Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

aned 2008. márc. 14. Creative Commons License 83
Üdv,

ha megszünt a munkaviszonyom akkor ugye jól tudom hogy 45 napig passzív biztosított vagyok, tehát érvényes a TAJ kártyám. Tehát 45 nap letelte után kell bejelentkezni hogy fizetném a 4350Ft per hó?
Egyébként mi az a min. munka/jogviszony mely alapján békén hagyják az embert ( van érvényes TB-je )

köszönettel
atesz29 2008. febr. 13. Creative Commons License 82
Sajnos őket nem fogják érdekelni hogy votál-e orvosnál vagy korházban visszamenőleg bármikor.
Mivel a TB-t nem csak akkor kell fizetni,ha voltál orvosnál.
Ha visszamenőleg nem volt munkaviszonyod,akkor elvileg visszamenőleg kifizettethetik veled 07.04.01-ig.:(
Ha akarják!

Olvass pár hsz-el visszább.

Előzmény: Kipik (81)
Kipik 2008. febr. 13. Creative Commons License 81
énis ilyen helyzetbe vagyok csak én nem jelentettem sehol sem h nincsen TB-m.csekket úgyszintén nemkaptam.és énis kiváncsilennék h visszamenőleg kellene e fizetni...nemtartom ezt okos ötletnek h még visszamenőlegis kelljen fizetni mikor nemvolt korházba,sem orvosnál. márciusba beleszek jelentve és onnantól meg már úgyis lesz TB-m. januára,februárit meg remélem elfelejtették és nemkell fizetni semmit visszamenőleg.
Előzmény: bagira111 (80)
bagira111 2008. febr. 13. Creative Commons License 80

Sziasztok / Jó napot !

Én is 2008.01.01-től jelentettem be saját magam fizetésre (jan 16-án) reg.munkanélküli vagyok( de bármiféle juttatás nélkül mivel nem volt munkaviszonyom). De még mindig nem küldtek csekket.

Van valaki hasonló helyzetben?

Esetleg vmi javaslat a megoldásra? Az ügyintéző hölgynél direkt rákérdeztem hogy ő ad-e csekket, erre mondta ő hogy majd központilag kiküldik. Ma 02.13-a van és még mindig semmi. Menjek be az ügyfélszolgálatra ? Már arra gondoltam hogy inkább átutalom nekik arra a számlaszámra, de az az igazság hogy inkább maradtam volna a csekkes megoldásnál nem feltétlenül szeretném kiadni a számlaszámomat nekik,másrészt tudni szerettem volna hogy rámvernek-e büntetést.

Előre is nagyon köszi ha valaki tud segíteni!

Kyrandia 2008. febr. 13. Creative Commons License 79
A megbízhatóságáról csak annyit, hogy nálunk minden 4. embernek érvényes TAJ számot jelez, de a háziorvosnál villog a piros, szóval ez alapján nem lennék nyugodt.
(Múlt héten a 3 éves lányomat vittem orvoshoz, a betegfelvételen közölték, hogy lejárt a TAJ száma...)
Előzmény: freyya (77)
Kipik 2008. febr. 12. Creative Commons License 78
köszi az eddigi segítséget de nekem még nem volt bejelentett munahelyem de már 1éve regisztrálva vagyok a munkaügyibe. és majd most lesz munkám és nemtudom,hogy mitévő legyek.fizessem e a januári,februárt tb-t vagy ne. orvoshoz meg nem járok ugyhogy az nem baj. csak félek h utána majd elővesznek h nemfizettem be ezt a két hónapot.
freyya 2008. febr. 12. Creative Commons License 77
Mielőtt fizetnél bármit is, keress valakit, akinek van hozzáférése az ügyfélkapuhoz, és nézesd meg vele, hogy érvényes-e a tajszámod. Néhány ismerősöm/barátom tapasztalatai alapján ilyen rövid nemfizetős időszakot sokszor nem is vesz észre a rendszer, és az orvosnál is olyan szép zölden villog az a lámpa, hogy csak na.
Előzmény: Kipik (75)
atesz29 2008. febr. 12. Creative Commons License 76
Szia!

Elvileg jan 1-től neked kötelességed a munkahelyed megszünése után 15 nappal bejelentkezni az apeh ügyfélszolgálaton és addig fizetni magad után a TB-t ameddig nem lesz ujra bejelentett munkahelyed.

Szvsz!

Előzmény: Kipik (75)
Kipik 2008. febr. 12. Creative Commons License 75
hali,tudna nekem vlki segíteni TB ügyben?
most éppen munkanélküli vagyok és márciusba lesz bejelentett munkahelyem. január,februári TB-m nemlett fizetve mert nem kaptam semmien papírt. és most nemtudom h a januári és a februárit ki kell e fizetni munakába állás elött. vagy h h megy ez.
tudnak vlki vmi tanácsod adni esetleg aki ért is hozzá?: )
atesz29 2008. jan. 31. Creative Commons License 74
http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,5395583&_dad=portal&_schema=PORTAL
Előzmény: atesz29 (73)
atesz29 2008. jan. 31. Creative Commons License 73
Szia!

Szerintem itt érdeklődj mi a teendő ilyenkor.
szvsz
Előzmény: framona (72)
framona 2008. jan. 31. Creative Commons License 72
sziasztok szeretnék érdeklődni hogy hogyan lehetséges az, hogy be vagyok jelentve(bár jelenleg is gyeden vagyok) már 2004 óta van munkahelyem, mégis mikor orvosnál jártam pirosat jelzett a taj kártyámra a rendszer! ez 2007 májustól volt. ezek után felhivtam a munkahelyem ahol azt mondták minden rendben van velem és a munkaviszonyommal, de egy adatlapot küldjek be az oepnek és akkor tuti minden rendben lesz. ezt az adatlapot én már juniusban beküldtem de még novemberben sem történt semmi változás.Lehet hogy én nem voltam elég körültekintő vagy lehet a munkáltató nem fizet utánam tb.-t???? előre is köszi a válaszokat
atesz29 2008. jan. 30. Creative Commons License 71
Sziasztok!
Nekem is van egy történetem.
Van két ismerősöm akik elmentek az apehhez bejelenteni hogy maga után akarja fizetni a tb-t(vagyis nem akarja,de muszály).Mindketten a dátumhoz,hogy mettől szeretné fizetni a tb-t 08.01.01-et írtak.Az egyik kapott 3db 4350-as csekket a másik pedig két 4350-est és egy 53055-öst.Az egyiktől nem kérdeztek semmit(ő kapta a 3db 4350 csekket,a másiktól megkérdezték hogy volt-e munkaviszonya 07.04.01-07.12.31 között(ő pedig az 53ezres csekket.)
Hozzáteszem egyiknek sem volt munkaviszonya a fent említett időszakban.
Akkor hogy is van ez?Az egyiknek kell a másiknak nem?
Vagy az egyik ügyintézőnek máshogy kell eljárnia,mint a másiknak?

Üdv Atesz
ErdeiEmber 2008. jan. 28. Creative Commons License 70
Sziasztok!
Akik írták lentebb, hogy nem fizettek TB-t, Tőlük szeretném kérdezni, hogy végül is bementek elintézni a dolgokat? Ha igen, tényleg ki kellett fizetni visszamenőleg?
Én még nem intéztem semmit.
liliana01 2008. jan. 21. Creative Commons License 69
www.oep.hu
Itt nézelődjél, még bejelentőlapot is találsz.
Előzmény: okata83 (68)
okata83 2008. jan. 21. Creative Commons License 68

Sziasztok!!!

Valaki tudna nekem segiteni.eddig egyetemre jártam,de februartolnem folytatom és amig nem talalok munkat vagy nem folytatom a sulit,h tudom elintézni a Tb fizetest?Én fizetem magamnak?Ha igen mennyit és hol kell ezt elintezni?

kswturbo 2008. jan. 15. Creative Commons License 67

Lehet hogy semmi. Az Indexen meg azt írják, hopgy az Apeh csak az idei járulékokat fogja  behajtani, a többit csak "egyedi mérlegelés" alapján. Maradjunk annyiban, hogy nekünk a hivatalban mást mondtak, és megszabták hogy áprilistól fizessünk, mert különben bírsággal, pótlékkal együtt fogják behajtani.

Ja, tényleg nem nagy összeg, ha valaki simlizik, és így rendezi a tb-jét. De ha alkalmazottként (nem vezetőként) tart el 4 embert és fizeti a törlesztéseket, akkor nem annyira vidám karácsonyra egy 53 ezres csekk. Sőt. Egyáltalán nem.

Előzmény: mammamija (66)
mammamija 2008. jan. 15. Creative Commons License 66
Afenébe.... január 11 volt a határidő? Mi lesz ha csak holnap fizetem be a múlt évi 4 havit?
Előzmény: kswturbo (60)
BigBacon 2008. jan. 14. Creative Commons License 65

Csak tavaly április óta kell fizetni az eü biztosítást. Nem olyan nagy összeg visszamenőleg kiperkálni, és 2008-tól csak havi 4300 pénz. Jobb mint minimálbérezni EV-ben :-)

Előzmény: ErdeiEmber (63)
kswturbo 2008. jan. 14. Creative Commons License 64
Én nem akartam kockáztatni egy végrehajtást, inkább fizettem a munkanélküli feleségem helyett. (És "egy hangyányit" megváltozott az eddigi véleményem a politikáról.) Trükköket nem tudok, ilyesmiben nincs gyakorlatom.:(
Előzmény: ErdeiEmber (63)
ErdeiEmber 2008. jan. 14. Creative Commons License 63
Aha, értem! Az nálam a helyzet, hogy még a munkaügyi központba se vagyok beregisztárlva. Minden ilyen dolgot kikerültem. Van értelme megpróbálni az a szoc. segélyt? Az oké, hogy mostantól fizetném a TB-t, csak ha bemegyek az APEH-hoz, rámverik az elmaradást is. Az a baj, nem értek ezekhez a jogcímekhez, de mindenféleképpen ki akarok bújni a "visszamenőleg kifizetés" alól. Tudsz esetleg valamit tanácsolni?
kswturbo 2008. jan. 14. Creative Commons License 62
Szia! Nem kell ahhoz kórház. Elég egy háziorvos. De ha bejelentkezel szoc. segélyre és elfogadják, akkor továbbra sem kell fizetned. Fogvatartottként sem. És vannak még "jogcímek", tájékozódj!
Előzmény: ErdeiEmber (61)
ErdeiEmber 2008. jan. 14. Creative Commons License 61
Sziasztok!
Az én helyzetem is hasonló.
Sose fizettem még TB-t, s még 1 napi bejelentett munkám sincs, és most értesültem a dolgokról.
Szerintetek ha továbbra sem intézkedek, és nem is kerülök korházba, megtalálnak?
kswturbo 2008. jan. 9. Creative Commons License 60

Mi is így tudtuk, - néztünk is nagyot:((( A hírek egyébként nem erről szóltak, de úgy voltak megfogalmazva, hogy így is lehetett érteni. "Mentesül a jogkövetkezmények alól" - ez volt a szöveg.

A járulék nem jogkövetkezmény, hanem járulék, még ha visszamenőlegesen szedik be, akkor is. A pótlék, meg a bírság a jogkövetkezmény. Aki "rendezi a jogviszonyt" csak ezek alól mentesül.

Egyébként ma feladtam a csekket. És már gondolkozunk a célországon.

Aki nem akarja, hogy agyba-főbe bírságolják, jan. 11-ig fizessen...

Előzmény: e_dora (59)
e_dora 2008. jan. 9. Creative Commons License 59
én ezt azért nem értem, úgy szólt a szöveg, hogy aki dec31-ig tisztázza magát, az mentesül a visszamenőleges fizetés alól..
Előzmény: kswturbo (54)
kswturbo 2008. jan. 9. Creative Commons License 58
De, sajnos van. Nem munkanélküli segélyről beszélek: az már lejárt. Említettem, három év alatt 1 "lehetőség" adódott... Ha kikerül az ellátásból és reg. mknélküli marad, akkor is fizetnie kell tb-t, plusz bejárni kéthetente, és legföljebb letolja az (érettségis) ügyintéző, hogy miért nem tanult eleget (2 szakma, 2 diploma...), vagy miért nem lesz könyvelő, arra talán van igény (humán szakos tanárból matekzseni, hát persze...) Csináltuk ezt is, míg bele nem fáradtunk, és már csak hátrányokkal járt.
Szociális segélyt nem kértünk, és annak az elbírálásánál már számít, milyen körülmények között él a család. Én pedig mindent meg akartam adni nekik, tehát nincs kosz, fűtöttek a szobák, van rendes étkezés, nem szakadtak a ruhák stb. Hát plazmatévé, az nincs, nyaralni 10 éve sehol, de amúgy jól élünk. Idéntől pedig bevállaltam egy újabb pluszmunkát. Amíg bírom, nem lesz baj.:) De a rendszer nem igazságos. Elnézést, ha ez nem pol.fórum, de onnan indulva jutottam el ide, a cím alapján. És egyébként, kezdek beletörődni ebbe is. KK-Európa, ha nem tetszik, el lehet menni. (A srácaim 3 nyelven tanulnak, ebből nem engedek, és az a helyzet, hogy nagyon tehetségesek... Ha GYF országának nem kell egy ilyen család, hát elmegyünk.)
Előzmény: freyya (57)
freyya 2008. jan. 8. Creative Commons License 57
Semmi közük hozzá, hogy mekkora házban éltek. Ha nem talál munkát a feleséged, jár neki a munkanélküli segély, az nem függ a család anyagi helyzetétől. Ráadásul előírás, hogy csak olyan munkát ajánlhatnak fel neki a munkaügyi központban, ami a végzettségével kapcsolatos. Vagyis ha pl. tanári diplomája van, nem küldhetik rakodómunkásnak.
És mielőtt a legminimálisabb lelkiismeretfurdalásod is lenne a felvett segély miatt, gondolj az országgyűlési képviselőkre, akik a négyéves mandátum lejárata után milliókat kapnak, hátha szegények nem tudnak azonnal visszailleszkedni az addigi munkájukba. Szóval ha nekik van képük annyi pénzt lenyúlni, miután már 4 évig megszedték magukat, téged se zavarjon a segély!
Előzmény: kswturbo (56)
kswturbo 2008. jan. 8. Creative Commons License 56
Kösz, lehet hogy az lesz. De húzom, amíg lehet. Ill. ha azt mondják hogy nagy házban élünk, adjuk el és pár évig lesz pénz? Ami elvben igaz, de nem azért gürizik az ember évtizedeken át, vesz fel hitelt nyugdíjaskoráig, hogy aztán minden elússzon.
Persze lehet azt is mondani, hogy miért nem megy el közmunkásként utcát söpörni vagy hipermarketbe polcfeltöltőnek, ott mindig van hely. De még bízunk benne, hogy az idén találunk valami jobbat. (Igaz, iskolákat itt se nyitnak, hanem fordítva.) Addig is fizetünk. Csak szóltam, hogy a rendszer nem tökéletes. Thx a megértést.
Előzmény: mammamija (55)
mammamija 2008. jan. 8. Creative Commons License 55

Agyrém ez az egész:(

Segélyért nem mentünk...

tedd félre a büszkeséged, és menj el érte! Ami jár az jár! Sajnos ezt már nem kell szégyellni, hanem fel kell venni bármilyen csekély összegről is van szó.

Másrészt: a munkaügyi központban nem tudnak valamit tanácsolni a nejednek? Ha regisztráltatja magát, mint munkakereső - azt hiszem arra is van valamilyen törvény mit kell fizetnie, és mit nem.

Előzmény: kswturbo (54)
kswturbo 2008. jan. 8. Creative Commons License 54
"(azóta meg max. kb. 40ezer forintnyi elmaradást lehetett felhalmozni),"

Hadd pontosítsak. 53.055,- forintot.
Onnan tudom, hogy most, jan. 11-ig ennyit kell feladnom csekken. A két diplomás, 20 évet tanult, 9 évig már dolgozott pedagógus feleségem után, aki a gyes után hiába keres munkát, még napközis tanítóit se kap, nemhogy a végzettségének megfelelő szaktanárit. Pedig keresett, nagyon sokáig: 3 év alatt lett volna egy óraadói (!) tehát hébe-hóba fizető iskola, 60 km-re. A közlekedés több lett volna, int a fizetés! És kész, ennyi. Beletörődtünk. Segélyért nem mentünk. Pluszmunkákkal megoldottam. De az ellátásból kikerült, tehát támogatott átképzésekre nem jogosult, sőt, áprilistól a tb-jét fizetnie kell. Ja, és legalább 10 éve nem igényelt se orvosi, se kórházi kezelést. De amikor tavaly vitte a gyereket, az orvos szólt neki a TAJ miatt. Ezért bement az Apehbe, hogy rendezze. Karácsonyra megkapta ezt a csekket. Köszönjük.
Ugyanakkor például egy börtönben ülő elítéltnek, tehát mondjuk egy gyerekgyilkosnak az állam átvállalja nemcsak a szállás-fűtés-élelmezés költségeit, hanem bizony a tb-jét is. Nem terhelik rá a családra, mint egy tartós munkanélküli esetében.
Miért is nem? És nekem miért?
Ezen elgondolkoztam, és próbálom szépen, halkan kérdezni: nincs itt valami morális-jogi probléma? Nem létező jövedelem megadóztatása? Alkotmány?
Hogy mit teszek? Természetesen fizetni fogok, mert nem akarom, hogy például egy trükkös végrehajtó egymillióért rátegye a kezét a hitelből vett, még bőven ki nem fizetett lakásomra.
És még örülhetek, mert biztosan lesz olyan is, aki hasonló helyzetben nem tud fizetni, és tönkreteszi majd az életét a végrehajtók. Akik ezt a szabályt meghozták, nem tudták, mit cselekszenek.
Illetve dehogynem. Gy. F. egy csepeli lakossági fórumon már példálózott a rózsadombi "nagyságos asszonyokkal". Akik nyilván egész nap cselédeket ugráltatnak, már amikor nem síelni meg Thaiföldre járnak.
Valakinek már szólni kéne neki, hogy:
1. Nem mindenki rózsadombi nagyságos asszony Magyarországon, akinek nincs munkája és a család tartja el.
2. Véget ért a Kádár-korszak, senki nem kap azonnal munkát, ha a megfelelő képesítéssel bárhova bekopog. Ha majd így lesz, természetesen le kell vonni a béréből a tb-t. Mi is munkaviszonyt akarunk, lehetőleg azonnal. LESZ?
Előzmény: freyya (49)