Keresés

Részletes keresés

Zolfie Creative Commons License 2017.03.28 0 0 46

Időközben megjött az újzélandi Marmite. Azoknak, akik hozzám hasonlóan Marmite fanok, kifejezetten ajánlom ezt a változatot.

 

Állagra egy kissé a Vegemite és a melasz között van, de ettől függetlenül jól kenhető. Az aromája legalább olyan erős, mint a Vegemite-nak - szinte ugyanaz (az a szójaszószos, élesztős, leveskockás íz), de ízre ez volt eddig a legjobb, amit ezek közül az élesztőkivonatok közül kóstoltam. Nem olyan iszonyatosan sós, mint az angol Marmite, vagy az ausztrál Vegemite. Kevésbé sós, és a hozzáadott cukor miatt kissé édeskés. Egyébként a sós, a savanyú az édes és a keserű ízek nagyon jó összhangban vannak, mondhatni hogy igazi umami ízű.

 

Most már tudom, hogy miért szeretik annyira az újzélandiak. Valószínűleg nem fogom megvárni, amíg elfogy. :)

Zolfie Creative Commons License 2017.03.17 0 0 45

Én is a British store-ban vásároltam. Régóta érdekelt hogy mi lehet olyan "hú de különleges" a már hallomásra sem bizalomgerjesztő - erjesztett sörélesztő lekvár - kencén. Először az ausztrál kistestvérét, a Vegemite-ot próbáltam ki. Hagyományos vajas pirítósos fölállásban, paradicsommal és sajttal. Azt kell mondjam hogy meglepően jó volt.

 

A Vegemite kicsit lágyabb ízre és tökéletesen kenhető állagú - kicsit olyan, mint a gépzsír. :) Viszont ha megszokja az ember, egy nagyon kellemes, umamis ízvilágot kap (a sós, a kesernyés és a savanyú ízek nagyon jól harmonizálnak egymással). A Marmite egy kissé fanyarabb, erősebb, intenzívebb ízű és szirupszerű állaga miatt nem kenhető olyan jól, mint a Vegemite.

Nemrégiben kipróbáltam a húsízű változatát a Bovril-t. Ez már állagra teljesen olyan, mint a melasz. Nagyon rosszul kenhető, viszont forró vízben kitűnően oldódik. Míg a Vegemite és a Marmite a szójaszósszal és élesztővel kevert zöldségleveskockára hasonlít, addig a Bovril a Marmite-al kevert húsleveskockára. Sokan egyszerűen vízbe teszik és megisszák, viszont én találtam egy ennél jobb módszert. Egy késhegynyi Bovrilt és/vagy kb. ugyanannyi Marmite-ot (aki ínyenc, az nyugodtan mixelheti a kettőt, nem rontják el egymást) forró vízben feloldani és hozzáadni valamilyen instant bögrés levesport és alaposan összekeverni, majd még meleg állapotban meginni.

 

Az egyik legjobb másnaposság elleni szer! És ez nem vicc!

 

Régóta kutatom azt hogy mi a tökéletes másnaposság elleni gyógyszer és teljes biztonsággal állíthatom, hogy ez a poharas leveses verzió az és gyors megoldás annak, aki nem akar a pirítóssal bajlódni. De a legobb kombináció a pirítósos és leveses változat együtt (főleg azoknak, akik nagyon durván másnaposak). Furán hangzik, de képes még a legütősebb kávét is überelni.

 

Kicsit utánanéztem a pontos összetevőinek, és megtudtam hogy nagy koncentrációban tartalmaz nátriumot (mondjuk ez alapból érezhető is az ízén), B-vitaminokat (többek között tiamint, riboflamint, niacint és folsavat), továbbá fehérjét és szénhidrátot. A másnapos ember szervezete pedig ezeket igényli a legjobban.

 

Elsősorban emiatt váltam hihetetlenül nagy rajongójává és csodálójává ennek az élesztőkivonatos történetnek. :)

 

Nemrég olvastam a neten az újzélandi verzióról:

http://www.pappito.com/2015/07/22/gastro-hosszu-majtok-ejszakaja/

 

Engem kifejezetten érdekel ez az édeskés "Kiwi Marmite" nevű változat, ezért kiváncsiságból rendeltem innen egy üveggel:

https://productsfromnz.com/5271+Sanitarium+marmite+500gm

 

Majd ha sikerült kézhez vennem, írók róla véleményt.

Misraim Creative Commons License 2016.11.19 0 0 44

A British store-ban a Tátra utcában Bp-en mindig lehet kapni. 

csabaifiu Creative Commons License 2015.05.24 0 0 43

Nekem sajnos nem jött be így eladnám. http://www.jofogas.hu/bekes/Marmite_2x125g_28725233.htm?ma=1

zratkay Creative Commons License 2009.12.14 0 0 42
4 grammban ezek vannak:

Az ize meg ... kellemes.
Nevem Viktor a takarító Creative Commons License 2009.09.28 0 0 41
Nekem pedig ma küldtek Új-Zélandról, meglepetésként. Még sosem hallottam róla, és a kísérőlevélben is csak pirítóshoz ajánlották, majd kutatok egy kicsit, hogy mihez lehetne még használni.
macskabél Creative Commons License 2009.07.05 0 0 40
a múltkor sütöttem húst (sörben pároltam de előtte megpirítottam) a sörös darabkák, ahogy megsültek az olajban, annak volt marmite íze. Azon gondolkodtam, hogy legközelebb húst vékonyan bekenek, marmite-tal és úgy kisütöm. Egyébként most is marmite-ot eszem kiskanállal
SzabcsiPro Creative Commons License 2008.11.20 0 0 39
Itt kint angliaban eleg popularis a cheesy marmite toast. Azaz piritosra egy kis vaj (izles dolga), ra marmite es a tetejebe par szelet chedar sajt...hmmm.... :)

Amugy van Marmite-os keksz, Marmite-os crisp, Marmite-os breadsticks... majd nyomok azokrol is infot!

Legkozelebb ha megyek haza, vihetek par ilyen sajtot, ha gondolod! ;)
Előzmény: lollipop (38)
lollipop Creative Commons License 2008.11.17 0 0 38
asztamindenit : )

elég érdekesen hangzik...
próbálom a 2 ízt együtt elképzelni, de elég nehéz : )
Előzmény: SzabcsiPro (36)
SzabcsiPro Creative Commons License 2008.11.09 0 0 37



SzabcsiPro Creative Commons License 2008.11.09 0 0 36
Nuh, ezt ma talaltam ....
Marmitetal izesitett Chedar sajt!
Nagyon ott van!
lollipop Creative Commons License 2008.04.23 0 0 35
köszi a friss infókat : )

ez a British Store is jó megoldásnak tűnik : )
Lucilla Creative Commons License 2008.04.21 0 0 34
Az astoria delicatesben láttam marmite-ot, többfélét és kiegészítőket u. ebből a márkából. Én mondjuk a szagát sem bírom, de hátha valakinek ez az info segít.
William Bloke Creative Commons License 2008.04.18 0 0 33
én a British Store -ból rendeltem, náluk 125 g-os kiszerelésben lehet kapni.
SzabcsiPro Creative Commons License 2008.02.22 0 0 32

Igaz kicsit megkesve, de egy kis meglepetes Valentinnapra a Marmite imadoknak:

 

 

 

qq_vv_bb Creative Commons License 2007.11.04 0 0 31
Sziasztok!
Én is szeretem a Marmite-ot.
Piritóst megkenek vajjal, és arra teszek egy késhegyni Marmate-ot.
Kicsit furcsa az íze, és a szavatossági határidő ahogy közeleg, úgy lesz rosszabb az. De tényleg.
Ez egy élesztőkivonat.
Általában 125 g-os és 250g-os kiszerelés van, de van különleges alkalmakkor 500g-os változat. Az egyik ismerősöm avatott be a Marmite rejtelmeibe.
Üdv:
qq_vv_bb
lollipop Creative Commons License 2007.07.11 0 0 30
élesztőkivonat

de 28 hozzászólásból talán bővebb infót is összeraksz róla
Előzmény: Moirota (29)
Moirota Creative Commons License 2007.07.10 0 0 29
mi az?
Előzmény: lollipop (-)
kttk Creative Commons License 2007.07.10 0 0 28
Láttam a múlt héten egy filmen, egy amerikai szakács kóstolta és pfújolt. Milyen íze van az igazihoz képest? És tulajdonképp miért kell külön vegetariánus? A marmite húsból van?
Előzmény: SzabcsiPro (25)
brummadra Creative Commons License 2007.07.02 0 0 26

Bocs, én a másik oldal :)))))))))))))))

http://www.marmite.co.uk/hate

SzabcsiPro Creative Commons License 2007.06.30 0 0 25

Itt Londonban lehet kapni az ausztral valtozatat is: Vegamite!

Valaki csocsalta mar? Az is nagyon tutttti!

Amugy en is nagy Marmite rajongo vagyok! :D

brummadra Creative Commons License 2007.06.28 0 0 24
Előzmény: brummadra (23)
brummadra Creative Commons License 2007.06.28 0 0 23
Az összes jobb élelmiszerboltban lehet kapni :)) Pici mustáros üvegben.
Előzmény: Robi 70 (22)
Robi 70 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 22
nekem van marmitom eladó, akinek kell írjon a robbor@citromail.hu-ra, és megbeszéljük
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 21

ezért imádom a marmitetot: vagy gyűlölöd, vagy imádod. :-))

Előzmény: borasz (20)
borasz Creative Commons License 2006.08.22 0 0 20
Nálam. Londonból hoztam, mert sokan dicsérték, és bedőltem ennek. itthon azután megtaláltam egy korábban, szintén Londonból elhozott szállodai reggeli adagját, s azt nyitottam ki. még ma is rosszul vagyok, ha a szagára gondolok. így az üveg bontatlan. 125 g-os, az árban megegyezünk. Bp-en lakom.
Előzmény: Galocza (19)
Galocza Creative Commons License 2006.08.22 0 0 19
lehet vhol kapni mo-n?

amúgy héjában sült vajas krumplival is rohadt jó...
lollipop Creative Commons License 2005.12.01 0 0 18

én mindig csak vajas pirítóssal eszem

és nem kenem meg vastagon

alig több, mint egy késhegyni kerül a kenyérre

Előzmény: mara2 (17)
mara2 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 17
Nekem van egy üvegcse Vegemite-om, Ausztráliából. Ua mint az angol. Bűn rossz :)) Máshogy lehet enni? Valami kajába ízesítőnek, vagy valami? Nincs szívem kidobni, mert ajándékba kaptam :)
Előzmény: lollipop (16)
lollipop Creative Commons License 2005.12.01 0 0 16

Úgylátszik ez valamiért karácsonyi cikk a Tescoban.

Tegnap is vettem egy üvegcsét belőle : ))

 

És kábé annyira örülök neki, mint tavaly ilyenkor : )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!