele az udvarom nefelejccsel..

Beszámoló vége... Munka lesz....

Előzmény: Ács Piri (114385)
Ács Piri 2014.04.24 16:15:08 © 114385

Nagyonka!

Azt   hittem,    hogy   csak   engem   zavar   a   nagyon  szeretett   XP.    Nem   mertem   be   se   jönni   a  netre.  

Ámde,   akinek   van   egy   jószívű,   jóindulatú   kedves    számítógéptudós   ismerőse,     annak    éppen    most   hozta    meg     az   új   ?????   gépet,   " 7 "   töltéssel.   Semmi    különcség   Már   is    imádom.     Mindössze      30 ezerért-----amit   sikerült    "szereznem"   (   nem   loptam )

Azt   viszont    hiányolom,   hogy   nem   dicsérted   meg   a   lila  akácomat   és   a   fügéimet.   Rajtam    csak   átlépsz

Előzmény: NagyonI (114380)
Boszorka 2014.04.24 14:47:54 © 114384

Hova kergettétek már megint el topicanyánkat????

kerub 2014.04.23 12:00:10 Creative Commons License 114383

a kevenceidet

Előzmény: kerub (114382)
kerub 2014.04.23 10:21:23 Creative Commons License 114382

A te fényképezőgépednek van panorámakép készítő funkciója.

Nézz bele a menüjébe!
A kedvenceket pedig a régi gépedből tudod az IE fájl menüje alatti exportálás importálás fukciójával a kevenceidet átvinni az új rendszered alá.
USB pendriveod biztosan van de ha nem, akkor küld el e-mailba magadnak!

Előzmény: Boszorka (114381)
Boszorka 2014.04.23 10:12:13 © 114381

Izgatsz itt kora reggel. Mi az a panorámakép program? Az enyémre biztos le lehetne tölteni, miután már a flancos 8.1 -nél tartok.:-)

Izgalmas kaland. Nincs egyetlen kedvencem se. Ami nem jut eszembe fejből az a kis lapiról kell bemásolnom. Egy előnye a dolognak, hogy a sok, időközben már nemis használt kedvenc el fog így tünni.

Előzmény: NagyonI (114380)
NagyonI 2014.04.23 07:47:46 © 114380

Jó reggelt!!

Csak azért említem meg, mert annyira szerettétek volna tudni:::)))

Igen, jól sikerült a csokitojás keresés a kertben. Legnagyobb meglepetésemre a gugli készített egy panorámaképet (ezt teszem fel). De Csacsi Gugli nem vette észre, hogy a kép két oldalán az egyik unoka ugyanaz az unoka. Na mindegy, én belelkesedtem. És máris készíteni szerettem volna ilyeneket. De hm. Meg hm. Az én XPmre nem lehet letölteni a panorámakép készítő programot. Hát majd egyszer. Ha lesz még ünnep a világon, s ha modernizálhatom a szgépet... De egyelőre várjatok türelemmel...:::)))))

Boszorka 2014.04.22 21:42:50 © 114379

Biztos jó ez a tejcsára, de én maradok az Ibrahimnál. Nem vagyok nyugdíjasbarát.:-)

Most gyakorlatozom az új szépségemen. A tasztatura a régi. Vajon miért csinálja ugyanazt velem, mint a kinti, hogy ha elkezdek írni ellopja az első szót vagy csak néhány betüt??? KInt azt hittem, hogy a tasztatura a bűnös, de ez itt kizárt. Lesz ég bajom sok is, de a szamár is jódolgában megy a jégre.

Amugy meg, most aludtam végig egy tudományos műsort a tv előtt. Valami álomkór telepedett rám.

Te is aludj jól, pihend ki a fáradalmakat!

Előzmény: NagyonI (114378)
NagyonI 2014.04.22 20:23:59 © 114378

Nos:

Mikor jöttök? Augusztusban vagy július elején????

NagyonI 2014.04.22 20:13:42 © 114377

Én is figyeltem :::)) Nem rossz, nem rossz:::)))

Előzmény: Boszorka (114375)
NagyonI 2014.04.22 20:08:43 © 114376

Estét, reggelt, hajnalt. mindent, mert ami jár, az jár::))

Ismét árva a ház, nincs kacagás- na meg morgás sem a szanaszét hagyott cuccok miatt. Egyébként nem nagyon morogtam, csak fenyegetőztem, hogy ha elesek a z akármi közepén hagyott cipőkben, akkor cipekedhetnek. Na nem a cipőket, hanem engem.És nem semmi. De nem ám.

De mostanra egészen hozzászoktam a szanaszét hagyott cipőkhöz, s ma már akkor is ugrok egyet, ha nyoma sincs széthagyásnak. Mert nyoma sincs.

Elmentek...

Köszönöm Sors, hogy időnként meglátogatnak.

Köszönöm Sors, hogy eddig még mindig hazamentek.

És köszönöm, hogy akármilyen zsémbes, morgós vagyok, szeretnek.

Mert szeretnek.

Ma a búcsúital a 3 hónapja megnyílt Tejivóban történt. Mindjárt fényképet is varázsolok ide, csak hogy tudjátok, ez jobb, mint az Ibrahim. Olcsóbb, kellemesebb. Nyugdíjas barát:::))

Boszorka 2014.04.22 17:13:11 © 114375

Gépész figyelmébe ajánlom! Ilyenem van most.

Vers. Lényem nagy megértéssel bólogatott olvasás közben.:-)

kerub 2014.04.22 11:37:37 Creative Commons License 114374

Találam egy verset, Bandi biztos érti!

Nyugdíjas

Berényi István verse

Hosszú szolgálatnak nyugalom a vége, 
amikor elértem felnéztem az égre. 
Hála az Istennek most már megpihenek, 
Nem parancsol senki a magam ura leszek 
Nem lesz nekem többé zsarnokom az óra 
Nem pislogok félve a nagymutatóra 
Nem fogom azt lesni mikor üt és hányat 
Nem kell otthagynom a jó meleg ágyat 
Csak akkor kelek fel mikor jól esik, 
Egész házanépem kívánságom lesik 
Etetnek, itatnak vakarják a hátam 
Ezt a boldog időt hej de régen vártam. 
Felviradt az első nyugalomnak napja 
Feleségen így szólt: hallja-e kend apja 
És itt rám villantá gyanusan a szemét 
Most már igénylem a fele segítségét. 
Elvégre ezt nekem esküvel fogadta 
Dehát amíg szolgált nem volt foganatja 
Elvégre a pihenő énreám is rámfér 
Meglátja nem lesz sok, azután meg ráér, 
Ezelőtt feleség, háziállat, gyerek 
Énnálam mind hamarább felkeltek 
Most már 4 órakor a házban nem férek, 
Azon a jogcímen, hogy most már ráérek. 
Eddig, ha a szobába mentem elaludni, 
még a gyermeknek sem volt szabad megmukkanni 
Most már mindenütt szabaddá lett a tér 
Itt is az a jelszó az öreg már ráér. 
Feleségem eddig sohasem volt bajba 
Sem a jövés menés nem fogott ki rajta. 
S azóta mióta eljöttem nyugdíjba 
Mindennap más bajok mutatkoznak rajta. 
Éjjel, ha a cica elnyaffintja magát, 
Azt mondja az asszony ehol van a kabát 
Bocsásd ki öregem, várd is meg, te nem félsz 
Úgy sem sok a dogod, meg azután - ráérsz 
Hogy ha a piacra, vagy a boltba megyek, 
Utolsó vásárló biztosan én leszek 
Elfárad már a szám olyan sokszor kérek 
Itt is azt mondják, hogy várjak, én ráérek 
Ha meg leülhetnék, jönnek az unokák 
Szilaj borzas fickók, maszatos kislánykák 
Mind az ölembe ülnek fel szegények 
Huzgálják a bajszom, tűrnöm kell ráérek. 
Édes Jó Istenem, hogy ha már ráérek 
Én üljek azért is, akit elitéltek ? 
Holvolt ideig ez a baj elbujva 
Pont csak arra várt, hogy elmenjek nyugdíjba. 
Mindennek megvan a maga nehézsége 
Hogyha majd meghalok megpihenek végre 
Csak hogy álmot láttam, ami megmutatta 
Mi is vár odaát a szegény nyugdíjasra 
A meny-kapu előtt ott vár egy nagy sereg 
A fele bosszankodik, a fele kesereg 
Kérdem mért vár itt annyi szellem utas 
Feleli egy bakter, ez itt mind nyugdíjas. 
Van itten már kérem, aki kétszáz éve 
Kódorog idekinn és vár a bemenésre. 
És ha némelyik a kapuig el is ér, 
Péter így mordul rá. Kend nyugdíjas, ráér! 
No ha még egyszer én újra születek 
Majd tudni fogom én mitévő legyek, 
Leszek taligás, vagy örök vándor utas 
Akármi csak éppen ne legyek nyugdíjas !!!!!! 

Cegléd 1938. VI. hó 4-én  

Boszorka 2014.04.21 23:26:11 © 114373

Nagyon untuk az ünnepet. Lényem este 10-kor!!! elkezdett megágyazni. Te jó ég, mi van? Rádragasztottam a bacilusokat?

Erre ő: Miért féltizenkettőkor már lehet készülődni a lefekvéshez.

Gyorsan megnéztem, de nem volt lázas. Valahol látott egy órát és félre intrepetálta. Azóta űl a sarokban és olvas.:-)))

Boszorka 2014.04.21 19:28:04 © 114372

Most legyünk meghatva? Mármint hogy naponta egyszer idekukkolsz. :-(

Mindegy majd lesz mese meskete, ha levonult rólad a sisera had.:-)

Előzmény: NagyonI (114371)
NagyonI 2014.04.21 17:07:29 © 114371

Délutánt!!

Locsolókkal. Ja. Csak kölniük nincs soha. Mondjuk emiatt tudom, kit kell hibáztatni. És az nem én vagyok:::))

Ájultan aludtam, szinte éreztem, hogy hulla fáradt vagyok még alvás közben is. Most túráznak. Ha megjönnek, kiutálják a szgépszéket alólam... Na de megyek is rögvest, hiszen igen ritkán jönnek jődögélnek.

A jó édesanyjuk (én ) nem nevelte meg rendesen a Puttyot, tehát nem nyílhat panasz szóra az ajkam:::)))

Nem azért mondom... Csak néha elmorfizok, hogy mi lenne velük, ha még rendmániás is lennék:::) Így is morgok reggeltől mikulásig..Dél tájban akartam a kölniből k9imosakodni, de csak ágy lett a dologból. Még mindig bűzlök.

Azért rendesen idekukkanok naponta legalább egyszer...

qkszi 2014.04.21 14:55:52 © 114370

Boszi olyan nem lehet, hogy Lényed mindig meg babrál valamit. hogy utánna legyen mit javítani? :)

Előzmény: Boszorka (114369)
Boszorka 2014.04.21 14:35:04 © 114369

Na akkor lesz kit emglocsolnod.

Lényem is azt ujságolta, hogy egy lélek nincs az utcán. Egyre jobban utálom az ünnepeket. Ma még mosni se tudtam, mert egész nap lóg a lába az esőnek.:-(((

A változatosság kedvéért a felhúzhatós karóram és az ingaóra is, szinte szinkronban megadták magukat. Lényemnek napi 8 órában és még azon túl is jut elég munka.:-)

Előzmény: gepesz (114368)
gepesz 2014.04.21 13:37:14 © 114368

Nem tudom arra vannak-e locsolók. Szolnokon szinte egy teremtett lélek sincs az utcákon. érdekes, hogy a falu is kihalt.

Baba samphon. Már a babákat sem fürdetik azzal. Vagy de?

Rita kutyája kifejezetten büdös, pedig rendszeresen fürdetve van. Gyakori a kozmetikus látogatás vele. Fodrászolják.

A miénkre az állatorvos is azt mondta, hogy ezt a fajtát nem kell fürdetni. Kutya szaga van, de nem kellemetlen. Esős időben megmossa a nejem a lábát. Egyszer hasmenése volt, akkor ment a bidébe. :-)

Azt a hírt kaptam, hogy mindjárt jön a majdnem nászom. :-(

Előzmény: Boszorka (114366)
gepesz 2014.04.21 13:30:27 © 114367

eZ HOGY MENT ODA HOZZÁTOK? :-)

Előzmény: -panka54- (114364)
Boszorka 2014.04.21 10:08:38 © 114366

Anyánk háza tele locsolókkal, nem is tud írni tőlük.:-((((

A fiuk is biztos uton vannak, csak én üldögélek itt a náthámmal kettesben.:-(

Boszorka 2014.04.20 23:14:44 © 114365

Ez is egy kis tündér.

Előzmény: -panka54- (114364)
-panka54- 2014.04.20 20:29:42 © 114364