Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2015.07.07 0 0 119526

:-)) Nagyon örülök, most már remélem, bízol abban, hogy rendbe jössz:-))Minden nap egy lépéssel jobb lesz:-))

Hévíz még sokat tud majd javítani, az biztos!

 

Jó reggelt! Már amennyiben jó a reggel, nem hűlt le a lakás éjjel sem. Már most 27 fok van a nappaliban, pedig minden nyitva-tárva volt egész éjjel:-(

Előzmény: NagyonI (119522)
gepesz Creative Commons License 2015.07.07 0 0 119525

Csak most tudod?

Mit keresel még az éber emberek között?

Előzmény: Boszorka (119524)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.07 0 0 119524

Te kora reggel mindig ilyen bölcs vagy?:-)

Előzmény: gepesz (119523)
gepesz Creative Commons License 2015.07.07 0 0 119523

Nem, mert egyéniséged elveszi az ételről a figyelmüket. Ne nagyon csinálj terülj, terülj asztalkámot. Nincs az embereknek úgy kedvük falni, mint hidegben. Ha pedig nem fogy el a sok földi jó, akkor keresed a hibát. Magadban, ételben, tálalásban. Sok hideg, jeges folyadékod legyen. Tudom, hogy utána jobban izzad az ember, de ez legyen az ő gondjuk.

Előzmény: NagyonI (119522)
NagyonI Creative Commons License 2015.07.07 0 0 119522

Kis lépés a lábamnak, nagy lépés  betegségem történetében::))

Másodszor hoztam föl a kávémat az informésönbe!! És itt szürcsizem bollűdogan magamba, s közben a gibraltári röpködésről olvasok. Hát nem isteni:::???)))

 

 

Reggel(I)t!!!

 

PöSö: Észreveszik szerintetek, hogy kissé odaégettem a csirkemellet???:::(((

gepesz Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119521

Láttam sok youtubon.

 

Előzmény: Boszorka (119518)
gepesz Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119520

Válaszoltam is. :-)

Előzmény: Boszorka (119519)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119519

Olvatál levelet is?

Előzmény: Boszorka (119518)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119518

A barátnőm 96 éves és már nem repked Londonba, miután ott kihalt már mindenki akit ismer. Az angoloknak pedig sokkal nagyobb a választék. Azt hiszem csak kevés és kicsi gép megy Gibraltárba. Majd ha látod a leszállópályát megérted.

Előzmény: gepesz (119517)
gepesz Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119517

Ránéztem. A tengerparton 136 km.

Ők miért nem mennek onnan? Nekik nem hiszem, hogy drágának számít az ami nekem igen.

Előzmény: Boszorka (119516)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119516

Sok ottani ismerősből soha senki nem repül Gibraltárból sehova. Gibraltári barátnő, aki londoni is volt rendsezresen járt Londonba Gibraltárból. Miután ő ottani állampolgár, még azt is el tudom képzelni, hogy valami kedvezménye volt. Egyéb sok angol aki a házban lakott, mindig Malagából repült és repül ma is.

De nem is a repülő a gond, hanem az oda autózás. Elárulom ha kéred a két lehetséges útvonalat, az egyik hosszabb és unalmasabb mint a másik. Fejből tudom és nem hinném, hogy óriási változás lenne azóta.

Előzmény: gepesz (119515)
gepesz Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119515

Egyébként beszélgettük. Rita folyamatosan Malagára gondolt én pedig Gibraltárra. Ma azt rászántam magam és megnéztem. Ugyanazon az útvonalon, tehát londoni átszállással. Malagából 23 ezer forint, Gib-ről 360 ezer forint hazajönni fejenként. :-))

Konkrétumok még nincsenek, de október dereka a várható.

Előzmény: Boszorka (119510)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119514

Halaktól???? Talán a piócáktól, nem?

 

Messzi nagyon jó időt úszott. Valami olimpiai bajnoknő úszott 1 óra néhány percet, ráadásul biztos sokkal fiatalabb Messzinél.

Előzmény: NagyonI (119513)
NagyonI Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119513

1.43                 ennyi.Én büszke  vagyok.  De hát nem is időre ment. Legközelebb talán a lányok is beneveznek. 

Jó lenne, ha Rohonc is tetszene nekik, de félnek a halaktól:::))))

Előzmény: Boszorka (119512)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119512

Tavadnak örülök!

Étteremben remélhetőleg van légkondi. Mi is direkt alá ültünk tegnap. Sajnos egy régi, igen magas helyiség, így nemigen lehetett érezni, de azért egy fokkal jobb volt mint a terasz.

Te csak menjél lelkesen a puttyal, nem kötelező kánikulában a konyhában ügyködni. Megyleves jégen eláll, csak kanalazgasd szépen.

 

Messzi mennyi idő alatt úszta át a tavat???

Előzmény: NagyonI (119508)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119511

Nem hinném. Hőemelkedés és torokfájás is jár vele.:-(((

Előzmény: NagyonI (119509)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119510

Majd ha egyszer végig autóztok Spanyol országon, akkor mesélhetitek nekem, hogy mi a kellemes meg az élménydús. Kiváncsian várom!!!

Különben Fabi, te biztos nem Gibraltárból fogsz vissza repülni, hanem Malagából. De ha ott leszel, majd nézd meg a leszállópályát Gibraltárban, ha jön a gép, leengedik a sorompót a városba vezető uton, aztán megvárhatod a kocsiban, amig leszáll a gép.:-)))

Nem fordul elő nagyon gyakran, mert csak néhány Londonba tartó járat használja a repülőteret. Ismerek egy magyar lányt, aki ott él, de mindig Malagából repül haza.

Előzmény: öregfiú (119504)
NagyonI Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119509

Boszi!! Ez a köhögés nem lehet allergia?? Valamire.. Valakire::))

Előzmény: Boszorka (119499)
NagyonI Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119508

Reggelt!!

 

Jót!! 

Ma ismét többen leszek::)) Kajával akartam várni a Puttyot, elő is készítettem e drága csirkemelleket, de aszongyák étterem. Hm. Meg hideg meggylevest fundáltam ki. Na ezt legalább napokig eleszegetem.

 

Én is akarok étterembe menni:::)) Bár ilyen hőségben semmi kedvem eszegetni. Két napja csak majszolgatok..  És mosok Masával, aki nagyon jól viselkedik!!!

Tegnap is lerohantuk a Rohonci tavat!!Már a látványa is jókedvre derít. Rengetegen voltunk, de valahogy nem nyomaszt ott a tömeg. A locsipocsizás után lépcsőztem egy kicsit. Fölnek még csak csak, de lenek szvsz sohasem fogok tudni normálisan menni?::(((

Nagy igyekezetem közepette két pasi is akart segíteni. Nem. Nem nők. Pasik. Hát nem isteni??Persze hanyag eleganciámmal és bájos mosolyommal:::))) elutasítottam a segedelem felajánlását. Mondván: sportolok::))

 

 

gepesz Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119507

Csak egy kocsimnál emlékszem ablakemelő javításra. Lancia Prizma. Az  elektromotor után lévő spirál törésére emlékszem.

Kipufogóval sokat szenvedtem. Öreg, szar kocsijaim voltak, se pénzem, se aknám. Rossz páros.

Kell ettől többet mondani?

Előzmény: öregfiú (119504)
gepesz Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119506

+ly , -j

gepesz Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119505

Valami ijesmiben volt részük előtte egy átstartolással. Az egész nyaralásukat elrontotta, hogy onnan még el is kell jönni.

öregfiú Creative Commons License 2015.07.06 0 0 119504

Hali!

 

Fabi ha megismernéd a Skodáknak, meg az egész VW konszern által gyártott autóknak az ablakemelő berendezéseit, és szerelési lehetőségét, azt hiszem, hogy te is egyszerűbbnek tartanád a kipufogó szerelését az ajtószerelésnél. Mióta motorizálták az ablakmozgatást, hát nagyon hitvány berendezést találtak ki hozzá. A hegesztéssel nincs sok bajom, mivel a garázsom a terasz alatt van, és van benne egy 4,5 m hosszú T alakú akna. A T alak szára 2,5 m, így oldalról is alá tudok menni a kocsinak. 140 cm mély, így enyhe törpejárásban tudok alatta közlekedni. Viszont van benne egy vasszékem, és ülve tudok kényelmesen dolgozni. Nem annyira elegáns, mint egy emelő, de annak a kb.6 kocsinak a szerelésére elég, amik a közvetlen családtagok tulajdonai. És az sem megvetendő, hogy már a garázs is jóval hüvösebb a kinti levegőnél, az aknában meg kimondottan hűvös van a kinti kánikula ellenére.

A gibraltári túrát azért szervezzétek meg jól, hogy kellemes és élménydús legyen. Ne siessetek, 130km/h sebességnél nagyobbal ne számoljatok hosszú távon. Elég sok helyen radaroznak, még a németeknél is elég sok helyen van sebességkorlátozás. Mindenképpen érdemes a hétvégén utazni, amikor kamionstop van, mert egyébként vagy totyogsz a szélső sávban, vagy mész a belsőben, ahogy a csövön kifér. Ez hosszú távon fárasztó, mert mindig van egy csomó "gazdag" ember, akinek nem drága a büntetést kifizetni az inkább 200km/h körüli sebességgel haladás miatt, mint 150km/h körülivel menni. Egy ilyen hosszú úton még a benzinköltség emelkedése is számottevő lehet a gyorshajtás miatt.

A bicikliknél a mélyvázú kivitelnél nem hiszem, hogy a szilárdsága garantálva van átlagnál nagyobb testsúlyú kerékpárosnál rossz minőségű utakon való közlekedés esetén. Ezeknél általában csak egy cső köti össze a kormánycsapágyat a középcsapággyal. Egy női vázat dupla csővel is jóval gondosabb technológiával lehet csak elkészíteni, mint pl. egy férfi vázat, amely zárt. Márpedig egy bringánál előfeltétel az egy nyomon való futása a kerekeknek, különben valamelyik irányba félrehúz, nem lehet elengedett kormánnyal cangázni. Amikor vettem bringát, még a férfivázasok között is viszonylag sok átvizsgálása után találtam megfelelőt. 

Üdv. öregfiú

Előzmény: gepesz (119494)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.05 0 0 119503

PöSö. Ha élünk még szeptemberben akkor átviszem Lényemet Gibraltárba, ahová már a gibraltári barátnőm is csak busszal megy. Saját kocsival félnapos várakozás a határon.:-(((

Csak azért kell átmennünk, hogy saját szemével lássa, hogy nincs mit látni. Esetleg a majmokat, de ahhoz elég a tükörbe néznünk.:-)

Előzmény: Boszorka (119502)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.05 0 0 119502

Azoknak is volt. Majd térjünk vissza a témára, miután már abszolváltad az utat.

Honfitársaim gondolkozását soha nem fogom megérteni, de én feltehetően túl racionális vagyok.

Megszámolni se tudom, hányszor mentünk le eleinte autóval Marbellába, de aztán nagyon ráuntunk és rájöttünk, hogy nem csak fárasztó, hanem dárga is. :-(

Előzmény: gepesz (119500)
gepesz Creative Commons License 2015.07.05 0 0 119501

A kocsit, amikor megvették kivitték Londonba. Onnan elautókáztak Ibizára. Az ősszel onnan hazakocsiznak. És úgy megyünk Gibraltárba.

Én tudom az okát a kocsizásnak. Madeirán Kistarkám megijedt a repüléstől.

Előzmény: Boszorka (119499)
gepesz Creative Commons License 2015.07.05 0 0 119500

Mosogató.

Nekem van kedvem kalandozni. :-)

Előzmény: Boszorka (119499)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.05 0 0 119499

Mostanába minden mosogép bedöglik? Az egyik telehabozza a helyiséget, a másik maga alá pisil. Holnap még mosnom kell. Már előre félek.:-)

 

Nekem is van jó hírem. Ez a torokfájós hang ellopós nyavalya irtóra ragaszkodik hozzám Ma estére megint fáj a torkom, pedig extra megtartóztattam magam a fagylalttól, úgy köhögtem végig az estét, hogy majd megfulladtam. Na és persze időm nincs orvoshoz menni vagy valami hathatós gyógyszert szerezni.:-(((

 

Gibraltárba autózásért egy percig se irigyellek. Rengeteg éve barátom barátai elkéték a lakásunkat, ami akkor még ott volt Gibraltártól 70 kilométerre. Mikor megtudtam, hogy autóval akarnak menni, nagyon lebeszéltem őket róla. Marha messze van és az út Spanyolroszágon keresztűl, elkeserítően unalmas. Nem hagyták magulat lebeszélni, mondván ketten vezetnek, fog az menni. Hozzád képest fiatalok voltak még akkor.

Mikor hozták vissza a kulcsot, kérdeztem, hogy na milyen volt? Sokat emlegettük, volt a válasz. Miért? Hogy hallgatni kellett volna a tanácsra és inkább repülővel menni.

 

Tudom Kistarka nyom téged ezzel az autó dologgal, de szvsz Genovában talán fel lehet szállni egy hajóra, sőt holt biztos, hogy akár Pestről is el lehet küldeni egy kocsit kontainerben Ibizára, vagy Gibraltárba. Számold majd ki, mennyibe kerül neked lemenni, benzin, autopálya díj, alvás minimum kétszer, evés, repülő vissza stb. Nem lesz sokkal kevesebb mint a küldés.

Előzmény: gepesz (119497)
gepesz Creative Commons License 2015.07.05 0 0 119498

Mit mondjak még? Meg van Ibizára a repjegyünk. Van egy másik feladat is. Októberben ki kell vinnem egy kocsit Gibraltárba és egy kis ott tartózkodás után hazarepülni. Már előre szeretem. Ez jó lesz.

gepesz Creative Commons License 2015.07.05 0 0 119497

Én sem kaptam, de mit mondjak? 1001 oka van annak, hogy javítják a kipufogót. Mondok egyet. Az eredeti drága az utángyártott, pedig gyakran egy üres bádog.

Egy öröm is ért.

Bevizelt a konyhába a mosogató gép. Nem is a javításától ódzkodok, hanem a kiszerelésétől. A yízvételezése nagyon kakiul van megcsinálva. Tudom. Én csináltam. :-( A konyha melletti folyosóról a hatalmas szekrényt ki kell üríteni, elvenni és a háta mögött szétszedni a vízcsövet.

Előzmény: Boszorka (119496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!